Chanty-Mansijsk – Barys 6:4 (kon.) | Nižněkamsk – Chabarovsk 6:5 (kon.) | Čerepovec – Jaroslavl 2:3 (po s.n.)
Lev – HC Slovan 3:4 (kon.)
po s.n.
Severstal Čerepovec
2:3 (0:2, 2:0, 0:0 - 0:0)
Lokomotiv Jaroslavl
Úterý 15.01.2013, 16:30 • Ice-Palace, Čerepovec • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:30.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky dobrého ledního hokeje, v rámci základní části letošního ročníku KHL se dnes střetne Čerepovec a Jaroslavl.

Souboj těchto dvou celků by se dal označit za zápas dvou sousedů v tabulce, ačkoliv je mezi nimi rozdíl 14 bodů! Severstal Čerepovec má odehráno 41 zápasů, ve kterých posbíral 65 bodů. Drží tak bohatý desetibodový odstup na místě zaručující play off. Čerepovec má v poslední době dobrou formu, když z posledních 5 utkání dokázal vytěžit 12 bodů! V posledním zápase před pěti dny dokonce dokázal zvítězit právě na ledě jeho dnešního soupeře 3:1.

Jaroslavl už má, dá se říci, postup do vyřazovacích bodů zajištěn. Se 79 body ze 43 zápasů se dělí s moskevským CSKA o první místo v Tarasově divizi, na devátý Donbass Doněck má náskok propastných 24 bodů. Lokomotiv Jaroslavl ve čtvrtek podlehl na svém ledě právě Čerepovci poměrem 1:3, o jedinou branku domácích se postaral Apalkov.

Severstal Čerepovec: Košečkin (Zajcev) - Laakso, Kiselevič, Čáslava, Rjazancev, Jegoršev, Andersen, Stasenko, Popov - Ketov, Stoljarov, Šipačev - Berdnikov, Kazionov, Anisin - Bergfors, Medvěděv, Zemčenko - Fedosejev, Alexejev, Dedunov

Lokomotiv Jaroslavl: Sanford (Kolesnik) - Kronwall, Flood, Pašnin, Guskov, Višněvskij, Jakovlev, Amirov - Hagman, Plotnikov, Kaljužnyj - Černikov, Petrov, Averin - Redlihs, Apalkov, Trunjov - Kručinin, Malcev, Ljudučin - Kartajev

Rozhodčí: Anisimov, Romasko - Menšik, Nazarov.

00:01

00:30
    Po tvrdém zákroku zůstal v rohu kluziště ležet jeden z hostujících hráčů, po chvilce ale vstává, hra tak není přerušena.

00:54
    Před střídačkami se do menší strkanice pustil Šipačev s Hagmanem.

01:30
    Vhazování po Sanfordově levici.

02:00
    Po závaru v předbrankovém prostoru Lokomotivu střílel Medvěděv pouze do připraveného Sanforda.

02:45
    Hosté uklidňují hru.

03:21
    Jaroslavl právě vstřelila branku!
    Nenápadná akce hostů od vlastní branky končí úvodní brankou. Kronwall poslal přihrávku do jízdy MIKELISU REDLIHSOVI, který se uvolnil v útočné třetině a nekompromisní švihem z vrcholu pravého kruhu otevírá skóre dnešního utkání! Asistence: Staffan Kronwall a Alexander Guskov.

04:35
    Hosté nyní trochu krkolomně kombinují v obranné třetině, hráči Severstalu dobře napadají.

04:58
    Košečkin má puk v lapačce, vhazovat se tak bude v útočném pásmu Lokomotivu.

05:40
    Domácí hráči přidali po inkasované brance výrazně na agresivitě.

06:30
    Sanford drží na svých chráničích tvrdou ránu od modré.

07:35
    Redlihs se opět šikovně uvolnil od mantinelu, jeho střela ale byla sražena.

08:03
    Sanford kryje slabou střelu Kazionova.

08:15
    Bergfors pálil z úhlu do odkryté branky, Sanford ale zázračným zákrokem svou klec dokázal uhájit.

