Philadelphia – Ottawa 1:3 (kon.) | Boston – NY Islanders 1:2 (kon.) | Buffalo – Montreal 1:5 (kon.)
Washington – Carolina 3:1 (kon.) | Detroit – San Jose 2:3 (1:2 po s.n.) | Tampa – Pittsburgh 3:6 (kon.)
Minnesota – St. Louis 0:2 (kon.) | Winnipeg – Florida 7:2 (kon.) | Los Angeles – Colorado 3:2 (3:1 po s.n.)
Minnesota Wild
0:2 (0:1, 0:0, 0:1)
St. Louis Blues
Pátek 12.04.2013, 02:00NHL

Z mé strany je to pro dnešek již vše, děkuji za pozornost a budu se těšit u dalších přenosů z NHL. (04:33:38)

Československá stopa v utkání:
    Vladimír Sobotka (STL) 0+0, 0 střel, čas na ledě 14:21
    Roman Polák (STL) 1+0, 1 střela, čas na ledě 18:26

1. Brian Elliott (STL) 23 zák., 0 gólů, 100 %
    2. Roman Polák (STL) 1+0
    3. Jonas Brodin (MIN) 0+0

Do třetí třetiny vstoupili mnohem aktivněji hráči Minnesoty, ale v 50. minutě využil Tarasenko zaváhání domácího hráče a poslal přesný puk na McDonalda, který v souboji s Backstromem uspěl a přidal druhý gól Blues.

Po této brance si už hosté vedení pohlídali a zkušenou hrou si došli pro důležité vítězství v boji o postup do play-off.

60:00

59:51
    Devět vteřin před koncem je vyloučen Bouwmeester (STL) za krošček, ale času již zbývá domácím hrozně málo.

59:26
    Domácí vyhráli buly a jsou v útočné třetině.

59:12
    Puk končí v ochranné síti a tak se hra přerušuje. Vhazovat se bude po levici Elliota.

58:58
    Domácí to zkouší bez brankáře a se šesti hráči v poli!

58:26
    Minnesota se nemůže dostat ke kotouči, natož aby vstřelila dvě branky a srovnala.

57:39
    Hosté hrají v závěru zápasu zkušeně. Nikam nespěchají, čekají s rozehrávkou a snaží se hlavně držet kotouč co nejdál od vlastní branky.

56:45
    Puk sice je v obranné třetině hostí, ale hráči Minnesoty si ho přihrávají pouze po mantinelu a z takové pozice branku vstřelit nemohou.

55:54
    Zakázané uvolnění Minnesoty. Taková situace jenom nahrává Blues.

54:42
    Koivu se dostal na konci celé akce domácích ke střele, ale když už kotouč doletí až k bráně, tak v té stojí dnes bezchybný Elliot.

54:18
    Minnesota se ještě snaží něco s výsledkem udělat, ale obrana St. Louis pracuje jako švýcarské hodinky.

52:08
    Elliot nic neriskuje a schovává raději puk pod lapačkou a přerušuje hru.

50:52
    Porter si počkal na soupeře a čistým hitem ho narazil na mantinel.

49:30
    St. Louis právě vstřelilo branku!

Naopak přichází z čista jasna trest na druhé straně. Tarasenko obral domácího hráče o puk a přihrál ho na ANDYHO MCDONALDA a ten poslal puk mezi betony bezmocného Bacstroma. Asistence: Vladimir Tarasenko

49:13
    Minnesota začíná být stále více aktivní a nyní to byl Koivu, který zkusil střelou překvapit Elliota, ale nepovedlo se.

47:31
    Hraje se rychlý hokej, akce se střídají z jedné strany na druhou, ale oběma týmům chybí větší klid v rozehrávce a přesnější zakončení.

45:08
    McDonal vystřelil, ale Backstrom měl odkrytý výhled a puk v pohodě chytil.

