7:5 (0:0, 4:3, -:-)
TJ Lokomotiva Veselí n. Lužnicí
Neděle 03.03.2013, 17:00 • Elektromont aréna, Vrchlabí • Kvalifikace o 2. ligu

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Přeji pěkný nedělní podvečer s hokejem. V tomto on-line přenosu vás provedu kvalifikačním utkáním o druholigovou baráž mezi týmy HC Stadion Vrchlabí a TJ Lokomotiva Veselí nad Lužnicí.

HC Stadion Vrchlabí:
    Svěřenci trenéra Houdy skončili na druhém místě po základní části v králové-hradeckém kraji. Ve čtvrtfinále porazili 3:0 na zápasy Jaroměř, v semifinále stejným výsledkem Nové Město nad Metují a ve finále se utkali s týmem HC BAK Trutnov. A Vrchlabí dokázalo zvítězit 3:1. První utkání kvalifikace sehrál Stadion na domácím ledě a porazil Nejdek naprosto v pohodě - 12:2.

TJ Lokomotiva Veselí nad Lužnicí:
    Veselí přicestuje do Elektromont arény z daleka, a to až z jihočeského kraje. V tamní krajské lize skončila Lokomotiva třetí po základní části. Play off na jihu Čech se hraje pouze na dvě vítězná utkání a Veselí postupně porazilo Strakonice, Tábor a tým David Servis. Hosté v prvním utkání zdolali Spartak Choceň 4:2.

Oba týmy zjevně trpí marodkou ve svém kádru - do pole mají pouze 16 hráčů..

HC Stadion Vrchlabí: Effemberk (Biegl) - Hlaváč, Pulec, Provazník, Hamerský, Bušek, Zázvorka, Mádle - Jakubec (C), Jirků, Fořt, Bláha, Oppelt, Lepka, Marek, Blažek, Svoboda R.

TJ Lokomotiva Veselí n. Lužnicí: Dvořák (Studnář) - Chlaň, Kypta, Malecha, Míchal, Drs, Krampl, Mikeska, Čáp, Sekera, Janda, Klimeš, Bůžek, Vlach, Liška, Dušák, Schmied

Vyslechli jsme hymnu a vše je připraveno k začátku utkání..

00:01

00:25
    Pískán ofsajd hostujícímu týmu.

00:52
    Bláha zkoušel svojí nahrávkou nalézt Pulce pře hostující klecí, ale jeho přihrávka byla zblokovaná.

01:44
    O kotouč se bojuje za domácí brankou.

02:15
    Mikeska pěkně obehrál jednoho z domácích beků a měl dobrou střeleckou pozici, tu ale nedokázal zúročit.

02:53
    Fořt nahodil na Dvořáka.

03:17
    Veselí se osvobozuje pouze za cenu zakázaného uvolnění.

03:39
    Bláha zavel puk do útočného pásma, přenechal Oppeltovi, který se pokoušel najít Svobodu před hostující brankou, neúspěšně!

04:32
    Bůžek objel branku a pokusil se propálit Biegla, ten ho vychytal betonem.

04:53
    Chlaň nahazoval od modré, kotouč ale našel jen lapačku připraveného brankáře Biegla.

05:22
    Hokej zatím není příliš pohledný pro oko diváka.

05:43
    Klimeš ujel po levém křídle v první vážnější šanci zápasu, zakončil ale pouze do boční sítě.

06:05
    Bláha se dral do útočného pásma, kotouč mu byl ale odebrán, nicméně stejně skončil u Hamerského, jeho následné nahození ke Dvořákovi nedoletělo.

07:06
    Čáp nebezpečně dorážel před Bieglem.

07:19
    Na druhé straně protiútok Oppelta s Markem, který ale skončil hvizdem sudího, neboť na ledě leží někdo z hostujícího týmu.

07:19
    Už vstal, odjel na střídačku a mělo by se každou chvíli začít hrát.

07:40
    Klimeš jedovatě vypálil z levého kruhu, Bieglovy puk vypadl z lapačky.

08:36
    Patrik Fořt po objetí klece nedokázal zasunout kotouč pod beton Dvořáka.