09:30
    Domácí se postupem času čím dál více osmělují, jejich střelám ale chybí přesnost a razance.

09:50
    Z další nenápadně vypadající akce padá druhá branka Lokomotivu. Ze skrumáže ve středním pásmu ujeli dva hostující hráči do brejku proti jednomu, Redlihs předložil kotouč DANIILU APALKOVI, který vyzrál na Košečkina se svým bekhendovým blafákem! Asistence: Mikelis Redlihs.

09:50
    Domácí trenér si bere oddechový čas.

10:35
    Na průběhu hry se zatím nic nemění, hosté znovu kombinují na vlastní polovině.

11:20
    Andersen se dostal do zajímavé pozice, Sanford připraven.

12:07
    Ofsajd hostů.

13:00
    Hosté opět usazeni v útočné třetině, dnes velmi aktivní Redlihs ovšem zůstává ležet na ledě za Košečkinovou brankou.

13:11
    Za vysokou hůl už tak sedí na trestné lavici Petr Čáslava.

13:55
    Hagman pálil z bezprostřední blízkosti, Košečkin reflexivně zasahuje.

14:15
    Domácí hráči vyhazují.

14:50
    Lokomotivu se nedaří pořádně vystřelit.

15:11

15:40
    Košečkin se musel skrčit před Apalkovou vysokou střelou.

16:45
    Zemčenko nabízel svou přihrávkou zpoza branky vyniknutí svým spoluhráčům, Bergfors ale nedokázal Sanforda překonat.

17:13
    Zakázané uvolnění hostů.

17:35
    Další nebezpečný brejk hostů brankou nekončí, Košečkin se štěstím puk dokázal polapit.

17:54
    Icing domácích.

19:00
    Třetí lajna domácích se na chvíli usadila v útočné třetině, Sanford ale pokryl kotouč ve své lapačce, vhazovat se tak bude po jeho pravici.

19:45
    Poslední minuta první třetiny se odehrává především ve středním pásmu.

20:00

V první třetině jsme viděli dvě branky, o které se postarala třetí formace hostů. Skóre otevřel ve 4. minutě po hezké individuální akci Mikelis Redlihs, v polovině třetiny zvýšil náskok hostů Daniil Apalkov, který využil přihrávky velmi agilního Mikelise Redlihse.

20:40
    Domácí hráči od úvodu druhé periody přímo hýří zdravou aktivitou.

21:05

22:15
    Hráči Severstalu opět v útočné třetině, Sanford se jen otáčí.

23:00
    V druhé třetině se hraje neustále před Sanfordem, hosté jsou pod velkým tlakem.

23:40
    Až nyní se Lokomotiv vymanil z tlaku domácích a snaží se rozjet útočnou akci.

24:10
    Sanford kryje Ketovovu střelu z levé strany.

25:15
    Domácí hráči vysunuli i svůj presink.

25:24
    Závar před domácí brankou řeší Košečkin.

25:57
    Za sekání je vyloučen Michajl Pašnin.

26:17
    Domácí si ale dlouho v početní výhodě nezahráli, Vadim Šipačev už sedí na trestné lavici.

28:00
    Čerepovec právě vstřelil branku!
    Hra čtyř proti čtyřem lépe vyhověla domácím, kteří snižují na rozdíl jedné branky. Po dalším závaru před Sanfordem našel odkrytý kotouč jako první PETR ČÁSLAVA! Asistence: Michajl Anisin.

28:17
    Domácí v podstatě skórovali v oslabení, jelikož Pašnin už byl 3 vteřiny na ledě, z trestné lavice se vrací také Šipačev.

29:00
    Puk vypadl z kluziště, vhazování ve středním pásmu.

29:09
    To jsou věci! Domácí během 69 sekund srovnávají skóre! Dobrou akci Zemčenka zakončil nekompromisně ranou pod horní tyčku ALEXEJ MEDVĚDĚV! Asistence: Ignat Zemčenko.

29:40
    Tvrdá rána Flooda končí na Košečkinových betonech.