44:16
    Berglund zavezl puk do útočného pásma, ale poté předvel nepřesnou přihrávku a bylo po akci.

43:07
    Hosté dlouho kroužili s pukem v útočném pásmu a došlo i na nebezpečnou přihrávku na brankoviště, ale v tom vládne Backstrom, který za sebe puk nepustil.

41:09
    Brodin celou akci zakončil i střelecky, ale právě Elliot si našel skulinku, kterou viděl a puk zachytil.

40:58
    Hned od první minuty třetí třetiny jsou domácí nasáčkováni před Elliotem a je evidentní jejich snaha o vyrovnání.

40:01

Máme za sebou druhou třetinu zápasu a v té jsme neviděli ani jednu branku. Na začátku třetiny se nemohli dostat do tempa domácí, těm trošičku pomohla přesilová hra, ale stále to nebylo úplně ono. Druhá třetina příliš hokejové krásy nenabídla, ale před třetí periodou se můžeme těšit na dramatickou bitvu o důležité body v boji o play-off.

40:00

39:46
    Přesilovku sice hosté nehrají špatně, ale chybí tomu přesná střelba.

39:04
    Minnesota ani nadvakrát nevyhodila a hosté tak drží útočnou třetinu a kombinují v ní.

38:28
    Hosté musí rozehrávat další útočnou akci až od své branky.

37:53
    Falk je vyloučen na dvě minuty za krošček a přesilovou hru si tak zahrají hráči St. Louis.

36:58
    Schwartz obral o puk soupeře v útočném pásmu a řítil se z úhlu na Bacstroma. Ten měl však práci zjednodušenou tím, že musel Schwartz najíždět opravdu z velkého úhlu. Přesto by se takové chyby domácím stávat neměli.

36:18
    Parise se natlačil na branku hostů, respektive na ni byl natlačen obránci Blues. Každopádně se hra přerušuje a vhazovat se bude v útočném pásmu MInnesoty.

36:11
    Spurgeon spíše jenom na náhodu nahazoval kotouč na Elliota, ale ten si nebyl jist zda může puk rozehrát a tak nahození Spurgeona vybojovalo MInnesotě útočné pásmo.

34:57
    Bouwmeester mohl těžit z vyhraného buly v útočné třetině, ale jeho střelecký pokus od modré čáry nekončí v prostoru tři tyčí a tak nemusel Backstrom ani zasahovat.

34:32
    Zakázaným uvolněním se prezentují i domácí.

33:56
    Jenže z ničeho nic se dostal Suter do prostoru mezi kruhy a měl puk na čepeli. Ani na chviličku nezaváhal a Bacstrom musel rychle secvakávat betony k sobě.

32:46
    Jednu nepřesnost za druhou vytváří hosté a nemohou se tak dostat ze soustavného tlaku MInnesoty. Okamžitě po zisku kotouče jsou hostující hráči napadání a pod tlakem pouze vyhazují puky do středního pásma.

31:46
    Opět zakázané uvolnění hostů.

31:13
    Po Granlundově střele mohlo být dokonce srovnáno, ale Elliot vytáhl velmi dobrý zákrok.

30:48
    Stále více zakázaných uvolnění předvádí Blues. Domácí sice v přesilové hře, kterou měli k dispozici ve 27. minutě nic nevytěžili, ale dostali se díky ní do tempa a začali hrát ve druhé části konečně aktivní hokej.

30:00
    Máme za sebou přesně polovinu řádné hrací doby a St. Louis stále vede na ledě Minnesoty 0:1 gólem z 11. minuty zápasu.

28:58
    Následuje zakázané uvolnění Blues, ti však hlavní problém v podobě oslabení přežili a v plném počtu jsou ve druhé třetině Minnesotě více než vyrovnaným soupeřem.

28:41
    St. Louis již v plném počtu.

28:03
    Tato přesilová hra se Minnesotě ani zdaleka nedaří tak jako ta v první periodě.

