Novosibirsk – Omsk 4:1 (kon.) | Ufa – Magnitogorsk 4:1 (kon.) | Barys – Čeljabinsk 1:3 (kon.)
Nižněkamsk – Kazaň 1:2 (kon.) | Mytišči – Petrohrad 1:6 (kon.) | Čerepovec – Jaroslavl 3:2 (po pr.)
Lev – CSKA Moskva 1:2 (kon.) | HC Slovan – Dynamo Moskva 2:3 (kon.)
HC Sibir Novosibirsk
4:1 (2:1, 0:0, 2:0)
Avangard Omsk
Pondělí 25.02.2013, 13:00Play-off KHL

Domácí poráží Omsk 4:1 a v sérii tak vedou 2:1. Navíc Novosibirsk čeká ještě jeden domácí zápas, čili jeho vyhlídky nejsou vůbec marné. Omsk pokud chce pomýšlet na lepší výsledky, musí hrát úplně jinak. Pro dnešek vše a příště na shledanou. (15:22:48)

60:00

58:20
    Domácí si konec utkání užívají, v přesilovce už ani tolik nemusí tlačit.

57:33
    Bělov vyloučen za podražení

57:11
    Závěr provázejí emoce. Za hrubost vyloučeni Šumakov s Kuprainenem.

56:36
    Oddechový čas pro domácí.

56:36
    Sibir právě vstřelil branku!

ARŤOM VOROŠILO využívá otevřené obrany hostů a zřejmě definitivně rozhoduje o osudu utkání! Asistence: Stefan Sannikov.

56:16
    Hra ve čtyřech branku nepřinesla, hra pokračuje, utkání se blíží ke svému konci.

54:16
    Ignatovič a Frolov vyloučeni za hrubost.

53:41
    Hezká kombinace Sannikova s Šumakovem ve středním pásmu k ničemu nevedla, puku se ujímají hráči Omsku. Těm nyní běží čas velmi rychle

52:58
    Ofsajd Novosibirsku.

51:10
    Icing hostů.

49:33
    Domácí jsou po gólu aktivnějším z obou soupeřů a pokračují ve vydatné ofenzivě.

47:45

Nyní udeřilo ale na straně domácích, Omsk dostává třetí branku a od vidiny druhé výhry v sérii se výrazně vzdálil! Jako blesk z čistého nebe udeřil dnes podruhé KRITIÁN KUDROČ, když zakončil gólem individuální akci svého spoluhráče. Asistence: Alexandr Romanov.

45:40
    Po tlaku hostů buly před Glassem.

43:51
    Výtečný Ramo proti střele Šumakova z levého kruhu!

41:22
    ALexejevův pokus od modré ztečován mimo.

40:01

Druhá třetina branku nepřinesla, oproti té první byla výrazně defenzivnější. Domácí si hlídají náskok, Omsku se příliš nedaří v ofenzivě. Třetí třetina začne cca v 14:43.

Jiří Liebreich

Branky a nahrávky: 2. Kopejkin (Křivonožkin), 14. Kudroč (Kopejkin), 48. Kudroč (Romanov), 57. Vorošilo (Sannikov) - 5. Pěrvušin

HC Sibir Novosibirsk: Glass - Alexejev, Kutuzov, Kudroč, Kulda, Zajcev, Ignatovič, Karavajev - Drugov, Enlund, Romanov - Nikulin Krivonožkin, Kopejkin - Gubin, Šumakov, Sannikov - Vorošilo, Fjodorov, Kononěnko.
    Avangard Omsk: Ramo - Valentěnko, Bělov, Pivcakin, Salmela, Ljamin, Pujacs, Kalašnikov - Popov, Pěrežogin, Kurjanov - Záborský, Sjomin, Frolov - Taraťukin, Volkov, Ivanov - Žerebcov, Pěrvušin, Kuparinen.

Rozhodčí: Vasilev, Olenin - Raming, Misjur.