Aktobe – Dynamo Kyjev 2:3 (kon.) | Dinamo Tbilisi – Tottenham 0:5 (kon.) | Karabach – Frankfurt 0:2 (kon.)
Kubaň Krasnodar – Feyenoord 1:0 (kon.) | Jablonec – Real Betis 1:2 (kon.) | Minsk – Standard 0:2 (kon.)
Atromitos – Alkmaar 1:3 (kon.) | Maccabi Haifa – Astra Giurgiu 2:0 (kon.) | Kalju – Dněpropetrovsk 1:3 (kon.)
Molde – Kazaň 0:2 (kon.) | Salzburg – Žalgiris Vilnius 5:0 (kon.) | Esbjerg – Saint-Étienne 4:3 (kon.)
St. Gallen – Spartak 1:1 (kon.) | Kukësi – Trabzonspor 0:2 (kon.) | Elfsborg – Nordsjaelland 1:1 (kon.)
Hafnarfjördur – Genk 0:2 (kon.) | CS Pandurii – Braga 0:1 (kon.) | Tromsø – Besiktas 2:1 (kon.)
Apollon Limassol – Nice 2:0 (kon.) | Swansea – Ploiesti 5:1 (kon.) | Partizan Bělehrad – Thun 1:0 (kon.)
Rijeka – Stuttgart 2:1 (kon.) | Vojvodina – Šeriff Tiraspol 1:1 (kon.) | Černomorec Oděsa – Skënderbeu 1:0 (kon.)
Udinese – Liberec 1:3 (kon.) | Waregem – APOEL 1:1 (kon.) | Grasshoppers – Fiorentina 1:2 (kon.)
Rapid – Dila Gori 1:0 (kon.) | Sevilla – Śląsk 4:1 (kon.) | Estoril – Pasching 2:0 (kon.)
Esbjerg fB
4:3 (1:2)
AS Saint-Étienne
Čtvrtek 22.08.2013, 19:00 • Sport & Event Park, Esbjerg, Dánsko • Evropská liga (předkola)

To je z dnešního onlajn přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou. (20:53:01)

První utkání mezi Esbjergem a Saint-Étienne je u konce. V divoké přestřelce nakonec padlo sedm krásných branek a z vítězství 4:3 se nakonec radovali domácí fotbalisté. Pokud však dánský klub chce pomýšlet na postup, nesmí na hřišti Saint-Étienne prohrát. K postupu stačí Esjbergu remíza. Naopak, francouzskému klubu zase stačí výhra klidně i 1:0.

90+2
    Střídání v týmu Esbjerg fB: ze hřiště odchází Lekven, přichází Askou.

90
    Je tu devadesátá minuta, hosté útočí, centr z levé strany vyboxovává Rønnow.

88
    Cohade se dostává ke střele "z první" před vápnem soupeře, ale míč letí vedle branky.

86
    Snadná střela hostů, která končí v náruči domácího gólmana.

85
    V závěru utkání jsou aktivnější fotbalisté Esbjergu.

84
    Střídání v týmu AS Saint-Étienne: ze hřiště odchází Tabanou, přichází Sissoko.

82
    Sedm gólů, to v dnešním prvním utkání čtvrtého předkola Evropské ligy čekal asi málokdo.

80
    Esbjerg právě vstřelil branku!
    Ano, sedmý gól zápasu dává domácí PETER ANKERSEN, který se prosadil výstavní trefou z pravé strany, z hranice šestnáctky, míč zaplul přesně ke vzdálenější tyči, gólman Ruffier byl na střelu krátký, domácí vedou 4:3.

80
    Je před námi závěrečná desetiminutovka dnešního zajímavého utkání, dočkáme se sedmého gólu?

77
    I když domácí dokázali vyrovnat, přesto je tento výsledek jednoznačně příznivější pro hosty, pro které hovoří tři góly vstřelené na hřišti soupeře!

75
    To je gólostroj v Sport & Event Park v Esbjergu! Šestý gól dává domácí kapitán HANS HENRIK ANDREASEN, který se dokázal probojovat k hlavičce uvnitř pokutového území soupeře a přesně zamířit míč do branky. Je vyrovnáno – 3:3!

74
    Hosté v poklidu odvrací, přesto domácí zůstávají u míče na polovině Saint-Étienne.

73
    Rohový kop pro Esbjerg. Z levé strany rozehrává J. Ankersen.

72
    Domácí kombinují na polovině hřiště a hledají "cestičku" k brance hostů.

71
    To je pro Esbjerg nepříjemná studená "sprcha". Domácí se z nerozhodného stavu radovali sotva šest minut a hosté již opět vedou.

