3:2 (2:2)
SK Slavia Praha
Pátek 17.05.2013, 15:00Pohár žen FAČR

Děkuji vám za pozornost a přeji hezký zbytek pátečního dne. (17:06:09)

Vítězem českého poháru žen pro ročník 2012/2013 se tak stává Sparta Praha! Fotbalistky týmu z Letné se ve finálovém derby proti Slavii dostaly do rychlého dvoubrankového vedení, které však ještě před poločasovou přestávkou dokázaly soupeřky smazat. Ve druhém poločasu bylo k vidění několik zajímavých šancí, avšak stav se již neměnil. Rozhodnout musely nakonec pokutové kopy, ve kterých se Sparta ani jednou nemýlila a po zásluze tak vítězí!

V penaltovém rozstřelu zvítězil tým AC Sparta Praha. Rozhodující pokutový kop proměnila IVA MOCOVÁ.

Zodpovědnost na sebe vzala kapitánka Mocová a úspěšnou trefou rozhoduje, že pohár zvednou nad hlavu fotbalistky pražské Sparty!

Odehnalová proměnila a stav je srovnán na 4:4. Na řadě jsou však ještě hráčky Sparty, které mohou rozhodnout.

Vyštejnová dává na 4:3 pro Spartu! Slavia nyní musí proměnit.

Čtvrtou sérii zahájila brankářka Korenčiová. Nikoliv však v roli strážkyně brány, ale úspěšné exekutorky.

A stalo se. Chlastáková dává na 3:2.

Pěničková nevyzrála na Vršatovou a Sparta může jít do vedení.

Bertholdová rovněž proměňuje! Po dvou sériích je stav 2-2.

Nemýlila se ani Cahynová na straně Slavie.

Na straně Sparty proměnila Pivoňková.

Na straně Slavie zahájila rozstřel Tomášková a nemýlila se!

Střílení penalt začíná.

Devadesát minut o vítězi chomutovského finále poháru žen nerozhodlo. Na řadu tak přijdou pokutové kopy.

Konec druhého poločasu.

90+2
    Ten se ale Mocové hrubě nevyvedl.

90+2
    Sparta má ve druhé minutě nastavení k dispozici přímý kop.

Filip Lefenda

Branky: 5. Pivoňková (pen.), 11. Voňková, rozh. pen. Mocová (pen.) – 23. Kožárová, 45+1. Divišová

Karty:   53. Krejčiříková (SPA), 58. Mocová (SPA), 87. Nováková (SPA) – 4. Budošová (SLA), 13. Divišová (SLA), 16. Kožárová (SLA)

AC Sparta Praha: Vršatová – Tauberová, Krejčiříková (55. Bertholdová), Bartoňová (74. Nováková), Hloupá (65. Chlastáková), Sedláčková, Vyštejnová, Ringelová, Mocová, Pivoňková, Voňková (40. Danihelková)
    SK Slavia Praha: Korenčiová – Odehnalová, Cahynová, Pincová, Budošová, Tomášková, Pěničková, Králová, Divišová, Bartovičová (56. Benýrová), Kožárová (83. Dědinová)

Rozhodčí: Zadinová – Ratajová, Hanáková