Patriot Budapešť – Rudá armáda 2:5 (kon.)
Patriot Budapešť
2:5 (1:2, 0:0, 1:3)
CSKA Rudá armáda Moskva
Úterý 15.01.2013, 18:00 • Jegpalota Icecenter Budapešť, Maďarsko. Kapacita: 2200 míst. • MHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Přeji hezký úterní večer u sledování onlajn přenosu ze zápasu Patritotu proti Rudé armádě. Jde o druhý vzájemný zápas těchto soupeřů ve dvou dnech. Budapešť by ráda zopakovala svůj pondělní úspěch, Moskva by naopak ráda napravila svou porážku a zvítězila ve druhé zápase. Dnešní utkání začne v 18:00.

Minulý zápas

Jak už bylo napsáno, tyto soupeři se utkali již včera. Moskva se v úvodu páté minuty dostala do jednobrankového vedení díky Siksatdarovovi. Patriotům se podařilo vyrovnat v úvodu druhé části, avšak hosté šli ještě jednou do vedení. Za Budapešť ale dokázal znovu srovnat Holuša od té doby již domácí svého soupeře do vedení nepustili. Dvěma brankami ve druhé třetině rozhodli o svém vítězství a i když ještě necelé čtyři minuty před závěrečnou třetinou CSKA srovnalo, Budapešť si připsala do tabulky tři body za vítězství 4:3.

Domácí se po jednačtyřiceti odehraných zápasech, v nichž dokázali nasbírat celkem čtyřicet jedna bodů, nacházejí na předposlední příčce západní konference MHL. Patrioti právě díky včerejšímu vítězství dokázali přerušit sérii tří porážek v řadě, kdy jednou nestačili na Amurskie Tigry (0:2) a dvakrát na tým HC Riga (4:6, 3:7). Nejproduktivnějším hráčem Budepešti je Martin Kalináč, jenž dokázal v osmadvaceti zápasech vsítit osm branek a na dalších patnáct přihrát. Nejlepším střelcem týmu je s dvanácti góly Michal Glemba.

Moskva je v tabulce západní konference juniorské ligy MHL na dvanáctém místě, když za čtyřiačtyřicet zápasů dokázala Rudá armáda vybojovat padesát osm bodů. V posledních zápasech se CSKA příliš nedaří. Z posledních pěti zápasů dokázalo vyhrát pouze jednou a to proti Karlovým Varům, které porazili 3:0. Lídrem kanadského bodování týmu je Ildar Siksatdarov, který v sedmatřiceti zápasech nastřádal šestnáct gólů a stejný počet asistencí. Je tedy zároveň i nejlepším střelcem ruského týmu.

Patriot Budapešť: Boraros (Ilašenko) - Travniček, Varholik, Bajaník, Dvořák, Bittner, Potěchin, Holeša - Hardi, Němec, Kuřítko, Priganc, Dolník, Pipek, Božík, Berlov, Daniška, Piačka, Šalka, Gelfanov, Glemba.

CSKA Rudá armáda Moskva: Tretjak (Sinjagin) - Ogijenko, Lisov, Makkajev, Voronkov, Ogurcov - Bojko, Kovalevskij, Golovanov, Fefelov, Masljuk, Silajev, Šiksatdarov, Mamin, Kramskoj, Svjetlakov, Nikolišin, Timirjov, Zykov, Prochorov.

Rozhodčí: .

00:01

01:21
    Patriot měl lepší vstup do zápasu a hned ohrozil Tretjaka střelou.

02:00
    Na led se po dlouhé nemoci vrátil excelentní maďarský hráč Richard Hardi.

02:40
    Menší nejistota před domácí brankou, Boraroš ale nakonec vše vyřešil.

03:10
    Golovanov se ocitl v dobré situaci, ale nakonec z toho branka nepadla.

04:48
    Rudá armáda vstřelila branku!
    KAHKAR obdržel přihrávku od kruhů a prostřeliv vše, včetně obrany a brankáře.

06:15
    Hosté dnes napravují včerejší zaváhání. Přesně pálil Andrej GOLOVANOV.

08:44
    Domácí tým je otřesen a nedaří se mu dostat se do útočného pásma.

Masljuk (RAR) odchází na dvě minuty na tresnout lavici.

09:42
    Kaskou (RAR) odchází na čtyři minuty za velmi tvrdý zákrok

14:20
    Patriot právě vstřelil branku!
    Patriot dokázal využít přesilovky. HOLESA propálil Tretjaka z velké dálky. Asistence: Nemes

15:33
    Maďarský tým pokračuje v tlaku.

16:00
    Tretjak ukázal, jaké geny podědil po svém dědečkovi. Jeho zákroky jsou fantastické. Obrana Rudé armády dnes také výtečná.

