Norwich – Southampton 0:0 (kon.) | Queens Park – Sunderland 3:1 (kon.) | Reading – Aston Villa 1:2 (kon.)
West Brom – Swansea 2:1 (kon.)
Norwich City
0:0 (0:0)
Southampton FC
Sobota 09.03.2013, 16:00 • Carrow Road, Norwich • Anglická Premier League

Druhý poločas již byl hodně vyrovnaný a oba celky se často střídaly v lepších fázích hry. Po řadě šancí, technických prúnicích a neproměněné penaltě v závěru zápasu zůstal stav nezměněný - 0:0. Děkujeme za pozornost!
    Držení míče: 40%/60%.
    Celkem střel: 4/12.
    Rohové kopy: 1/7.
    Fauly: 9/11.
    Žluté karty: 2/3. (17:55:20)

90+3
    Fantastickým zákrokem vystihuje hostující brankář Boruc ránu Granta Holta a stává se hrdinou dnešního bezbrankového zápasu.

90+3
    Holt versus Boruc!

90+2
    Za hlasité protesty vidí žlutou kartu Jason Puncheon.

90+2
    Opět z nenápadného centru na hrot ze strany Norwiche je drama. Holt faulován ve vápně Shawem. Píská se pokutový kop.

90+1
    Střídání v týmu Southampton FC: ze hřiště odchází Rodriguez, přichází Puncheon.

90
    Hlavní arbitr dnešního zápasu Clattenburg nastavuje ještě 3 minuty nad základní hrací dobu ve druhé části zatím bezbrankového utkání.

89
    Ovšem z protiútoku na protější straně ve velké šanci hostující Rodriguez, kterého vybídl do zakončení Ward-Prowse.

88
    Tlak domácího támu z Norwiche pokračuje. Další žlutou kartu dostává hostující Jose Fonte.

87
    Holt se dostával do zakončení po centru z pravé strany, kdy na zadní tyči ovšem uklouzl a jeho ráně chyběla razance. Boruc chytá.

87
    Přesto Norwich zůstává usazený před šestnáctkou soupeře.

87
    Snodgrass však nachází pouze hráče hostujícího mužstva.

86
    Zajímavou standartní situaci získali domácí na polovině soupeře.

85
    Týmy již vyhlíží konec zápasu. Většina hrací doby se odehrává na půlící čáře.

84
    Johnson pokryl pas na Rodrigueze. Nyní zase domácí přihrávkami zpomalují hru.

83
    Hráči Southamptonu uklidňují hru kombinací na vlastní polovině.

82
    Domácí Snodgrass hodně větrá obranu soupeře na pravé straně, ale k jeho pasu na přední tyč se Holt nedostal včas.

81
    Za zbytečný faul na polovině hřiště a následné hlasité protesty dostává další žlutou kartu hostující Bradley Johnson.

79
    Střídání v týmu Norwich City: ze hřiště odchází Kamara, přichází Becchio.

78
    Střídání v týmu Southampton FC: ze hřiště odchází Lallana, přichází Ward-Prowse.

77
    Lambert se dostal k hlavičce na zadní tyči, ale netrefuje bránu soupeře.

76
    V zápětí si pomáhá Snodgrass nedovoleným zákrokem na půlící čáře.

75
    Snodgrass po fantastickém a hlavně přesném pasu v úniku po pravém křídle, ale Boruc bleskovým vyběhnutím kryje jeho samostatný prúnik.

