NY Rangers – Toronto 3:2 (1:0 po s.n.) | New Jersey – Boston 4:5 (kon.) | Edmonton – Arizona 1:3 (kon.)
Calgary – Vancouver 1:4 (kon.) | Anaheim – Colorado 1:4 (kon.)
Edmonton Oilers
1:3 (0:0, 0:2, 1:1)
Arizona Coyotes
Čtvrtek 11.04.2013, 03:35 • Rexall Place, Edmonton, Alberta (kapacita 16839 míst) • NHL

To je ode mě pro tuto chvíli vše, přeji vám dobré ráno, pokud právě vstáváte, popř. dobrou noc, pokud právě jdete spát, u dalších onlajn přenosů se s vámi těším na počtenou! (06:25:08)

Nejvíce času na ledě: Jeff Petry 22:14 – Oliver Ekman-Larsson 27:40

Branky a nahrávky: 48. Jakupov (Smyth, Horcoff) – 21. Gordon (Moss, Klinkhammer), 29. Vermette, 60. Moss (Gordon). Rozhodčí Rozhodčí: Charron, Kozari – Cormier, Grandt. Diváci: 16839 (vyprodáno).

Ve třetí třetině domácí hodně přidali na aktivitě, od úvodu mačkali Kojoty. Výsledkem jejich snažení pak byla branka Naila Jakupova ze 48. minuty, který tak snížil na rozdíl jedné branky. I přes velkou snahu domácích hráčů o vyrovnání ale vytoužená branka nepřišla, naopak 8 vteřin před závěrečnou sirénou upravil skóre na konečnou podobu 3:1 David Moss, který tak navázal na branky Gordona a Vermetta z druhé třetiny, a Phoenix si tak odváží z Edmontonu velmi cenné dva body.

Phoenix právě vstřelil branku!
    Ještě je tu jedna branka, ačkoliv Dubnyk už byl v brance, hosté přidávají další branku, přihrávku DAVIDA MOSSE (v sezóně 5+15) před branku si za záda svého brankáře srazil Ryan Whitney! Asistence: Boyd Gordon (v sezóně 4+9).

59:44
    Za krosček je vyloučen domácí kapitán Shawn Horcoff, vhazovat se tak bude v útočném pásmu Coyotes, o vítězi dnešního zápasu se tak zdá být rozhodnuto.

59:44
    Gagner natlačil puk do brankoviště, kde se strhla opravdová mela, Smith ale uhájil svou branku.

59:30
    Gordon s Mossem dostali puk do středního pásma, kde pak oba dva odvádějí skvělou práci v napadání.

59:02
    Domácí trenér Ralph Krueger si bere oddechový čas.

59:02
    Gordon vyhazuje na icing.

58:50
    Michálek nedokázal vyhodit, domácí pokračují v kombinaci v útočném pásmu

58:27
    Jakupov i Yandle jsou na ledě, domácí pokračují v powerplay.

57:59
    Boedker dostal puk alespoň do středního pásma, domácí se poté provinili ofsajdem.

57:30
    Dubnyk je na střídačce, domácí tak hrají 5 na 4!

57:05
    Ekman-Larsson nakonec vybojoval kotouč na Hallovi a uklidňuje hru za svou brankou.

56:27
    Za následnou strkanici jsou vzájemně vyloučeni Nail Jakupov a Keith Yandle.

56:27
    Hemský se hezky uvolnil a vybojoval útočné pásmo, ve velké šanci se poté ocitl Jakupov, který ale z bezprostřední blízkosti nedokázal prostřelit Smithe.

55:43
    Ofsajd domácích.

55:30
    Vrbata hledal Doana, domácí obránci se ale dobře vrátili.

54:51
    Neuspěl ani Jakupov, ani Gagner, Hanzal se vrací na led a hosté tak hrají v plném počtu.

54:20
    Morris nedokázal vyhodit, domácí se usadili v útočném pásmu.

53:35
    Domácím se dlouho nedařilo se dostat do útočné třetiny, Hall z úhlu vysoko přestřelil a puk skončil opět až ve středním pásmu.

53:12
    Hemský byl až příliš netrpělivý a přejel do útočné třetiny dříve než Hall s pukem.

52:51
    Martin Hanzal přitvrdil až příliš mnoho a za naražení Halla na hrazení míří na trestnou lavici.

52:28
    Vrbata našel Doana, jenž ještě vylepšoval pozici na Hanzala, úžasnou kombinaci první hostující řady ale kazí skvělý zákrok Dubnyka.

52:00
    Odpískán ofsajd domácích.

