Znojmo – Fehérvár 4:0 (kon.)
HC LERAM Orli Znojmo
4:0 (1:0, 1:0, 2:0)
Fehérvár AV19
Čtvrtek 28.03.2013, 17:30 • Zimní stadion Znojmo • Erste Bank Young Stars League

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Hezký den! Erste Bank Young Stars League nabízí všem příznivcům juniorského hokeje absolutní vrchol svého premiérového ročníku, tedy finálový souboj mezi Znojmem a Fehérvárem.

Samotné finále má za sebou již první duel, který se odehrál v sobotu na ledě Čertů. V Maďarsku Orli téměř celé utkání drželi před svým sokem jednobrankový náskok a již to vypadalo, že těsné vedení udrží až do konce třetí třetiny. Domácí však přeci jen stačili tři minuty před závěrečnou sirénou vyrovnat a až po dvaceti minutách prodloužení vstřelil vítěznou branku po samostatném úniku fehérvárský Attila Németh. Konečný stav zápasu 3:2.

Autory znojemských gólů se stali obránce Jiří Tichý a útočník Marek Špaček.

Těžká porážka je tak první, kterou znojemští mladíci v letošním play-off utrpěli, a staví je do nezáviděníhodné pozice. Aby jim ve čtvrtek večer neskončila sezóna těsně pod vrcholem, musí uspět, a vynutit si tak rozhodující třetí utkání, které by se odehrálo opět ve Fehérváru.

V čele maďarského úspěchu stojí nejúspěšnější gólman ligy Miklós Rajna, jenž velí nejpevnější defenzívě ligy. V jihomoravské bráně si zase více než dobře vede Petr Helešic, jenž se sice během sezóny pravidelně střídal se svým kolegou Jakubem Novotným, nyní ale kvůli zranění Novotného musí čelit soupeřům sám.

Podaří se ve čtvrteční podvečer uspět nejlepší obraně ligy, nebo dravým znojemským útočníkům? Přesvědčte se sami a přijďte podpořit juniory Orlů v boji o titul!

Orli Znojmo: Helešic – Tichý, Koňářík, Hobza, Michalica, Theimer, Odehnal, Hloupý, Bukáček – Müller, Horák, Fusek – Telesz, Nahodil, Pelikán – Špaček, Nováček, Cerovečki – Holub, Vald, Kacetl.

SAPA Fehérvár AV19: Rajna – Arany, Reiter, Árkovics, Varga, Rusk, Korbuly, Pados, Lengyel – Kocsis, Erdély, Vincze – Pillók, Tóth, Sárpátki – Németh, Sofron, Szabó – Izsák, Reisz, Pukli.

Rozhodčí: .

Z důvodu pozdějšího příjezdu Maďarů se začne přibližně o 15 minut později.

Ještě jednou vás vítáme u dnešního textového přenosu z finále Erste Bank Young Stars Leaguje, oba týmy již nastupují na led.

Na znojemský stadion opět dorazila velmi početná návštěva domácích příznivců, jsou přítomni i bubeníci.

00:01

00:21
    Úvodní buly vyhráli domácí hráči, Koňaříkova střela od mantinelu však byla nepřesná a končí mimo bránu.

00:52
    Obrovská šance hostů. Přesná přihrávka před bránu našla hůl najíždějícího Sárpátkiho, puk však míří jen do hrudi připraveného Helešice.

01:30
    Na druhé straně vyzkoušel pozornost Rajny chorvatský útočník v barvách Znojma Cerovečki, fehérvárský gólman puk vyráží do rohu kluziště.

02:00
    Kombinaci za bránou Helešice ničí nepřesná přihrávka na modrou čáru, puk je ve střední třetině.

02:45
    Orli teď několik desítek vteřin operovali před bránou Rajny, ke střele se však nedostali a jsou vytlačení do středního pásma.

03:34
    Po menším závaru před bránou Helešice odpalují Orli puk na zakázané uvolnění.

04:05
    Domácí Telesz jen nahazuje ze středního pásma před Rajnu, hostující gólman puk schovává v lapačce před dotírající znojemskou družinou.

04:21
    Theimer ztrácí v rohu kluziště u Rajnovy brány puk, hra se opět přesouvá před Helešice.

04:40
    Ten si poradil s nepříjemnou střelou obrovitého obránce Ruska od modré čáry.

