NY Rangers – Toronto 3:2 (1:0 po s.n.) | New Jersey – Boston 4:5 (kon.) | Edmonton – Arizona 1:3 (kon.)
Calgary – Vancouver 1:4 (kon.) | Anaheim – Colorado 1:4 (kon.)
Edmonton Oilers
1:3 (0:0, 0:2, 1:1)
Arizona Coyotes
Čtvrtek 11.04.2013, 03:35 • Rexall Place, Edmonton, Alberta (kapacita 16839 míst) • NHL

To je ode mě pro tuto chvíli vše, přeji vám dobré ráno, pokud právě vstáváte, popř. dobrou noc, pokud právě jdete spát, u dalších onlajn přenosů se s vámi těším na počtenou! (06:25:08)

Nejvíce času na ledě: Jeff Petry 22:14 – Oliver Ekman-Larsson 27:40

Branky a nahrávky: 48. Jakupov (Smyth, Horcoff) – 21. Gordon (Moss, Klinkhammer), 29. Vermette, 60. Moss (Gordon). Rozhodčí Rozhodčí: Charron, Kozari – Cormier, Grandt. Diváci: 16839 (vyprodáno).

Ve třetí třetině domácí hodně přidali na aktivitě, od úvodu mačkali Kojoty. Výsledkem jejich snažení pak byla branka Naila Jakupova ze 48. minuty, který tak snížil na rozdíl jedné branky. I přes velkou snahu domácích hráčů o vyrovnání ale vytoužená branka nepřišla, naopak 8 vteřin před závěrečnou sirénou upravil skóre na konečnou podobu 3:1 David Moss, který tak navázal na branky Gordona a Vermetta z druhé třetiny, a Phoenix si tak odváží z Edmontonu velmi cenné dva body.

Phoenix právě vstřelil branku!
    Ještě je tu jedna branka, ačkoliv Dubnyk už byl v brance, hosté přidávají další branku, přihrávku DAVIDA MOSSE (v sezóně 5+15) před branku si za záda svého brankáře srazil Ryan Whitney! Asistence: Boyd Gordon (v sezóně 4+9).

59:44
    Za krosček je vyloučen domácí kapitán Shawn Horcoff, vhazovat se tak bude v útočném pásmu Coyotes, o vítězi dnešního zápasu se tak zdá být rozhodnuto.

59:44
    Gagner natlačil puk do brankoviště, kde se strhla opravdová mela, Smith ale uhájil svou branku.

59:30
    Gordon s Mossem dostali puk do středního pásma, kde pak oba dva odvádějí skvělou práci v napadání.

59:02
    Domácí trenér Ralph Krueger si bere oddechový čas.

59:02
    Gordon vyhazuje na icing.

58:50
    Michálek nedokázal vyhodit, domácí pokračují v kombinaci v útočném pásmu

58:27
    Jakupov i Yandle jsou na ledě, domácí pokračují v powerplay.

57:59
    Boedker dostal puk alespoň do středního pásma, domácí se poté provinili ofsajdem.

57:30
    Dubnyk je na střídačce, domácí tak hrají 5 na 4!

57:05
    Ekman-Larsson nakonec vybojoval kotouč na Hallovi a uklidňuje hru za svou brankou.

Adam Lacek

Branky a nahrávky: 48. Jakupov (Smyth, Horcoff) – 21. Gordon (Moss, Klinkhammer), 29. Vermette, 60. Moss (Gordon)

Edmonton Oilers: Dubnyk (Chabibulin) – J. Schultz, N. Schultz, Petry, Šmíd, Fistric, Whitney – Eberle, Nugent-Hopkins, Hall – Hemský, Gagner, Paajarvi – Jakupov, Horcoff, Smyth – Brown, Smithson, Petrell
    Arizona Coyotes: Smith (Johnson) – Stone, Ekman-Larsson, Schlemko, Yandle, Morris, Klesla, Michálek – Doan, Hanzal, Vrbata – Boedker, Vermette, Conner – Moss, Gordon, Klinkhammer – Chipchura, Brown

Rozhodčí: Charron, Kozari – Cormier, Grandt

Diváci: 16839 (vyprodáno)