Vsetín – Opava 1:3 (kon.) | SHK Hodonín – Jindř. Hradec 7:3 (kon.) | Nymburk – Pelhřimov 2:5 (kon.)
Chotěboř – Mor. Budějovice 5:6 (po pr.) | Břeclav – Technika Brno 6:2 (kon.) | Žďár n/S – Kolín 6:1 (kon.)
Tábor – Milevsko 10:1 (kon.) | Klatovy – Děčín 1:5 (kon.) | Sokolov – Řisuty 3:2 (kon.)
Bílina – Jablonec n/N 6:5 (po pr.) | Kobra – Klášterec nO 0:8 (kon.) | Val. Meziříčí – Karviná (Baník) 4:5 (po pr.)
Přerov – Frýdek-M. 3:2 (kon.) | Havířov – Nový Jičín 2:1 (kon.) | Poruba 2011 – Prostějov 4:2 (kon.)
HC RT TORAX Poruba 2011
4:2 (1:0, 0:1, 3:1)
LHK Jestřábi Prostějov
Středa 19.12.2012, 18:05 • ZS SAREZA, Ostrava – Poruba. • 2. liga skupina Východ

S konstatováním, že Poruba zdolala třetí Prostějov 4:2, se s vámi loučím, přeji příjemný zbytek středečního večera a u dalších online přenosů zase někdy na počtenou. (20:16:41)

Skončil tradičně vyrovnaný souboj mezi Porubou a Prostějovem. Hanáci si sice vytvořili v utkání více brankových příležitostí, přesto odjíždějí z Ostravy s prázdnou. Porubští hokejisté i díky výborné závěrečné desetiminutovce vítězí 4:2 a přerušují tak šňůru devíti utkání, kdy nedokázali Prostějov porazit.

60:00

59:49
    Poruba má kotouč na holi, už se nic nestane.

59:11
    Poruba právě vstřelila branku!
    O vítězi utkání je definitivně rozhodnuto. Hašek jen lehce posunul puk na MARTINA BUČKA a ten již pohodlně zavezl puk do opuštěné prostějovské klece. Asistence: Jiří Hašek.

59:04
    Po Kolibárově střele trefuje z dorážky na brankovišti Duba jen levou tyč!

58:57
    Branka Prostějova zůstává prázdná, Hanáci to zkouší s šesti hráči v poli!

58:57
    Trenér Petr Zachar si vyžádal oddechový čas.

58:57
    Zachar se již dostával ke střele, ale obrana ji stačila ztečovat do ochranné sítě.

58:11
    Hašek to zkoušel těsně za modrou, ale Vrba dobře vykryl střelecký úhel.

57:48
    ...v situaci dva na jednoho našel Buček Patrika Prokopa, ale Vrba předvedl výborný zákrok, když se natáhl ke druhé tyči.

57:39
    Hosté se sami připravují o útočnou třetinu, Poruba jde navíc do zajímavé protiakce...

56:47
    Dubova střela skončila na pozorné domácí obraně. Prostějovu se čas ke srovnání neustále krátí.

56:08
    Vrána byl mezi kruhy velice blízko hattricku. Z první napřáhl a trefil jen vymrštěný beton strážce jestřábího hnízda.

55:29
    Ševčík se snažil z otočky překvapit porubského gólmana, netrefil však branku.

54:52
    Hašek si nabruslil do ideální střelecké pozice. Vrba puk vyrazil jen k Vaňkovi, který u tyče ani nadvakrát neuspěl a touš za brankovou čáru nedopravil.

54:21
    Domácí hráči uklidňují hru a začínají opět za svou brankou.

53:34
    Kotouč končí mimo ledovou plochu, vhazuje se po Vrbově pravici.

52:57
    Zdálo se, že utkání směřuje k nerozhodnému stavu 1:1, ale v poslední desetiminutovce základní hrací doby se nám s góly roztrhl pytel. Tentokrát prostějovská obrana chybovala a LUDĚK KRAYZEL svůj samostatný nájezd na Vrbu dokázal zkušeně proměnit. RT TORAX potřetí v utkání vede. Asistence: Lukáš Prokop.

51:49
    Jestřábi právě vstřelili branku!
    Poruba se z vedoucí branky příliš dlouho neradovala. Její zadáci totiž za sebou nechali ROBINA ŠEVČÍKA, který využil přesné nahrávky Kolibára a zakončil přesně ke vzdálenější tyči. Opět máme v Porubě srovnáno. Asistence: Jan Kolibár.

50:39
    Čároví sudí pískají prostějovské zakázané uvolnění. Předtím Kumstát pořádnou dělovkou vystrašil Tihláře.

