NY Rangers – Toronto 3:2 (1:0 po s.n.) | New Jersey – Boston 4:5 (kon.) | Edmonton – Arizona 1:3 (kon.)
Calgary – Vancouver 1:4 (kon.) | Anaheim – Colorado 1:4 (kon.)
Edmonton Oilers
1:3 (0:0, 0:2, 1:1)
Arizona Coyotes
Čtvrtek 11.04.2013, 03:35 • Rexall Place, Edmonton, Alberta (kapacita 16839 míst) • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:35.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky dobrého ledního hokeje, NHL pokračuje svým strhujícím tempem, na dnes si nejslavnější hokejová soutěž světa přichystala celkem 5 zápasů, v jednom z nich se utká Edmonton Oilers a Phoenix Coyotes.

Edmonton Oilers: Dubnyk (Chabibulin) – J. Schultz, N. Schultz, Petry, Šmíd, Fistric, Whitney – Eberle, Nugent-Hopkins, Hall – Hemský, Gagner, Paajarvi – Jakupov, Horcoff, Smyth – Brown, Smithson, Petrell

Phoenix Coyotes: Smith (Johnson) – Stone, Ekman-Larsson, Schlemko, Yandle, Morris, Klesla, Michálek – Doan, Hanzal, Vrbata – Boedker, Vermette, Conner – Moss, Gordon, Klinkhammer – Chipchura, Brown

Rozhodčí: Charron, Kozari – Cormier, Grandt.

00:01

00:47
    První střelu v zápase si připisuje Magnus Paajarvi, slabý pokus z levé strany Smith vyráží.

01:50
    Hosté se nedokáží udržet na puku v útočné třetině.

02:35
    Dubnyk sráží střelu Chrise Browna do rohu.

03:10
    Hall nabral slušnou rychlost, na útočné modré čáře ale o puk přišel.

03:43
    Hall neprostřelil clonu, která stála mezi ním a brankou.

04:20
    Vrbata ztratil kontrolu nad pukem a Kojoti tak přišli o útočné pásmo.

04:46
    Vrbata krásnou přihrávkou našel Chrise Connera, který se řítil sám na Dubnyka, krátkou bekhendovou kličkou ale na domácího brankáře nevyzrál!

05:17
    Jakupov se málem dostal až do zakončení, puk mu ale uskočil.

06:00
    Doan vypálil z mezikruží, střela skončila těsně vedle, hosté ale mají výhodu.

06:18
    Hra přerušena pro ofsajd, za hákování míří na trestnou lavici Jordan Eberle.

06:55
    Střelu Ekmana-Larssona zablokoval Šmíd, domácí posléze vyhazují.

07:47
    Boedker vypálil do houště hráčů stojících před Dubnykem, ten si ale dokázal najít prostor k vidění a schoval puk v lapačce.

08:18
    Eberle se vrací na led, hostům první přesilovka vůbec nevyšla.

08:41
    Zakázané uvolnění hráčů Coyotes.

09:14
    Eberleho střelu zastavil Mike Smith.

09:36
    Boedker se dostal až před Dubnyka, kterého už ale překonat nedokázal, domácí hráči pak posunuli svou klec.

10:23
    Vermette našel přesně sjíždějícího si Yandlea, ten ale Dubnyka neprostřelil.

10:54
    Dubnykovi propadla střela Doana, k dorážce se cpal Hanzal, ale domácí obránci vše včas odvrátili.

11:02
    Na druhé straně se vyznamenal také Mike Smith, který vychytal šanci Ryana Smythe.

11:12
    Icing hostů.

12:00
    Smith likviduje střela Taylora Halla.

13:15
    Trochu rozháranou hru v posledních momentech se snaží uklidnit druhá obranná dvojice Oilers ve složení Šmíd – Petry.

13:50
    Moss dojel puk tak, že se nepíská icing, hosté zůstávají v útočném pásmu.

14:45
    Ryan Whitney nabízel puk na teč, netrefil ale dobrý prostor.

15:20
    Eberle se dostal do zajímavé příležitosti, Smithe ale nepřekonal.

16:15
    Olejáři se usadili v útočném pásmu, puk má na své holi Aleš Hemský.

17:00
    V posledních momentech zápasu se hostům vůbec nedaří udržet puk a dostat se s ním do útočné třetiny.

17:45
    Yandle dostal puk alespoň do středního pásma, kde ale hrají domácí.

18:17
    Nyní hosté vystartovali do brejku 3 na 1, Vermette ale špatně přihrál Boedkerovi a ten musel střílet z úhlu, což pro Dubnyka znamenalo jen malé nebezpečí.