30:20
    Vyrovnání dalo novou krev do žil domácím fanouškům, kteří ženou svůj tým dopředu.

31:02
    Za Sanfordovou brankou se strhla menší strkanice, po které se bude zcela jistě vylučovat.

31:02
    ze všeho nakonec pramení přesilovka domácích.

31:48
    Puk je za Košečkinovu brankou, to bude hostům stačit.

32:42
    Sanford kryje tvrdou ránu Čáslavy z levé strany.

33:02

33:24
    Opět se bude vylučovat, za vysokou hůl si míří sednout Vladislav Kartajev.

34:15
    Kiselevičova bomba od modré končí na Sanfordových chráničích.

34:50
    Hosté vyhazují.

35:24

35:55
    Apalkov se cpal do zakončení, Košečkin využil své mohutné postavy a zastavil jeho pokus.

36:40
    Hra je v posledních momentech velmi plynulá, aktivnější jsou hráči Jaroslavle.

37:35
    Nyní se ale hostům nepovedl přechod do útočného pásma, dopředu tak opět mohou hráči Severstalu.

37:50
    Hosté si svou aktivní hrou vybojovali přesilovou hru, na trestné lavici sedí Nikita Alexejev.

38:10
    Domácí se osvobozují vyhozením přes všechny čáry.

38:45
    Boj o puk v rohu kluziště zatím nemá svého vítěze.

38:58
    Puk nakonec vybojovali domácí hráči a rychle jej vyhazují až k Sanfordovi.

39:30
    Hosté musí začít opět od svého brankáře.

39:50

40:00

Druhá třetina nabídla stejně jako ta první dvě branky, tentokrát padly ale do branky Jaroslavle. Po dvou skrumážích před Sanfordovou brankou během 69 sekund se prosadili Petr Čáslava a Alexej Medvěděv. Do třetí periody tak oba týmy vstupují s vyrovnaným skórem.

40:30
    Po tvrdém střetu se v bolestech vrací na střídačku Laakso.

41:42
    Sanford raději lapil neposedný kotouč.

42:17
    Další Sanfordův zákrok proti střele Medvěděva.

43:40
    Domácí uklidňují hru za svou brankou.

44:45
    Hra se v třetí třetině výrazně přitvrdila, rozhodčí ale zatím nevylučují.

45:15
    Sanford kryje pokus Dedunova.

46:20
    Anisin se cpal ke střele, Sanford byl ale dobře postaven i řádně připraven.

47:05
    Flood rozjíždí další útočnou akci hostů.

48:30
    Plotnikov se řítil po pravé straně téměř sám na Košečkina, zpětnou přihrávku ale domácí brankář dokázal zablokovat.

49:45
    V posledních momentech se hra přelévá z jedné strany na druhou, vidíme strhující tempo od obou celků.

50:20
    Snad pět minut se hraje bez přerušení, hra má obrovské tempo!

51:37
    Až teď se přerušuje, když Sanford kryje Anisinovu střelu.

52:35
    Domácí se dokázali usadit v útočné třetině.

53:06
    Domácí sice dali branku, Vadim Šipačev ale zasáhl puk příliš vysoko, gól tak nebyl uznán!

53:45
    Fanoušci mohutně ženou domácí borce za vítězstvím.

54:20
    Po delší době jsme mohli vidět také příležitost Lokomotivu, Košečkin ale proti Trunjovově střele nemusel zasahovat.

55:32
    Postavení mimo hru hráčů Severstalu.

56:06
    Sanford má puk v lapačce, vhazovat se tak bude po jeho pravici.

56:45
    Zdá se, že hostům bude bohatě stačit jakýkoliv bodový zisk. Čerepovec chce získat určitě tři body.

57:05
    Košečkin kryje skákavý kotouč před jeho brankovištěm do své lapačky.

57:15

58:20
    Hráči Jaroslavle nyní zatápí svým sokům v jejich vlastní obranné třetině, Košečkin zatím nemusí zasahovat.

58:45
    Ketov se snažil vymyslet nějakou kloudnou akci za Sandfordovou brankou, nevymyslel ovšem nic.