49:57
    Hostům se pasivita z posledních minut nevyplácí. Po buly na modré čáře napřáhl Lukáš Prokop a LUKÁŠ VRÁNA podobně jako při první trefě porubského celku dokázal tečovat kus černé pryže přesně a především nechytatelně do horní části branky. Asistence: Lukáš Prokop.

49:50
    Vrba pro jistotu ukryl skákavý puk pod svou lapačku.

49:22
    Několik nepřesností na obou stranách, ve třetí třetině se přerušuje minimálně.

48:31
    Poruba jakoby začínala přebírat aktivitu. Holuša se dostal do dobré střelecké pozice mezi kruhy, Vrba vyráží.

48:03
    Bučkovu střelu lapil pohotově do lapačky Adam Vrba.

47:40
    Domácí hokejisté se sice drželi před Vrbou, ale proti dobře organizované obraně Hanáků se po celý zápas jen těžko prosazují.

46:53
    Porubskou útočnou snahu zastavuje hvizd čárového sudího – ofsajd.

46:14
    Ani jeden z gólmanů si již delší dobu nesáhl na puk, Zachar pouze nahazuje touš do třetiny.

45:31
    Ve třetí třetině je k vidění velice opatrná partie, ani jeden z celků nechce udělat chybu, která by pravděpodobně rozhodla o výsledku.

44:49
    Popelka nabral na levé straně rychlost, jeho zakončení ale bylo značně nepřesné.

43:50
    I tentokrát se třetí tým tabulky bez problémů ubránil.

43:39
    Hosté vyhazují a dokonce Handl se dostal před Tihláře, kde přestřelil.

43:00
    Dvě Zientkovy střely v řadě byly dobře zablokovány obranou.

42:37
    Poruba se sice drží v třetině, ale stále tomu něco schází.

41:50
    RT TORAX bude v přesilovce pokračovat. Na trestnou lavici totiž usedl Michal Tomiga a obdržel 2 minuty za faul kolenem.

41:27
    Ševčík pořádně protáhl Tihláře, který zasáhl koncem své lapačky. Kotouč jen těsně proletěl okolo levé tyče.

41:15
    Hosté jsou již v plném počtu.

41:01
    Další prostějovské vyhození, ani tato přesilovka gól rozhodně nepřinese.

40:31
    Poruba pokračuje v přesilovce, hosté vyhazují touš až k Tihlářovi.

40:01

Také třetí třetina nám začne s mírným zpožděním.

Na ledové ploše sledujeme samostatné nájezdy v podání porubských žáků 4. třídy. V brance se proti nim postavili Radek Tihlář a Lukáš Vydržel. Zapojil se dokonce i hlavní rozhodčí Mrkva, který hráčům jednotlivé nájezdy odpískává a sleduje, zda kotouče končí v brance.

Další třetina začne přibližně v 19:41.

Skončila druhá dvacetiminutovka, ve které měli Jestřábi převahu, ale dlouho ztroskotávali na výborném Radku Tihlářovi. Ten nakonec kapituloval až ve 39. minutě, kdy srovnal stav Kryl. Třetí třetina tak přinese zajisté zajímavou podívanou.

40:00

39:56
    Porubští opět ještě ani nevystřelili, ve druhé periodě se již nic nestane.

39:15
    Hosté si pomáhají faulem. Robin Ševčík inkasuje od hlavního Mrkvy 2 minuty za nedovolené bránění. Přesilovka pro Porubu.

38:49
    Poruba po inkasované brance jakoby ožila a okupuje prostor před Vrbou.

38:09
    Opět se potvrdilo staré známé "Nedáš – dostaneš". Prostějov však zaslouženě srovnává stav, když si s Berčákovou střelou ještě Tihlář dokázal poradit, ale na dorážku MARTINA KRYLA v předbrankovém prostoru již byl krátký. Začíná se tak za stavu 1:1 prakticky znovu. Asistence: Tomáš Berčák, Michal Popelka.

37:57
    Zahrozila i Poruba, když se po Vychodilově střele dostal k puku Hašek, ale nedokázal přehodit beton ležícího Vrby.

37:11
    Domácí v útoku zůstanou, vhazuje se po pravici Adama Vrby.

36:42
    RT TORAX se na chvíli vymanil ze tlaku, jeho střely bez problémů Hanáci blokují.

36:04
    Na druhé straně byl opět velice blízko gólu Prostějov. Nejprve Šebek šikovně povyjel zpoza branky před Tihláře a z dorážky baseballově trefil jen domácího gólmana kapitán Duba.

