Přerov – Havířov 2:5 (kon.) | Opava – Prostějov 2:4 (kon.) | Karviná (Baník) – Frýdek-M. 6:7 (po s.n.)
Poruba 2011 – Vsetín 3:2 (kon.) | Val. Meziříčí – Nový Jičín 2:10 (kon.) | Řisuty – Milevsko 4:0 (kon.)
Děčín – Jablonec n/N 5:2 (kon.) | Tábor – Klášterec nO 4:3 (po pr.) | Klatovy – Kobra 4:6 (kon.)
Sokolov – Bílina 6:4 (kon.) | Pelhřimov – Technika Brno 6:5 (po s.n.) | SHK Hodonín – Kolín 5:2 (kon.)
Nymburk – Žďár n/S 4:5 (po s.n.) | Chotěboř – Břeclav 4:3 (kon.) | Mor. Budějovice – Jindř. Hradec 1:6 (kon.)
HK Opava
2:4 (0:0, 1:1, 1:3)
LHK Jestřábi Prostějov
Středa 05.12.2012, 18:00 • Zimní stadion města Opavy, kapacita 5400 diváků. • 2. liga skupina Východ

Pro Opavu to byl hodně smolný zápas, dvě třetiny byla Prostějovu naprosto vyrovnaným soupeřem, v některých fázích hry svého soupeře i přehrávala. Klíčové byli tři minuty v první polovině poslední části, kdy vstřelili prostějovští Jestřábi tři góly, na což už Slezan nedokázal odpovědět. (22:17:09)

60:00

59:49
    Opava právě vstřelila branku!
    Tak teď jsem to zakřikl, z nenápadné přesilovky se nakonec vyklubal gól, který vstřelil RADEK TŮMA. Asistence: Jakub Vítek, Tomáš Měch.

59:12
    Opavská přesilovka je dost kýčovitá, bez nápadu a rychlosti, o vítězi zápasu je již rozhodnuto.

58:16

58:09
    Chvíli po návratu Kysely do hry porušil pravidla také prostějovský hráč Jakub Novák podražením.

57:20
    Prostějov si nahrával v útočné třetině, pak ale jednomu obránci na modré přeskočil kotouč hůl a hosté tak musí začít ze středního pásma.

56:16
    A Opava půjde do třech, Tůma se provinil hákováním.

55:59
    Daniel Kysela hákoval a jde si tak odpočinout na trestnou lavici.

55:10
    Opavané hrají s kotoučem na svých holích, ale do útočného pásma se dostávají jen velmi těžce, Prostějov brání zodpovědně.

53:53

53:03
    Prostějov se v početní výhodě ani nijak zvlášť do útoku netlačí, Opava se snaží napravit katastrofální první polovinu třetiny, obávám se však, že to už půjde jen velmi těžce.

51:53
    A další přesilovka Prostějova, Vlašánek se provinil dnes velmi populárním hákováním.

50:52

50:00
    Prostějov se v přesilovce do vyloženější šance nedostal, to však nemusí hokejisty z Hané díky předchozím hvězdným minutám vůbec mrzet.

48:52
    Zdeněk Pavelek se provinil hákování, Jestřábi si zahrají přesilovku.

47:07
    Jestřábi právě vstřelili branku!
    Minela opavské obrany, ZDENĚK NOVOSAD se objevil v útočném pásmu, nikým nehlídaný si najel až před branku a střelu zápěstím o tyčku posílá Jestřáby už do třígólového vedení. Asistence: Lukáš Duba, Robert Jedlička.

46:12
    Tak toto je opravdu studená sprcha, další gól Prostějova přidává DAVID ŠEBEK. Asistence: David Zachar.

45:55
    Prostějov se z ničeho nic ujímá vedení. Lukáš Duba si najel po levé straně a poslal na milimetry přesnou nahrávku ZDEŇKU NOVOSADOVI, který s přehledem posílá kotouč za Šafránkova záda. Asistence: Lukáš Duba, Pavel Handl.

Jan Mareček

Branky a nahrávky: 24. Chalupa (Galvas, Bednárek), 60. Tůma (Vítek, Měch) - 31. Kumstát (Duba), 46. Novosad (Duba, Handl), 47. Šebek (Zachar), 48. Novosad (Duba, Jedlička)

HK Opava: Šafránek (Novák) – Kysela, Vrabel, Galvas, Tichý, Tůma, Kukol, Mosler, Bednárek – Mlýnek, Džemla, Měch, Herman, Vítek, Vlašánek, Pavelek, Kocián, Wolf, L. Černý, Baďura, Chalupa
    LHK Jestřábi Prostějov: Vrba (Vydržel) – Jedlička, Kolibár, Kumstát, Arnošt, Tomiga, Finkes – Handl, Novosad, Duba, M. Černý, Šebek, Zachar, Kryl, Ševčík, Berčák, Novák, Stráněl