04:51
    Máme tu první vyloučení dnešního utkání, dvě minuty inkasuje Martin Pillok (FEH) – faul kolenem.

05:09
    Fehérvár se ihned po buly před vlastním gólmanem osvobozuje vyhozením kotouče přes všechny čáry.

05:40
    Orli se zatím nedostali do svého útočného pásma, hostující tým dobře stráží modrou čáru.

06:05
    Až nyní se Znojmo usídlilo před svatyní soupeře.

06:20
    Ovšem přichází nepřesná přihrávka na modrou čáru a hra je opět vytěsněna do střední části kluziště.

06:39
    Orli dokonce posílají puk na icing, vhazuje se před Helešicem.

06:49
    Telesz s pukem na holi se pokoušel přejít přes modrou čáru, Pelikán byl však rychlejší a je pískán ofsajd. Vhazuje se ve střední třetině.

13:09

07:27
    Špaček si najel po křídle až k vrcholu kruhu, jeho střela na Rajnu však byla hodně nepřesná a končí na mantinelu za bránou.

08:00
    Menší nedorozumění na druhé straně kluziště před Helešicem, Reiszova zpětná přihrávka však nenašla svého adresáta a puk prosvištěl až do středového kruhu.

08:39
    Orli se zatím nemohou udržet na delší dobu před klecí soupeře, hosté jsou rychleji u puku.

08:53
    Přesto si však v rohu kluziště počínal Jedrik Rusk (FEH) nedovoleně a jsou z toho dvě minuty za krosček.

09:15
    František Nahodil to zkoušel z kruhu, Rajna byl však připravený.

09:22
    Hosté se osvobozují, kotouč je až za bránou Helešice.

09:45
    Cerovečki nebezpečně tečoval puk před bránou Rajny, ten se štěstím vytěsnil kotouč do bezpečí.

10:25
    Orli stále kombinují před bránou hostů.

10:38
    Se střelbou však otáleli a je z toho další vytěsnění znojemského týmu do střední třetiny.

10:53

11:15
    Před fehérvárskou bránou se pokoušel nadvakrát prosadit Müller, Rajna úspěšný.

11:42
    Orli právě vstřelili branku!
    A přeci jen se znojemský tým prosazuje. JAKUB FUSEK se objevil sám před bránou, krásnou kličkou si vytáhl gólmana z brankoviště a zasunul puk do odkryté části klece. Asistence: Jan Müller a Petr Helešic.

12:45
    Domácí jsou po vstřelení úvodního gólu aktivnější, Rajna musel likvidovat další pokus Cerovečkiho.

13:16
    Orli se drží před klecí svého rivala, zatím však operují spíše v rohu kluziště.

13:34
    Nepřesnou přihrávkou se připravují o útočné pásmu, po rychlém brejku zasahuje proti ráně Sofrone s jistotou Helešic.

14:07
    Hobza nahodil vysokým obloučkem puk až před Rajnu, ten puk raději skrývá v lapačce před dotírajícími znojemskými hráči.

14:24
    Michal Telesz (ZNO) – faul kolenem, první přesilovka pro Fehérvár.

14:53
    Svou bombu od modré čáry poslal na Helešice Jedrik Rusk, znojemský gólman puk jen vyrazil, rozhodčí však kotouč neviděl, a tak přerušuje hru.

15:04
    Domácí hráči se za klecí Helešice zmocnili puku a vyhazují jej přes všechny čáry.

15:35
    Další vyhození kotouče přes všechny čáry, Orli si vedou v oslabení dobře.

16:01
    Až teď se hostující Čerti probili před Helešice a roztáčí svůj útočný kolotoč.

16:24

16:45
    Vargova střela od modré čáry vůbec k Helešicovi nedoputovala a zblokována končí v rohu kluziště.

17:30
    Orli se uhnízdili před klecí Fehérváru.

18:00
    K přímému ohrožení brány se zatím nedostali. Hraje se spíše u mantinelu.

18:15
    Po rychlém brejku do znojemské defenzívy se musel činit domácí gólman, drží puk v lapačce a přerušuje hru.

18:39
    Hra se v této pasáži přelévá ze strany na stranu, znojemský útok však nyní brzdí ofsajd.

19:16
    Hra se opět přerušuje, tentokrát pro zakázané uvolnění Jihomoravanů.

19:32
    Hraje se ve střední pásmu, už se zřejmě nic důležitého nestane.

