Dubnica – Šamorín 1:4 (kon.) | R. Sobota – Michalovce 1:1 (kon.) | L. Mikuláš – Bardejov 0:1 (kon.)
Prešov – Podbrezová 2:0 (kon.)
FK Dubnica
1:4 (1:1)
FC ŠTK 1914 Šamorín
sk Sobota 27.07.2013, 17:30 • Mestský futbalový štadión MFK Dubnica nad Váhom • MONACObet liga

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 17:30.

Príjemný deň, vítam Vás pri sledovaní 2. kola II. futbalovej ligy, v tomto prenose si posvietime na duel medzi domácim MFK Dubnica a hosťami z FC ŠTK 1914 Šamorín.

MFK Dubnica nezačala ročník 2013/2014 ideálne, práve naopak. Zverenci Petra Gergelyho cestovali v prvom kole na východ, do Michaloviec, odkiaľ si odviezli "trojku". Prvý gól vsietil vtedy Podhorin, dvoma presnými zásahmi a úpravou na 3:0 sa prezentoval Hamuľak. V tíme MFK Dubnica sa cez letnú prípravu stalo viacero zmien, veľa hráčov postúpilo a káder tvoria hlavne mladí hráči z dorastu.

FC ŠTK 1914 Šamorín naopak začal túto sezónu úspešne. V prvom kole totiž privítal doma skúsenú Šaľu, ktorú po deväťdesiatich minútach zdolal tesne 2:1. Všetky góly vtedy padli a v druhom polčase, najprv sa z otváracieho gólu tešili hostia, najviac Čurgali, ktorý bol autorom presného zásahu. Potom však v závere stretnutia prevládali hostia, najmä strelecky. Marušín a Cemba vsietili po jednom góle, čím zabezpečili pre svoj tím všetky tri body.

MFK Dubnica je pred týmto zápasom na predposlednom mieste (o skóre lepšia než Spartak Trnava B), Šamorín je tretí.

Tieto dva celky sa v minulom ročníku stretli trikrát. V 2. kole Dubnica vyhrala na pôde Šamorína 2:0, v 13. sa taktiež radovali Považania – 2:1. Tretí vzájomný stret v 24. kole vyšiel úspešnejšie pre Šamorín, ktorý doma zvíťazil 2:0.

Je ťažké tipnúť si, kto v tomto prenose vyhrá alebo či sa budú body deliť. Sledujte preto náš prenos a dozviete sa tie najčerstvejšie informácie z Mestského futbalového štadióna v Dubnici nad Váhom. Začíname krátko pred 17:30.

V tejto chvíli Vás pozdravujem z Mestského futbalového štadióna MFK Dubnica, hráči oboch tímov sa momentálne rozcvičujú na hracej ploche. O malú chvíľu si predstavíme zostavy.

Úvodné zostavy:

MFK Dubnica nad Váhom: Maťašovský – Múdry, Púpala, Ranko, Bašić, Bilovský, Urban, Takáč, Liener, Šmahajčík ("C"), J.Vaško.

FC ŠTK 1914 Šamorín: Pentek – Fulmek, Marušin, Čemba, Cmarko, Mezovský, Javorina, Stojanović, Pončák ("C"), P.Vaško, Vilkovský.

Rozhodcovia: Vlčej – Benko, Jenčura.

-22
    V Dubnici nad Váhom dnes poriadne pečie. Od rána ostré slnko páli, i teraz na večer je teplota vzduchu poriadne vysoká, 34°C. Je teda dosť pravdepodobné, že tento zápas sa nebude niesť v duchu plnej odovzdanej hry, čakať môžeme i dlhšie prerušenia hry a častejšie občerstvovanie. Je to však viac než pochopiteľné.

-15
    Všetci futbalisti sa práve pobrali do šatní aby sa nachystali na úvodný výkop, ktorý je naplánovaný na 17:30.

Hráči oboch tímov sú už nastúpení na hracej ploche, spoločnosť im robí rozhodcovská trojica Vlčej – Benko, Jenčura. Dubničania budú hrať dnes v bielych dresoch, hostia v modrých farbách.

