Chabarovsk – Doněck 1:4 (kon.) | Novokuzněck – Spartak Moskva 2:0 (kon.) | Novosibirsk – Riga 2:0 (kon.)
Ufa – Omsk 6:1 (kon.) | Nižněkamsk – Barys 2:1 (kon.) | Kazaň – Chanty-Mansijsk 4:5 (kon.)
Mytišči – N.Novgorod 3:2 (po pr.) | Petrohrad – Magnitogorsk 3:0 (kon.) | Dynamo Moskva – Jekatěrinburg 5:4 (po pr.)
CSKA Moskva – Čerepovec 3:2 (po pr.) | Minsk – Čeljabinsk 2:5 (kon.) | Lev – Viťaz 5:2 (kon.)
Metallurg Novokuzněck
2:0 (1:0, 0:0, 1:0)
Spartak Moskva
Středa 30.01.2013, 13:00 • Kuznetskie Sport Palace • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.

SPARTAK MOSKVA:
    V Západní konferenci jsou hosté na předposledním třináctém místě dva body před Rigou a sedmnáctibodovou ztrátou na postupovou příčku. Ovšem v minulých pěti zápasech se jim nebývale daří. Když Spartak ztratil realnou možnost bojovat o elitní osmičku, připsal si již čtyři výhry z pěti zápasů. V pondělním klání to odnesl Chabarovsk 1:2 a v sobotu Novosibirsk (1:2prodl.). Nyní odehraje už své čtvrté utkání v řadě na venkovním kluzišti.

Nejproduktivnější hráči:
    Štěpán Růžička (8+11)
    Branko Radivojevič (4+15)
    Michail Juňkov (5+11)

METALLURG NOVOKUZNĚCK:
    Domácí obsazují desátou příčku ve Východní konferenci, která je osamocená od zbytku pole. Na play-off ztrácí už třináct bodů a na Chabarovsk jich mají náskok 12. Metallurg je typickým venkovním mužstvem, kdy se pohybuje v této statistice ve středu tabulky. Ovšem vše kazí forma před vlastními příznivci, kde rozdali spoustu bodů a získali jich průměrně jeden na zápas. V lednu navíc pokračují v nestabilních výkonech a zatloukli tak poslední hřebík do své rakve na závěrečné vyřazovací boje. V prvním měsíci v roce uhráli pouze sedm bodů ze sedmadvaceti možných. Pondělní duel však zabrali a porazil poslední tým Západní konference 3:1.

Alexandr Bumagin (15+22)
    Dmitrij Kagarlickij (11+25)
    Randy Robitaille (9+23)

Středeční program Kontinentální hokejové ligy nabídne také už 48. kolo pro Novokuzněck a Spartak Moskvu. Oba týmy již drží pouze teoretickou naději na postup do play-off. Vzájemný zářijový duel skončil v ruské metropoli 0:3 pro Novokuzněck. Sledujte s námi zajímavou a atraktivní podívanou od jedné hodiny odpoledne.

Metallurg Novokuzněck: Ključinkov (Lazušin) - Metljuk, Arzamascev, Kuklev, Romanov, Sopel, Jacenkov, Ježov, Grišin - Černych, Vyglazov, Bumagin - Lazarev, Mereskin, Jefimov - Turukin, Mitrjakov, Šabunov - Kurepanov, Islamov, Nazarov.

Spartak Moskva: Lašák (Jachin) - Ščitov, Obšut, Šefer, Bodrov, Vasiljev, Morisson, Mamkin, Želdakov - Suglobov, Radivojevič, Kozlov - Nikoncev, Bušujev, Medvěděv - Romanovskij, Voronin, Ankudinov - Michajlov, Gubin, Deněžkin.

Rozhodčí: Vasiljev, Sergejev - Morozov, Čubykin.

Vítám Vás u střetnutí v Kontinentální hokejové lize, ve které se spolu utkají týmy Novokuzněcku a Spartaku. Do začátku zápasu a úvodnímu ceremoniálu chybí ještě několik desítek minut.

