HC Plzeň – Liberec 4:3 (1:0 po s.n.) | Třinec – Kometa Brno 1:3 (kon.) | Chomutov – Zlín 5:3 (kon.)

57:43
    Kotouč hlavně na holích hráčů Brna. Hraje se u branky Třince.

56:56
    Tři minuty do konce a vypadá to, že Kometu už o vítězství v utkání nic nepřipraví. Hraje velice spolehlivě bez jakýchkoliv chyb a Třinec působí už spíše odevzdaně.

55:01
    Ve vlastním oslabení brněnský Radek Koblížek obral obránce na modré čáře o kotouč a dokázal jim také uniknout. Svůj úprk řešil blafákem do forehandu, na který však byl brankář Hlaváč připraven.

54:05
    Brno se brání bez problémů a Třinec ani nepustí do svého obranného pásma. Hra se odehrává za brankou Třince.

Přesilovou hru si teď zahrají Oceláři. Na trestnou lavici si jde na dvě minuty odpočinout brněnský Roman Dymáček, který se provinil hrubostí.

51:25
    Hraje se hlavně ve středním pásmu a Kometa kontroluje svůj dvoubrankový náskok.

49:36
    Třinec oslabení dosti zbrzdilo a nyní nemůže najít recept na to, jak se přes spolehlivou obranu soupeře prosadit.

48:33
    Brno během početní výhody nepředvedlo nic nebezpečného a Oceláři hrají v plném počtu.

47:10
    Třinec se brání úspěšně a je ve čtyřech.

46:32
    Brno si zahraje přesilovou hru 5 na 3. Dvě minuty za hru vysokou holí obdržel Jakub Tůma.

46:17
    Oceláři zatím úspěšně odolávají tlaku Komety.

45:29
    Brňané budou moci zvýšit své vedení během přesilové hry. Roman Miloš vyhodil kotouč mimo hřiště a za zdržování hry si odpyká dvouminutový trest.

43:50
    Kometa právě vstřelila branku!
    Na tuto střelu byl už třinecký gólman krátký. Oceláři neúspěšně vyhodili kotouč pouze na hůl ROSTISLAVA ŠNAJNARA, a ten prudkou střelou od modré čáry vymetl pravou pavučinu třinecké svatyně.

43:25
    Teď se snažili prosadit také hráči Komety. Střelu mezi nohy zkoušel Filip Dvořák. Brankář Jan Hlaváč připraven.

42:15
    Třinec je ve třetí třetině zatím jak vyměněný. Je velice aktivní a často se dostává do slibných příležitostí. Brankář Brna Zdeněk Slavíček úspěšně odolává.

41:26
    Skrytou střelou se nejprve snažil prosadit Lukáš Kaukič, minul branku a vzápětí se snažil před branku důrazně prosadit Matěj Murín. Propasírovat kotouč za ležícího třineckého brankáře nedokázal.

40:01

Jan Hošic

Branky a nahrávky: 32. Poruba (Roman, Kofroň) – 35. Dymáček (Koblížek), 39. Dvořák (Koblížek), 44. Šnajnar

HC Oceláři Třinec: Hlaváč(Ovčari) – Mach, Radzienciak, Imrich, Kaukič, Roman Michal, Kofroň, Poruba, Sztwiertnia, Janiczek, Adámek, Tůma, Zogata, Roman Miloš, Murín, Krása, Bartko, Škorpík
    HC Kometa Brno: Slavíček(Krček) – Hájek, Zbořil, Jirůšek, Dvořák, Havlát, Kališ, Heinrich, Šmída, Zukal, Čejka, Dymáček, Koblížek, Dufek, Hroudný, Kratochvíl, Šnajnar, Sedláček