Novosibirsk – Omsk 3:0 (kon.) | Barys – Čeljabinsk 4:2 (kon.) | Ufa – Magnitogorsk 5:4 (kon.)
HC Sibir Novosibirsk
3:0 (1:0, 0:0, 2:0)
Avangard Omsk
Neděle 03.03.2013, 11:00 • KSK "Sibir" • Play-off KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 11:00.

Dnes dopoledne pro Vás budeme sledovat 6.zápas série PlayOff mezi domácím Sibirem Novosibirsk a hostujícím Avanagardem Omsk.

Ve čtvrtfinálové sérii Východní konference vede zatím favorizovaný Omsk 3:2 na zápasy, nicméně průběh série je zatím vyrovnanější, než si před startem kdo pomyslel. Sibir, který byl po základní části na sedmém místě tabulky Východu, se zatím drží více než statečně.

Omsk - Novosibirsk 1:0p

HK Sibir Novosibirsk: Glass (Rjažinov) - Alexejev, Kutuzov, Kulda, Kudroč, Zajcev, Lekomcev, Ignatovič - Lehtera, Enlund, Romanov - Kopejkin, Nikulin, Krivonožkin - Drugov, Fjodorov, Belokon - Sannikov, Gubin, Šumakov - Vorošilo.

Avangard Omsk: Ramo (Rejzvich) - Valentěnko, Bělov, Salmela, Pivcakin, Ljamin, Pujacs, Kalašnikov - Kurjanov, Popov, Perežogin - Sjomin D., Frolov, Nestěrov - Pervušin, Taratuchin, Záborský - Žerebcov, Kuparinen, Volkov - Ivanov.

Rozhodčí: Bulanov, Rjonn - Šicharov, Michel.

Na led už jsou zvány zahajovací sestavy obou týmů.

Hráči už stojí srovnáni na modrých čarách.

Halou zní hymna ruské federace zpívaná hrstkou mladých sboristek.

00:01

00:30
    Sibir základá útok od vlastní branky.

00:40
    Po icingu se ale hra rychle vrací před Glasse.

01:24
    Vorošilův pokus z levé strany zastavuje finský golman Ramo.

02:20
    Domácí jsou od úvodních minut aktivnější a tlačí se do obranného pásma Avangardu.

02:40
    Popov to zkoušel taktéž z levé strany, Glass v pohodě chytá.

03:45
    Hráči Omsku bojují o kotouč za domácí brankou, jejich snažení zastavuje až zákrok Glasse po střele Bělova od modré čáry.

04:53
    Sibir právě vstřelil branku!

Velký závar před hostující brankou zakončuje střelou z pravého kruhu JONAS ENLUND, který překonává ležícího Rama v brance Avangardu!

Bez asistence.

05:15
    Další pokus domácích, Kopejkinovu střelu Ramo chytá.

06:18
    Kudroč pouze nahazuje do útočného pásma a odchází střídat.

08:12
    Kotouč teď nebezpečně poskakoval v domácím brankovišti, hráčům Avangardu se ale vyrovnat nepodařilo.

09:50
    Domácí na chvíli zamkli hosty v jejich obranném pásmu, do vyloženější šance se ale nedostali a šanci na založení útoku tak má Avangard.

10:50
    Omsk se v této fázi hry spíše brání a nechává domácí hrát.

11:30
    Tvrdě pálil zpoza modré domácí Fjodorov, jeho střelu Ramo dokázal pouze vyrazit před sebe.

12:13
    Přesilovka pro Omsk po vyloučení Konstantina Alexejeva (SIB), který byl vyloučen za vysokou hůl.

12:20
    Omsku se nedaří v rozehrávce, jejich snaha většinou končí u pozorné obrany domácích na červené čáře.

14:13

15:25
    Hru v početní převaze si vyzkouší i domácí po vyloučení Kirilla Ljamina (OMS).

16:30
    Omsk vyhazuje ze třetiny, dosavadní střelecké pokusy Sibiru byly zblokovány hostujícími hráči.

17:15
    Domácím se početní výhoda nedaří, teď rozehrávají až od brankáře Glasse.

17:25

18:05
    A po zákazaném uvolnění domácích se hra vrací před Glasse. Tempo hry v posledních minutách trochu opadlo.

18:56
    Hosté drží útočné pásmo ale nedostávají se střelbě.

19:10
    Romanov byl natlačen hostujícím hráčem za modrou čáru dřív než tam byl kotouč a tak slibně se rozvíjející akci domácích zastavuje hvizd rozhodčího a odpískaný offside.