00:01

00:30
    Zatím je hra z obou stran hodně neurovnaná a převládají souboje ve středním pásmu.

01:15
    Přesto si po několika sekundách hosté z Moskvy vynutili tlak v útočném pásmu.

01:40
    Na druhé straně se uvolnil v mezikruží Mitrjakov, ale jeho rána byla zblokována.

02:31
    Nyní se již soupeři do sebe pořádně zakousli a Metallurg oplací úvodní nápor soupeře.

02:45
    Zatím nejnebezpečnější akci zápasu vymyslel domácí Denis Kurepanov, který prověřil Lašáka prudkou ránou.

03:21
    Hostující Sublobov si pomohl proti soupeři rozplnuplným zákrokem a dostává hru do střesního pásma.

03:50
    Také rozruch před domácí brankou. Slovenský útočník se výborně uvolnil od hrazení, ale překonat Ključinkovova se mu zatím nepodařilo.

05:10
    Zase Spartak se dostává do tlaku.

05:25
    Romanovskij zaměstnal domácího brankáře tvrdou ránou, ale ten se nenechal překvapit.

06:20
    Na protější straně motali hlavu hostujícím obráncům Bumagin s Arzamascevovem, který si navíc sjel ke vzdálěnější tyči, ale puk nedokázal zkrotit před poloprázdnou branou soupeře.

07:40
    Domácí brankář Ključinkov vyrazil střelu Nikoncevova, který se dostal z poza branky až před něj. Ale gólman Metallurgu nedopustil změnu skóre z pohledu protivníka.

08:16
    První vyloučení v zápase. Na trestnou lavici odchází hostující Valerij Vasiljev za krosček.

08:20
    Metallurg Novokuzněck právě vstřelil branku!
    Bleskově využítá přesilová hra. Když po čtyřech sekundách a vyhraném buly dostal kotouč na modrou FILIPP METLJUK od Černychova a propálil Jána Lašáka, který měl zřejmě zastíněný výhled. Novokuzněck se tak v početní výhodě dostává do vedení. Asistence: Dmitrij Černych.

08:50
    Vedoucí branka domácí zvedla. Další důležitý zákrok si připisuje Lašák po střele Nazarovova.

09:21
    Ovšem po další akci zahrává Bumagin na zakázané uvolnění.

10:20
    Po delší době měl také Ključinkov práci. Ale hosté jej opět nedokázali překonat.

12:59
    Vyloučen hostující Jegor Michajlov za faul loktem.

13:10
    Hosté druhé oslabení zvládají lépe. Voronin vyhazuje.

13:55
    Novokuzněck má stále problém dostat se do útočné třetiny a udržet v ní kotouč.

14:20
    Gubin však výborně zapracoval znovu do obrany a vyváží kotouč na druhou polovinu.

14:59

15:15
    Po delší době v zákroku také Ključinkov před Michajlovovem.

15:40
    Šubanov se dostává do ofenzivní akce a také nutí Lašáka k zákroku.

16:12
    Tlak Metallurgu pokračuje.

16:25
    Ale už hraje domácí Jacenov za vlastní branou po vyhození Radivojevičem.

16:50
    Hra převážně ve středním pásmu.

17:15
    Sublobov dostává puk před domácího brankáře.

17:30
    Ale neprosadil se v souboji za brankou soupeře.

17:50
    Bumagin se ale za domácí také nedostal za polovinu hřiště.

18:20
    Stále probíhá bitva převážně ve středním pásmu s obrannou taktikou.

18:40
    Bušujev se pokusil nahodit kotouč před Ključinkovova, ale nedostal jej poté zpátky.

19:05
    V závěru první třetiny převládá neurovnaná hra z obou stran, která končí na útočné modré, nebo nahozeným kotoučem do třetiny soupeře.

19:34
    Poslední sekundy dohrajou hráči Spartaku ve třetině soupeře.

19:59
    Menší trest ještě dostává domácí hráč za podražení. Viníkem byl Vadim Mitrjakov.

