Chabarovsk – Doněck 1:4 (kon.) | Novokuzněck – Spartak Moskva 2:0 (kon.) | Novosibirsk – Riga 2:0 (kon.)
Ufa – Omsk 6:1 (kon.) | Nižněkamsk – Barys 2:1 (kon.) | Kazaň – Chanty-Mansijsk 4:5 (kon.)
Mytišči – N.Novgorod 3:2 (po pr.) | Petrohrad – Magnitogorsk 3:0 (kon.) | Dynamo Moskva – Jekatěrinburg 5:4 (po pr.)
CSKA Moskva – Čerepovec 3:2 (po pr.) | Minsk – Čeljabinsk 2:5 (kon.) | Lev – Viťaz 5:2 (kon.)
Metallurg Novokuzněck
2:0 (1:0, 0:0, 1:0)
Spartak Moskva
Středa 30.01.2013, 13:00 • Kuznetskie Sport Palace • KHL

Metallurg Novokuzněck 2:0 Spartak Moskva (1:0, 0:0, 1:0)

Branky: 9. Metljuk (Černych), 56. Lazarev (Turukin). Rozhodčí: Vasiljev, Sergejev - Morozov, Čubykin. Vyloučení: 5:3. Využití: 1:0. Oslabení: 0:0. Střely na branku: 18:32.

Metallurg Novokuzněck: Ključinkov - Metljuk, Arzamascev, Kuklev, Romanov, Sopel, Jacenkov, Ježov, Grišin - Černych, Vyglazov, Bumagin - Lazarev, Mereskin, Jefimov - Turukin, Mitrjakov, Šabunov - Kurepanov, Islamov, Nazarov.

Spartak Moskva: Lašák - Ščitov, Obšut, Šefer, Bodrov, Vasiljev, Morisson, Mamkin, Želdakov - Suglobov, Radivojevič, Kozlov - Nikoncev, Bušujev, Medvěděv - Romanovskij, Voronin, Ankudinov - Michajlov, Gubin, Deněžkin.
    (15:11:34)

Ve třetí třetině dovolili hráči Metallurgu soupeři vytvořit velký tlak po vlastní nedisciplinovanosti, ovšem žádný z hráčů protivníka nepřekonal bezchybného Ključinkovova. Lazarev navíc pojistil vedení při situaci 2 na 1 a bylo rozhodnuto. Stav zápasu 2:0. Děkujeme za pozornost!

60:00

59:35
    Vyloučen ještě domácí Denis Kurepanov na dvě minuty za příliš hráčů na ledě.

59:30
    Ale hosté se zásluhou Michajlovova ubránili. V zápětí však končí jejich akce na modré pro offside.

59:19
    Ještě Bumagin posouvá kotouč před Lašáka.

59:05
    Domácí Novokuzněck kontroluje závěr zápasu.

58:29
    Pozorná obrana Metallurgu funguje dokonale, navíc se domácí Denis Kurepanov dostal do zajímavé situace a z pravého kruhu prověřil pohotovost Lašáka.

58:10
    Až Nikoncev dostal puk do rohu, ale v zápětí o něj hned přichází.

57:45
    Stále se marně hosté pokouší natlačit do útočného pásma.

57:35
    Bumagin zkušeně zapracoval do obrany a ubránil útok Radivojeviče.

57:10
    Spartak se nyní těžko dostává do třetiny Metallurgu, který se ještě více brání.

55:43
    Metallurg Novokuzněck právě vstřelil branku!
    ANTON LAZAREV si zkušeně počkal na přihrávku svého spoluhráče a prostřeluje z pravého kruhu přesouvajícího se Jána Lašáka, kterému kotouč prošel nad levým betonem. Asistence: Konstantin Turukin.

55:35
    Novokuzněck však využívá zaváhání soupeře a jede 2 na 1.

54:40
    Hosté v útočném pásmu, ale výborná práce domácího Lazarevova.

54:26
    Bumagin po delší době v útočném pásmu. Spartak však svoji početní výhodu proti jednomu hráči v útoku zvládl.