51:42
    Domácí se usadili v útočném pásmu, střela Petryho nenašla cestu k Smithově brance.

51:09
    Jakupov skáče na led, Olejáři hrají v plném počtu.

50:53
    Boedker si vylepšil střeleckou pozici, svůj pokus ale namířil vedle branky.

50:08
    Dubynk vyrazil ránu Ekmana-Larssona a domácí mohli postupovat do brejku 2 na 1, hosté se ale stihli včas vrátit.

49:32
    Petry vyhazuje přes všechny čáry.

49:09
    Hosté si zahrají přesilovku, za nedovolené bránění je vyloučen Nail Jakupov.

48:58
    Moss si vybruslil zpoza branky až ke střele, Dubnyk utěsnil prostor u bližší tyče.

48:40
    Doan se chtěl pustit do Halla, ten odmítl, mezitím Michálek sám vstává z ledu a odjíždí na střídačku.

48:40
    Na ledě zůstal ležet v nepříjemně grimase Zbyněk Michálek, poté se trochu přiostřilo.

48:30
    Domácí jsou na koni, žene je také plná hala.

47:49
    Edmonton právě vstřelil branku!
    Trochu krkolomná kombinace domácích nakonec končí první brankou Oilers v dnešním zápase. Puk se od Ryana Smythe dostal k volnému NAILU JAKUPOVOVI (v sezóně 10+13), který se konečně dnes dočkal branky a snižuje tak na rozdíl jedné branky! Asistence: Ryan Smyth (v sezóně 2+8) a Shawn Horcoff (v sezóně 6+3).

47:22
    Eberle se cpal k dorážce po střele Šmída, na druhé straně musí zasahovat Dubnyk proti střele Ekmana-Larssona, předtím střela Doana minula tři tyče.

46:48
    Chris Conner hodně minul Dubnykovu branku.

46:10
    Zakázané uvolnění tentokrát na straně domácích, hra je hodně kouskovaná, vidíme řadu přerušení.

45:51
    A další icing.

45:14
    Další zakázané uvolnění hostů.

45:04
    Tentokrát se Shane Doan odhodlal ke střele, kterou srazil Šmíd až na tribunu za brankou.

44:40
    Doan vybojoval puk na domácích obráncích, v jeho snažení pokračuje Hanzal.

43:49
    Icing hráčů Coyotes stěhuje hru opět před branku Mika Smithe.

43:20
    Kojoti se neudrželi v útočné třetině, dopředu tak mohou opět domácí.

42:04
    V dalších obrovským šancí se ocitli Eberle a Petry, Smith ale vše zázračně pochytal!

41:30
    Nail Jakupov se prohnal po pravé straně až ke střele, Smith je dnes ale skvělý!

41:04
    V úvodu třetí třetiny je hra hodně kouskovaná, nyní odpískáno zakázané uvolnění domácích.

40:52
    Puk na střídačce Phoenixu, vhazovat se bude ve středním pásmu.

40:25
    Gordon se opět pokusil o rychlou branku, tentokrát na Dubnyka nevyzrál, na druhé straně likviduje Smith střelu Halla.

Nejvíce střel: Jordan Eberle 5 – Boyd Gordon 4
    Nejvíce času na ledě: Jeff Petry a Justin Schultz 14:08 – Oliver Ekman-Larsson 17:43

V druhé třetině jsme už konečně viděli nějaké branky, obě padly do sítě domácího brankáře Devana Dubnyka, Coyotes tak vedou po čtyřiceti minutách hry 2:0. Jako první překonal brankáře Oilers už po 37 vteřinách hry Boyd Gordon, který se prosadil střelou z rohu kluziště. V 29. minutě přidal druhou branku Antoine Vermette, který využil skvělé práce Connera za brankou. Kojoti jdou tak s dvoubrankovým náskokem do třetí třetiny.

40:00

39:45
    Hemský je na ledě, domácí jsou kompletní.

39:35
    Olejáři vyhazují.

39:07
    Boedker našel přesně v mezikruží postaveného Vrbatu, jehož střelu dokázali domácí obránci srazit do rohu.

38:40
    Dubnyk si našel puk po dělové ráně Radima Vrbaty.

38:23
    Vrbata nezachytil puk na modré čáře, Kojoti tak přicházejí o útočné pásmo.

37:45
    Bude se opět vylučovat, tentokrát na straně domácích, Aleš Hemský je vyloučen za hru vysokou holí.

37:30
    Doan už je na ledě, píská se tak zakázané uvolnění.