18:56
    Zakázané uvolnění domácích Oilers.

19:20
    Yandle zaváhal na útočné modré a dvojice Eberle – Hall uháněla do přečíslení, Morris jim ale skvěle sáhl do souhry.

20:00

V první dvacetiminutovce jsme branku neviděli, několik příležitostí jsme mohli vidět na obou stranách, na šance byli aktivnější hosté, jejichž největší příležitost spálil v 5. minutě Chris Conner, který se řítil sám na Dubnyka. I na střely Kojoti vyhráli poměrem 10:8. Důležitý souboj o postup do vyřazovacích bojů ještě ale nenašel svého úvodního střelce.

Phoenix právě vstřelil branku!
    To je vstup do druhé části! BOYD GORDON (v sezóně 4+8) nevěděl, co s pukem v rohu kluziště, tak ho od mantinelu poslal na branku, kde si ho Dubnyk srazil za svá záda! Asistence: David Moss (v sezóně 4+15) a Rob Klinkhammer (v sezóně 4+5).

21:02
    Na druhé straně se snažil o rychlou odpověď Hemský.

22:05
    Avizován ofsajd, domácí tak nemohou hrát a musí naopak vyklidit útočnou třetinu.

22:33
    Brown s Petrellem dotírají na Smithe, ten je zatím dnes bezchybný.

22:57
    Dubnyk si připisuje zákrok proti pokusu Yandlea zpoza branky.

24:05
    Domácí hráči uklidňují hru za svou brankou a budou se snažit rozjet novou útočnou akci.

24:30
    Vermette se doszal k bekhendové střele, která ale končí mimo tři tyče.

24:54
    Vrbata dobře našel Doana, ten se ale nedokázal pořádně natočit na zakončení.

25:30
    V útoku opět hosté, Dubnyk si pohlídal střely Chipchury i Browna.

26:07
    Domácí v ofsajdu.

26:20
    Přesilovka pro hosty, za podražení vyloučen domácí Jerred Smithson.

26:25
    Přesilovka ale netrvala příliš dlouho, za podražení míří na trestnou lavici také Radim Vrbata.

27:04
    Při hře 4 na 4 se něco snaží vymyslet Aleš Hemský.

27:57
    David Moss ztratil puk za brankou Oilers, dopředu mohou mířit domácí.

28:25
    Oba týmy hrají v plném počtu.

29:00
    Skvělá práce hostů při napadání nese ovoce! Conner vybojoval puk za brankou na Dubnykovi, který se nestačil přesunout na rychlou přihrávku a ANTOINE VERMETTE (v sezóně 9+8) tak pálil do poloodkryté branky! Bez asistence.

29:23
    Dubnyk musí krotit další střelecký pokus hostů.

30:20
    Hosté jsou ve druhé třetině hodně aktivní, z čehož také pramení vedení na střely v poměru 8:3.

30:30
    Icing hostů přesouvá hru před Mika Smithe.

31:06
    Vrbata našel v dobré pozici Stona, Dubnyk jeho pokus ale vyrazil.

31:25
    Conner se ocitl opět sám před Dubnykem, ten ale drží naděje svého týmu! Poté domácí vyhazují na zakázané uvolnění.

31:39
    Sam Gagner se ocitl v postavení mimo hru.

32:50
    Úžasná práce Vrbaty, který se proháčkoval až ke střele z mezikruží, puk ale skončil na zadním hrazení.

33:24
    Mike Smith pomohl svým spoluhráčům s rozehrávkou.

34:03
    Dubnyk sráží slabý pokus Yandlea do rohu.

34:35
    Horcoff pálil ze zajímavé pozice, Smith si ale našel puk.

35:08
    Domácí si zahrají přesilovku, za nedovolení bránění je vyloučen hostující kapitán Shane Doan.

35:28
    Rána Jakupova končí na zadním hrazení, puk poté vycestoval až do středního pásma.

36:04
    Gagner si nabruslil ke střele, netrefil ale vůbec branku. Smith poté musel zasahovat proti střele Whitenyho od modré, domácí zůstávají v útočném pásmu.

36:45
    David Moss získal puk a řítil se zcela osamocen na Dubnyka, vymyslel zajímavou kličku, Jakupov se ale stihl velmi rychle vrátit a sebrat hostujícímu útočníkovi radost!

37:30
    Doan už je na ledě, píská se tak zakázané uvolnění.

37:45
    Bude se opět vylučovat, tentokrát na straně domácích, Aleš Hemský je vyloučen za hru vysokou holí.