1
    Stretnutie práve začalo.

1
    Úvodný výkop mali hostia zo Šamorína. Okamžite vyštartovali smerom dopredu.

1
    A už svoj výlet aj hneď končia. Rozhodca ich zastavil hvizdom – píska sa útočný faul.

1
    Podobne i Dubničania, taktiež sa v útoku previnili faulom.

2
    Dubnica drží loptu na svojich kopačkách, zatiaľ na vlastnej polovici ihriska.

2
    Šamorín hru kúskuje, druhé vhadzovanie za sebou. Dubnica loptu kontroluje viac, no zatiaľ nijako nebezpečne nezahrala.

3
    Hostia si pomohli brankárom Pentekom, ten loptu vracia do poľa. Dubničania sa musia znovu snažiť o útočnú polovicu.

3
    Šamorín dáva gól!
    Veľmi lacný gól. PETER STOJANOVIĆ si sám vbehol do šestnástky po pravej strane, dostúpil až na päťku a ľahkým popostrčením do protipohybu brankára otvára stav stretnutia.

5
    Vaško bol vysunutý z hĺbky obrany, s loptou vpredu však veľa toho nevymyslel. Pohľadom hľadal spoluhráčov, ale tí boli v nevýhodných pozíciach. Ohrozenie brány súpera teda neprišlo.

5
    Vilkovský okúsil strelu z hranice šestnástky, lopta Maťašovskému najprv vypadla, no na druhýkrát ju už skrotil.

7
    Púpala nešťastne priťukol loptu Cmarkovi, ten išiel s loptou sám, v tandeme mal spoluhráčov. Pri prechode do šestnástky sa mu ale lopta zamotala medzi nohami, strela ani prihrávka neprišla.

8
    Center od Šmahajčíka na istotu Pentek chytil do rúk a následne rýchlo rozohral.

8
    Takáč si na dvadsiatich metroch zasekol obrancu a následne skúsil vystreliť, no mieril nad.

10
    Takáč skúsil vysunúť Vaška prihrávkou po výške z hĺbky defenzívy, dubnický útočník bol ale už v ofsajde.

10
    Prízemná strela od Mezovského bola pre Maťašovského malinou.

12
    Šamorín skúsil kolmicu, pri lopte bol však Maťašovský skôr ako Vilkovský.

13
    Veľa sa toho v zápase ešte nestalo. Okrem rýchleho gólu vidíme medzišestnástkový futbal.

14
    Urban nepochopil kolmicu mierenú na neho, Pentek chytil do rúk.

14
    Vaško na ľavom krídle neodcentroval, vybojoval pre svoj tím aspoň rohový kop.

15
    Lopta mierená na Múdreho, ten hlavičkoval do súpera a od neho sa odrazila za čiaru. Roh sa bude opakovať z druhej strany.

15
    Tak toto bola prvá vážna šanca Dubnice a mohlo byť aj vyrovnané! Po rohu centroval späť do ohňa Liener, Múdry hlavou priťukol na os, kde stál sám na jedenástkovom bode Vaško, ale ten z prvej prestrelil bránu!

16
    Roh Šamorína, hlavou loptu tečoval Marušin, trafil iba vrchnú sieť.

17
    Útočné rady Dubnice si nerozumeli. Bašić chcel ľahkým lobom poslať Takáča do dobrej príležitosti, druhý menovaný to ale nepochopil a ostal len stáť ako prikovaný.

18
    Cmarko prihrával na voľného Vilkovského, ten bol už ale dávno v ofsajde. Rozhodca si to všimol.

19
    S veľkým krikom padol na zem hráč hostí, konkrétne je to Javorina. S iným hráčom sa ale nezrazil, pravdepodobne nejak zle dostúpil pri odkope lopty.

20
    Zlý odkop brankára Penteka Dubničania nevyužili, Takáčovi lopta odskočila od nohy. Šmahajčík sa k nej ešte dral, ale nevybojoval ju.