20:00

Po první třetině vedou hráči Sibiru o jednu branku, tu vstřelil již v 5.minutě finský útočník Jonas Enlund. Omsk se sice snaží, ale zatím si nedokázal vypracovat vyloženější šanci. Pokračování zápase sledujte přibližně v 11:49.

20:01

21:00
    Kopejkin s Krivonožkinem ujížděli dva na jednoho, prvně jmenovaný ale celou akci pokazil nepřesnou přihrávkou.

21:50
    Další závar kolem branky Rama, domácí doslova vletěli do druhé třetiny.

23:02
    Avangard nepřesný v rozehrávce a po odrazu puku končí kotouč v Ramově výstroji.

23:05
    Kulda hned po vhazování tvrdě pálí od modré, střela jen prolétla vedle pravé tyče branky hostí.

23:50
    Další Kuldova tentokrát švihem z mezikruží, ale stejně jako v předchozím případě letí mimo.

24:26
    Hosté si berou oddechový čas! Hodně ospalý začátek třetiny předvádí Avangard.

25:00
    Omsk se konečně dostal do útoku, od modré střílí Pivcakin, nechal však vyniknout pouze lapačku Glasse.

25:30
    Od modré nahazuje Kulda, hostující brankář raději kotouč drží. Vhazování před Ramem.

26:30
    Glass ve spolupráci s Kuldou základá útočnou akci domácích.

26:48
    Aktivní hra domácích dělá hostům problémy, které vyústily ve vyloučení Pivcakina (OMS) za držení.

27:20
    Domácí se snaží rozestavit v útočném pásmu, Omsk nedokáže vyhodit.

28:20
    Kudroč z první pálí, Ramo vyráží.

28:30
    Po střele Lekomceva od modré už Ramo drží kotouč pevně ve své výstroji.

28:48

28:50
    Další závar kolem hostujícího brankoviště přerušuje až Ramo zalehnutím kotouče u levé tyče své branky.

30:00
    Sibir ve druhé třetině nepouští hosty vůbec k ničemu.

30:15
    Sotva jsem to dořekl pálí z otočky na modré čáře Nikita Pivcakin, domácí brankář ale vše vidí a zasahuje úspěšně.

31:57
    Ramo teď v poklidu rozehrál před dojíždějícím domácím hráčem.

32:12
    Hosté se zatím více zabývají diskusemi s rozhodčími než aby se soustředili na vlastní výkon. Voda na mlýn domácích.

32:30
    Frolov se tlačil před domácí branku, v poslední chvíli byl zblokován domácím obráncem.

33:00
    Před dojíždějícím Perežoginem raději přikrývá kotouč domácí brankář Glass.

33:20
    Enlundův pokus jen prošel brankovištěm hostí, Ramo si ale vůbec nebyl jistý, kde se kotouč nachází.

34:06
    Volkov zachytil domácí rozehrávku a nabil před branku Ivanovovi, ten ale trefuje pouze Glasse do hrudi.

34:32
    Vorošilův pokus z pravé strany vyráží Ramo pravým ramenem do ochranné sítě.

35:00
    Todle bylo hodně nebezpečné, Salmelův pokus ale na poslední chvíli zblokoval jeden z domácích a puk ke Glassovi sotva doskákal.

37:00
    Hosté jsou v závěru třetiny hodně aktivní, Glass ale všem šancím odolává,.

38:00
    Volkov vybruslil z rohu a vystřelil, Glass pouze vyráží před sebe, hraje se dál.

38:30
    Nejprve pálil hostující Pujacs od modré, na druhé straně střílí Kopejkin, Ramo chytá do lapačky.

39:00
    Poslední minuta druhé části právě začíná.

39:32
    Za brankou Sibiru se po přerušení hry strhla mela, bude se vylučovat...

39:32
    Za hrubost vyloučeni domácí Kudroč (SIB) a hostující Záborský (OMS). Hrát se bude ve čtyřech na obou stranách.

40:00

Máme tu konec hodně zajímavé druhé třetiny, do které vlétli domácí jako uragán a zasypávali branku hostí střelami, na což už v 25.minutě reagoval Avangard oddechovým časem. Hosté zhruba od poloviny utkání převzali otěže utkání a domácí mohou děkovat bezchybnému Glassovi, který drží jejich těsné vedení. Další část začne přibližně v 12:43.

40:01

41:32
    Oba týmy jsou kompletní.

41:40
    Po akci hostí se puk odrazil před branku, kde stál Sjomin a pálil do odkryté branky domácích, na poslední chvíli však střelu zblokoval Glass!

42:07
    Domácí špatně střídali a budou vyloučeni. Za příliš mnoho hráčů na ledě potrestán tým Sibiru, trest odpyká Stěpan Sannikov (SIB).

42:40
    Bělov pálí od modré, Glass tlumí kotouč na hrudi.