74
    Lambert vystihl rozehrávku soupeře, ale sám proti přesile se neprosadil.

73
    Kamara při pokusu o převzetí míče zahnán až do hloubky vlastní poloviny.

72
    Opět se průběh hry přesunul převážně do středu hřiště, kde svádí osobní souboje zástupci obou soupeřících táborů.

70
    Střídání v týmu Southampton FC: ze hřiště odchází Ramirez, přichází Do Prado.

69
    Ramirez se neprokličkoval do vápna a vše řeší razatním odkopem Johnson.

68
    Southampton však zůstává zabydlený na polovině City.

68
    Který posílá Lallana na hlavu domácího Bassonga, který na chvíli odvrací míč do bezpečí.

67
    Lambertova rána z trestného kopu, ovšem sráží domácí obrana na roh.

66
    Ale míč získává Shaw, který je následně po sprintu přes polovinu hřiště nedovoleně zastaven Snodgrassem.

65
    Také domácí se úspěšně postupným útokem nastěhovali před Boruca.

64
    Norwich kombinací zpomaluje tlak soupeře.

62
    Ale oba týmy ve vlastních vápnech vládnou vzdušným soubojům.

62
    Lallana zastaven pouze za cenu rohového kopu.

61
    Nebezpečné zakončení Rodrigueze ze střední vzdálenosti, ale jeho rána směřovala doprostřed brány. Z vyražené střely přestřeluje odkrytou bránu Lambert.

60
    Hosté se opět na delší dobu usadili před šestnáctkou Bunna.

58
    Ale většina akcí končí před vápnem obou protivníků.

58
    Nyní má hra obrovský spád, hraje se nahoru dolů.

57
    Domácím se začínají dařit rychlé brejky. Po pravém křídle se prohnal Johnson, který prudkým centrem hledal před Borucem Kamaru, ovšem hostující strážce svatyně zasáhl bleskově.

56
    Na druhé straně propadl míč až k Holtovi, který překvapen mijí hostující bránu.

55
    Z následného rohového kopu hosté nic nevytěžili.

55
    Po ubráněném útoku Southamptonu, kdy se Shaw tlačil k centr, zůstává na trávníku Snodgrass, který musí být ošetřen.

54
    Při nadějně se rodícím protiútoku v postavení mimo hru domácí Kamara.

53
    Ale výborně zapracoval dozadu Snodgrass.

52
    Southampton nastěhovaný před pokutovým územím Bunna.

50
    Na protější straně chycen v offsidové pasti Holt.

49
    Což také málem neslo úspěch. Rodriguez si pohrál z protiútoku na levé straně s obranou a po zblokované ráně se dostal do zakončení Lallana, ale těsně netrefuje branku soupeře ve vyložené gólové příležitosti.

48
    Hráči Norwiche mají nyní více prostoru pro svoji kombinaci. Hosté je nechávají hrát a posunuli pressing až od půlící čáry.

47
    Zatím začátek druhého poločasu provází řada nepřesností.

46

Právo výkopu mají nyní domácí hráči ve žlutozelené kombinaci.

Oba celky již přichází z kabin na hrací plochu, aby odehrály druhý poločas, do kterého vstupují za bezbrankového stavu.

V prvním poločase diktovali tempo hráči Southamptonu, kteří ovšem ze své převahy nedokázali profitovat. S blížícím se koncem první půle však také domácí útočili na úvodní branku zápasu, ale ani oni nevyužili nabídnutých příležitostí. Stav po prvním poločase 0:0.
    Držení míče: 55%/45%.
    Celkem střel: 3/6.
    Rohové kopy: 1/4.
    Fauly: 4/7.
    Žluté karty: 1/1.
    Druhá část zápasu začne přibližně v 17:03.

45+2
    Lambert však vypomohl obraně a odvrací centrovaný míč do bezpečí.

45+1
    Hlavní rozhodčí nastaví ještě dvě minuty nad základní hrací dobu v prvním poločase.

