Itálie – Rusko 0:1 (kon.) | J. Korea – Kanada 0:5 (kon.) | Norsko – Švédsko 2:1 (kon.)
USA – Česko 3:0 (kon.)
Itálie
0:1 (0:0, 0:0, 0:1)
Rusko
Úterý 16.04.2013, 03:45 • Goyang Sport Complex & Park Ice Rink • MS sledge hokej

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:45.

Mistrovství světa ve sledge hokeji se v tomto roce koná v Jižní Koreji ve městě Goyang. Dnes jsou na programu čtyři zápasy třetího hracího dne a ten bude velmi důležitý. Jedná se o poslední zápasy ve skupinách, po kterých bude následovat boj o konečné umístění.

Postupy:

Z každé skupiny postoupí první dva týmy do semifinále a v tom budou hrát systémem A1 – B2 a B1 – A2. Semifinálové souboje jsou na programu ve čtvrtek. Ještě o den dříve tedy hned zítra se rozjedou souboje zbylých týmů o konečné 5. – 8. místo.

I tyto souboje budou velmi důležité, poněvadž si prvních šest týmů celého šampionátu zajistí účast na paralympiádě 2014 v Soči. Pokud by v první šestici nebylo Rusko, tak postoupí pouze prvních pět a právě ruská reprezentace. Ta má účast v Soči jako pořadatelská země jistou.

Skupina B:

Ve skupině B hraje kromě těchto dvou týmů ještě Kanada a pořadající Jižní Korea. Právě Kanada je již jistým postupujícím do semifinále, protože zvládla oba své duely s Italii i Ruskem. Naopak Jižní Korea je poslední bez jediné výhry.

Z toho vyplývá jediné, dnešní zápas bude zápasem o všechno. Vítěz postupuje do semifinále, poražený se naopak musí smířit s bojem o 5. – 8. místo.

Utkání sledge hokeje se hraje na tři třetiny po 15 minutách, start prvního zápasu tohoto hracího dne je naplánován už na 3:45 ráno a onlajny Vám ze všech zápasů přinesou podrobný textový přenos.

Itálie: Araudo (Stillitano) – Cavaliere, Balossetti, Rosa, Radice, Condello – Planker, Winkler, Chiarotti, Macri, Corvino, Leperdi

Rusko: Ivanov (Lobanov) – Lysov, Kuznetsov, Varlakov, Selyukin, Popov – Lisov, Petrov, Volkov, Tuchin, Shikhov, Sokolov, Terentyev, Amosov

Rozhodčí: Modig – Bokal, Chae.

00:01

00:01
    Z technických důvodů Vám začátek utkání přineseme v podobě informací o důležitých událostech.

10:41
    Florian Planker (ITA) je prvním vyloučeným hráčem. Odchází na dvě minuty za bránění ve hře.

12:41
    První přesilová hra zůstane bez využití.

15:00

V první třetině zápasu mezi Itálii a Ruskem jsme se branky nedočkali. Aktivnější byli střelecky Italové, kteří v této disciplíně vyhráli 4:2. Ale ani jedna z těcho střel se neujala a tak je stav po prvních patnáctiminutovce bezbrankový.

15:01

15:01
    Začala druhá třetina zápasu, na brankářských postech neavizujme žádnou změnu. Branku Itálie nadále hájí Gabriele Araudo, svatyni Ruska poté Mikhail Ivanov.

16:14
    Hned první střídání Italů přineslo střelu Floriana Plankera, ale jeho pokus úvodní branku zápasu nepřinesl.

19:31
    Konstantin Shikhov (RUS) strávil ve druhé části na ledě ani ne minutu a už si přispal střelu, ani on však skóre němění.

21:36
    Guiseppe Condello (ITA) si pomohl v souboji s protihráčem nedovoleně a Rusko si tak zahraje podruhé v zápase v početní výhodě.

23:59
    Jedna přesilovka skončila a ta další začne. Na dvě minuty je totiž vyloučen další Ital, tentokrát je ním Valerio Corvino. Ten v tom byl však nevinně, trest dostává celá lavička Itálie za příliš mnoho hráčů na ledě.

25:59
    Ani po této přesilové hře se skóre nemění. Stále čekáme na první branku zápasu.

30:00

Ani ve druhé třetině zápasu mezi Itálii a Ruskem jsme branku neviděli a tak není ještě ani zdaleka jasné, který z těchto týmů postoupí do semifinále a který se bude muset smířit s bojem o 5. – 8. místo.

Počet střel ve 2. třetině: 5:3
    Počet střel celkem: 9:5

30:01

30:01
    Od třetí třetiny Vám z utkání přineseme podrobný přenos. Rusové se hned v úvodu dostávají do útočné třetiny.

30:35
    Rusko právě vstřelilo branku!

