Buffalo – Winnipeg 1:2 (kon.) | NY Rangers – Montreal 1:3 (kon.) | Ottawa – NY Islanders 3:1 (kon.)
Tampa – Toronto 4:2 (kon.) | St. Louis – San Jose 1:2 (kon.) | Nashville – Detroit 4:3 (po pr.)
Chicago – Vancouver 4:3 (po s.n.) | Edmonton – Los Angeles 1:3 (kon.)
New York Rangers
1:3 (0:0, 1:1, 0:2)
Montreal Canadiens
Středa 20.02.2013, 01:00 • Madison Square Garden • NHL

Děkujeme za sledování našeho onlajnu.

Po prvních dvou třetinách šly vždy oba celky na odpočinek do šaten za smírného stavu, což znamenalo, že rozhodnout měla třetina třetí. V první i druhé periodě byli o něco lepší a aktivnější domácí Rangers, přičemž tomu tak bylo i v dějství posledním. Ani celková střelecká převaha v poměru 25:18, ale celku okolo kapitána Ryana Callahana body nepřinesla, neboť Canadiens dvěma góly ve třetí třetině přelil vítězství na stranu hostujícího kanadského celku.

60:00

58:54
    Montreal právě vstřelil branku!
    Gól! RAPHAEL DIAZ se dokázal skvěle zorientovat v souboji u mantinelu, neboť puk poslal vzduchem téměř přes celé hřiště přesně do branky.

58:35
    Hra je pozastavena. Z přesilovky zbývá 19 sekund.

58:19
    Montreal vyhrává buly a vyhazuje puk.

58:11
    Oddechový čas týmu z Manhattanu.

58:11
    Jezdci pálí na branku, ale Price nachází puk ve své lapačce.

57:28
    Nádherná série přihrávek skončila neúspěšnou střelou do prázdné brány, avšak z příliš velkého úhlu!

57:14
    Bueshirts se dostávají do postavení mimo hru.

56:59
    Hosté vyhazují a osvobozují se.

56:54
    Tomáš Plekanec u mantinelu fauloval Dereka Stepana a Jezdci tak mají během dalších dvou minut příležitost vyrovnat.

56:06
    Další icing v podání Habs.

55:19
    Rangers jsou v plném počtu.

55:12
    Hosté v pásmu dobře drží puk, ale ke střele se nedostávají.

53:48
    Ryan Callahan s Brianem Boylem se dostali do šance v oslabení! Callahan pálil z pravé strany, aby Boyle mohl dorážet. Ani jeden však úspěšný nebyl.

53:39
    Jezdci se osvobozují výhozem.

53:29
    První přesilová hra pro Montreal v tomto utkání. Provinilcem se stal Brad Richards, který nedovoleně hákoval.

Šimon Pilek

Branky a nahrávky: 33. Stralman (Stepan, Hagelin) - 39. Pacioretty (Gorges, Desharnais), 42. Galchenyuk (Prust, Eller), 59. Diaz

New York Rangers: ÚTOK: Marian Gáborík, Brad Richards, Ryan Callahan, Carl Hagelin, Derek Stepan, Chris Kreider, Taylor Pyatt, Brian Boyle, J.T. Miller, Arron Asham, Jeff Halpern, Brandon Mashinter
    OBRANA: Ryan McDonagh, Dan Girardi, Marc Staal, Anton Stralman, Michael Del Zotto, Matt Gilroy
    BRANKÁŘI: Henrik Lundqvist (Martin Biron)

Montreal Canadiens: ÚTOK: Max Pacioretty, Tomáš Plekanec, Brian Gionta, Eric Cole, Alex Galchenyuk, Rene Bourque, Brandon Prust, Colby Armstrong, Travis Moen, David Desharnais, Ryan White, Lars Eller
    OBRANA: P. K. Subban, Andrei Markov, Alexei Emelin, Raphael Diaz, Francis Bouillon, Josh Gorges
    BRANKÁŘI: Carey Price (Peter Budaj)

Rozhodčí: HLAVNÍ: Dan O'Halloran, Francois St. Laurent, ČÁROVÍ: Jean Morin, Mark Wheler

Diváci: 18 200