4:1 (1:0)
Francie
Pondělí 15.07.2013, 23:45Mistrovství světa v inline hokeji IIHF

Už zítra se ve stejný čas střetne s výběrem Lotyšska a onlajny.com budou opět u toho. Zatím mějte krásnou noc a jen ty nejlepší sny. (00:55:52)

Český národní tým zvládl vstup do turnaje s noblesou. V prvním poločase měl zejména v obranné činnosti několik okének, ale pak už zápasu jasně dominoval. Připisuje si tak na své konto zasloužené vítězství 4:1.

40:00
    Zápas skončil.

39:17
    Češi si ještě zahrají přesilovku, na trestnou odešel Lapresa.

39:04
    Lapresovu dělovku někde z prostoru mezikruží likviduje vynikající Handl.

38:47
    V tichu haly Honda centre jsou slyšet i pokyny českých trenérů. Jeden z nich zněl jasně: "Hraj to dozadu!". Čekáme na konec zápasu.

37:54
    Beziau to opět neprovedl špatně. Ani tentokrát ale na Handla nevyzrál. Má s ním v dnenším utkání jasně zápornou bilanci.

37:44
    Ještěže si teď Francouzi nevšimli úplně volného Hamona. Takhle byla z jejich akce pouze nepříliš důrazná střela Courauda.

37:14
    Tvrzník teď vší silou pouze napálil puk na vlastní polovinu za Handlovu branku. Češi už hrají také trochu na čas.

35:57
    Opět krásná individuální akce v podání Cika, nicméně Rebuffet stál přesně tam, kde stát měl.

34:22
    Francouzi malinko ožili, ale Handl jejich pokusy zastavuje.

32:04
    Francie právě vstřelila branku!
    Tak přece jen se Francouzi dočkali čestného úspěchu! Lapresa sice na Handla dvakrát nevyzrál, nakonec se však prosadil JULIAN COURAUD. Asistence: Yohann Jalinier.

31:10
    Za nedovolené bránění odešel na trestnou Tvrzník.

30:44
    Francouzi mají výhodu! Opět si zahrají přesilovku.

29:48
    Střídání gólmanů na francouzské straně! Místo Lefrance přichází Rebuffet.

28:14
    Francouzi se ve druhém poločase prakticky úplně vypařili z povrchu zemského. Zatímco v první půli měli přehršel šancí, teď zatím pouze jedinou. A navíc se i nadále pouze brání.

27:06
    Česko právě vstřelilo branku!
    Další demonstrace jednoduchosti. Tentokrát nabral na vlastní polovině rychlost obránce PATRIK ŠEBEK a v samostatném úniku si s Lefrancem poradil. Pochvalme také správně načasovanou nahrávku Marka Loskota. Asistence: Marek Loskot.

26:08
    Češi si hrají s pukem a soupeři ho půjčují pouze sporadicky. O vítězi zápasu je jasno.

25:10
    Beziau však vzápětí viděl před brankou osamoceného Jaliniera, který ovšem ani tentokrát nepokazil Handlovi čisté konto. Další skvělý postřeh českého brankáře.

Radek Barkman

Branky a nahrávky: 5. Loskot (Kafka), 21. Kafka (Veselý), 23. Cik (Tvrzník, Besser), 28. Šebek (Loskot) – 33. Couraud (Jalinier)

Česko: Handl – Tvrzník, Strýček, Vozdecký, Šebek, Cik, Bernad – Besser, Veselý, Loskot, Kafka, Šimo, Přibyl, Jiřík, Fiala.
    Francie: Lefranc (30. Rebuffet) – Hamon, Gregoire, Tijou, Couraud, Ladonne, Thomas – Lapresa, Jalinier, Beziau, Boitard, Fontanile, Guerin.