21
    Hrá sa predovšetkým v okolí stredovej čiary. Ak sa tímy odhodlajú k útoku, bližšie ako k hranici veľkého vápna sa nedostanú.

23
    Nákop smerom dopredu od hráčov Šamorína nebol presný, Maťašovský bol pri lopte prvý.

24
    Rozhodca hru na chvíľu prerušuje, hráči sa idú osviežiť a občerstviť. Máme teda chvíľku čas.

26
    Stretnutie pokračuje.

26
    Bašić bol pri prieniku pridržaný, rozhodca citlivo udelil výhodu, avšak Dubničania loptu krátko na to stratili.

27
    Roh Múdry hlavou nezachytil, vo výskoku zakročil Pentek.

29
    Z ľavého krídla centroval do ohňa Bašić. Ten našiel Šmahajčíka, ten bol v nevýhodnej pozícii a nedokázal zakončiť. Nepodarilo sa to ani Vaškovi.

30
    Ľahký center končí v rukách Maťašovského.

31
    Polhodina hry za nami, na šestnástke si loptu spracoval Mezovský, ktorý z half-voleja ovalil len centimetre nad brvno.

32
    I teraz loptu kontroluje Dubnica. Domáci sú s ňou však priďaleko od Penteka, do veľa príležitostí sa nedostávajú. Center od Múdreho odhlavičkoval Peter Vaško za čiaru, čím ponúkol Dubničanom ďalší roh.

32
    Dubnica mohla vyrovnať. Po rohu sa lopta odrazila k Petrovi Rankovi, ktorý bol obranou zabudnutý, z päťky však trafil iba bočné sito!

33
    Skrátená kolmica na Vaška, pred ním jeho menovec Peter odkopol na ďalší roh.

34
    Všetky rohové kopy Dubnica smeruje na vzdialenejšiu žrď. Ani teraz sa tam Šmahajčík nepresadil.

35
    Ján Vaško napádal brankára, ten musel v rýchlosti odkopnúť, trafil iba tribúnu.

37
    Nenápadná strela od Urbana mala napokon vynikajúce parametre! Jemný padáčik smeroval presne pod brvno, Pentek sa musel poriadne natiahnuť.

38
    Po rohu pálil znovu Urban, tentokrát z druhej strany, teraz ale dosť vysoko.

38
    Pred Petrom Vaškom odkopol na roh Ranko.

39
    Rohový kop sa kopal zbytočne, hostia v pokutovom území faulovali.

40
    Dubnica dala gól!
    Päť minúty pred prestávkou prichádza vyrovnanie! Bilovský útok trochu spomalil, napokon však vyslal presný center na ROLANDA ŠMAHAJČÍKA, ktorý si loptu spracoval a halfvolejom ovalil presne tam, kde brankár Pentek nemal dosah.

42
    Dubničanov gól nakopol, Šmahajčík hľadal mäkkým centrom Vaška, Pentek pred ním loptu ešte zachytil.

43
    Peter Stojanović nešetrným zákrokom poslal Urbana k zemi, za čo si vyslúžil prvú žltú kartu v zápase.

43
    Center bol dobre kopnutý, Pentek si ale situáciu postrážil a mal aj dostatočný rozhľad.

44
    Dubnická ofenzíva získala ďalší rohový kop.

45
    Rozhodca bude nadstavovať ešte jednu minútu.

45+1
    Šmahajčík mohol v závere polčasu skórovať po druhýkrát, Vaško ho našiel ideálne, no Roland si loptu dlho narovnával, až napokon mu strelu tečovali obrancovia.

Prvý polčas skončil.

V prvom polčase sme videli rýchly úvodný gól, ktorý padol už v 3. minúte po nenápadnej samostatnej akcii Stojanovića. Potom sa hra už viac-menej vyrovnala, menšiu územnú prevahu mali Dubničania. Vyústilo to až do vyrovnávajúceho gólu, ktorý padol v 40. minúte. Šmahajčík namieril presne – 1:1. Druhý polčas začne zhruba o 18:31.