38:23
    Vrbata nezachytil puk na modré čáře, Kojoti tak přicházejí o útočné pásmo.

38:40
    Dubnyk si našel puk po dělové ráně Radima Vrbaty.

39:07
    Boedker našel přesně v mezikruží postaveného Vrbatu, jehož střelu dokázali domácí obránci srazit do rohu.

39:35
    Olejáři vyhazují.

39:45
    Hemský je na ledě, domácí jsou kompletní.

40:00

V druhé třetině jsme už konečně viděli nějaké branky, obě padly do sítě domácího brankáře Devana Dubnyka, Coyotes tak vedou po čtyřiceti minutách hry 2:0. Jako první překonal brankáře Oilers už po 37 vteřinách hry Boyd Gordon, který se prosadil střelou z rohu kluziště. V 29. minutě přidal druhou branku Antoine Vermette, který využil skvělé práce Connera za brankou. Kojoti jdou tak s dvoubrankovým náskokem do třetí třetiny.

Nejvíce střel: Jordan Eberle 5 – Boyd Gordon 4
    Nejvíce času na ledě: Jeff Petry a Justin Schultz 14:08 – Oliver Ekman-Larsson 17:43

Třetí třetina začne přibližně v 5:22.

40:01

40:25
    Gordon se opět pokusil o rychlou branku, tentokrát na Dubnyka nevyzrál, na druhé straně likviduje Smith střelu Halla.

40:52
    Puk na střídačce Phoenixu, vhazovat se bude ve středním pásmu.

41:04
    V úvodu třetí třetiny je hra hodně kouskovaná, nyní odpískáno zakázané uvolnění domácích.

41:30
    Nail Jakupov se prohnal po pravé straně až ke střele, Smith je dnes ale skvělý!

42:04
    V dalších obrovským šancí se ocitli Eberle a Petry, Smith ale vše zázračně pochytal!

43:20
    Kojoti se neudrželi v útočné třetině, dopředu tak mohou opět domácí.

43:49
    Icing hráčů Coyotes stěhuje hru opět před branku Mika Smithe.

44:40
    Doan vybojoval puk na domácích obráncích, v jeho snažení pokračuje Hanzal.

45:04
    Tentokrát se Shane Doan odhodlal ke střele, kterou srazil Šmíd až na tribunu za brankou.

45:14
    Další zakázané uvolnění hostů.

45:51
    A další icing.

46:10
    Zakázané uvolnění tentokrát na straně domácích, hra je hodně kouskovaná, vidíme řadu přerušení.

46:48
    Chris Conner hodně minul Dubnykovu branku.

47:22
    Eberle se cpal k dorážce po střele Šmída, na druhé straně musí zasahovat Dubnyk proti střele Ekmana-Larssona, předtím střela Doana minula tři tyče.

47:49
    Edmonton právě vstřelil branku!
    Trochu krkolomná kombinace domácích nakonec končí první brankou Oilers v dnešním zápase. Puk se od Ryana Smythe dostal k volnému NAILU JAKUPOVOVI (v sezóně 10+13), který se konečně dnes dočkal branky a snižuje tak na rozdíl jedné branky! Asistence: Ryan Smyth (v sezóně 2+8) a Shawn Horcoff (v sezóně 6+3).

48:30
    Domácí jsou na koni, žene je také plná hala.

48:40
    Na ledě zůstal ležet v nepříjemně grimase Zbyněk Michálek, poté se trochu přiostřilo.

48:40
    Doan se chtěl pustit do Halla, ten odmítl, mezitím Michálek sám vstává z ledu a odjíždí na střídačku.

48:58
    Moss si vybruslil zpoza branky až ke střele, Dubnyk utěsnil prostor u bližší tyče.

49:09
    Hosté si zahrají přesilovku, za nedovolené bránění je vyloučen Nail Jakupov.

49:32
    Petry vyhazuje přes všechny čáry.

50:08
    Dubynk vyrazil ránu Ekmana-Larssona a domácí mohli postupovat do brejku 2 na 1, hosté se ale stihli včas vrátit.

50:53
    Boedker si vylepšil střeleckou pozici, svůj pokus ale namířil vedle branky.

51:09
    Jakupov skáče na led, Olejáři hrají v plném počtu.

51:42
    Domácí se usadili v útočném pásmu, střela Petryho nenašla cestu k Smithově brance.

52:00
    Odpískán ofsajd domácích.

52:28
    Vrbata našel Doana, jenž ještě vylepšoval pozici na Hanzala, úžasnou kombinaci první hostující řady ale kazí skvělý zákrok Dubnyka.