20:00

V první části utkání předvedly oba celky vyrovnanou partii, ovšem s tím rozdílem, že domácí dokázali využít svoji početní výhodu, a proto po prvním dějství vedou nad svým soupeřem 1:0.
    Celkem střel na branku: 9/2.
    Vyloučení: 1/2.
    Využití: 1/0.
    Vyhraná vhazování: 7/6.
    Druhá část zápasu začne přibližně ve 13:45.

Týmy již nastupují na hrací plochu, kde za stavu 1:0 pro domácí začne prostřední část zápasu.

20:01

20:02
    Úvodní buly v první třetině vyhráli hráči domácího celku.

20:21
    Kteří také výborně zahajují oslabení.

20:40
    Další vyhození z hole domácího Islamovova.

21:10
    Až Kozlov dostává kotouč zpátky před Ključinkovova.

21:30
    Ale nedaří se jim usadit se v útočném pásmu.

21:59
    Hosté se nedostali ani k jedné střele. Mitrjakov na ledě.

22:21
    Ovšem Spartak prokračuje v nátlakové hře.

22:21
    Sražená rána hostujícího hráče do ochranné sítě.

22:23
    Za vysokou hůl dostává menší trest opět domácí hráč. Na trestnou lavici poslán Mitrjakov.

22:40
    Pokračuje opět výborné bránění vlastního oslabení hráčů Novokuzněcku.

23:04
    Stále se Spartak neusadil v útočném pásmu.

23:21
    Až Bubušev nahazuje kotouč za Ključinkovova.

23:40
    Hosté konečně rozestavění před domácím brankářem.

23:50
    Výborný zákrok domácího brankáře po tečované ráně od modré v podání Bodrovova.

24:23

24:50
    Hráči z hlavní metropole však ovládají hru a snaží se natlačit zpátky před domácího brankáře.

25:07
    Voronin v postavení mimo hru.

25:31
    Novokuzněck po delší době prověřil hostujícího brankáře Lašáka.

25:55
    V zápětí však také Turukin v offsidu.

26:10
    Teď naopak tlačí domácí. Ježov pálil od modré do připraveného hostujícího brankáře Jána Lašáka, který má stále více práce.

26:23
    Slovenský gólman v dalším zákroku, nepřišel si na něj z ostrého úhlu domácí Mereskin.

27:08
    Na protější straně také zaměstnán Ključinkov po ráně Suglobovova.

27:31
    Po další akci následuje nepřesný pas na Radivojeviče a zakázané uvolnění.

28:00
    Deněžkin se neprosadil u hrazení v útočném pásmu.

28:11
    A na opačné straně musel řešit zase rychlý protiútok Spartaku až domácí gólman Ključinkov.

28:29
    Opět dominují zápasu defenzívy obou celků, které pečlivě hlídají přechod přes střed hřiště.

29:30
    Střela z pravého kruhu hostujícího Michajlovova, se kterou neměl Ključinkov příliš starostí.

30:04
    Spartak se však přece jen dostává stále více do blízkosti domácí branky.

30:21
    Nepřesná rána Bušujevova.

30:40
    Hosté zavřeli svého soupeře v jeho třetině.

31:07
    Ale od mantinelu se neprobojoval hostující Radivojevič. Novokuzněck však pouze posílá kotouč za Lašáka.

31:34
    Islamov po delší době prověřil Lašáka, který už začínal ve své brance mrznout.

31:50
    Čtvrtá formace zatlačila Spartak Moskva k hluboké defenzívě, ale kromě rány Nazarovova a Islamovova z toho nic nevytěžila.

32:12
    Hostující Gubin dostává již hru na druhou polovinu, kde ale pouze odevzdal puk.

32:30
    Kurepanov se neprosadil po levém křídle. Ale Metallurg zůstává natlačený v útočném pásmu.

32:40
    Ovšem Voronin vyváží kotouč ven z vlasntí třetiny.

32:59
    Také prověřuje domácího brankáře, který proti jeho prudké ráně výborně zasáhl.