70
    Saint-Étienne právě vstřelilo branku!
    A ze třetího rohového kopu v řadě se již hosté prosazují, LOIC PERRIN se fantasticky vrhl po míči a ve vzduchu dokázal pravou nohou usměrnit míč do sítě.

69
    Krátce nato ale hosté rozehrávají další roh z pravé strany. Perrinovo střela z malého vápna je zablokována, třetí rohový kop v krátké době po sobě pro Saint-Étienne.

69
    Rozehrává z pravé strany Tabanou, ale domácí odvrací do bezpečí.

68
    Rohový kop po zásahu Drobo-Ampema.

68
    Střídání v týmu AS Saint-Étienne: ze hřiště odchází Clément, přichází Cohade.

67
    Rasmussen fauluje Brisona a hosté budou rozehrávat další standardní situaci.

66
    Míč prolétl zhruba dva metry vedle domácí branky.

65
    Hosté mají k dispozici volný kop po faulu Lekvena, rozehrává Tabanou.

64
    Z levé strany rozehrál J. Ankersen, Ruffier nedokázal vyboxovat míč, ten dopadl před něho, kde se v nastalém zmatku nejlépe zorientoval MICK VAN BUREN, který vyrovnává!

63
    Rohový kop pro Esbjerg z levé strany.

62
    Domácí Van Buren je v ofsajdu, útočná akce Esbjergu končí.

61
    Střídání v týmu Esbjerg fB: ze hřiště odchází Lyng, přichází Rasmussen.

60
    Je za námi hodina hry, hosté přestáli tlak Esbjergu v úvodu druhého poločasu a stále vedou 2:1.

59
    Ruffier vykopává od branky.

58
    Hosté rozehrávají rohový kop z pravé strany, Hamouma centruje přesně na hlavu Perrina, kterého hlavičku chytá Rønnow.

57
    Vzrušení zbytečné, Knudsen byl levé straně v ofsajdu, jeho centr byl již zbytečný.

56
    Hosté se zatím pouze brání, domácí hrají velmi dobře.

55
    Celá akce ale končí nepřesným centrem z pravé strany.

54
    Dobrá přihrávka na P. Ankersena, domácí kombinují před pokutovým územím soupeře.

52
    V úvodu druhého poločasu jsou domácí o něco aktivnější, dokáží vyrovnat?

50
    Zouma se těžce zvedá z trávníku, nakonec po krátkém pokulhání běhá opět jako "srnec".

48
    Další útočná akce Esbjergu, hosté odvrací do zámezí.

47
    Pouze do břevna hlavičkuje domácí Diouf, to byla velká šance domácích!

46

Sledujte i dál náš onlajn přenos, druhý poločas začíná přibližně ve 20:03 hodin.

Po prvním poločase vedou hosté na hřišti Esbjergu 2:1. Do vedení dostal AS Saint-Étienne ve 22. minutě Tabanou, ovšem hned po čtyřech minutách srovnal domácí P. Ankersen. Vedení na stranu hostů strhl ve 42. minutě Hamouma a tento stav vydržel až do hvizdu sudího Maddena, který ukončil první pětačtyřicetiminutovku.

45+2
    Sudí Madden nastavil dvě minuty nad rámec základní hrací doby prvního poločasu, domácí faulují na polovině Saint-Étienne.

45+1
    Je z toho střela mimo branku, hosté rozehrávají. To vše již v první minutě nastaveného času.

45
    Začíná pětačtyřicátá minuta prvního poločasu, domácí kombinují na polovině soupeře.

42
    ROMAIN HAMOUMA se dokázal prosadit skvělou střelou z pravé strany, z hranice pokutového území soupeře, na jeho přízemní střelu byl gólman Rønnow krátký a hosté opět vedou!

41
    Domácí vhazují z pravé strany, na polovině hřiště, ale nedaří se jim dostat do blízkosti branky soupeře.

40
    Je před námi závěrečná pětiminutovka prvního poločasu, stav je stále vyrovnaný, a to 1:1.

37
    Ale domácí z této akce nic nevytěžili, je to odkop od branky hostujícího AS.

36
    Lemoine fauluje na vlastní polovině a Lekven rozehrává z pravé strany.

35
    Hosté rozehrávají rohový kop z levé strany, Lemoine střílí z levé strany, ale míč letí mimo branku.

34
    Míč se ocitá na druhé straně u gólmana Ruffiera.

33
    Rønnow rozehrává od vlastní branky.

31
    Zraněným hráčem je obránce záložník Lyng, který odchází v doprovodu lékařů mimo hrací plochu k ošetření.

30
    Nepříjemný obrázek, jeden z domácích hráčů utrpěl nepříjemné zranění na čele, je vidět i krev.

29
    Rohový kop pro Saint-Étienne, z levé strany rozehrává Hamouma.

29
    Až se to povedlo Knudsenovi.

28
    Domácím se nedaří odkopnout míč z vlastního pokutového území.

26
    Také domácí se prosazují z volného kopu! PETER ANKERSEN dokázal střelou přes zeď umístit míč přímo k tyči, Ruffier se po střele natahuje marně.

