Olomouc – Pardubice 8:1 (kon.) | Zlín – Liberec 1:2 (kon.) | HC Plzeň – Vítkovice 0:7 (kon.)
Jihlava – Třinec 5:6 (kon.) | Kometa Brno – HC Litvínov 3:2 (kon.) | Sparta – Chomutov 6:3 (kon.)
HC Kometa Brno
3:2 (0:0, 1:1, 2:1)
HC Litvínov
Čtvrtek 21.02.2013, 18:00 • Kajot Arena • DHL Extraliga juniorů

Brno v nadstavbě zvítězilo poprvé, s čímž se s vámi loučím. To je ode mne z brněnské KAJOT ARENY vše! (20:25:37)

Kometa skóre ještě gólem do prázdné zápas nezavršila, ale tři body bere. Stalo se tak díky výbornému obratu, který domácí celek zahájil vyrovnávací brankou ve druhé třetině. O další dva brankové příspěvky se postaral Petr Mrázek, které vsítil v závěrečné dvacetiminutovce během minuty a půl. Od té chvíle se na ledě poněkud přiostřilo, ale Kometa si držela svůj standard a vedení si pohlídala.

60:00

59:55
    Raška spěchal za kotoučem a gólem do prázdné, neměl ale dostatečnou rychlost.

59:34
    Puk směřoval k opuštěné bráně, ale ze své trasy se vychýlil a je odpískán icing.

59:15
    Oddechový čas hostů.

59:15
    Vhazovat se bude před bránou domácích. Soukup odjíždí na střídačku.

59:00
    Brno se ale drží v útoku.

58:37
    Soukup pokukuje po střídačce, zda tam nemá zamířit.

58:18

57:59
    Wasserbauer podržel kotouč a vystřelil jen do ochranné sítě nad bránou.

57:30
    Při přesilovce to zkoušel Lašák, jehož rána skončila pod betonem gólmana hostů.

56:00
    Poslední dobou to fauly jen hýří. Naposledy to byl Kokeš, kdo dostává dvouminutový trest. A to za krosček.

55:37

55:00
    Sedlák vyslal tvrdý golfák od modré, ovšem střela nebyla namířena přímo do prostoru mezi tři tyče.

53:35
    Cvrk (LIT) - 2 minuty za podražení.

52:43

51:00
    Wasserbauer z jízdy nahrával na Rašku, který mohl dorážet do prázdné. Jeho úmysly ale byly zmařeny hokejkou hostů.

Simona Fischmeisterová

Branky a nahrávky: 37. Papp (Kusko), 41. Mrázek (Sedlák), 43. Mrázek (Dittrich, Pospíšil) - 29. Zdeněk (Malec, Fučík), 46. Mical (Písařík)

HC Kometa Brno: Klimeš (Oujezdský) - Šidák, Mityska, Peslar, Sedlák, Vojáček, Vágner, Dittrich - Pospíšil, Kozel, Račanský, Raška, Mrázek, Papp, Lašák, Kusko, Wasserbauer (C), Buhaj, Janoušek.
    HC Litvínov: Soukup (Horák) - Kokeš, Cvrk, Svoboda, Fučík, Strejček, Kasal - Zavřel, Šrámek (C), Pisařík, Válek, Trübenekr,Čeřovský, Zdeněk, Malec, Mical, Švarc.

Rozhodčí: Humpolíček - Chocholouš, Lukš.