33:33
    Vyglazov osvobozuje spoluhráče po nepřehledné situaci v pásmu Metallurgu.

34:20
    Ale ani hosté se od mantinelu s kotoučem neprobojovali.

34:50
    Šefer se ještě snaží pomoci v ofenzívě spoluhráčům, ale už dostává hru na druhou stranu domácí Radivojevič.

35:23
    Ale ani domácí se do zakončení neprokličkovali od bojů z rohu.

35:47
    Jefimov dostával kotouč na zadní tyč, ale kotouč mu v rozhodující okamžik sklouzl z čepele.

36:27
    Stále ovšem hráči Novokuzněcku nepouští soupeře z jeho třetiny.

36:50
    Až nyní vyhodil opatrně Ankudinov.

37:10
    Ale nikoliv na dlouho. Bumagin se dostal až před hostujícího brankáře a prověřil jej přízemní ránou.

38:49
    Vyloučen hostující brankář Ján Lašák za zdržování hry.

39:11
    Novokuzněck nastěhovaný před brankou soupeře.

39:34
    Který ovšem skvěle vyhazuje kotouč z vlastní třetiny zásluhou Medvěděvova.

40:00

V prostřední části pokračovala vyrovnaná hra, kdy z obou celků se dostávali hráči před branku soupeře. Ovšem přes vynikající obranu se jim skóre změnit nepodařilo. Stav po druhé části 1:0.
    Celkem střel na branku: 15/14.
    Vyloučení: 2/3.
    Vyhraná vhazování: 17/13.
    Závěrečná část zápasu startuje přibližně ve 14:33.

Hlavní aktéři dnešního klání vstupují na ledovou scénu, kde budou bojovat o vítězství. Zatím k němu mají blíže domácí, kteří zásluhou Metljuka proměnili přesilovou hru v první třetině.

40:01

40:02
    První buly ve třetí části vyhráli hráči domácího celku.

40:22
    Novokuzněck ještě dohrává přesilovou hru z druhé třetiny.

40:40
    Ovšem nedaří se jim propracovat se do střelecké pozice.

40:49

41:20
    Spartak však pomáhá soupeři vlastní nepřesností a nemůže se dostat za vlastní polovinu hřiště.

41:40
    Metallurg výborně brání prostřední čáru a nutí soupeře nahazovat kotouče.

41:50
    Za brankou Ključinkovova se snaží prosadit Bušujev, ale nedaří se mu.

42:20
    Na druhou stranu odvezl kotouč domácí Černych a jde střídat.

42:45
    Kozlov se rychle uvolnil po levém křídle a prověřil domácího gólmana.

43:11
    Tlak Spartaku se stupňuje. Domácí se snaží pouze bránit a nechávají hru na soupeři.

43:35
    Až první formace Černychova se dostává do útočného pásma.

43:55
    Ale Vyglazov se neprosadil proti přesile.

45:14
    Za vysokou hůl odchází na trestnou lavici domácí Romanov, který dostává 2+2 minuty.

45:27
    Hned přichází rána od modré v podání Šefera protečovaná do ochranné sítě.

45:48
    Moskva opět natlačená před brankou soupeře.

46:01
    Velká šance hostujícího Radivojeviče, který stále úplně sám před Ključinkovovem, ale domácího brankáře z úhlu nepřekonal.

46:21
    Domácí poprvé vyhazují.

46:47
    Hráčům Spartaku se nyní nedaří usadit se v útočném pásmu.

47:14
    Polovina z trestu domácího Romanovova je pryč.

47:27
    Hostům se však kombinace a přechod přes modrou čáru vůbec nedaří.

47:40
    Až nyní v zákroku domácí Ključinkov proti ráně Suglobovova z levého kruhu.

48:02
    Spartak nyní zavřel soupeře v jeho třetině.

48:21
    Nebezpečná rána od modré. Ščitov však trefuje pouze dobře postaveného domácího gólmana, který stále odolává šancím a střelám protivníka.

49:14

49:32
    Z levé strany se tlačil na Ključinkovova hostující Bodrov, ale hrdinu posledních minut nepřekonal.

