Bordeaux – Monaco 0:2 (kon.) | Évian TG – Sochaux 1:1 (kon.) | Lille – Lorient 1:0 (kon.)
Lyon – Nice 4:0 (kon.) | Nantes – Bastia 2:0 (kon.) | Rennes – Remeš 2:1 (kon.)
Valenciennes – Toulouse 3:0 (kon.)
Évian Thonon Gaillard
1:1 (1:0)
FC Sochaux
Sobota 10.08.2013, 21:00 • Parc des Sports (Annecy, Francie) • Francouzská Ligue 1 Uber Eats

Valenciennes – Toulouse 3:0 (1:0)

Mně už nezbývá nic jiného než se s Vámi rozloučit. Ode mě je to tedy dnes vše, Všem přeji krásný zbytek sobotního večera a víkendu a u dobrého nevyzpytatelného fotbalu někdy zase na počtenou. Děkujeme Vám za pozornost, příště se na Vás opět těšíme a určitě nám zachovejte přízeň i do dalších fotbalových klání nejen z francouzské Ligue 1. Nebojte, bude to stát za to! Dnešními komentáři 1. kola Vás doprovázeli Martin Doležal, Václav Soukup, Lukáš Švéda, Pavel Kuba, Petr Blakala, Dominik Rejthar a Petr Vavruška. Mějte se hezky, na shledanou a dobrou noc.

Zápas 1. kola nového ročníku mezi celky Évian Thonon Gaillard a FC Sochaux končí spravedlivou remízou. Oba celky si vytvořili spoustu nadějných šancí. Dá se říct, že první půle patřila spíše domácím, kdy se už ve 4. minutě prosadil z centru Fabrice Ehret a druhá půle patřila spíše hostům, kdy se trefil ze vzdálenosti dvaceti metrů Roy Contout. Nicméně, je to konečných 1:1 a obě mužstva i trenéři vypadají spokojeně. Fanoušci se rozhodně nenudili a odcházejí ze stadionu spokojeni, jak domácí, tak hosté.

90+3
    Benezet se pokoušel o střelu, ta šla hodně nad.

90+2
    Posledních 60 vteřin do závěrečného hvizdu.

90+1
    Évian kombinuje teď na polovině Sochaux.

90
    Hlavní rozhodčí Kalt nastaví 3 minuty nad rámec hrací doby.

90
    Hostující obrana si s ním velice dobře poradila a pokouší se ještě zaútočit.

89
    Domácí budou mít jednu z posledních šancí. Mají rohový kop. Benezet centruje...

88
    Uvidíme ještě nějakou branku nebo zápas skončí 1:1? To nám prozradí posledních pár minut.

87
    Évianští se ještě snaží něco vymyslet, nedaří se jim to.

86
    Do konce utkání zbývá něco přes 5 minut.

84
    Gólman Laquait teď vyrazil střelu Contouta.

84
    Hosté mají k dispozici další volný přímý kop.

82
    Poslední domácí střídání. Escoabar střídá Cédrica Barbosu.

Petr Vavruška

Branky: 4. Ehret – 54. Contout

Karty:   64. Sorlin (EVA) – 69. Carlão (SOC), 79. Faussurier (SOC)

Évian Thonon Gaillard: (4 – 4 – 2) B. Laquait – Y. Sabaly, J. Mensah, C. Mongongu, D. Wass – N. Benezet, M. Rabiu, O. Sorlin (C) (69. C. Cambon), F. Ehret (68. F. Bertoglio) – K. Bérigaud, C. Barbosa (82. A. Escobar). Trenér: Pascal Dupraz
    FC Sochaux: (4 – 4 – 2) S. Pouplin – S. Corchia, M. Peybernes, C. Kanté, J. Faussurier – J. Eickmayer, Carlão (79. Doubai), R. Contout, R. Boudebouz – C. Bakambu, E. Butin (72. S. Privat). Trenér: Eric Hély

Rozhodčí: Philippe Kalt (Francie) – Cedric Moreau (Francie), Alexandre Viala (Francie), (Guillaume Janin – (Francie))