Novosibirsk – Omsk 4:1 (kon.) | Ufa – Magnitogorsk 4:1 (kon.) | Barys – Čeljabinsk 1:3 (kon.)
Nižněkamsk – Kazaň 1:2 (kon.) | Mytišči – Petrohrad 1:6 (kon.) | Čerepovec – Jaroslavl 3:2 (po pr.)
Lev – CSKA Moskva 1:2 (kon.) | HC Slovan – Dynamo Moskva 2:3 (kon.)
Neftěchimik Nižněkamsk
1:2 (0:0, 0:0, 1:2)
Ak Bars Kazaň
Pondělí 25.02.2013, 16:00Play-off KHL

Nižněkamsk nakonec vyrovnat nedokázal, i když k tomu měl opravdu blízko. Kazaň díky Obuchovovi a Kuljašovi vyhrála 2:1 a v sérii vede 3:0. V příštím zápase může tedy čtvrtfinále ukončit. (18:17:53)

60:00

59:47
    Hosté vyhodili, je rozhodnuto.

59:01
    Nižněkamsk právě vstřelil branku!
    Tak ještě to bude drama! Neftěchimik hrál bez brankáře a minutu před koncem řádné hrací doby snižuje na rozdíl jediné branky! Domácí vypadali naprosto bezradně, až poté dostali kotouč na modrou čáru, odkud ho nahodil Petr Koukal na Barulina. Jeho pokus tečoval TOMÁŠ NETÍK a mohl se jít radovat - 1:2! Asistence: Petr Koukal a Renat Mamašev.

58:37
    A je to oddechový čas Nižněkamsku, Dalton si usedl na lavičku náhradníků. Domácí to zkusí v šesti.

58:37
    Tomáš Netík vybojoval vhazování v útočné třetině. Hráči se již shlukují u střídačky.

57:38
    Kazaň velice dobře brání a soupeři nic nepovoluje. Řekl bych, že je rozhodnuto.

56:03
    Icing Kazaně. Vhazovat se bude před Barulinem.

54:21
    Domácí se přece jen ještě snaží se zápasem něco udělat, budou to mít ale velmi složité.

52:40
    Kazaň vstřelila branku!
    Totožná situace jako ve druhém zápase této série pokračuje. Bars se ještě více přibližuje vítězství v přesilové hře, když se do puku na modré čáře opřel DENIS KULJAŠ a propálil vše před sebou - 0:2! Asistence: Jevgenij Medvěděv.

51:38
    Neftěchimik vyhazuje až k Barulinovi.

50:45
    Situace Nižněkamsku se ještě komplikuje. Na trestnou lavici je odkázán Šulakov (NIZ), Kazaň tak bude hrát přesilovou hru.

49:31
    Koukal nezpracoval přihrávku a vyhnal tím Nižněkamsk z útočné třetiny. Domácí musí zakládat další útok opět ze středního pásma.

48:32
    Domácí inkasují ve stejný moment jako ve druhém utkání. Tehdy do konce dostali ještě dvě branky. Dnes ale hrají doma a jsou tedy hnáni svými fanoušky.

48:11
    Tak zřejmě jsem to zakřikl! Hosté se radují z vedoucího gólu, který dal DMITRIJ OBUCHOV! Tento útočník strčil hokejku do střely svého spoluhráče a tečoval kotouč přímo do protipohybu Dantona - 0:1! Asistence: Nikolaj Žerděv.

47:52
    Je vidět, že oba týmy si hlídají zadní vrátka, protože se hraje o hodně. Pokud by padla branka, mohlo by to znamenat hodně.

46:46
    Lukojanov chtěl nahodit kotouč, to vše ale udělal ještě před přejetím červené čáry. Vhazovat se tedy bude před Barulinem.

46:07
    Hra je přerušena, Neftěchimik se dopustil zakázaného uvolnění.

45:41
    Subbotin se hned zapojil do útočení, jeho rána od modré čáry však byla sražena do rohu kluziště.

Petr Dejnožka

Branky a nahrávky: 60. Netík (Koukal, Mamašev) - 49. Obuchov (Žerděv), 53. Kuljaš (Medvěděv)

Neftěchimik Nižněkamsk: Dalton (Sokolov) - Běrezin, Šulakov, Mamašev, Kostěv, Bělov, Lukjančikov, Groť, Jefremov - Milovzorov, Pestuško, Cibák - Netík, Koukal, Osala - Alševskij J., Ljudyčin, Chochrjakov - Zjanov, Subotin
    Ak Bars Kazaň: Barulin (Garipov) - Nikulin, Kornějev, Kuljaš, Medvěděv, Zacharčuk, Chomickij, Jarullin - Kapanen, Žerděv, Morozov - Pesonen, Immonen, Obuchov - Těreščenko, Darzinš, Petrov - Golubjev, Bodrov, Lukojanov

Rozhodčí: Odinš, Karabanov - Tomilov, Parfjonov