35:32
    Seidler vletěl do prostějovské třetiny, po jeho tvrdé střele nemusel Vrba zasahovat.

35:04
    Po hře vysokou holí, které se dopustil Prostějov, se hra stěhuje před Vrbu.

34:03
    Před porubskou branku to opět takzvaně hořelo. Nejprve se natlačil před Tihláře Berčák a následně na brankovišti nepříjemně dorážel zlínský junior Popelka.

33:29
    Černého střelu zablokovala pozorná obrana a kus černé pryže končí v ochranné síti.

32:58
    Prostějov je i díky přesilovkám ve druhé třetině aktivnější, ale nadále se nedokáže prosadit.

32:18
    V době, kdy již na led naskakoval Vychodil, napřáhl na modré Janota. Tihlář bez problémů vyráží.

31:40
    Jestřábům v přesilovkách schází častější střelba.

31:02
    Poruba vyhazuje a dokonce starší z bratrů Prokopů prověřil Vrbu.

30:18
    Poruba nabízí Prostějovu další přesilovku. Ve středu kluziště nedovoleně bránil David Vychodil a již míří na lavici hanby, kde by si měl odsedět 2 minuty, tedy pokud RT TORAX do té doby neinkasuje.

29:55
    Domácí zadáci již poněkolikáté zapomněli v předbrankovém prostoru na Černého. Vítězem tohoto souboje je opět Radek Tihlář.

29:35
    Poruba hraje v plném počtu.

29:18
    Další vyhození porubského týmu, přesilovka se blíží ke konci.

28:52
    Vaněk vybojoval puk a následně jej poslal přes všechny čáry. Poruba prozatím dobře brání.

28:04
    Handl zkoušel najít volný prostor u levé tyče, Tihlář byl připraven.

27:35
    Další zbytečné vyloučení na straně Poruby. Patrik Prokop vyhodil touš z obranné třetiny mimo ledovou plochu a inkasuje 2 minuty za zdržování hry. Přesilovka pro Jestřáby.

26:58
    Stejný přestupek je odpískán i na porubské straně.

26:39
    Hráči v červených dresech opět posílají puk přes všechny čáry.

25:44
    Zajímavou šanci si vytvořila i Poruba. Střelec jediné branky Vrána našel přesnou zadovkou u druhé tyče Chaloupku, ale Vrba se stačil dobře přesunout.

25:18
    Jestřábi chybují při rozehrávce, píská se zakázané uvolnění.

24:49
    Seidler se snažil najít mezi kruhy operujícího Bučka, ten však touš nezachytil a domácí se tím vyhnali z útočné třetiny.

24:10
    Hostům je odpískána přihrávka rukou, vhazuje se ve středním pásmu.

23:44
    Poruba nakonec oslabení ustála a je kompletní.

23:26
    Černý dostal přihrávku na kruh a z první se snažil trefit poloprázdné místo branky, těsně přestřelil a v publiku to jen pořádně zahučelo.

22:56
    Prostějovský forvard sice udělal blafák do pravé strany, ale nezakončil vůbec dobře a porubskou klec minul.

22:56
    Do zajímavé šance se dostával David Šebek a za záchrannou brzdu musel zatáhnout Wolf. Rozhodčí Mrkva neváhá s nařízením trestného střílení!

22:02
    Hosté si příliš nerozuměli při přechodu do útočné třetiny, je z toho ofsajd.

21:44
    Patrik Prokop to zcela zbytečně u mantinelu přehnal s důrazem a odsedí si 2 minuty za nedovolené bránění. První přesilovku si zahrají také Hanáci.

21:05
    Střela Lukáše Prokopa od modré byla ztečována obranou vysoko nad branku.

20:17
    Luděk Krayzel se hned na startu druhé části zjevil před Vrbou, svou bekhendovou střelou však zamířil nad horní tyč.

20:01

Tak i začátek druhé třetiny se nám mírně opozdí, na ledové ploše stále hrají mladé naděje porubského hokeje.

Další třetina začne přibližně v 18:49.

Skončila první třetina, která přinesla vyrovnanou partii, ale branky se dočkala po přesné akci Chaloupky s Vránou Poruba, která tak vede nejtěsnějším možným rozdílem. Nechme se překvapit, co nám nabídnou další dvě periody.

20:00

19:45
    Tomiga pálil okamžitě po buly, ale trefil jen porubského brankáře.

19:41
    Ještě jedno vhazování před Tihlářem poté, co RT TORAX vyhodil touš na zakázané uvolnění.

19:05
    Černého průnik končí mimo prostor tří tyčí.