45
    Za hraní rukou mimo pokutové území dostává hostující Adam Lallana žlutou kartu.

45
    Následně však domácí vybohovali standartní situaci a budou zahrávat zkrácený roh.

44
    V nebezpečném náběhu na zadní tyči Holt, který těsně letící míč mijí.

43
    Poslední minuty prvního poločasu patří hráčům Norwiche, kteří zatlačují soupeře stále blíže k jejich svatyni.

42
    V postavení mimo hru domácí Holt.

40
    Ten však z kopačky Snodgrasse končí na hlavě Fonteho, který odvrací letící centr od rohového praporku.

39
    Až se na levé straně snažil prosadit Holt, ale Yoshida zahrává na roh.

38
    Oba celky s blížícím se koncem první půle zpomalily hru.

37
    Který byl ovšem příliš vysoký.

36
    Southampton pokračuje v tlaku. Lallana ve spolupráci s Lambertem vybojovali rohový kop.

35
    Střídání v týmu Norwich City: ze hřiště odchází Pilkington, přichází Hoolahan.

35
    Pilkington se po osobním souboji nezvedá z trávníku a musí být ošetřen.

34
    Po zajímavé akci měl na levé straně šanci hostující Shaw, ale jeho ránu výborně zlikvidoval Bunn.

32
    Shaw na druhé straně vysílal do vápna nebezpečný centr, který odvrací Pilkington.

31
    Ovšem Bassong si nepohlídal offsidové postavení a akce končí.

30
    Domácí po dalším tlaku vybojovali standartní situaci.

29
    Na protější straně vybojovali hráči City přímý volný kop, který zakončoval Snodgrass. Boruc jeho přízemní ránu výborně vyráží.

28
    Na druhé straně si hosté vytvořili brankovou příležitost. Ramirez si výborně z levé strany zaběhl za obranu a Bunn jeho ránu fantasticky vyráží.

27
    Po delší době také domácí ukázali rychlý útok. Po levém křídle unikal Martin, který centroval na zadní tyč, kde stál Kamara, ovšem pro míč si došel včas Boruc.

26
    Letící centr si převzal Bunn.

25
    Norwich se musí stále více bránit. Snodgrass byl ihned napadán Foxem, kterého musel faulovat.

24
    Southampton stále aktivnější, ale chybí přesné a klidné zakončení.

23
    Po dalším centru se marně natahoval na zadní tyči Lambert. Bunn bude vykopávat.

22
    Turner úspěšně zastavoval rodící se útok soupeře před nabíhajícím Lallanou.

20
    Který domácí bez problémů zvládli.

19
    A ihned to přináši své ovoce. Lambert převzal vybojovaný míč a vyprášil střelou ze střední vzdálenosti Bunnovy rukavice. Rohový kop.

19
    Kamara udržel míč na hrotu, ale Southampton vysoko vytahuje pressing.

18
    Který nebezpečně propadl vápnem, ovšem poté jej odvrátil domácí Snodgrass.

17
    Velká šance hostujícího celku, když dlouhý centr zpracoval na levé straně hostující Fox, který z první vybídl ve vápně na přední tyči Lallanu, ovšem v poslední chvíli před ním zasáhl Bassong, následuje rohový kop.

17
    Domácí Holt si pomáhá proti soupeři nedovoleným zákrokem a opět je v držení hostujícího Southamptonu FC.

16
    Kterým se nyní daří držet míč dál od vlastní brány.

15
    Ovšem na pravé straně vyslal nepřesnou přihrávku Lambert na Foxe a míč berou domácí.

15
    Za nevybíravý zákrok dostává první žlutou kartu domácí Grant Holt.

14
    Ale Lambert zakládá další útočnou akci City stále pod náporem.

13
    Lambert se po nenápadné kombinaci na pravé straně dostal až do vápna, ale pohotovým zákrokem jej odzbrojil domácí Bassong a podle rozhodčího také čistě.

12
    Hra uvízla uprostřed hřiště. Ani jedno mužstvo si míč na soupeřově polovině dlouho neužije.

12
    Hráči Southamptonu se snaží o využití své technické převahy a drží míč na svých kopačkách. Norwich sází na rychlé protiútoky.