59:20
    Hosté se sami vyhnali z útočné třetiny.

60:00

Třetí třetina žádnou branku nepřinesla, tedy branku, která by byla uznána. V 54. minutě se totiž prosadil Vadim Šipačev, jeho gól ale nebyl uznán pro hru vysokou holí. Prodloužení začne za malou chvíli.

60:50
    Oba týmy vstoupily do prodloužení velmi opatrně.

61:05
    Košečkin raději podrží kotouč ve své výstroji.

61:55
    Kaljužnyj nabil Jakovlevovi, který se pokusil o kličku, kterou ale přetáhl až za brankovou čáru.

62:20
    Ve skrumáži před domácí brankou se nejlépe zorientoval právě brankář Severstalu.

63:00
    Redlihsova střela skončila na zadním mantinelu.

63:40
    Ketov vypíchl rozehrávku hostujících obránců a upaloval sám na Sanforda, ač nepříjemně stíhán dokázal vystřelit, kanadský brankář ve službách Lokomotivu ale drží svůj celek v tomto utkání!

63:55
    Domácí pokračují v tlaku, Kazionov mohl střílet do prázdné branky, k jeho smůle si ale nevšímal puku.

64:40
    Kazinov uklidňuje hru a umožní domácím vystřídat. Vypadá to, že budeme svědky samostatných nájezdů.

65:00
    Prodloužení skončilo.

Ani v prodloužení jsme tedy branku neviděli, i když domácí kapitán Jevgenij Ketov 80 vteřin před koncem prodloužení ujížděl sám na Sanforda, který ho ale skvěle vychytal. Uvidíme tak samostatné nájezdy.

Statistiky v prodloužení:

Střely na branku: 2:2 (celkem 40:32)
    Vyhraná vhazování: 3:1 (celkem 30:25)

Samostatné nájezdy začínají.

Jako první pojedou hosté, konkrétně Niklas Hagman.

Bekhendovým blafákem na Košečkina nevyzrál.

Za domácí Vadim Berdnikov.

Rovněž zkusil kličku do bekhendu, která se mu vůbec nevyvedla.

Co vymyslí Alexej Kručinin?

Košečkin si pohlídal mezeru mezi betony.

Michajl Anisin je výrazně podporován domácími fanoušky.

Zvolil zajímavou kličku, kterou ale nedotáhl do konce.

Za hosty Daniil Apalkov.

Apalkov zvolil střelu, kterou dokázal Košečkina prostřelit!

Vadim Šipačev musí dát.

A nedává! Sanford si počkal na jeho střelu!

65:00
    Jediným dnešním úspěšným nájezdníkem byl dnes DANIIL APALKOV!

Dnes jsme mohli vidět velmi napínavé utkání dvou celků z horní poloviny tabulky Západní konference. Hosté se rychle ujali vedení, když už v desáté minutě byl stav 0:2. Ve 4. minutě otevřel skóre Mikelis Redlihs, v polovině první části hry přidal druhou branku Daniil Apalkov. Domácí ovšem v druhé periodě během 69 vteřin dokázali srovnat zásluhou Petra Čáslavy a Alexeje Medvěděva. Utkání tak došlo až k samostatným nájezdům, v nichž uspěl jako jediný Daniil Apalkov. Dva body tak bere Lokomotiv, jeden zůstane v Čerepovci.

STATISTIKY DNEŠNÍHO ZÁPASU:

Střely na branku: 40:32
    Trestné minuty: 8:8
    Vyhraná vhazování: 30:25
    Přesilové hry: 0/4-0/4

Branky a nahrávky: 28. Čáslava (Anisin), 30. Medvěděv (Zemčenko) - 4. Redlihs (Kronwall, Guskov), 10. Apalkov (Redlihs), 65. Apalkov (pen.). Rozhodčí: Anisimov, Romasko - Menšik, Nazarov.

To je ode mě pro tuto chvíli vše, přeji vám krásný zbytek večera a u dalších online přenosů na počtenou! (19:05:54)