Buffalo – New Jersey 4:3 (po s.n.) | Montreal – Pittsburgh 6:7 (po pr.) | Carolina – Florida 6:2 (kon.)
Arizona – Anaheim 5:4 (po s.n.) | Vancouver – Los Angeles 5:2 (kon.) | San Jose – Nashville 2:1 (kon.)
Detroit – Chicago 1:2 (po s.n.) | NY Islanders – Ottawa 3:2 (po s.n.) | Columbus – Colorado 2:1 (po pr.)
Dallas – St. Louis 4:1 (kon.)
Carolina Hurricanes
6:2 (3:1, 2:1, 1:0)
Florida Panthers
Neděle 03.03.2013, 01:00 • PNC Arena • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

V našem online přenosu pro Vás budeme sledovat změny stavu v utkání mezi týmy Carolina Hurricanes a Florida Panthers.

Florida Panthers zatím neprožívá zrovna vydařenou sezonu. Dvacet utkání, 14 porážek, to není zatím příliš velký důvod k optimismu a náležitě až 13. pozice na Východě. Jen díky tomu, že hned 5 porážek přišlo až v nastavení, nemají Panteři hrozivou ztrátu na PlayOff, ta činí zatím pouhé 4 body. Ofenzivní sílu hostí zatím táhne český forward Tomáš Fleischmann, společně se slovenský parťákem Kopeckým a zámořskými hráči Campbellem a Huberdeauem. Problém Floridy však tkví především v obranné fázi, inkasovaných 73 branek je vůbec nejhorším číslem v celé soutěži, brankáři Theodore a Clemmensem tak rozhodně nebudou jedinými viníky této situace.

Jonathan Huberdeau 13 (8+5)

Carolina Huricanes momentálně vede tabulku jihovýchodní divize s 21 body a tím pádem je v celé konferenci třetí. S počtem získaných bodů se však pohybuje na hranici postupu do Play Off i proto, že zatím nepředvádí příliš vyrovnané výkony, bilance 10 výher - 9 porážek jest toho důkazem. K hlavní hvězdám týmu patří především bratři Staalové, kteří se tak konečně sešli v jednom týmu, ruský sniper Sjomin či snad konečně probuzený český talent Jiří Tlustý, který během února prožil hned čtyři dvougólové zápasy. V brankovišti Hurricanes se celkem pravidelně střídají Ward s Ellisem, oba dosahují více než 90% úspěšnosti svých zákroků.

Zajímavosti utkání

Soupeři už se jednou v letošním ročníku NHL utkali a to hned v zahajovacím zápase. Florida tehdy na svém ledě hurikány přehrála vysoko 5:1.

Domácím už se pomalu vyprazdňuje marodka. Do hry by měli zasáhnout útočníci Skinner a Brent a rovněž také obránci Gleason a McBain. Naopak mimo hru stále zůstává finský bek Pitkanen.
    Dres hostí už by měl po zranění obléci forward Upshall, start dalšího útočníka Versteega zatím nevypadá jistě, stejně tak i obránce Carusa. Zcela mimo hru jsou pak zkušení obránci Weaver a Jovanovski.

Dobrou formou se prokazuje Jonathan Huberdeau (FLO), který byl vyhlášen nejlepším nováčkem měsíce února a to díky získaným 9 bodům ve 13 odehraných utkáních. V posledních čtyřech zápasech už se ale neprosadil. Dobře si vede i Brian Campbell, ten si v posledních 2 zápasech polepšil pěti body. O domácích hráčích už jsme mluvili, nejlepší formu vykazují E. Staal, Sjomin a Tlustý.

Nerozluštěná zůstává otázka brankáře v dresu domácí Caroliny, Theodore má sice ze sedmi utkání proti Floridě bilanci 6 - 1 a skvělý průměr 1,67; v posledních pěti utkáních této sezony se svými čísly chlubit nemůže, 4 porážky a průměr přes čtyři obdržené branky.

Carolina Hurricanes: Ward (Ellis) - Faulk, Harrison, Gleason, Corvo, Pitkanen, McBain - Sjomin, Staal E., Tlustý - Larose, Staal J., Skinner - Dwyer, Nash, Jokinen - Wallace, Brent, Westgarth.

Florida Panthers: Clemmensen (Theodore) - Weaver, Campbell, Gudbranson, Kulikov, Kuba, Strachan - Mueller, Shore, Huberdeau - Skille, Goc, Fleischmann - Kopecký, Weiss, Upshall - Parros, Smithson, Matthias.

Rozhodčí: .

00:01

02:22
    Jerred Smithson (FLO) vyloučen za hákování.

04:22

06:23
    Carolina právě vstřelila branku!

JUSSI JOKINEN otevírá skóre tohoto utkání!

Asistence: Riley Nash, Justin Faulk.

08:39

A vzápětí přidává druhou branku zápasu český útočník JIŘÍ TLUSTÝ!

Asistence: Alexandr Sjomin.

09:28

Tak to je ledová sprcha pro hosty. Třetí branka během tří minut v Clemmensenově síti, autorem je JUSSI JOKINEN!

Asistence: Riley Nash.

17:41
    Florida právě vstřelila branku!

SHAWN MATTHIAS snižuje na rozdíl dvou branek!

Bez asistence.

20:00

Po první třetině jdou s dvougólovým náskokem do šaten domácí hokejisté, když se mezi 7. a 10. minutou dokázali třikrát prosadit, v závěru třetiny pak snížil Matthias. Zápas pokračuje opět přibližně za 18 minut.

20:01

25:22

RILEY NASH vrací domácím tříbrankový náskok!

Asistence: P. Dwyer, Jussi Jokinen.

33:03

Pátý zásah do sítě hostí zařizuje po přihrávce Sjomina ERIC STAAL:

35:21
    Drew Shore (FLO) vyloučen za držení protihráče, přesilovka pro domácí.

37:21

39:15

FILIP KUBA přidává druhou branku Panterů.

Asistence: Marcel Goc, T. Strachan.

39:52
    Za hrubost souběžně vyloučeni hostující Kopecký a za domácí bude pykat Faulk.

40:00

Ve druhé třetině domácí přidali další dvě branky a bezpečně tak nad svým soupeřem vedou. Poslední třetina začne přibližně za 15 minut.

40:01

42:09
    Za hrubost opět vyloučeni domácí Faulk a hostující Weiss.

49:37
    Vyloučen hostující Marcel Goc (FLO) za krosček.

52:01

ERIC STAAL střílí svojí druhou branku v zápase a celkově šestou svého týmu!

60:00

Tři hvězdy utkání

1. Riley Nash (CAR)

2. Jussi Jokinen (CAR)

3. Alexandr Sjomin (CAR)

Domácí v dnešním zápase s přehledem splnili funkci mírného favorita a po zásluze získavají tři body, čímž si upevňují pozici na vrcholu tabulky Východní konference.
    Ode mne je to pro dnešek vše, přeji příjemný zbytek večera! (03:41:18)

Daniel Kubelka

Branky a nahrávky: 7. Jokinen (Nash, Faulk), 9. Tlustý (Sjomin), 10. Jokinen (Nash), 26. Nash (Dwyer, Jokinen), 34. E. (Sjomin), 53. E. (Sjomin) - 18. Matthias, 40. Kuba (Goc, Strachan)

Rozhodčí: Charron, Meier - Cormier, Cvik

Diváci: 18680