18:42
    Na druhé straně to dobře bekhendem zkoušel Janota, Tihlář si prostor u levé tyče pohlídal.

17:55
    Krayzelův pokus přeletěl prostějovskou branku.

17:27
    U puku Poruba, ale stále se jen těžko dostává ke střeleckým pokusům.

16:41
    Kryl se snažil obhodit Zientka, čímž by se dostal do úniku, porubský obránce však jeho úmysl vystihl.

15:57
    Hosté se dostávají opět do tlaku, Poruba vše řeší vyhozením puku přes všechny čáry.

15:01
    Jedlička si sjel dobře mezi kruhy, jeho tvrdý projektil domácí klec těsně minul.

14:36
    Krayzel posunul puk na Galajdu, který v pádu dokázal ohrozit Vrbu.

14:11
    Prostějov hraje v plném počtu, první oslabení bez problémů ustál.

14:05
    Až na konci početní výhody zahrozil Zientek, byla to však spíše střela propagačního rázu.

13:24
    Poruba se pohybuje jen po rozích, její přesilovka je naprosto bez střelby.

12:41
    Prostějov se bez problémů osvobozuje.

12:11
    Máme tady první vyloučení. Devatenáctiletý Michael Janota inkasuje 2 minuty za vysokou hůl. Přesilovka pro RT TORAX.

11:55
    Krayzel byl tísněn obráncem, přesto dokázal vystřelit.

11:38
    Poruba se držela dlouho v útočném pásmu a hosté tak pouze vyhazují touš do středního pásma, aby mohli vystřídat.

10:47
    Hašek střílel přes obránce, scházela tomu však větší razance. Vrba bez problémů chytá.

10:02
    Tentokrát vlastní chyba – ofsajd.

09:39
    Prostějovské útočné snažení zastavuje pozorná obrana.

08:51
    Hra se okamžitě přesunula na druhou stranu a z rychlé akce Porubští otevírají skóre utkání. Jan Chaloupka poslal přesnou střílenou přihrávku na najetého LUKÁŠE VRÁNU, kterému stačilo jen lehce nastavit hůl a trefit se přesně do pravého horního růžku branky. Vrba byl naprosto bezmocný. Asistence: Jan Chaloupka.

08:40
    Duba se dobře natlačil před Tihláře, který opět chytá.

08:13
    Finkes přejel dříve modrou čáru než puk, rozhodčí odpískali ofsajd.

07:54
    Píská se zakázané uvolnění Jestřábů.

07:20
    Hra se přesunula na druhou stranu kluziště, ale Ostravané nedokáží nic vymyslet.

06:28
    Poté, co Poruba vyhodila na zakázané uvolnění, se po buly zjevil před Tihlářem nikým nehlídaný Zachar. Možná své zakončení uspěchal a domácí gólman jeho pokus zneškodnil vyrážečkou.

06:12
    Handl dostal přesnou přihrávku do jízdy, z první však branku výrazně minul.

05:38
    Hanáci se drželi v útočné třetině, ale ke střele se nedokázali dostat.

04:50
    Pro změnu se píská zakázané uvolnění na straně domácího celku.

04:19
    Na druhé straně naopak ujel porubským zadákům Michal Černý. Měl dost prostoru i času, ale Tihlář mezeru mezi svými betony dokázal včas zaklapnout.

03:41
    Jiří Hašek se dostal do samostatného úniku, po blafáku však nedokázal u levé tyče zakončit, následný závar řeší obrana Hanáků jen vyhozením puku přes všechny čáry.

02:55
    První velká šance zápasu a v ní RT TORAX. Hostující obrana zapomněla před brankou na úplně volného Seidlera, který z první napálil jen Vrbův beton.

02:20
    Bučkovo nahození Vrba pro jistotu ukryl pod lapačku.

01:59
    Prozatím jsme ještě neviděli střelu na branku, začátek zápasu je tradičně opatrný.

01:04
    Vránova šikovná zadovka proletěla jen brankovištěm Jestřábů, Vrba zasahovat nemusel.

00:31
    Ševčík dostal na levé straně přesnou přihrávku do jízdy, jeho tvrdá střela byla zblokována obranou do ochranné sítě.

00:01

Z důvodu dopravních komplikací dorazili hosté do Poruby až v době, kdy již RT TORAX absolvoval rozbruslení. Utkání tak začne s mírným zpožděním, mělo by se začít v 18:05.

HC RT TORAX Poruba: Tihlář (Rudl) – Šindelář, Wolf, Prokop P., Prokop L., Zientek, Vychodil, Slavík, Hruzík – Galajda, Krayzel, Vaněk – Buček, Holuša, Seidler – Hašek, Piják, Chaloupka – Chomič, Vrána.