20:00

Úvodních deset minut patřilo hostujícímu celku, který ovládl hru. V druhé polovině prvního dějství se ale Patriot vzmohl na odpověď a dokázal vstřelit alespoň kontaktní gól. Kuřítko obdržel zásah do obličeje a jeho návrat na ledovou plochu je nepravděpodobný.

20:01

21:30
    Patriot začíná druhou třetinu velkým tlakem

22:30
    Tak Kuřítko přeci jen zpět na ledě a hned střílí tyčku.

24:00
    Na druhé straně se zkouší opět prosadit Golovanov

25:25
    Tretjak se musí mít stále na pozoru

26:00
    Boraroš způsobil obrovskou chybu a na jejím základě musí Božík na dvě minuty na trestnou lavici.

27:30
    Patriot dobře brání, Armáda se nedostává do výraznější šance.

28:00

29:00
    Šalka se dostal do dobré šance, jeho střela ale minula cíl. Naopak rychlý protiútok musel pokrýt Tretjak.

30:30
    Další šance pro Armádu. Překonat Boraroše je dnes velmi těžké.

31:10
    Rusové se dnes vyznačují skvělým bruslením. Je zázrak, že jejich tempu Patriot stále stačí.

33:30
    Kuřítko dnes hraje neuvěřitelně, je skutečně všude!

34:30
    Dvořák se dostal ke střele, tu ale Tretjak vytěsnil do rohu kluziště.

36:32
    Holesa se dostal ke střele, bohužel trefuje jen ruskou obranu.

40:00

Druhá dvacetiminutovka, narozdíl od té první, branku nepřinesla. Velkou šanci na srovnání měl domácí Dvořák, jehož snahu ale překazil brankář Tretjak. Třetí třetina tedy slibuje dramatickou podívanou.

40:01

41:00
    Střely létají vzduchem, žádná si ale nemůže najít svůj cíl.

41:59
    KAHKAR střílí svou druhou branku v utkání. Asistence: Nikolišin, Timirjov.

42:42
    Berlov dostal zásah vysokou holí, ale je v pořádku.

43:11
    Ogijenko dostává dvě minuty za hru vysokou holí. Je tu šance pro Patriot.

45:00
    Patriot se zatím k žádné větší šanci nedostal.

45:11

47:30
    Domácí zkouší mnoho střel na branku s hostujícím brankářem. Bez úspěchu.

48:03
    KASKOU využil zmatku před brankou Patriotu a propálil Boraroše. Asistence: Silajev.

50:30
    Na ledě ten vzniká velký chaos, protože se hráči tlačí před brankou Budapešti.

51:47
    Hráči Rudé armády vysílají na branku Patriotu stále krásné střely.

52:31
    Po krásné samostatné akci mířil přesně VALKOU. Pro Patriot to začíná vypadat na nepěkný výsledek. Bez asistence

54:54
    Střelec páté branky Valkou odchází na trestnou lavici.

55:23
    Piačkovu přihrávku přesně zpracoval Martin KUŘÍTKO a střílí druhou branku v utkání.

56:54
    Boraroš teď chytá tři velké šance soupeře.

58:00
    Hrají se poslední dvě minuty zápasu.

59:07
    Kahkar odchází na trestnou lavici a vrátí se pouze v případě, že se Patriotu podaří vstřelit branku.

60:00

V druhém utkání Rudá Armáda ukázala, že její individuální výkon je lepší než ten Patriotu. Maďarský tým se snažil bojovat, ale Rusové svým tlakem zvrátili utkání na svou stranu. Přesto bychom rádi vyzdvihli výkon Martina Kuřítka, který byl především v první třetině nebezpečným hráčem. Celkově by se dalo říct, že po včerejšku dnes bylo dosaženo papírových předpokladů obou soupeřů, přesto si domácí tým zaslouží pochvalu. Děkujeme za pozornost a z Budapešti se loučíme. (20:19:59)

Petra Skopcová

Branky a nahrávky: 15. Holesa (Nemes), 56. Kuřítko - 5. Kahkar, 7. Golovanov, 42. Kahkar (Nikolišin, Timirjov), 49. Kaskou (Silajev), 53. Valkou

Patriot Budapešť: Boraros (Ilašenko) - Travniček, Varholik, Bajaník, Dvořák, Bittner, Potěchin, Holeša - Hardi, Němec, Kuřítko, Priganc, Dolník, Pipek, Božík, Berlov, Piačka, Šalka, Gelfanov, Glemba, Daniška.
    CSKA Rudá armáda Moskva: Tretjak (Sinjagin) - Ogijenko, Makkajev, Voronkov, Ogurcov, Zhurauliou, Kazlou - Kovalenvskij, Golovanov, Masljuk, Silajev, Kahkar, Mamin, Svjetlakov, Nikolišin, Timirjov, Zykov, Prochorov, Valkou, Kaskou.

Rozhodčí: Gordijenko - Berger, Palkovi