25
    Domácí se drželi před pokutovým územím Saint-Étienne a nakonec si vybojovali volný kop po faulu Tabanoua.

24
    Rohový kop pro Esbjerg, z levé strany rozehrává J. Ankersen.

22
    Výborně kopnutá standardka, přízemní střelou se prosazuje FRANCK TABANOU a hosté vedou!

21
    Obrana Esbjergu je pod tlakem, Knudsen fauluje Hamoumu a hosté budou mít k dispozici volný kop ze vzdálenosti zhruba pětadvaceti metrů.

19
    Hamouma nedokázal udržet míč na pravé straně, domácí rozehrávají.

17
    Diouf zkouší na hranici pokutového území soupeře vystřelit z otočky, ale střela byla hodně slabá.

15
    Hamouma rozehrává vzápětí další rohový kop AS Saint-Étienne, ale obrana Esbjergu odvrací.

15
    Hosté mají k dispozici rohový kop, Tabanou rozehrává z levé strany.

13
    J. Ankersen rozehrává další rohový kop, opět z levé strany. Dobrá střela Dioufa z hranice pokutového území, míč prolétl jen těsně vedle branky!

12
    Výborně vyboxovává gólman AS Saint-Étienne Ruffier.

11
    První rohový kop domácích bude rozehrávat z levé strany J. Ankersen.

9
    Domácí kombinují před pokutovým územím soupeře, Diouf střílí, ale hodně nepřesně.

8
    Nepřesná přihrávka hostů na polovině hřiště, míč získává P. Ankersen.

6
    Hosté jsou zatím v úvodu zápasu mírně aktivnější.

4
    Brandão se snaží dostat do koncovky, ale je pískán ofsajd.

2
    Tabanou bude rozehrávat z pravé strany, ale obrana Esbjergu odvrací do bezpečí.

1
    Hosté mají hned v první minutě zápasu k dispozici rohový kop.

1

Esbjerg fB: Rønnow – P. Ankersen, Hansen, Drobo-Ampem, Knudsen – J. Ankersen, Andreasen (C), Lekven, Lyng – Dioug, Van Buren

AS Saint-Étienne: Ruffier – Brison, Zouma, Perrin (C), Clerc – Clément, Lemoine – Tabanou, Guilavogui, Hamouma – Brandão

Rozhodčí: Madden – Ross, McGeachie (vš. SCO).

Vítejte u dnešního onlajne přenosu utkání 4. předkola Evropské ligy mezi týmy Esbjerg fB z Dánska a AS Saint-Étienne z Francie. Utkání se odehraje na stadionu Sport & Event Park v Esbjergu a provede jím trojice skotských rozhodčích, hlavní Bobby Madden, asistenti Alasdair Ross a David McGeachie.

Dánský klub byl do Evropské ligy zažazen přímo do čtvrtého předkola. V nové fotbalové sezóně mají Dánové za sebou již pět ligových kol v nejvyšší dánské fotbalové soutěži, z nichž tři vyhráli a dva prohráli. Naposledy na hřišti Randers FC podlehli 2:3.
    Francouzký klub naopak již absolvoval jedno předkolo v novém ročníku Evropské ligy, kdy se střetl s moldavským FC Milsami. V této sérii byli Francouzi velkými favority a po dvou výhrách 3:0 hladce postoupili do čtvrtého předkola, v němž jsou v souboji s Dánským Esbjergem také favority.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.

Martin Dvořák

Branky: 26. P. Ankersen, 64. Van Buren, 75. Andreasen, 80. P. Ankersen – 22. Tabanou, 42. Hamouma, 70. Perrin

Esbjerg fB: Rønnow – P. Ankersen, Hansen, Drobo-Ampem, Knudsen – J. Ankersen, Andreasen (C), Lekven (90+2. Askou), Lyng (61. Rasmussen) – Dioug, Van Buren
    AS Saint-Étienne: Ruffier – Brison, Zouma, Perrin (C), Clerc – Clément (68. Cohade), Lemoine – Tabanou (84. Sissoko), Guilavogui, Hamouma – Brandão

Rozhodčí: Madden – Ross, McGeachie (vš. SCO)
    Čtvrtek 29.08.2013
    Saint-Étienne - Esbjerg 0:1

Branky: 73. Sall (vla.)

Karty:   62. Lemoine (SET), 74. Brandão (SET), 79. Zouma (SET) – 8. P. Ankersen (ESG), 51. Hansen (ESG), 90+3. Rønnow (ESG)