50:04
    Spartak stále dohání jednobrankové manko z úvodu zápasu.

50:15
    V postavení mimo hru chycen hostující Mamkin.

50:39
    V plném počtu se Novokuzněck výborně zformoval a sám se vydává k nebezpečným protiútokům.

50:55
    Prudkou ránu od modré Sopela kryje Lašák.

51:23
    Hostující Ankudinov se dostává u hrazení do tlaku.

51:40
    A hosté si vykoledovali nedovolený zákrok soupeře.

51:46
    Za podražení vyloučen domácí Vyglazov.

52:10
    Přichází prudká rána do helmy Ključinkovova a je přerušeno.

52:35
    Spartak se sám vyhnal z útočného pásma, a nyní vymýšlí další ofenzivní akci.

53:12
    Až Suglobov dostává hru zpátky před domácí branku.

53:24
    Vynikající zákrok domácího brankáře proti ráně Radivojeviče.

53:46

54:26
    Bumagin po delší době v útočném pásmu. Spartak však svoji početní výhodu proti jednomu hráči v útoku zvládl.

54:40
    Hosté v útočném pásmu, ale výborná práce domácího Lazarevova.

55:35
    Novokuzněck však využívá zaváhání soupeře a jede 2 na 1.

55:43
    ANTON LAZAREV si zkušeně počkal na přihrávku svého spoluhráče a prostřeluje z pravého kruhu přesouvajícího se Jána Lašáka, kterému kotouč prošel nad levým betonem. Asistence: Konstantin Turukin.

57:10
    Spartak se nyní těžko dostává do třetiny Metallurgu, který se ještě více brání.

57:35
    Bumagin zkušeně zapracoval do obrany a ubránil útok Radivojeviče.

57:45
    Stále se marně hosté pokouší natlačit do útočného pásma.

58:10
    Až Nikoncev dostal puk do rohu, ale v zápětí o něj hned přichází.

58:29
    Pozorná obrana Metallurgu funguje dokonale, navíc se domácí Denis Kurepanov dostal do zajímavé situace a z pravého kruhu prověřil pohotovost Lašáka.

59:05
    Domácí Novokuzněck kontroluje závěr zápasu.

59:19
    Ještě Bumagin posouvá kotouč před Lašáka.

59:30
    Ale hosté se zásluhou Michajlovova ubránili. V zápětí však končí jejich akce na modré pro offside.

59:35
    Vyloučen ještě domácí Denis Kurepanov na dvě minuty za příliš hráčů na ledě.

60:00

Ve třetí třetině dovolili hráči Metallurgu soupeři vytvořit velký tlak po vlastní nedisciplinovanosti, ovšem žádný z hráčů protivníka nepřekonal bezchybného Ključinkovova. Lazarev navíc pojistil vedení při situaci 2 na 1 a bylo rozhodnuto. Stav zápasu 2:0. Děkujeme za pozornost!

Metallurg Novokuzněck 2:0 Spartak Moskva (1:0, 0:0, 1:0)

Branky: 9. Metljuk (Černych), 56. Lazarev (Turukin). Rozhodčí: Vasiljev, Sergejev - Morozov, Čubykin. Vyloučení: 5:3. Využití: 1:0. Oslabení: 0:0. Střely na branku: 18:32.

Metallurg Novokuzněck: Ključinkov - Metljuk, Arzamascev, Kuklev, Romanov, Sopel, Jacenkov, Ježov, Grišin - Černych, Vyglazov, Bumagin - Lazarev, Mereskin, Jefimov - Turukin, Mitrjakov, Šabunov - Kurepanov, Islamov, Nazarov.

Spartak Moskva: Lašák - Ščitov, Obšut, Šefer, Bodrov, Vasiljev, Morisson, Mamkin, Želdakov - Suglobov, Radivojevič, Kozlov - Nikoncev, Bušujev, Medvěděv - Romanovskij, Voronin, Ankudinov - Michajlov, Gubin, Deněžkin.
    (15:11:34)