Tak tomu se říká vstup do do třetiny jako z učebnice. Rychlou střelou z mezikruží se prosazuje DMITRIY LYSOV jeho střela letěla nad rameno bezmocného Arauda. Asistence: Ivan Kuznetsov

31:31
    Střelu Winklera schoval do lapačky pozorný Ivanov.

31:41
    Již při avizovaném vyloučení mohli Italové srovnat, ale opět byl proti Ivanov, který sice pouze bezmocně ležel na ledě, ale puk ho trefil. Každopádně budou hrát Italové přesilovou hru.

31:50
    Začíná přesilová hra Italů. Na dvě minuty odchází Vadim Selyukin za držení.

33:21
    Italové odehráli velkou část přesilové hry v útočné třetině a dostali se i k velké šanci, jenže opět se vyznamenal skvělý Ivanov.

33:50
    Rusko hraje v plném počtu.

35:15
    Balosseti se zorientoval nejlépe u mantinelu a vybojoval kotouč v obranném pásmu, okamžitě tak zakládá útočnou akci.

35:43
    Italové o puk rychle přišli, hra se tak stěhuje na druhou stranu. Ve třetí třetině sledujeme rychlý hokej nahorů – dolů.

36:24
    Varlakov zachytil italskou rozehrávku, ale v závětí nepřesně přihrál.

36:45
    Této nepřesné rozehrávky využil jeden z Italů, který se řítil sám na Ivanova, ale v obrovské šanci branku přestřelil. Na jeho obranu je třeba dodat, že byl nepříjemně bráněn dojíždějícím obránce.

37:25
    Selyukinovi nevyšla klička na útočné modré a to jediné zachránilo Italy. Jinak by byl Selyukin před Araudem úplně sám.

38:49
    Tvrdý souboj u mantinelu vyhrává Aleksei Lysov, ale tomu se pod tlakem nepodařilo puk rozehrát a tak ho přece jenom získali Italové.

39:33
    Rusko vyváží puk z obranné třetiny, ale je evidentní, že nebude nikam spěchat a hlavním úkolem pro poslední minuty bude neinkasovat.

40:13
    Puk za brankou Italů, kteří zakládají další z mnoho pokusů o překonání ruské obrany.

40:49
    Mohlo bt zřejmě rozhodnuto, ale v obrovské šanci ndokázal vvyzrát na Arauda Shikhov, který uháněl sám na italskou branku. Arauda drží šance Italů nad vodou.

41:19
    Času do konce třetí třetiny již moc nezbývá a Italové stále nejsou schopni vypracovat si souvislejší tlak.

41:47
    Selyukin byl u puku jako první a posílá ho do středního pásma.

42:11
    Varlakov ustál důležitý souboj s Plankerem u mantinelu a to bylo velmi důležité. Na druhé straně útočného pásma totiž už číhal další italský hráč, na kterého se snažil Planker procpat puk.

42:11
    Oddechový čas pro Itálii.

42:11
    Shikhov (RUS) si pomohl ještě před zákrokem Varlakova nedovoleně a je vyloučen na dvě minuty za hrubost. Obrovská šance Italů na srovnání.

42:36
    První střelu zblokovala pozorná obrana Ruska do rohu.

42:48
    Kapitán Italů Andrea Chiarotti mohl být hrdinou, ale jeho střelu pokryl perfektní Ivanov.

42:48
    Tentokrát si oddechový čas bere Rusko.

42:51
    Italové vyhráli buly a krouží s pukem v útočné třetině.

43:00
    Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny.

43:17
    Rusové vyhazují kotouč přes všechny čáry, Italové hrají bez brankáře!

44:11
    Vyloučení Shikhov je na ledě a tak ani výhodu šest na čtyři Italové nevyužili. Hrají tak i nadále bez brankáře, ale Rusové jsou již v pěti.

44:39
    Puk krouží po útočném pásmu Italů, ale zřejmě se již nic nestane.

44:58
    Dvě vteřiny před koncem třetí třetiny je tu zakázané uvolnění Ruska. Italové musí věřit v zázrak.

45:00

Rusko zablokovalo střelce soupeřů a může se tak radovat z chudé, ale veledůležité výhry 0:1. Ta totiž Rusku zajišťuje postup do semifinále šampionátu. Naopak Italové budou bojovat o 5. – 8. místa, ale hlavně o dvě místenky na paralypiádu do Soči. Tam je po tomto zápase jasné, že postoupí prvních šest týmů tohoto turnaje.

Nejlepším hráčem Ruska je vyhlášen pochopitelně brankář Mikhail Ivanov. Na straně druhé si pro ocenění jede Valerio Corvino.

Střely ve 3. třetině: 9:4
    Střely celkem: 18:9

Italové tedy svého soupeře dnes výrazně přestříleli, ale nebyli schopni dát branku a tak odchází poraženi. Já se s Vámi pro tuto chvíli loučím, ale opět se přihlásím v 7:00 u zápasu Jižní Korea – Kanada. (05:24:18)