Pripomeňme si úvodné zostavy:

V prvej štyridsaťpäť minútovke ani jeden tím nestriedal.

Hráči sa už pomaly vracajú späť na trávnik, druhý polčas začne o pár momentov.

46
    Začal druhý polčas.

46
    Cez prestávku ani jeden z tímov zmenu v zostave neurobil.

47
    Z ľavého rohu šestnástky okúsil točenú strelu Vilkovský, Maťašovský sa síce natiahol, ale zasahovať napokon nemusel – lopta letí nad.

48
    Veľká chyba Dubnickej obrany vyúsťuje do vedúceho gólu Šamorína. MICHAL CMARKO dostal ideálnu prihrávku do behu, na Maťašovského išiel úplne sám a ľahkou prízemnou strelou ho prekonal.

49
    Šmahajčíka zastavil šlapákom Javorina. Priamy kop z pomerne veľkej vzdialenosti ponúknutý Dubnici.

50
    Urban zatočil loptu k vzdialenejšej žrdi, tam sa Múdry tienený bekom nepresadil.

51
    A je vymaľované! LUKÁŠ ČEMBA sa rozbehol s loptou sám, obišiel snáď štyroch-piatich Dubničanov, dostal sa na jedenástkový boh a odtiaľ ľahko vsietil gól.

53
    Takáč sa dral za loptou, obranca Javorina hlavou prihral Pentekovi a ten chytil do rúk.

53
    Ranko skúsil strelu miernej výške a z pomerne veľkej vzdialenosti, Pentek mal dostatočný rozhľad a chytil.

54
    Mohlo byť 1:4, Marušin napriahol z ťažkého uhla a minul bránu asi o meter.

55
    Urban si priťukol loptu s Bilovským, následne centroval na druhú stranu, kde bol Liener, pred ním obranca hlavičkoval na roh. Ten Dubničania zahrali na krátko, loptu chvíľu podržali, následne do ohňa vrátil loptu Múdry, ale Pentek vyboxoval.

56
    Obaľovačka Vilkovského bola myslená na šibenicu, realita je však iná – lopta letí nad bránu.

57
    Vilkovský skúsil kolmicu na rozbehnutého Petra Vaška, tomu chýbal krok či dva.

59
    Dubničania ponúkli súperovi možnosť rohového kopu. Zahrávať ho bude Stojanović.

59
    Ten to mieril na bližšiu žrď, tam boli domáci futbalisti v presile.

59
    Tak za takýto gól by sa nehanbil ani Ronaldo. VLADIMÍR PONČÁK napriahol z úctyhodných tridsiatich metrov a šibenicu brány trafil naozaj ukážkovo.

61
    Dubnická defenzíva si nerozumie, Múdry s Maťašovským na seba kričia, nakoľko títo dvaja hráči takmer zavinili piaty gól v sieti Dubnice.

61
    Vilkovského strela z osi ihriska Maťašovskému vypadla, situáciu zachránil Ranko odkopom.

62
    Dubnica už akoby vypustila. Fulmek si vzal loptu namieril si to pomedzi štyroch a takmer uspel. Posledný bek, Púpala, sklzom zachránil domácich.

63
    Dvojité striedanie Dubnice: Svorada za Múdreho, Mego vymení Lienera.

64
    Svoradov prvý dotyk s loptou, dubnický futbalista pálil zo šestnástkového oblúka, Pentek hravo chytil.

65
    Peter Gergely vyčerpal svoje striedania v priebehu dvoch minút, Bašíc v hre končí, prichádza Čiernik. Či dokážu traja noví muži na ihrisku niečo spraviť s nepriaznivým stavom je otázne.