52:51
    Martin Hanzal přitvrdil až příliš mnoho a za naražení Halla na hrazení míří na trestnou lavici.

53:12
    Hemský byl až příliš netrpělivý a přejel do útočné třetiny dříve než Hall s pukem.

53:35
    Domácím se dlouho nedařilo se dostat do útočné třetiny, Hall z úhlu vysoko přestřelil a puk skončil opět až ve středním pásmu.

54:20
    Morris nedokázal vyhodit, domácí se usadili v útočném pásmu.

54:51
    Neuspěl ani Jakupov, ani Gagner, Hanzal se vrací na led a hosté tak hrají v plném počtu.

55:30
    Vrbata hledal Doana, domácí obránci se ale dobře vrátili.

55:43
    Ofsajd domácích.

56:27
    Hemský se hezky uvolnil a vybojoval útočné pásmo, ve velké šanci se poté ocitl Jakupov, který ale z bezprostřední blízkosti nedokázal prostřelit Smithe.

56:27
    Za následnou strkanici jsou vzájemně vyloučeni Nail Jakupov a Keith Yandle.

57:05
    Ekman-Larsson nakonec vybojoval kotouč na Hallovi a uklidňuje hru za svou brankou.

57:30
    Dubnyk je na střídačce, domácí tak hrají 5 na 4!

57:59
    Boedker dostal puk alespoň do středního pásma, domácí se poté provinili ofsajdem.

58:27
    Jakupov i Yandle jsou na ledě, domácí pokračují v powerplay.

58:50
    Michálek nedokázal vyhodit, domácí pokračují v kombinaci v útočném pásmu

59:02
    Gordon vyhazuje na icing.

59:02
    Domácí trenér Ralph Krueger si bere oddechový čas.

59:30
    Gordon s Mossem dostali puk do středního pásma, kde pak oba dva odvádějí skvělou práci v napadání.

59:44
    Gagner natlačil puk do brankoviště, kde se strhla opravdová mela, Smith ale uhájil svou branku.

59:44
    Za krosček je vyloučen domácí kapitán Shawn Horcoff, vhazovat se tak bude v útočném pásmu Coyotes, o vítězi dnešního zápasu se tak zdá být rozhodnuto.

59:52
    Ještě je tu jedna branka, ačkoliv Dubnyk už byl v brance, hosté přidávají další branku, přihrávku DAVIDA MOSSE (v sezóně 5+15) před branku si za záda svého brankáře srazil Ryan Whitney! Asistence: Boyd Gordon (v sezóně 4+9).

Nejvíce času na ledě: Jeff Petry 22:14 – Oliver Ekman-Larsson 27:40

Ve třetí třetině domácí hodně přidali na aktivitě, od úvodu mačkali Kojoty. Výsledkem jejich snažení pak byla branka Naila Jakupova ze 48. minuty, který tak snížil na rozdíl jedné branky. I přes velkou snahu domácích hráčů o vyrovnání ale vytoužená branka nepřišla, naopak 8 vteřin před závěrečnou sirénou upravil skóre na konečnou podobu 3:1 David Moss, který tak navázal na branky Gordona a Vermetta z druhé třetiny, a Phoenix si tak odváží z Edmontonu velmi cenné dva body.

Zblokované střely: 16:8

Branky a nahrávky: 48. Jakupov (Smyth, Horcoff) – 21. Gordon (Moss, Klinkhammer), 29. Vermette, 60. Moss (Gordon). Rozhodčí Rozhodčí: Charron, Kozari – Cormier, Grandt. Diváci: 16839 (vyprodáno).

Radim VRBATA (PHX) 0+0, 4 střely, čas na ledě 18:49

To je ode mě pro tuto chvíli vše, přeji vám dobré ráno, pokud právě vstáváte, popř. dobrou noc, pokud právě jdete spát, u dalších onlajn přenosů se s vámi těším na počtenou! (06:25:08)

Adam Lacek

Branky a nahrávky: 48. Jakupov (Smyth, Horcoff) – 21. Gordon (Moss, Klinkhammer), 29. Vermette, 60. Moss (Gordon)

Arizona Coyotes: Smith (Johnson) – Stone, Ekman-Larsson, Schlemko, Yandle, Morris, Klesla, Michálek – Doan, Hanzal, Vrbata – Boedker, Vermette, Conner – Moss, Gordon, Klinkhammer – Chipchura, Brown

Rozhodčí: Charron, Kozari – Cormier, Grandt

Diváci: 16839 (vyprodáno)