Liberec – Jablonec 2:1 (kon.) | Č. Budějovice – Dukla Praha 1:2 (kon.) | Brno – Znojmo 0:0 (kon.)
Ostrava – Olomouc 2:4 (kon.) | Slovácko – Jihlava 0:4 (kon.) | Frýdek-Místek – Orlová 2:1 (kon.)
Bohemians 1905 – Slavia 0:1 (kon.)
FC Zbrojovka Brno
0:0 (0:0)
1. SC Znojmo FK
Středa 16.01.2013, 11:00 • TCM Ivanovice - Brno • Tipsport liga

Za malou chvíli startuje zápas mezi Jihlavou a Slováckem. (12:43:05)

Víc se už v tomto zápase nestane. Zbrojovka remizuje s Znojmem 0:0. Více ze hry měla v prvním poločase a i v druhém občas zahrozila, ale v útočném snažení to nebylo zcela ideální. Hosté dobře bránili a čekali na brejky. nakonec se v úplném závěru málem prosadil ještě nedávno hráč Zbrojovky Radek Buchta. Nestalo se tak a utkání skončilo bez branek.

89
    Ještě v závěru zahrával Hlísek standardku z levé strany, míč propadl až na Radka Buchtu, kterého vychytal Hladký. Ještě z toho byl roh, ale domácí si poradili.

89
    Poté se Znojemští ubránili a vypadá to, že zápas skončí nerozhodně.

87
    Další střela Zbrojovky a opět u toho byl Frejlach, jehož ránu Doleček konečky prstů vyráží na roh.

86
    Jen pro doplnění, žlutou kartu inkasuje kapitán Znojma Todor Yonov.

86
    ...jenže trefuje pouze zeď.

85
    Brno se v závěru poločasu snaží vstřelit branku, nyní bude kopat standardku Frejlach...

83
    Obrovská šance Zbrojovky, ve které byl Hyčka. Dostal se až před Dolečka a ten jeho ránu vyráží. Sice jen před sebe, tam už byl připraven stoper Yonov, jenž razantně odkopává do bezpečí.

80
    Šamánek si naběhl na centr, který na něj letěl do pokutového území a jeho hlavička šla těsně vedle.

77
    Szmekova nepovedá střela z hranice velkého vápna nemohla Hladkého ohrozit.

75
    Zhruba patnáct minut do konce poločasu a stále je stav 0:0, na hřišti se toho příliš neděje. Navíc nevíme přesně aktuální čas, od druhého poločasu vypověděla poslušnost časomíra.

72
    A ještě si zahraje Huška, který střídá Suse.

72
    Frejlachova nepovedená střela končí vysoko nad bránou.

70
    Ještě poslední změna v sestavě Zbrojovky. Odešel Halaška a na jeho místo jde Mohamed Traoré.

66
    Druhý poločas zatím příliš kvalitní fotbal nenabízí, ani jeden z týmů si doposud nepřipsal nějakou gólovou akci.

64
    Před nabíhajícím Halaškou zasahuje včas Šilinger, který hlavičkou posílá míč až na brankáře Dolečka.

61
    Další střídání u Brna. Dohráno má Pašek, na jeho místo jde Petr Buchta.

58
    Halaškova rána ze záklonu nebyla přesná a Doleček může rozehrávat od své brány.

55
    Dvojité střídání v týmu Zbrojovky. Do hry nastupuje Šamánek s Kuncem do kabin putují Glaser se Škodou.

54
    Lutonského centr si obrana hostů pohlídala.

52
    Halaška se uvolnil na velkém vápně a tvrdě vypálil. Míč byl lehce tečován na bránu a Brno bude kopat roh

49
    Po rohu se dostal k míči Migala a přízemní střelou ohrozil Hladkého, který vykopává míč pravou nohou. Velice slušná akce hostů.

48
    Nworah vybojoval vůbec první roh pro Znojmo.

46
    Zbrojovka dvakrát střídala. Odešel brankář Doležal a obránce Šoljič, na jejich místa jdou Hladký a Brabec.

46

První poločas je u konce. Mírně lepším týmem byla Zbrojovka, která však nedokázala své šance využít. Hosté zahrozili až v samotném závěru poločasu, jenže také na Doležala si nepřišli. Výsledek tedy zní 0:0. Druhá část hry začíná za cca 10 minut.

44
    V závěru poločasu pálil na Doležala nebezpečně Mudra brněnský brankář musel vytáhnout míč nad bránu. Největší šance Znojma se urodila až těsně před pauzou.

42
    Před Halaškou dokázal včas vyběhnout Doleček a vykopává od své brány.

40
    S koncem prvního poločasu přichází i střela Glasera, ale byla hodně nepovedená.

38
    Dá se v klidu říct, že Brňané jsou v prvním poločase lepší, nemohou se však prosadit v koncovce.

36
    Největší šance prvního poločasu a měl ji nejlepší hráč Brna Milan Lutonský. Jeho střelu Doleček nejprve vyrazil před sebe, kde stejný hráč dorážel. Jenže znojemský brankář v leže dokázal uhájit nerozhodný výsledek. Výborný zákrok.