09:15
    Zakázané uvolnění domácích.

09:37
    Domácí budou mít k dispozici první přesilovou hru v utkání. Vyloučen Martin Čáp (VES) na dvě minuty za hákování.

10:13
    Domácí v tlaku..

10:23
    Střílel Zázvorka, dorážel Oppelt, ale stav se nemění.

10:29
    Hosté vyhazují.

10:48
    Střela Jirků nemířila mezi tři tyče.

11:20
    Veselí ale zvládá toto oslabení poměrně v pohodě.

11:37

12:05
    No, a Lokomotiva bude mít k dispozici také početní výhodu. Vyloučen Oppelt (VRC) za držení protihráče.

12:33
    Richard Svoboda s Tomášem Bláhou ujeli dva na jednoho. Bláha ale nakonec nedosáhl na kotouč po Svobodově přihrávce, a nemohl tak zakončovat.

12:59
    A tentokrát ujel mezi dvěma hostujícími obránci Provazník a vystřelil, Dvořák ale zůstává nepřekonán. Domácí mají paradoxně větší šance v oslabení.

14:05

14:38
    A další přesilovka pro hosty. Vyloučen Ondřej Hamerský (VRC) za držení.

14:58
    Domácí vyhazují.

15:29
    Janda nebezpečně pálil z mezikruží. Biegl si mezírku mezi nohy nenechal.

15:53
    Bude se hrát čtyři na čtyři. Potrestána hostující střídačka za příliš mnoho hráčů na ledě. Trest odpyká Vlach.

16:38
    A začíná přesilovka domácích.

16:48
    Bláhův pokus ze za modré nenašel cestu do sítě přes hokejku hostujícího obránce.

17:24
    Svoboda se pokoušel najít před brankou Bláhu, který ale na kotouč nedosáhl.

17:53

18:13
    Klimeš nepřekonal Biegla.

18:42
    Další přesilovka pro hosty. Vyloučen Mádle (VRC) za hákování.

19:01
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

20:00

Skončila nám první dvacetiminutovka. Hosté měli k dispozici tři početní výhody, domácí o jednu méně. Největší šance Veselí přišla v šesté minutě, kdy se do úniku dostal Klimeš, gól ale nedal. Vrchlabí paradoxně mohlo vstřelit branku při svém prvním vyloučení, když nejprve nedal Bláha a poté Provazník. Na ukazateli skóre tedy svítí 0:0. Druhá třetina začne přibližně v 17:48.

20:01

20:01
    Pokračuje přesilovka hostí.

20:42

21:11
    Kdyby teď prošla Bláhova nahrávka na Svobodu, byl by sám před brankou, zakročil ale jeden z hostujících beků.

21:52
    Stadion v tlaku..

22:09
    Nakonec se hraje už ve středním pásmu.

22:29
    Veliká šance Veselí. Mikeska po dobré kombinační akci netrefil odkrytou svatyni domácích.

38:38
    Vyloučen Marek (VRC) za hákování.

23:18
    Vrchlabí vstřelilo branku!

Domácí mají paradoxně největší šance v oslabení a teď jednu z nich využívají. Trefil se PATRIK FOŘT. Asistence: Pavel Zázvorka.

24:18
    Lokomotiva právě vstřelila branku!
    Ale hosté nakonec svoji přesilovou hru využívají. Mikeska krásnou nahrávkou našel MARTINA ČÁPA, který zakončoval do prázdné branky. Asistence: Josef Mikeska.

25:41
    Mikeska nebezpečně vystřelil, Bieglovy vypadl kotouč, ale nikdo z hostujících hráčů už dorážet nedokázal.

26:39
    Svoboda zkoušel nahodit před branku, tam ale nebyl nikdo z domácích hráčů.

27:51
    Mikeska vystřelil od modré, následně nebezpečně dvakrát dorážel Čáp.

27:58
    Vyloučeni Marek (VRC) za hrubost a Sekera (VES) za sekání.

28:45
    Fot střílel přes obránce těsně vedle Dvořákovy klece.