11
    Nepřesný centr na hrot od Shawa. Centr sbírá Bunn.

10
    Southampton kombinuje na vlastní polovině a snaží se vytáhnout bránícího protivníka.

9
    Domácí Johnson se pokusil o vysunutí nabíhajícího Holta, ale Boruc byl u míče dříve.

8
    Až se dostal do nepřesného zakončení Yoschida na pravé straně. Bunn bude vykopávat.

8
    Hosté zůstávají stále nastěhování na polovině soupeře. Ale Fox se se spoluhráči nemůže vykombinovat z levé strany.

7
    Snodgrass zavřel cestu do vlastního vápna uvolňujícímu se Rodriguezovi, který je společně s Lambertem na začátku zápasu hodně aktivní.

6
    Soupeři zkvalitnili rozehrávku a další nebezpečný centr do vápna Boruca, který odvrací na zadní tyči Fonte.

5
    Ovšem z rychlého protiútoku vyslali také domácí svůj zahajovací pozdrav na Boruca, kterého téměř z hranice vápna postrašil Howson, ale nemířil přesně.

4
    Hráči hostující FC stále aktivnější, ovládají svoji technickou vybaveností střed hřiště.

3
    Nyní se však udržením míče dostali hosté do zakončení, když z levé strany centroval Ramizer a Rodriguez v tísni hlavičkuje nad bránu Bunna.

3
    Oba celky se často třídají na míči, kdy vítězí především velká nepřesnost.

2
    Na protější straně zase Kamara odzbrojen ve vzdušném souboji.

1
    Southampton se pokusil vést svůj úvodní útok po své levé straně, ale Lambert se neprosadil proti Martinovi.

1

Výkop obstarají hosté.

Hráči již vstupují na hrací plochu.

Vítám Vás u zápasu z Premier League, ve kterém změří síly o důležité záchranářské body Norwich City se Southamptonem FC. Za několik minut utkání začne.

Norwich City: Bunn - Martin, Bassong, Turner, Garrido - Snodgrass, Johnson, Howson, Pilkington - Kamara, Holt.

Southampton FC: Boruc - Yoshida, Fonte, Hooiveld, Shaw - Fox, Schneiderlin, Rodriguez, Ramirez - Lallana, Lambert.

Rozhodčí: Clattenburg - Beck, Bryan.

Druhý březnový víkend nabídne anglická Premier League již své 29 dějství, ve kterém se také střetnou týmy z dolní poloviny tabulky, Norwich přivítá na svém stadionu s pětibodovou ztrátou tápající Southampton. Vzájemné klání z konce listopadu skončilo remízou 1:1. Sledujte s námi zajímavou podívanou o důležité prvoligové body, začínáme ve čtyři hodiny odpoledne.

NORWICH CITY:
    Průběžně třináctý celek anglické nejvyšší fotbalové soutěže drží osmibodový náskok na sestupové pozice, které si budou domácí chtít udržet i po závěrečném kole, kde by se tak vyhnuli sestupovým starostem. Právě nízký počet vstřelených branek (27) způsobuje hráčům City velké problémy. Bez kterých by jinak okupovali klidnější střed ligové tabulky.

V minulém kole podlehli vedoucímu týmu z Manchesteru 4:0, když si před zraky vlastních fanoušků připsali týden předtím cennou výhru na Evertonem 2:1.

Nejlepší střelci:
    Grant Holt (5)
    Robert Snodgrass (5)
    Anthony Pilkington (4)

Pravděpodobná sestava:
    Bunn – Martin, Turner, Bassong, Garrido – Johnson – Snodgrass, Hoolahan, Pikington – Holt, Kamara.

SOUTHAMPTON FC:
    Sestupem ohrožené hostující mužstvo, které si po dvou porážkách v řadě s QPR 1:2 a s Newcastlem 4:2, udržuje již pouze tříbodový odstup od záchranářských bojů. Právě další setrvání v Premier League bude otázkou zbytku sezóny. Proto každý bod může hrát obrovskou roli. Nyní se pokusí po dvou nevydařených kláních bodovat na půdě Norwiche. Na venkovních hřištích se Southamptonu příliš nedaří (2-4-8).