33
    Na velkém vápně hlavičkoval Michal Škoda a jeho pokus šel těsně nad.

31
    Lutonský zahrával trestný kop a pokoušel se obstřelit Dolečka, jenže míč šel hodně vedle.

30
    Před zraky Svatopluka Habance, trenéra Slovácka se hraje v Ivanovicích třicátá minuta hry a branku jsme doposud neviděli.

29
    Na druhé straně si sáhl na míč i Doležal, když ho z ostrého úhlu prověřil Migala. Nic závažného to nebylo.

27
    Znojemský brankář se rozhodně nenudí, Frejlach dvakrát v řadě hledal Haluška, ten v prvním případě pouze nastřelil obránce Šilingera, posléze Doleček musel na zem. První větší náznak gólové šance a měla ji brněnská sestava.

25
    Další trestný kop Zbrojovky zahrával Frejlach, míč však adresáta nenašel. Doleček bude odkopávat do své brány.

24
    Glaserova standardka našla ve vápně vysokého Michala Škoda, ten se ale ve vápně nestačil ideálně zorientovat.

22
    Lutonského slabá střela z dvaceti metrů nemohla Dolečka ohrozit.

20
    Fall bohužel pro zranění odstupuje, na jeho místo jde Tomáš Frejlach.

17
    Na druhé straně chtěl obelstít Pernicu útočník Szmek, brankář Doležal vše vyřešil.

15
    Domácí jsou mírně aktivnější a lépe se pohybují po hřišti. Nicméně šance stále nepřichází, chybí lepší finální přihrávka. Takový Hyčka by mohl v dlouhých zimních večerech vyprávět.

13
    Fall je zpět na hřišti, pokouší se rozběhat. Zbrojovka zakládala útok, z levé strany centroval Glaser a hledal Škoda, ovšem ten byl opět hlídán velice natěsno.

12
    Stále je v péči lékařů, uvidíme, zda bude moci pokračovat. Při pohledu na střídačku Brna to vypadá, že nikoliv. Fall stále leží u postranní čáry.

10
    Aby těch zranění nebylo o Zbrojovky málo, v péči lékařů je nyní Lamine Fall. A upřímně řečeno, nevypadá příliš dobře.

9
    Peter Nworah si nebezpečně zabíhal za brněnskou obranu, ale byl vystaven do těsného ofsajdu.

8
    Od začátku se hraje poměrně solidní fotbal, oba týmy chtějí hrát útočně. Postupem času se dostávají do tempa.

6
    Na druhé straně zkoušel své střelecké štěstí Podzemský, ale míč letěl hodně vedle Doležalovy brány.

3
    Následně opět v akci Lutonský, který zkoušel z hranice velkého vápna překvapit Dolečka, ten však jeho pokus bez potíží kryje.

2
    První akci Brna zakládal Milan Lutonský, jenž z levé strany centroval do vápna na Michala Škodu, toho dokázal pokrýt stoper Yonov.

1

Hráči jsou již na hřišti, za pár okamžiků utkání bude moci začít.

FC Zbrojovka Brno: Doležal - Pašek, Pernica, Hyčka, Šoljič - Fall, Sus, Glaser, Lutonský - Škoda (K), Halaška. Trenér: Petr Čuhel.

1. SC Znojmo: Doleček - Šilinger, Mička, Yonov (K), Mudra - Podzemský, Hlísek, Migala, Buchta R. - Nworah, Szmek. Trenér: Leoš Kalvoda.

Rozhodčí: Plesar - Pelikán, Hanáková.

Náhradníci Zbrojovka Brno: Hladký - Brabec, Šamánek, Buchta P., Kunc, Frejlach, Traoré.

Náhradníci Znojmo: Kostorek, Ševčík, Lacko, Švarc, Š. Yonov.

Zbrojovka má za sebou dva zápasy. Ten první prohrála s Jihlavou vysoko 0:4, následně však zabrala a po dvou brankách Mezlíka dokázala porazit Zlín 2:0. Tato výhra však sice trenéra Čuhela potěšila, leč přišlo i zranění. Přesně řečeno Martin Husár bude s podvrtnutým kotníkem mimo hru na týden až deset dnů, Petr Glaser (zhmožděný nárt) a Daniel Přerovský (záda) by měli chybět dva až tři dny. Informaci pro klubový potvrdil masér Zbrojovky Jiří Stejskal.

Do svého prvního zápasu v zimní přípravě nastoupili borci z 1.SC Znojmo v sobotu. A hned na začátku je čekal těžký soupeř - v Tipsport lize - Slovácko, které už mělo jeden zápas této ligy za sebou (vyhrálo nad Zlínem). V Brněnských Ivanovicích se zrodil překvapivý výsledek 3:2 (3:0). Autoři branek: 16.Švarc, 20. a 35. Ševčík. Dnes je čeká další zápas, konkrétně druhý, proti Zbrojovce.

Hezké dopoledne, vítejte u sledování dalšího zápasu v rámci Tipsport ligy. Příprava na sezónu je v plném proudu a dnes budeme sledovat prvoligovou Zbrojovkou a druholigové Znojmo, které je potencionálním kandidátem na postup. Po podzimu je druhé, avšak momentálně hodně oslabilo o klíčové hráče a bude to mít s případnými ambicemi na účast v Gambrinus lize složité.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 11:00.