K. Vary – Motor ČB 5:3 (kon.) | Chomutov – Vítkovice 3:1 (kon.) | Hr. Králové – Olomouc 1:3 (kon.)
Liberec – Havířov 4:3 (po s.n.) | Slavia – Havlíčkův Brod 5:2 (kon.) | HC Litvínov – Vsetín 3:2 (kon.)
Jihlava – Kometa Brno 0:5 (kon.) | HC Kladno – Třinec 1:8 (kon.) | HC Plzeň – Písek 2:1 (po s.n.)
Sparta – Mladá Boleslav 6:3 (kon.) | Letňany – Zlín 0:4 (kon.)
HC Energie Karlovy Vary
5:3 (0:3, 4:0, 1:0)
Banes Motor České Budějovice
Sobota 12.01.2013, 12:00Extraliga staršího dorostu

Tak jsme dnes viděli veliký obrat domácích, a veliký pád hostí. Hosté vedli už v 7. minutě 3:0, pak však přestali hrát, a domácí během 2 třetiny zápas otočili. Ve třetí třetině už hráli hosté odevzdaně, a domácí přidali ještě jednu branku. I přesto, že gólman hostí Trelc pustil 5 gólů, vyzdvihl bych jeho výkon. Z domácích bych pochválil celý tým za bojovnost, a Sebastiana Gorčíka za přidané body. Tímto se s vámi loučím, doufejme, že uvidíme víc takovýchto utkání. (14:18:00)

60:00

59:05
    Nic už se nestane. Naopak, v samostatném nájezdu se znovu ocitl Gorčík (KVA), který brankáře vymíchal, ale v poslední možné době nastavil Trelc (CBE) svůj beton a Gorčíka vychytal.

58:51
    Vhazuje se v obraném pásmu domácích. Poslední šance hostů udělat něco s výsledkem.

57:35
    V samostatném nájezdu se ocitl Radek Prokeš (CEB), svůj souboj s domácím gólmanem Jakubem Frčkem (KVA) ale prohrál.

57:12
    Vyloučen hráč číslo 16, Pavel Samohejl (CEB), na 2 minuty za sekání.

57:04
    Sebastian Gorčík dnes hraje opravdu skvělé utkání. Byl v samostatném úniku, byl však faulován.

56:43
    Signalizované postavení mimo hru domácích.

55:23
    Zatím to na žádný velký obrat nevypadá. Spíš naopak, hraje se víc v obraném pásmu Českých Budějovic.

54:00
    Přesně šest minut mají hosté na to, aby vstřelili dvě branky a vyrovnali stav utkání. Uvidíme, jestli se jim to podaří.

50:08
    Domáci jsou kompletní, Lukáš Bláha (KVA) je na ledě.

51:40
    Domácí hrají oslabení opravdu bravurně. Především Sebastian Gorčík (KVA) zdržuje hru na hřišti soupeře.

50:36
    HC Moutfield je v plném počtu.

50:08
    Další vyloučení, tentokrát už na straně domácích. Lukáš Bláha (KVA) si odsedí své 2 minuty za nedovolené bránění.

48:34
    A znovu se vylučuje. A znovu to byli hosté, kteří se protivili proti pravidlům. Konkrétně to byl Pavel Samohejl (CEB), který si odsedí 2 minuty za hru vysokou holí.

47:04
    Hosté jsou kompletní. Josef Matoušek (CEB) je na ledě.

46:52
    Josef Klíma (KVA) nastřelil horní část brankové konstrukce Trelcovi (CEB) branky. Střela se od tyče odrazila do ochrané sítě.

46:21
    Hosté jsou ve čtyřech, avšak stále pod tlakem.

45:32
    Opravdu tvrdou střelu Bláhy (KVA)Trelc (CEB) bez větších problému likviduje.

Matouš Bečka

Branky a nahrávky: 21. Osmík (Rubeš), 23. Gorčík (Rubeš), 26. Hroch (Gorčík), 27. Gorčík, 42. Janata (Veverka) - 1. Krátoška, 6. Matoušek (Samohejl, Krátoška), 10. Samohejl (Matoušek)

HC Energie Karlovy Vary: Frček -Šafář, Vaněk, Bláha, Michálek Rulík, Kodl, Veverka - Klíma, Beránek, Dimitrov, Rubeš, Hroch, Gorčík, Petrov, Osmík, Janata, Čejka
    Banes Motor České Budějovice: Trelc (Kváča) - Malovec, Klimecký, Kadlec, Matoušek, Piegl, Kutiš, Žáček - Prokeš, Panáček, Ruda, Smejkal, Ondráček, Michálek, Samohejl, Krátoška, Vácha, Suchánek, Šafář, Koupal

Rozhodčí: Valenta - Schopf, Martinec