36:45
    David Moss získal puk a řítil se zcela osamocen na Dubnyka, vymyslel zajímavou kličku, Jakupov se ale stihl velmi rychle vrátit a sebrat hostujícímu útočníkovi radost!

36:04
    Gagner si nabruslil ke střele, netrefil ale vůbec branku. Smith poté musel zasahovat proti střele Whitenyho od modré, domácí zůstávají v útočném pásmu.

35:28
    Rána Jakupova končí na zadním hrazení, puk poté vycestoval až do středního pásma.

35:08
    Domácí si zahrají přesilovku, za nedovolení bránění je vyloučen hostující kapitán Shane Doan.

34:35
    Horcoff pálil ze zajímavé pozice, Smith si ale našel puk.

34:03
    Dubnyk sráží slabý pokus Yandlea do rohu.

33:24
    Mike Smith pomohl svým spoluhráčům s rozehrávkou.

32:50
    Úžasná práce Vrbaty, který se proháčkoval až ke střele z mezikruží, puk ale skončil na zadním hrazení.

31:39
    Sam Gagner se ocitl v postavení mimo hru.

31:25
    Conner se ocitl opět sám před Dubnykem, ten ale drží naděje svého týmu! Poté domácí vyhazují na zakázané uvolnění.

31:06
    Vrbata našel v dobré pozici Stona, Dubnyk jeho pokus ale vyrazil.

30:30
    Icing hostů přesouvá hru před Mika Smithe.

30:20
    Hosté jsou ve druhé třetině hodně aktivní, z čehož také pramení vedení na střely v poměru 8:3.

29:23
    Dubnyk musí krotit další střelecký pokus hostů.

29:00
    Skvělá práce hostů při napadání nese ovoce! Conner vybojoval puk za brankou na Dubnykovi, který se nestačil přesunout na rychlou přihrávku a ANTOINE VERMETTE (v sezóně 9+8) tak pálil do poloodkryté branky! Bez asistence.

28:25
    Oba týmy hrají v plném počtu.

27:57
    David Moss ztratil puk za brankou Oilers, dopředu mohou mířit domácí.

27:04
    Při hře 4 na 4 se něco snaží vymyslet Aleš Hemský.

26:25
    Přesilovka ale netrvala příliš dlouho, za podražení míří na trestnou lavici také Radim Vrbata.

26:20
    Přesilovka pro hosty, za podražení vyloučen domácí Jerred Smithson.

26:07
    Domácí v ofsajdu.

25:30
    V útoku opět hosté, Dubnyk si pohlídal střely Chipchury i Browna.

24:54
    Vrbata dobře našel Doana, ten se ale nedokázal pořádně natočit na zakončení.

24:30
    Vermette se doszal k bekhendové střele, která ale končí mimo tři tyče.

24:05
    Domácí hráči uklidňují hru za svou brankou a budou se snažit rozjet novou útočnou akci.

22:57
    Dubnyk si připisuje zákrok proti pokusu Yandlea zpoza branky.

22:33
    Brown s Petrellem dotírají na Smithe, ten je zatím dnes bezchybný.

22:05
    Avizován ofsajd, domácí tak nemohou hrát a musí naopak vyklidit útočnou třetinu.

21:02
    Na druhé straně se snažil o rychlou odpověď Hemský.

20:37
    To je vstup do druhé části! BOYD GORDON (v sezóně 4+8) nevěděl, co s pukem v rohu kluziště, tak ho od mantinelu poslal na branku, kde si ho Dubnyk srazil za svá záda! Asistence: David Moss (v sezóně 4+15) a Rob Klinkhammer (v sezóně 4+5).

Nejvíce času na ledě: Ladislav Šmíd 7:24 – Keith Yandle 8:25

V první dvacetiminutovce jsme branku neviděli, několik příležitostí jsme mohli vidět na obou stranách, na šance byli aktivnější hosté, jejichž největší příležitost spálil v 5. minutě Chris Conner, který se řítil sám na Dubnyka. I na střely Kojoti vyhráli poměrem 10:8. Důležitý souboj o postup do vyřazovacích bojů ještě ale nenašel svého úvodního střelce.

20:00

19:20
    Yandle zaváhal na útočné modré a dvojice Eberle – Hall uháněla do přečíslení, Morris jim ale skvěle sáhl do souhry.

18:56
    Zakázané uvolnění domácích Oilers.

18:17
    Nyní hosté vystartovali do brejku 3 na 1, Vermette ale špatně přihrál Boedkerovi a ten musel střílet z úhlu, což pro Dubnyka znamenalo jen malé nebezpečí.