27:18
    Těžkou přihrávku si mezi sebou předali obránci Minnesoty operující na modré čáře a výsledkem bylo nepřesné zpracování a ztráta útočné třetiny.

26:41
    Alex Pietrangelo (STL) je vyloučen na dvě minuty za podražení a to je dobrá šance pro Minnesotu jak se ve druhé třetině snad poprvé dostat blíže Bacstroma. V první třetině oderháli domácí přesilovku velim slušně.

26:33
    Hraje se již opravdu dlouho bez přerušení, ale to se za chviličku změní. Je totiž signalizováno vyloučení jednoho z hostujících hráčů.

25:13
    Brodziak si v souboji s Koivem pomohl rukama, které měl hodně vysoko a klidně mohl být za svůj zákrok vyloučen, ale rozhodčí považovali úder za čistý a tak se pokračuje ve hře.

24:23
    Opět se domácí dostali k puku, ale vyhodili ho takovým obloučkem do středního pásma na hokejky soupeře.

23:04
    Minnesota na začátku druhé třetiny hodně nepřesná. Rozehrávce chybí klid a většinou končí útočné akce dříve než vůbec začnou.

21:52
    Shattenkirk pálil od modré čáry, ale Backstrom na puk dobře viděl a ztlumil ho na svém vlastním těle.

21:19
    V úvodu druhé třetině se nic zajímavého nedělo a tak první akcí, která stojí a zmínku je průnik Steena do útočné třetiny, který byl zakončen střelou. Tu však vyráží pozorný Backstrom.

20:01

Skončila úvodní třetina zápasu mezi Minnesotou a St. Louis a v té jsme viděli jedinou branku, kterou v 11. minutě vstřelil český hokejista v barvách Blues Roman Polák. Domácí sice měli v první třetině více ze hry, ale sami se gólově neprosadili a tak odchází do šaten smutnější.

Před druhou třetinou je však stále vše naprosto otevřené a může se stat ještě cokoliv.

20:00

19:26
    Již plyne poslední minuta první třetiny a Minnesotě je natlačena v útočném pásmu.

18:48
    Obrovská šance Blues, kteří se dostali z ničeho nic do přečíslení a před Bacstromem už stál jeden z hostujících hráčů, který ho mohl jednoduše překonat jenže Perronovi v závěrečné chvíli puk sjel z čepele a ležící Backstrom si tak mohl hlasitě oddechnout.

17:27
    Domácí zvládli několik tvrdých soubojů u mantinelu, ale to v podstatě k ničemu nevedlo, následovala totiž nepřesná přihrávka a s ní spojená ztráta puku.

16:08
    Hostující hráč stihl dojet puk ještě před obráncem a tak se nepíská zakázané uvolnění a naopak z toho vznikla zajímavá příležitost pro Blues. Jenže chyběl tomu lepší pohyb v útočné třetině.

15:04
    Přesilovou hru zahráli domácí velmi dobře, ale k vytoužené vyrovnávající brance to nevedlo.

14:47
    Téměř celé dvě minuty tráví Minnesota v útočném pásmu a dává soupeři zabrat.

13:58
    Pominville byl v zajímavé šanci, ale puk za záda Elliota nedostal a následně se hosté osvobozují.

13:21
    Minnesota se okamžitě po zahájení přesilové hry usazuje v útočné třetině a rozjíždí kolotoč přihrávek.

13:04
    Jackmann (STL) hasil požár ve vlastním pásmu a podařilo se mu to jen za cenu faulu a tak si Minnesota zahraje vůbec první přesilovou hru dnešního dne.

12:51
    Falk si počkal u mantinelu na Stewarta a krásným bodyčkem ho posílá k zemi. Moc pěkný moment, který se Falkovi povedl na jedničku.

11:17
    Hosté hýří po vstřelené brance aktivitou a Backes to potvrzuje i střelou z pravého křídla, ke které se dostal. Backstrom vyráží intuitivně ramenem.