43:30
    U pravé tyčky číhal Sjomin, jeho střela v kleče však letí mimo branku.

44:00
    A další pokus Sjomina, ke kterému se puk dostal po střele Salmely. I teď však Glass chytá.

44:07

44:30
    Zleva pálí Enlund, ale ani on netrefuje prostor mezi třemi tyčemi.

45:00
    Glass raději drží kotouč, který se k němu odrazil z rohu kluziště.

45:05
    Po vyhraném vhazování se ke střele dostal Bělov, jeho rána zpoza pravého kruhu ale nebyla příliš tvrdá ani přesná. Glass v pohodě chytá.

45:15
    Přesilovka pro domácí. Za podražení vyloučen Alexandr Nestěrov (OMS).

45:45
    Od modré tvrdě pálil Kudroč, jeho pokus Ramo pouze vyrazil před sebe, dorážející Romanov byl ale příliš blízko, aby dokázal puk dostat do branky.

46:56

Po ose Enlund - Kudroč - Lehtera se puk dostal zpět na před brankou zcela volného KRISTIÁNA KUDROČE, který střelou nad lapačku nedává Ramovi šanci!

Asistence: Jori Lehtera, Jonas Enlund.

48:30
    Salmela pálil zboza obránce, Glass toho příliš neviděl. Měl ale štěstí, rána letěla vedle.

48:35
    Viktor Drugov (SIB) potrestán dvěma minutami za držení hole.

48:50
    Anssi Salmela pálil ostře od modré nad levý Glassův beton, brankář domácích ale skvěle zasáhl lapačkou!

49:15
    Perežogin probluslil až před Glasse, trefil ho však pouze do hrudi.

50:10
    Bělovovu ránu blokují domácí obránci.

50:35

51:45
    Zcela volný se zjevil Ivanov před domácí brankou, tu ale nedokázal trefit.

53:00
    Hosté se snaží s výsledkem utkání ještě něco udělat, Glass je dnes ale skvělý.

53:37
    V menší potyčce, spíše takovém objetí, u domácí střídačky Pujacs (OMS) a Kudroč (SIB). Oba dva už usedají na trestnou lavici.

53:58
    Záborský z pravé strany najížděl na Glasse, skulinu v jeho výstroji ale nenašel.

54:55
    Popov se po přihrávce Perežogina zjevil zcela sám před Glassem, ale ani tentokrát nedává!

55:37
    Oba týmy jsou kompletní. Avangard má necelých pět minut na to, aby vstřelil alespoň dvě branky.

56:26
    Domácí hrají chytře a sbírají cenné vteřinky s kotoučem na svých hokejkách.

57:00
    Dnešní utkání sleduje 7500 diváků. Je vyprodáno, dokonce je tu o 116 diváků více než je oficiální kapacita stadionu.

57:20
    Domácí chytře vyhazují jen do středního pásma, icing se nepíská.

57:52
    Přichází na řadu až teď, hra se přesouvá před Glasse.

58:02
    Romanov stíhaný třemi hráči Omsku drží puk v útočném pásmu, domácí jsou blízko výhře.

58:15
    Karri Ramo mizí ze své branky, Omsk to zkusí v šesti!

58:17

A je rozhodnuto! Domácí se rychle dostali k puku a STĚPAN SANNIKOV zpoza modré trefuje opuštěnou branku Avangardu!

Asistence: Jevgenij Fjodorov, Viktor Drugov.

Ramo se vrací do své branky.

60:00

Sibir Novosibirsk se raduje z dnešního vítězství v šestém zápase série. V 5. minutě otevřel skóre utkání Jonas Enlund. Další branky padaly až v závěrečné třetině, když v 47.minutě využil přesilovku Kristián Kudroč a v předposlední minutě přidal pojistku do prázdné branky Stěpan Sannikov.
    Série se tak rozhodne v posledním, sedmém zápase, který je na programu již pozítří na ledě Omsku.
    Ode mne je to v tuto chvíli vše a přeji hezký zbytek neděle! (13:23:03)

Daniel Kubelka

Branky a nahrávky: 5. Enlund, 47. Kudroč (Lehtera, Enlund), 59. Sannikov (Fjodorov, Drugov)

HC Sibir Novosibirsk: Glass (Rjažinov) - Alexejev, Kutuzov, Kulda, Kudroč, Zajcev, Lekomcev, Ignatovič - Lehtera, Enlund, Romanov - Kopejkin, Nikulin, Krivonožkin - Drugov, Fjodorov, Belokon - Sannikov, Gubin, Šumakov - Vorošilo.

Rozhodčí: Bulanov, Rjonn - Šicharov, Michel