29:17
    Mikeska ve velké šanci. Sám před domácí brankou nastřelil Bieglův beton.

29:58
    Oba týmy hrají ve čtyrech.

30:05

Těsně po tom co se TOMÁŠ MAREK vrátil z trestní lavice, tak dává druhý gól Vrchlabí. Jeho nádherná rána končí v pravém horním rohu Dvořákovy branky. Asistence: Pavel Zázvorka.

31:04
    Krásná akce domácích. Bláha si vyměnil puk se Svobodou. Prvně jmenovaný ale poté nedokázal správně nastavit hůl, aby kotouč zaplul do hostující sítě.

31:43
    Vrchlabí v další dobré šanci. Dvořák ale Markův pokus vyrazil.

32:07
    Vyloučeni Tomáš Marek (VRC) za hákování a Schmied (VES) za nafilmovaný pád.

33:02
    Pulec byl v rychlosti a nebezpečně vypálil od levého mantinelu.

33:06
    Domácí jdou do tří. Vyloučen Pulec (Vrc) za nedovolené bránění.

33:51
    Hosté nakonec využívají svoji přesilovou hru čtyř proti třem! Do odkryté branky po Čápově nahrávce zakončoval MICHAEL DRS. Asistence: Martin Čáp.

34:31
    Už se hrálo v pěti na obou stranách, ale hosté jdou opět do čtyrech. Hostující lavička podruhé v zápase potrestána za příliš mnoho hráčů na ledě. Trest odpykává Sekera.

35:35

Domácí potřetí v utkání vedou. PATRIK FOŘT krásně zamířil pod horní tyčku a dává svůj druhý gól v utkání. Asistence: Ondřej Hamerský

36:18
    A hosté potřetí v zápase vyrovnávají! Střela LUKÁŠE MÍCHALA od modré kančí za Bieglem. Asistence: Stanislav Bůžek.

37:03
    Vyloučen DRS (VES) za hákování.

38:00
    Jakubec netrefil z mezikruží branku.

38:39
    Domácí kombinovali v obranném pásmu hostí, ale vystřelit se jim zatím nepodařilo.

38:55

4:3! Domácí využívají i tuto početní výhodu a vedou opět o jeden gól. PATRIK FOŘT zaznamenává hattrick v dnešním utkání! Asistence: Ladislav Pulec.

39:34
    Vyloučen Bůžek (VES) za hákování.

40:00

Tak jestli že jsme neviděli v první třetině žádný gól, tak ve druhé třetině jsme si to náramně vynahradili, neboť padlo hned sedm branek. Hosté sice vždy chvíli po gólu Stadionu dokázali vyrovnat, ale nakonec stejně vedou domácí. Za Vrchlabí zaznamenal hattrick Patrik Fořt.

Další třetina začne přibližně v 18:40.

40:01

40:01
    Pokračuje přesilovka domácích.

40:48
    Jirků chtěl přenechat kotouč v útočném pásmu Pulcovi, kotouče se ale zmocnil Malecha a vyhodil.

41:34
    Hosté v pěti.

41:48
    Na trestnou míří Bláha (VRC) za podražení.

42:09
    Hamerský vyhazuje.

42:22
    A ten samý hráč střílí na druhé straně při protiútoku do vyrážečky Dvořáka.

42:54
    Fořt měl velkou šanci vstřelit svůj čtvrtý gól, ale při svém typickém nájezdu nepřekonal hostujícího gólmana.

43:48

44:20
    Blažeje ve veliké šanci vychytal Dvořák. Domácí forvard sám před hostujícím brankářem nedal gól.

45:02
    Svoboda nastřelil tyč Dvořákovy svatyně.

45:11
    Vyloučen Hamerský (VRC) za podražení.

45:20
    Fořt v samostatném úniku faulován a bylo nařízeno trestné střílení. Vstřelí Patrik Fořt svůj čtvrtý gól v utkání?

45:20

Odpověď zní: Ano, dá! PATRIK FOŘT zažívá opravdu povedený večer. Jeho čtvrtá branka byla opravdu krásná. Domácí kanonýr překonal Dvořáka po efektní forhendové kličce.

