Columbus – Nashville 4:3 (kon.) | New Jersey – NY Rangers 2:3 (kon.) | Carolina – Florida 1:4 (kon.)
NY Islanders – Ottawa 3:5 (kon.) | Montreal – Buffalo 2:3 (kon.) | Pittsburgh – Washington 2:1 (kon.)
Winnipeg – Boston 3:1 (kon.) | Vancouver – St. Louis 3:2 (kon.) | Los Angeles – Arizona 3:2 (kon.)
Vancouver Canucks
3:2 (0:0, 3:0, 0:2)
St. Louis Blues
Středa 20.03.2013, 03:15NHL

Stíhací jízda Blues ve třetí třetině přišla už příliš pozdě. Sledovali jsme nakonec velmi dramatické utkání, ve kterém si však Vancouver pohlídal vedení a raduje se tak z vítězství.

Tři hvězdy zápasu:
    1. Daniel Sedin (VAN)
    2. Patrik Berglund (STL)
    3. Cory Schneider (VAN)

Já se s Vámi pro dnešek loučím a budu se těšit u dalších přenosů z NHL. (05:46:02)

60:00

59:55
    Do konce třetí třetiny zbývá pět vteřin a vhazovat se bude ve středním pásmu.

59:43
    Hosté hrají bez brankáře!

59:32
    Allen už mířil na střídačku, ale musí se vrátit. Píská se totiž zakázané uvolnění hostí a hra se tak stěhuje zpět do obranné třetiny St. Louis.

59:24
    St. Louis Blues si bere oddechový čas!

59:13
    Hraje se v obranném pásmu St. Louis a to rozhodně není místo, kde by hosté hrát chtěli.

58:54
    Hosté hrají v plném počtu, puk však mají na hokejkách hráči Vancouveru.

58:12
    Hosté už musí riskovat i ve vlastním oslabení, nyní se vydali ve dvojici dopředu, ale zastavilo je postavení mimo hry.

57:25
    Vancouver zakládá útok od vlastní branky.

56:54
    Domácí to nyní zahráli prostě fantasticky. Při signalizovaném vyoučení dokázali držet dobrých čtyřicet vteřin puk na svých hokejkách a tak ušetřili čas a navíc budou hrát nyní přesilovou hru. Na dvě minuty je vyloučen Sobotka (STL).

55:33
    Schneider si našel místečko, kterým dobře viděl na střelu od modré čáry a puk tak domácí gólman v pohodě kryje.

54:41
    Něco málo přes pět minut zbývá do konce třetí třetiny a hra se nyní přesune do obranného pásma St. Louis, hosté totiž vyhodili puk přes všechny čáry na zakázané uvolnění.

53:38
    St. Louis právě vstřelilo branku!

Ale pozor! Snížení na rozdíl jediné branky už dává hostům velmi reálné naděje. Opět to byla trošičku šťastná branka, střela od modré čáry se totiž odrazila od Taneva přímo na hokejku PATRIKA BERGLUNDA, který neměl problém zakončit do odkryté brány. Asistence: Kris Russell, David Perron

53:19
    Hosté se snaží, ale čas hraje proti nim.

50:55
    Tlak Blues pokračuje, tentokrát to zkoušel Shattenkirk, ale ani on na výborného Schneidera v bráně Canucks nevyzrál.

50:02
    Hosté začínají zvyšovat svou aktivitu a výsledkem je několik střel, které musí řešit Schneider. Tu poslední vyslal Stewart.

48:06
    Hansen to zkoušel z dálky, ale na Allena nevyzrál.

47:43
    Po zakázaném uvolnění se hra stěhuje do útočného pásma Canucks.

Jozef Valenčík

Branky a nahrávky: 23. Hansen (Raymond), 25. D. Sedin (H. Sedin, Hamhuis), 32. Weise (Schroeder, D. Sedin) – 46. Schwartz (Tarasenko, Redden), 54. Berglund (Russell, Perron)

Vancouver Canucks: Schneider (Luongo) - Edler, Tanev, Hamhuis, Garrison, Bieksa, Ballard - Sedin D., Sedin H., Burrows - Raymon, Ebbett, Hansen - Higgins, Schroeder, Kassian - Pinizzotto, Lapierre, Weise
    St. Louis Blues: Allen (Halák) - Pietrangelo, Jackman, Shattenkirk, Redden, Polák, Russell - Stewart, Backes, Steen - Perron, Berglund, McDonald - Tarasenko, Sobotka, Schwartz - Reaves, Nichol, Porter