HC Dynamo Pardubice
1:3 (0:2, 1:0, 0:1)
Bílí Tygři Liberec
Úterý 15.01.2013, 18:10 • ČEZ Arena Pardubice. • Tipsport extraliga

Nepříliš atraktivní utkání tak nakonec končí lépe pro hosty, kterým vyšla zejména první třetina, kterou vyhráli 2:0. V závěru utkání se ještě dostal domácí tým do řady příležitostí, ale vyrovnání nepřišlo, a tak uzavřel na 3:1 do prázdné branky Petr Nedvěd. Nejlepší hráči: Jan Semorád (PCE), Marek Schwarz (LIB) (20:46:41)

60:00

59:50
    Liberec právě vstřelil branku!
    Hostům se však posléze povedlo puk dostat do středního pásma a PETR NEDVĚD do prázdné branky pohodlně skóruje. Bez asistence.

59:41
    Nosek vyhrál pro Benáka, který jej následnou střelou našel na teč. Skvělý Schwarz však vyráží nad.

59:33
    Klíčové vhazování se odehraje po levici Marka Schwarze v obranné třetině Liberce.

59:33
    Oddechový čas pro hosty.

59:33
    Nedvěd to ale neudělal vůbec dobře, když těsně před červenou posunul puk na zakázané uvolnění.

59:22
    Buchtele pálí z mezikruží jen do Schwarze, puk mají hosté.

59:05
    Při následná snaze za hostující brankou tu máme vyloučení na obou stranách. Za hosty Derner (nafilmovaný pád) a za domácí Zohorna (hákování).

58:48
    Benák nejprve zastavil rukou puk v pásmu a ihned poté vypálil. Jeho táhlá rána šla ale mimo. Kotouč se dostal až do středního pásma.

58:30
    Pardubice v šesti s Koutským na lavičce. Velká šance přišla téměř ihned. Benák posunul na Zohornu, jenže toho z pravé strany fantasticky vychytal Schwarz, který jeho bombu vyrazil mimo!

58:00
    Oddechový čas pro tým HC ČSOB Pojišťovna Pardubice.

58:00
    Pardubice trápí v závěrečné třetině kluziště přesnost v kombinaci. Po souboji na modré se puk dostává do zámezí.

57:30
    Semorád v útočném pásmu na Kousala, který ale z těžkého úhlu pálí jen do boční sítě.

57:01
    Vašíčkova rána těsně za modrou se domácímu obránci vůbec nepovedla a končí na ochranné síti nad brankou.

56:40
    Semorád se v útočné třetině již dostával do zakončení, ale nakonec z toho nic nebylo. Po následném pokusu o vyhození z pásma se puk sice dostal do ochranné sítě, jenže tomu bylo po teči, a tak se vhazuje ve střední třetině.

56:21
    Po ráně Zohorny dorážel Kousal, jenže puk se po teči dostává až na ochrannou síť nad brankou Marka Schwarze.

55:32
    Pardubice již hrají v plném počtu. V závěru přesilovky tu ještě byla jejich šance brejku 3/2, jenže Tybor napálil pouze stojícího beka.

54:58
    Domácím se povedlo opět vyhodit kotouč z vlastní třetiny.

Martin Mišovec

Branky a nahrávky: 38. Zohorny (Semorád) - 9. Kica (Vantuch, Jánošík), 19. Bortňák (Čakajík), 60. Nedvěd

HC Dynamo Pardubice: Koutský (Růžička) – Benák, Staněk, Píša, Vašíček, Gawryletz, Kočí, Zdráhal, Drtina – Bartek, Rolinek, Tybor – Nosek, Zohorna, Veselý – Radil, Kousal, Buchtele – Cetkovský, Nahodil, Semorád.

Trenéři: Mojmír Trličík, Ladislav Lubina a David Pospíšil

Bílí Tygři Liberec: Schwarz (Vošvrda) – Čakajík, Derner, Čutta, Jánošík, Vitásek, Štich, Ulrych – Bulíř, Nedvěd, Dušek – Bortňák, Filippi, Víšek – Bárta, Vantuch, Kica – J. Vlach, Galamboš, Jonák.

Trenéři: Filip Pešán, Milan Černý a Miroslav Kapoun

Rozhodčí: Hodek, Polák – Bláha, Kostka