19:52
    Tak přeci jen ještě přichází vyloučení, po menší mele před bránou Helešice je vyloučen Aleš Pelikán (ZNO) – napadení.

20:00

Druhá třetina začne v 18:46. Úvodní dějství přineslo rychlý hokej s několika dobrými příležitostmi na obou stranách. Oba týmy si vyzkoušely přesilové hry, prosadit se však dokázal pouze v klasickém počtu hráčů domácí Jakub Fusek, který tak přinesl domácím jednobrankové vedení.

20:01

20:17
    Hosté se ihned usadili v pásmu, ale jejich špatná přihrávka je vrací zpět k jejich gólmanovi.

20:32
    Špatná rozehrávka Fehérváru znamená icing.

21:02
    Nahodil s pukem nabruslil až k brankáři, do zakončení se nedostal, ale ušetřil cenné vteřiny.

21:25
    Znovu musí hosté začít od své brány.

21:42
    Erdély stál osamocen před znojemským brankářem, pálil mezi betony, ale ty k sobě Helešic dal včas.

21:56
    Domácí jsou kompletní.

22:24
    Znojmo se na chvíli usadilo v útoku, ale ke střele se nepropracovalo.

22:49
    Holub se dostal do zakončení, ale Rajna dobře viděl a puk vyrazil.

22:58
    Icing hostů.

23:00
    Vhazování před Rajnou vyhráli hostující hráči a ihned se ženou před Helešice.

23:30
    Jejich útok však velmi brzy končí a puk je opět na hokejkách Znojemských.

24:07
    Oba týmy přišly o puk při přechodu útočné modré čáry.

24:30
    Erdély zkoušel puk tečovat v těsné blízkosti před Helešicem, kotouč se kutálel těsně vedle pravé tyče.

25:07
    Domácí Telesz v úniku na Rajnu byl ještě před zakončením odstaven od puku, znojemští hráči se trochu zlobí, ale vylučovat se nebude.

25:40
    V útoku nyní fehérvárští hráči.

25:59
    Těm se však pokus o ohrožení české nevyvedl, Orli získali puk, odpalují jej však pouze na zakázané uvolnění.

26:26
    Nepřehledná situace před domácí bránou, v níž se pokoušel zakončit z bezprostřední blízkosti Pillok, Helešic však puk ukrývá pod lapačkou.

26:48
    Krásný únik dvou znojemských hráčů na dva bránící hráče Fehérváru. MAREK ŠPAČEK neztrácel čas s přihrávkou a sám naprosto přesně prostřelil gólmana Rajnu. Bez asistence.

27:32
    Orli zakládají nový útok až zpoza vlastní brány.

27:49
    Jejich snaha však končí již ve středním pásmu, kde si puk berou na svou hůl hosté. Po rychlém brejku se zaskvěl Helešic.

28:52
    Trochu nezáživná pasáž hry, která se odehrává převážně v rohu kluziště, kde oba týmy bojují o puk.

29:23
    A přichází trest pro znojemského hráče Theimera (ZNO) – dvě minuty za pád pod nohy.

30:11
    Čerti si rozebrali sérií přihrávek znojemskou obranu, nakonec pálil Rusk od modré čáry, domácí gólman jeho střelecký pokus přehledem likviduje.

30:19
    Další rána od modré čáry, tentokrát z hole Vinczeho, Helešic opět drží svůj tým.

30:49
    Výtečný zákrok Helešice, který je teď provoláván znojemskými fandy! Sárpátki poslal přesnou přihrávku ke vzdálenější tyčce na Németha, přesunující se gólman však zachytil puk ve své výstroji. Bravo!

31:20
    Reiter to zkoušel vysokou střelou od modré čáry, Helešic však zatím v brankovišti čaruje a drží puk na své hrudi.

31:23

32:13
    Po rychlém brejku do fehérvárské obrany se pokoušel prosadit Nahodil, Rajna je tentokrát na svém místě.

33:11
    Hra se opět přelévá ze strany na stranu, bez vážnějšího ohrožení klecí.

33:51
    Špaček se dokázal prosmýknout mezi dvojicí bránících hráčů, jeho střela míří jen těsně vedle tyčky hostující svatyně.

34:42
    Dvě pěkné šance na obou stranách kluziště, gólmani však byli neomylní.

35:08
    Szabó se pokoušel najít skulinku mezi pravou tyči a betonem Helešice, prostor byl však dobře utěsněn a hra se přerušuje.

