Toronto – New Jersey 2:0 (kon.) | Montreal – Philadelphia 3:7 (kon.) | Nashville – Vancouver 2:5 (kon.)
Chicago – Dallas 5:2 (kon.) | Calgary – Minnesota 3:4 (kon.) | Colorado – Columbus 3:4 (po pr.)
Arizona – San Jose 0:4 (kon.)
Colorado Avalanche
3:4 (0:0, 1:1, 2:2 - 0:1)
Columbus Blue Jackets
Úterý 16.04.2013, 03:00 • Pepsi Center • NHL

To je z dnešního onlajn přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou. (05:48:48)

Máme za sebou zajímavý zápas, ve kterém jsme byli svědky tří důležitých "bloků událostí", kdy pokaždé, když dal některý z týmů branku, dokázal soupeř nejdéle do tří minut odpovědět a vyrovnat. Columbus dnes bojoval o naději, o naději na udržení postupových šancí do play off, zvlášť, když vážný konkurent v tomto souboji, Dallas, dnes na ledě Chicaga neuspěl! Dva body z toho utkání byly dnes pro hosty nesmírně důležité, ovšem kritická situace nastala v 58. minutě, kdy dostal Avalanche do vedení McGinn a zdálo se, že je rozhodnuto. Vše vzal na sebe hostující Umberger, který skvělou individuální akcí sedmadvacet vteřin před koncem vyrovnal a vynutil si prodloužení. V něm měli dvě dobré šance domácí, ale doslova "zlatou" branku dal v poslední minutě Foligno, který vybojoval důležitý druhý bod pro Columbus! Ten má tak nyní 47 bodů, o dva více, než Dallas, který má ale o zápas méně. Stejně tak, jako Detroit, který také bojuje, se stejným bodovým ziskem, o postupovou osmičku. Aktuálně sedmá Minnesota má sice také 47 bodů, ale má dokonce o dva zápasy méně, než Columbus a o jeden méně, než Detroit a Dallas. V západní konferenci se tak schyluje k obrovské bitvě o postup do bojů o Stanley Cup!

Columbus právě vstřelil branku!
    Parenteau prošel s pukem přes celé kluziště, ale nedokázal zakončit, hosté toho využili k rychlému protiútoku, NICK FOLIGNO měl na pravé straně dostatek času na výběr místa, kam zakončit a skvělou střelou pod "víko" dává rozhodující branku utkání, hosté vítězí 4:3! Asistence: Fjodor Ťjutin.

64:00
    Začíná poslední minuta prodloužení, samostatné nájezdy se blíží.

63:20
    Chyba v rozehrávce Columbusu, ale McGinn nedokázal toto zaváhání potrestat, střílí vedle brány.

62:56
    Letestu se dostává ke střele z levé strany, ale je atakován Barriem, zakončení nebylo dobré.

62:29
    Letestu proniká do třetiny Colorada po pravé straně, střílí, ale puk je zblokován do ochranné sítě.

62:08
    Závar před Bobrovskym, Duchene se snažil vybojovat puk po střele z pravé strany, ale gólman Columbusu chytá spolehlivě.

61:35
    Hosté nesehráli dobře svou přesilovou hru, jako by si nevěděli rady při kombinaci před Giguerem, nyní útočí domácí.

61:03

60:40
    Ale střela Dubinskyho z levé strany je nepřesná a je tu rychlý protiútok domácích, Landeskog je v samostatném úniku, ale bekhendem nepřekonává Bobrovskyho.

60:09
    Hosté pokračují v přesilové hře, nyní budou mít více prostoru v útočném pásmu, domácí jsou pouze ve třech.

60:01

STATISTIKA STŘEL NA BRANKU – 3. třetina:

Colorado: 7

Columbus: 11

Ano, je to tak, tím však "práce" pro domácí nekončí, dnešní utkání se bude prodlužovat a domácí se budou muset v jeho úvodu ještě více než minutu bránit v oslabení tří proti čtyřem!

60:00

Martin Dvořák

Branky a nahrávky: 31. McLeod (Landeskog, O´Reilly), 46. McLeod (Barrie, O'Reilly), 58. McGinn (Elliott, Stastny) – 33. Letestu (Prospal), 43. Comeau (MacKenzie, Boll), 59. Umberger (Johansen, Foligno), 65. Foligno (Ťjutin)

Colorado Avalanche: Giguere (Varlamov) – Zanon, Barrie, O´Brien, Hunwick, Hejda, Elliott –
    McGinn, Stastny, Jones – Mitchell, Duchene, Parenteau – McLeod, O´Reilly, Landeskog – Bordeleau, Malone, Kobasew

Columbus Blue Jackets: Bobrovky (Leighton) – Wisniewski, Aucoin, J. Johnson, Ťjutin, Nikitin, Prout – Prospal, Letestu, Gáborík – Comeau, MacKenzie, Boll – Umberger, R. Johansen, Foligno – Calvert, Dubinsky, Atkinson

Rozhodčí: Peel, St. Pierre – Gibbs, Wheler

Diváci: 13694