LHK Jestřábi Prostějov: Vydržel (Vrba) – Kolibár, Jedlička, Arnošt, Tomiga, Finkes, Kaluža, Handl, Zachar, Duba, Černý, Šebek, Novák, Kryl, Ševčík, Berčák, Stráněl, Janota, Popelka.

Rozhodčí: Mrkva – Mrákava, Řezáč.

Důležitou součástí každého utkání jsou také rozhodčí. V duelu mezi Porubou a Prostějovem by se měl dle delegací ČSLH v roli hlavního rozhodčího představit Roman Mrkva z Frýdku-Místku. Na čarách mu bude vypomáhat dvojice Marek Mrákava z Orlové a Marian Řezáč z Ostravy.

Vzájemná utkání vyznívají jasně pro prostějovské Jestřáby, kteří se musí s Porubou střetávat velmi rádi. Vždyť nad ní zvítězili již devětkrát v řadě. V uplynulé sezóně si na konto připsali domácí vítězství 3:0 a 6:1, v porubském stánku pak zvítězili 3:1 a 3:2. V letošní sezóně sice RT TORAX odehrál s Prostějovem dobrá utkání, přesto z nich vytěžil jen bod. Na domácí půdě nedokázal skórovat a podlehl 0:2, v jestřábím hnízdě pak padl po prodloužení 3:4.

Na straně Poruby se v útoku nejvíce daří Martinu Bučkovi (14+12), jenž má bilanci více než bodu na zápas. Z obránců jsou nejproduktivnější zkušený čtyřicátník Rudolf Wolf (3+5) a mladík Lukáš Hruzík (3+5). V brance se střídají Radek Tihlář (3,04) s Michalem Gleichem (3,66).

Branku Prostějova nejčastěji hájí exhavířovský Adam Vrba, jehož průměr inkasovaných branek na zápas je na čísle 3,19. V obranných řadách se bodově nejvíce daří Pavlu Kumstátovi (9+11), který se může pyšnit bilancí téměř jednoho bodu na zápas. Útočná síla svěřenců trenéra Petra Zachara je obrovská. Veterán Michal Černý (13+24) je nejen nejproduktivnějším hráčem Hanáků, ale dokonce i celé soutěže. Pouhé tři body na něj ztrácí Zdeněk Novosad (14+20).

Hokejisté Poruby již potřebují body jako sůl. Blízko k nim měli při posledním domácím vystoupení, kdy hostili vedoucí Havířov. Nedisciplinovanost nakonec rozhodla o jejich porážce 2:3. Naposledy aktuálně osmý celek tabulky zajížděl v sobotu do Nového Jičína. Nepříliš pohledné utkání, které netradičně řídila pouze dvojice zkušených čárových rozhodčích, zvládl po výsledku 3:1 lépe Gedos, čímž ztenčil porubský náskok na pouhé dva body.

Hokejistům Prostějova patří aktuálně třetí příčka tabulky. Na svého přerovského rivala ztrácí Zacharova družina pouhý bod, na vedoucí Havířov už je pak ztráta Hanáků sedmibodová. V základní hrací době letos Jestřábi padli pouze šestkrát, z toho shodně dvakrát se silným Havířovem a Přerovem. Právě Zubry přivítali naposledy ve svém hnízdě a stejně jako v předešlých vzájemných duelech se více dařilo hostům, kteří si odvezli vysoké vítězství 5:1.

Přeji příjemnou středu všem fanouškům ledního hokeje. II. liga má ve skupině Východ na programu již 26. kolo a to přinese kromě dalších čtyř duelů i souboj domácí Poruby s Prostějovem.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:05.

Adam Bagar

Branky a nahrávky: 9. Vrána (Chaloupka), 50. Vrána (Prokop L.), 53. Krayzel (Prokop L.), 60. Buček (Hašek) - 39. Kryl (Berčák, Popelka), 52. Ševčík (Kolibár)

HC RT TORAX Poruba 2011: Tihlář (Rudl) – Šindelář, Wolf, Prokop P., Prokop L., Zientek, Vychodil, Slavík, Hruzík – Galajda, Krayzel, Vaněk – Buček, Holuša, Seidler – Hašek, Vrána, Chaloupka – Chomič, Piják.
    LHK Jestřábi Prostějov: Vrba (Vydržel) – Kolibár, Jedlička, Arnošt, Tomiga, Finkes, Kaluža, Handl, Zachar, Duba, Černý, Šebek, Novák, Kryl, Ševčík, Berčák, Stráněl, Janota, Popelka.