35:25
    Nováček v dalším rychlém protiútoku prověřil pozornost Rajny, ten tentokrát likviduje pokus znojemského útočníka včasným zákrokem lapačkou.

36:01
    Agilní obránce Rusk to zkoušel od mantinelu na Helešice, znojemský gólman schovává puk pod lapačkou a přerušuje hru před dotírajícími hráči Čertů.

36:33
    V útoku opět nyní Orli, kteří kombinovali podél mantinelu, puk však končí v ochranné síti nad bránou a rozhodčí pískají.

37:26
    Jan Müller v brejku před fehérvárskou bránou volil střelu na pravý beton gólmana Rajny, který si puk pohlídal a vytěsnil jen do rohu kluziště.

37:37
    Přichází však vyloučení – Erdély (FEH) – podražení.

38:02
    Hosté se osvobozují.

38:57
    Orli přede klecí Fehérváru.

39:03
    Telesz se pokoušel zakončit zpoza klece, brána však byla posunuta a je přerušena hra.

39:11
    Po dalším buly před Rajnou odpalují hostující hráči kotouč přes všechny čáry.

39:37

40:00

Třetí třetina začne v 19:25. Druhé dějství přineslo opět jen jeden gól a opět skončil v hostující síti, kdy se po rychlém brejku prosadil Marek Špaček. Udrží Orli svůj náskok i v závěrečné periodě a vynutí si třetí, rozhodující duel? Zůstaňte s námi!

40:01

40:48
    Hosté se pokusili protlačit až před brankáře, ovšem to se jim nepovedlo.

41:19
    Hobza z dobré vzdálenosti branku přestřelil.

41:41
    Rajna neudržel puk v lapačce, dorážet mohl Cerovecki, ale bránící protihráč mu v tom zabránil.

42:07
    Tečovaný puk končí v ochranné síti za brankou.

42:52
    Hraje se nyní nahoru dolů, ale bez větších šancí.

43:09
    Telesz mohl skórovat, avšak sám před brankářem nedokázal najít mezírku v jeho výstroji.

43:23
    Icing hostí.

43:50
    Pelikán se po individuální akci až k brankáři nedostal.

44:17
    Nováček se dostal na modré k odraženému puku, jeho rána byla nepřesná.

44:31
    Na zemi zůstal ležet Odehnal, po chvíli se zvedl a za pomoci spoluhráčů odjel na střídačku.

45:12
    Domácí jeli v přečíslení tři na dva, Kacetl však byl v útočném pásmu s pukem později než jeho spoluhráči.

46:11
    Szabó se dostal od pravého rohu až před branku, tam narazil na připraveného Helešice.

46:31
    Znojmo jelo do přečíslení dva na jednoho, do zakončení se dostal Pelikán, ovšem po přihrávce netrefil puk vůbec dobře a Rajna nemusel zasahovat.

46:58
    Na druhé straně vznikla před brankou Orlů velká skrumáž, ale Helešic drží puk pod svojí lapačkou.

47:07
    Korbuly nahazoval od modré, ale branku netrefil.

47:11
    Nyní musel už Helešic zasáhnout, hra je přerušena.

47:17
    A znovu domácí brankář, tentokrát rychle vyjel z branku, aby odražený puk včas dostal pod svoji moc.

48:05
    Tichý s pukem na holi za svojí brankou čeká, až spoluhráči vystřídají.

48:42
    Reisz byl v pozici jeden na jednoho, ale domácí obránce obejít nedokázal.

49:11
    A znovu v akci brankář Znojma.

49:25
    Ofsajd hostů.

49:40
    Hra je opět přerušena, neboť byla posunuta znojemská brána.

50:42
    Znovu je to nahoru dolů, ale žádný z brankářů nemusí zasahovat.

51:13
    Tóthův pokus byl tečován a kotouč končí v ochranné síti za brankou.

51:45
    Sárpátki uháněl sám na Helešice, ten vyrazil z branky a chtěl mu kotouč vypíchnout, ale maďarský hráč jej objel a mohl jít na prázdnou bránu, domácí brankář zatáhl za záchranou brzdu a svého protihráče podrazil. Je potrestán dvěma minutami za pád pod nohy.

52:42
    Znojmo jde do tří. Koňařík (ZNO) je vykázán na dvě minuty za hákování.