66
    Vaško faulovaný v strede poľa, lopta prisúdená teda Dubničanom.

68
    Stojanovićov center našiel hlavu Tomáša Marušina, ten z prvej mieril trochu nad.

68
    Svorada hokejovým bodyčekom odrovnal Čembu, rozhodca zapískal faul.

69
    Prvá prihrávka sa nevydarila, druhá je neplatná. Vilkovský v ofsajde.

71
    Svoradova prízemná strela bola prislabá a nepresná.

71
    Rozhodca prerušuje hru a dáva pokyn hráčom na prestávku. Tí sa môžu ísť v krátkosti občerstviť.

73
    Lopta sa párkrát poodrážala od hráčov na hrane vápna, Takáč ani Svorada sa do zakončenia nedostali, i keď im v ceste stál iba jeden defenzívne ladený hráč.

74
    Striedajú hostia, Vilkovský zápas nedohrá, vymení ho Cvejić.

75
    Stojanović si to namieril medzi štyroch, tentokrát sa cez nich nepreštrikoval.

76
    Takáč chcel hlavou poslať loptu brankárovi do rúk, ten ho však nepochopil a sám za ňou vyštartoval. Hráči sa takmer zrazili a skoro si dali vlastný gól. Našťastie pre Dubnicu je to len roh pre hostí.

77
    Mego chcel potiahnuť, stroskotal už na druhom hráčovi.

78
    Pekná kombinácia Dubnice, snáď najkrajšia v zápase. Svorada na Mega, ten na Šmahajčíka. Šmahajčík vrátil Svoradovi, brankár zle prečítal hru a vybehol chytať center, Svorada mal k dispozícii celú bránu odkrytú. I tomu bolo však málo a medzi tri žrde sa netrafil.

78
    Druhé striedanie hostí, Mezovský dolu, Jančovič hore.

79
    Takáč poslal dobrý prízemný center, vo vápne bola až trojica hráčov v bielom, ani jeden loptu nezachytil.

80
    Tečovaná strela Stojanovića trafila žrď podopierajúcu zadný roh siete. Lopta bola tečovaná, nasleduje roh hostí.

80
    Maťašovský roh chytil do rúk.

81
    Vaško rukami pridržal Marušina, rozhodca si to všimol a zapískal faul.

82
    Dubničania vždy svoju akciu zbytočne zbrzdia, čím umožnia súperovi vrátiť sa v hojnom počte.

82
    Posledné striedanie v zápase, autor prvého gólu, Stojanović, bude vymenený Klimentom.

83
    Faul Petra Vaška, po ňom ostáva ležať na zemi jeho menovec Ján.

84
    Priamy kop Dubnice, lopta padla na päťku, odtiaľ ju hostia rýchlo upratali.

85
    Roh od Urbana chytil Pentek do rúk a okamžite vykopol. Jeho spoluhráči nedokázali loptu dobehnúť.

85
    Jančovič vystrúhal dobrý center presne na hlavu Cmarka, ktorý z prvej zakončil. Maťašovský predviedol úspešný zákrok, ešte predtým však čiarový rozhodca avizoval ofsajd.

87
    Center na Sovaradu od Takáča bol veľmi nepresný. Už sa pravdepodobne toho veľa nestane, Šamorín si domov odvezie všetky tri body.

89
    Na ihrisku to začína mierne vrieť, Čemba pravdepodobne kvôli slovným urážkam napadol Čiernika posotením, za čo si vyslúžil kartu. Dubnický hráč sa do stretu nezapájal, kartu nedostal.

90
    A mohlo byť 1:5! Jančovič dostal ideálnu prihrávku do behu, z prvej ovalil a opečiatkoval brvno!

90+1
    Nadstavovať sa bude ešte jedna minúta, čo je trochu čudné. Videli sme 3 góly, 6 striedaní a 1 občerstvovaciu prestávku.

Je tu koniec, Dubnica prehrala na domácej pôde vysoko 1:4. Po polčase bolo skóre ešte nerozhodné, 1:1, no druhý polčas patril hosťom. V 48. minúte skóroval Cmarko, o tri minúty na to skóroval Čemba. V 59. minúte upravil na 1:4 Pončák.

Ďakujeme za pozornosť a tešíme sa na Vás aj nabudúce. (19:20:40)