10:37

Typická situace nedáš – dostaneš v plné své kráse. ROMAN POLÁK si sjel do předbrankového prostoru a po přijetí puku okamžitě vypálil a na radost českých příznivců se prosazuje jeden ze dvou českých hráčů v dresu Blues. Asistence: Chris Stewart, Chris Porter

09:23
    Je až neuvěřitelné co nedokázali domácí proměnit v branku. To, že brankou neskončila Pariseho první střela se dá pochopit vzhledem k výbornému zákroku brankáře, ale Parise mohl následně dorážet kotouč za bezmocého Elliota, jenže to se mu nepodařilo a tak se skóre nemění.

08:19
    Střelecký pokus jednoho z domácích hráčů prolétl kolem branky Elliota, který nemusel zasahovat.

07:38
    Clutterbuck vyhazuje přes všechny čáry a hra se tak stěhuje zpět do obranného pásma Wild.

06:26
    Na takto otevřená okna ve své obraně si budou muset dávat domácí hokejisté větší pozor. Přihrávku přes celé střední pásmo dostal do jízdy Stewart a na nic nečekal a tvrdou střelou prověřil Backstroma.

05:25
    V akci lapačka Elliota, do které hostující brankář schovává nahození od modré čáry.

03:45
    Rupp zachytil rozehrávku Blues a tvrdou střelou prověřil pozornost Elliota. Ten puk vyráží a stejně tak si poradil i s následnou dorážkou Ruppa.

03:30
    Zakázané uvolnění i na druhé straně a série nepřesných přihrávek a nedorozumění pokračuje.

02:50
    Tak toto se hostům moc nepovedlo, nahazovat puk před červenou čarou se ve většině případů nevyplácí a stejně tak tomu bylo i nyní. Další zakázané uvolnění St Louis a tentokrát úplně zbytečné.

02:22
    Domácí jsou v úvodních minutách aktivnější a potvrzuje to i toto vyhození Blues přes všechny čáry na zakázané uvolnění.

01:06
    Nechybělo mnoho a Koivu mohl poslat Minnesotu do vedení, po jeho střele se za Elliotem rozezvučela tyčka.

00:32
    Za třicet vteřin hry jsme stihli jedno zakázané uvolnění a jedno postavení mimo hru.

00:01

Minnesota Wild: Backstrom (Kuemper) – Brodin, Suter, Falk, Prosser, Spurgeon, Stoner – Pimnville, Koivu, Parise – Setouguchi, Granlund, Bouchard – Coyle, Brodziak, Clutterbuck – Mitchell, Konopka, Rupp

St. Louis Blues: Elliot (Allen) – Pietrangelo, Bouwmeester, Shattenkirk, Leopold, Polak, Jackman – Steen, Bckes, Perron – Stewart, Berglund, Schwartz – Tarasenko, Sobotka, McDonald – Reaves, Porter, Cracknell

Rozhodčí: .

Souboj dvou týmů bojujících o účast v play-off můžete sledovat od 2:00 SEČ přímo zde.

To St. Louis je na tom o malinko lépe v tabulce Východní konference, kde je jen o jedno místo před Minnesotou, ale má náskok pouhého bodu. Ve své Centrální divizi jsou Blues také na druhém místě, ale na suverénní Chicago ztrácí už osmnáct bodů a to je strašná spousta.

Minnesotě patří v tabulce Východní konference sedmá příčka, která zajišťuj účast v play-off. Domácí však bojují také o vítězství v Severozápadní divizi, kde na první Vancouver ztrácí šest bodů. Právě vítězství v divizi zajišťuje nejhůře třetí místo v konferenci a tedy velmi výhodnou pozici pro play-off.

Páteční ráno je plné zápasů z NHL a v tomto komentáři se budeme věnovat utkání mezi Minnesotou Wild a St. Louis Blues.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.