45:54
    Ale Veselí se opět dostává do zápasu. Gól vstřelil MARTIN ČÁP. Asistence: Josef Mikeska a David Janda.

46:33
    Lokomotiva má k dispozici přesilovou hru. Za katr odešel Tomáš Marek (VRC) za držení.

Dnešní utkání sleduje 1155 diváků.

48:11
    Domácí se úspěšně brání.

48:33

49:20
    Vyloučen DRS (VES) za nedovolené bránění.

50:13
    Stav zatím zůstává nezměněn.

50:35
    Hamerský ve velké šanci. Najel si před Dvořáka, ale překonat ho nedokázal.

51:20

51:43
    Marek od modré netrefil branku.

51:51
    Za pěstní souboj vyloučeni Svoboda (VRC) a Schmied (VES). Oba za hrubost.

52:38
    Bůžek se ocitl sám před domácím gólmanem. Střelou mezi betony úspěch ale nezaznamenal.

53:22

A domácí vedou opět o dvě branky! Oppelt nahrál TOMÁŠI BLÁHOVI, který krásným bekhendovým blafákem překonal Dvořáka. Asistence: Tomáš Oppelt.

53:38
    Vyloučen Ondřej Hamerský na 2+10 za úder do hlavy.

53:51

54:16
    Drs si najel před Biegla na nahrávku od Jandy, ale domácí gólman se vyznamenal a gól nepustil.

54:46
    Jakubec ujel všem, ale střelou nad beton Dvořáka nepřekonal.

55:01
    Mikeska měl před sebou úplně prázdnou branku, ale nedokázal zvednout kotouč a nastřelil pouze hůl brankáře Biegla.

55:34
    Liška nedokázal nasměrovat kotouč do odkryté klece po Sekerově přihrávce.

55:38
    Domácí tým v pěti.

55:42
    Teď sledujeme hokej s mnoha šancemi na obou stranách.

56:32
    Fořt sám před Dvořákem netrefil branku!

56:59
    Richard Svoboda vyslal jedovku od modré, ale Dvořák si s ní poradil.

57:31
    Fořt jel sám na hostujícího gólmana, ale nedal.

Hosté si vyžádali time-out.

57:41
    Hosté odvolávají gólmana!

58:10
    Bláha bojuje hned se třemi protihráči za brankou Veselí.

59:01
    Kypta zabránil rukou letícímu kotouči, aby zaletěl do odkryté hostující sítě.

59:07
    Vyloučen Pulec na 2 minuty za nedovolené bránění a Fořt na 10 minut potrestán osobním trestem (Oba VRC).

59:30
    Hosté hrají s gólmanem.

59:42
    Jiskru naděje vykřesává MARTIN ČÁP a zaznamenává tak hattrick. Asistence: Tomáš Chlaň.

59:58

A je tu ještě sedmý gól Stadionu, který dává kapitán JIŘÍ JAKUBEC.

60:00

Velice zajímavé utkání je u konce. Po nezáživné první periodě, kdy nepadla žádná branka, se to pořádně rozjelo až ve zbývajících dvou třetinách. Po čtyřiceti minutách vedli domácí 4:3 a konečný výsledek po šedesáti minutách: 7:5. Za domácí se čtyřikrát trefil Patrik Fořt, za hosty zaznamenal hattrick Martin Čáp. Zatím na počtenou a přeji příjemný zbytek nedělního večera.

Branky a nahrávky: 24. Fořt, 31. Marek (Zázvorka), 36. Fořt (Hamerský), 39. Fořt (Pulec), 46. Fořt, 54. Bláha (Oppelt), 60. Jakubec - 25. Čáp (Mikeska), 34. Drs (Čáp), 37. Míchal (Bůžek), 46. Čáp (Mikeska, Janda), 60. Čáp (Chlaň)

HC Stadion Vrchlabí: Biegl - Hlaváč, Pulec, Provazník, Hamerský, Bušek, Zázvorka, Mádle - Jakubec (C), Jirků, Fořt, Bláha, Oppelt, Lepka, Marek, Blažek, Svoboda R.