Jaroslavl – Čerepovec 1:2 (kon.) | Petrohrad – Mytišči 1:0 (po pr.) | CSKA Moskva – Lev 3:2 (po pr.)
Dynamo Moskva – HC Slovan 5:1 (kon.)
Dynamo Moskva
5:1 (2:0, 1:1, 2:0)
HC Slovan Bratislava
Středa 20.02.2013, 16:30Play-off KHL

Hráči Slovanu budou muset na dnešní nezdar rychle zapomenout a soustředit se na utkání číslo 2, které se hraje již zítra. Já se s Vámi pro dnešek loučím a někdy se zase těším na počtenou!

Střely na branku ve 3. třetině - 13:10

Střely na branku celkem - 31:29 (18:52:00)

Tak Dynamo Moskva potvrdilo roli favorita a poráží bratislavský Slovan nakonec jasně 5:1. Domácí již ve třetí třetině zápas kontrolovali a své vítězství potvrdili dvěma brankami českého útočníka Jakuba Petružálka, který zaznamenal své první góly v dresu Dynama. Slovan měl možnost s utkáním něco udělat především ve druhé třetině. Ve 27. minutě totiž snížil na 2:1 Vondrka a v této fázi duelu hráli hosté velmi dobře a vypracovali si i několik dalších šancí. Po gólu na 3:1 ve 34. minutě se však domácí uklidnili a zápas již drželi ve svých rukách.

60:00

59:37
    Hosté dobrým napadáním vybojovali kotouč. Jerjomenko si ale Bartovičovo zakončení na bližší tyč pohlídal.

59:01
    Poslední minuta zápasu.

58:39
    Od modré vystřelil Tabaček, Jerjomenko sice vyrazil před sebe, ale tam byli jen jeho obránci.

58:13
    Z velké dálky to zkusil Sersen, Jerjomenka nepřekvapil.

57:55
    Obránci Slovanu před Kvapilem ustupovali a odkryli domácímu útočníkovi prostor ke střele. Tu pokryl Janus.

57:29
    Dynamo je v plném počtu.

56:49
    Povedenou střelu Bližňáka z první vytěsnil Jerjomenko.

56:41
    Domácí se osvobodili.

55:48
    Vondrka nahrál Mikúšovi před odkrytou branku, ale hostující útočník netrefil puk.

55:28
    Lukin sekl Mihálika a je z toho další přesilovka pro hosty.

54:16
    Kokarev si zkusil zpoza branky vyjet před brankoviště, Janus si ho ve spolupráci se Štajnochem pohlídal.

53:41
    Domácí v plném počtu. Slovan ze svého tlaku snížení nevytěžil.

53:12
    Pokus Kukumberga si pohlídal Jerjomenko.

53:05
    Hosté se drží v útočném pásmu, přesilovou hru hrají velmi dobře, ale Dynamo odolává.

51:40
    Soin vyloučen a Slovan si zahraje přesilovou hru.

50:56
    Dynamo právě vstřelilo branku!
    Tak teď je mi Januse opravdu líto. Hostující brankář dokázal vychytat Petružálkův samostatný nájezd, poté vyrazil i střelu Cvetkova z bezprostřední blízkosti, avšak na dorážku JAKUBA PETRUŽÁLKA už stačit nemohl. Český útočník si v brankovišti našel volný kotouč, udělal klečícímu Janusovi kličku a pohodlně přidal pátou branku Dynama. Asistence: Alexej Cvetkov, Denis Kokarev.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 9. Cvetkov (Kokarev, Petružálek), 18. Mosaljov (Kvapil), 34. Derljuk (Soin), 48. Petruálek (Kvapil), 51. Petružálek (Cvetkov, Kokarev) - 27. Vondrka (Miklík, J. Mikúš)

Dynamo Moskva: Jerjomenko (Šaryčenkov) - D. Višněvskij, Graňák, Derljuk, Solovjov, Gorochov, A. Mironov, Barancev - Soin, Babenko, Konkov - Cvetkov, Kokarev, Petružálek - Gorovikov, Sopin, Kasjančuk - Pestunov, Mosaljov, Kvapil - Lukin
    HC Slovan Bratislava: Janus (Konrád) – Sigalet, Sersen, Mojžíš, Tabaček, Mihálik, Štajnoch - Vondrka, J. Mikúš, Miklík - Bartovič, Bližňák, Kukumberg - Kytnár, Lipiansky, Hudáček - T. Mikúš, Ölvecký, Šťastný - Preisinger, Daňo.

Rozhodčí: Kylakov, Šenjev - Alešin, Ivanov