17:45
    Yandle dostal puk alespoň do středního pásma, kde ale hrají domácí.

17:00
    V posledních momentech zápasu se hostům vůbec nedaří udržet puk a dostat se s ním do útočné třetiny.

16:15
    Olejáři se usadili v útočném pásmu, puk má na své holi Aleš Hemský.

15:20
    Eberle se dostal do zajímavé příležitosti, Smithe ale nepřekonal.

14:45
    Ryan Whitney nabízel puk na teč, netrefil ale dobrý prostor.

13:50
    Moss dojel puk tak, že se nepíská icing, hosté zůstávají v útočném pásmu.

13:15
    Trochu rozháranou hru v posledních momentech se snaží uklidnit druhá obranná dvojice Oilers ve složení Šmíd – Petry.

12:00
    Smith likviduje střela Taylora Halla.

11:12
    Icing hostů.

11:02
    Na druhé straně se vyznamenal také Mike Smith, který vychytal šanci Ryana Smythe.

10:54
    Dubnykovi propadla střela Doana, k dorážce se cpal Hanzal, ale domácí obránci vše včas odvrátili.

10:23
    Vermette našel přesně sjíždějícího si Yandlea, ten ale Dubnyka neprostřelil.

09:36
    Boedker se dostal až před Dubnyka, kterého už ale překonat nedokázal, domácí hráči pak posunuli svou klec.

09:14
    Eberleho střelu zastavil Mike Smith.

08:41
    Zakázané uvolnění hráčů Coyotes.

08:18
    Eberle se vrací na led, hostům první přesilovka vůbec nevyšla.

07:47
    Boedker vypálil do houště hráčů stojících před Dubnykem, ten si ale dokázal najít prostor k vidění a schoval puk v lapačce.

06:55
    Střelu Ekmana-Larssona zablokoval Šmíd, domácí posléze vyhazují.

06:18
    Hra přerušena pro ofsajd, za hákování míří na trestnou lavici Jordan Eberle.

06:00
    Doan vypálil z mezikruží, střela skončila těsně vedle, hosté ale mají výhodu.

05:17
    Jakupov se málem dostal až do zakončení, puk mu ale uskočil.

04:46
    Vrbata krásnou přihrávkou našel Chrise Connera, který se řítil sám na Dubnyka, krátkou bekhendovou kličkou ale na domácího brankáře nevyzrál!

04:20
    Vrbata ztratil kontrolu nad pukem a Kojoti tak přišli o útočné pásmo.

03:43
    Hall neprostřelil clonu, která stála mezi ním a brankou.

03:10
    Hall nabral slušnou rychlost, na útočné modré čáře ale o puk přišel.

02:35
    Dubnyk sráží střelu Chrise Browna do rohu.

01:50
    Hosté se nedokáží udržet na puku v útočné třetině.

00:47
    První střelu v zápase si připisuje Magnus Paajarvi, slabý pokus z levé strany Smith vyráží.

00:01

Edmonton Oilers: Dubnyk (Chabibulin) – J. Schultz, N. Schultz, Petry, Šmíd, Fistric, Whitney – Eberle, Nugent-Hopkins, Hall – Hemský, Gagner, Paajarvi – Jakupov, Horcoff, Smyth – Brown, Smithson, Petrell

Phoenix Coyotes: Smith (Johnson) – Stone, Ekman-Larsson, Schlemko, Yandle, Morris, Klesla, Michálek – Doan, Hanzal, Vrbata – Boedker, Vermette, Conner – Moss, Gordon, Klinkhammer – Chipchura, Brown

Rozhodčí: Charron, Kozari – Cormier, Grandt.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky dobrého ledního hokeje, NHL pokračuje svým strhujícím tempem, na dnes si nejslavnější hokejová soutěž světa přichystala celkem 5 zápasů, v jednom z nich se utká Edmonton Oilers a Phoenix Coyotes.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:35.

Adam Lacek

Branky a nahrávky: 48. Jakupov (Smyth, Horcoff) – 21. Gordon (Moss, Klinkhammer), 29. Vermette, 60. Moss (Gordon)

Arizona Coyotes: Smith (Johnson) – Stone, Ekman-Larsson, Schlemko, Yandle, Morris, Klesla, Michálek – Doan, Hanzal, Vrbata – Boedker, Vermette, Conner – Moss, Gordon, Klinkhammer – Chipchura, Brown

Rozhodčí: Charron, Kozari – Cormier, Grandt

Diváci: 16839 (vyprodáno)