Irák – Jižní Korea 4:3 (5:4 po pen.) | Ghana – Chile 4:3 (po pr.)
Irák
4:3 (2:1)
Jižní Korea
Neděle 07.07.2013, 17:00 • Kadir Has Stadium • Mistrovství světa U20

Hodně zajímavý zápas je tedy u konce. První poločas byl aktivnější Irák. Ten po brankách Faeze z penalty a Shakora šel do kabin za stavu 2:1. Za Koreu skóroval Chang-Hoon. Do druhého poločasu vstoupila lépe Jižní Korea, v 50.minutě skóroval Gwang-Hoon. Do konce základní hrací doby už branka nepadla a tak se šlo do prodloužení. Dlouho to vypadalo, že se půjde do penaltového rozstřelu, jenže dvě minuty před koncem prodloužení Irák do vedení poslal Shakor. Stalo se ale něco nevídaného, v posledních sekundách vyrovnal Jung Hyun-Chul. Penalty se přeci jen kopaly. Šťastnější nakonec byl Irák, který asi přeci jen zaslouženě vyhrál a jde do semifinále, kde narazí na Uruguay. (20:18:07)

V penaltovém rozstřelu zvítězil tým Irák. Autorem branky je FARHAN SHAKOR.

Shakor dává a Irák tedy postupuje do semifinále!

Lee Gwang-Hoon nedává!

Ovšem Adnan nekompromisně srovnává, 4:4.

Woo Joo-Sung dává, 3:4 pro Koreu a Irák teď musí dát!

Shwkian ale taktéž dává, po čtvrté sérii stále srovnáno, 3:3.

Shim Sang-Min bez problémů proměňuje, 2:3.

Arebat taktéž nedává a po třetí sérii je srovnáno, 2:2!

Han Sang-Gyu úspěšný, 2:2.

Ismael proměnil a Irák po dvou penaltách na obou stranách vede 2:1.

Za Jižní Koreu jako druhý kopal Yeon Je-Min, ovšem ten přestřelil! Stále 1:1 a ve výhodě je Irák.

Faez taktéž dává, 1:1.

První penaltu kopal korejský Kim Sun-Woo a proměňuje, 0:1.

Střílení penalt začíná.

Druhé prodloužení skončilo.

120
    Jižní Korea právě vstřelila branku!

Neskutečné, Jižní Korea ve druhé minutě nastavení srovnává! Ke střele se dostal právě JUNG HYUN-CHUL, který byl na hřišti chvíli a jeho střela zapadla za záda Hameeda.

120
    Jižní Korea ještě střídá. Odešel Kwon Chang-Hoon, toho nahradil Jung Hyun-Chul.

Štěpán Slovák

Branky: 21. Faez (pen.), 42. Shakor, 118. Shakor, rozh. pen. Shakor – 25. Chang-Hoon, 50. Gwang-Hoon, 120. Hyun-Chul

Karty:   39. Nadhim (IRK), 48. Salman (IRK) – 20. Hyun (KOR), 44. Sang-Woo (KOR), 95. Sang-Gyu (KOR)

Irák: (4-3-3) Hameed – Nadhim, Arebat, Faez, Adnan – Salman, Kamil (112. Ismael), Tareq – Shakor, Abdulhussein (94. Kadhim), Qasim (69. Shwkian)
    Jižní Korea: (4-2-3-1) Lee Chang-Geun – Song Joo-Hoon, Yeon Je-Min, Kim Yong-Hwan, Shim Sang-Min – Han Sang-Gyu, Lee Chang-Min (106. Woo Joo-Sung) – Kim Sun-Woo, Kang Sang-Woo (45. Lee Gwang-Hoon), Kwon Chang-Hoon (120. Jung Hyun-Chul) – Kim Hyun

Rozhodčí: Williams – Cream, Anaz