Sparta – JYP 5:4 (1:0 po s.n.) | Chomutov – Kuopio 6:5 (3:2 po s.n.) | Kärpät – Plzeň 1:3 (kon.)
Jokerit – IFK Helsinky 2:0 (kon.) | Pardubice – TPS 1:4 (kon.) | HC Slovan – Linköping 4:2 (kon.)
Liberec – Tappara 6:4 (kon.) | Luleå – Kometa Brno 5:1 (kon.) | Eisbären – Mountfield HK 4:1 (kon.)
Hamburg – Salzburg 5:0 (kon.) | Fribourg – Brynäs 3:2 (po pr.) | Bern – Djurgården 3:2 (po pr.)
Zürich – Färjestad 1:2 (kon.) | Zug – Frölunda 3:7 (kon.)
Luleå Hockey
5:1 (3:0, 1:1, 1:0)
HC Kometa Brno
Pátek 30.08.2013, 19:00European Trophy

To je vše. Přeji pěkný zbytek pátečního večera. (21:15:20)

Luleå si poměrně jasným výsledkem poradila s Kometou Brno, když k vítězství vykročila už v první třetině, kdy si vypracovala tří brankový náskok. Za úspěchem domácích také stály přesilové hry. Švédové dokázali využít rovnou tři. Luleå si tak upevnila první místo v tabulce Severní divize.

60:00

57:41
    Vyloučen Hynek Zohorna (KOM) na dvě minuty za držení.

52:30
    O vítězi utkání už je, troufnu si říct, rozhodnuto. Uvidíme, jestli nám zbývající minuty přinesou ještě nějakou zajímavou podívanou.

49:41
    Luleå právě vstřelila branku!
    Jonssonovu střelu ještě dokázal Trvaj vyrazit. K odraženému puku se ale poté dostal NIKLAS OLAUSSON, chvíli si počkal a pak brněnského brankáře překonal. Asistence: Robin Jonsson.

47:06
    Tentokrát se Luleå v přesilovce prosadit nedokázala. Kometa tak oslabení přežila bez ztráty kytičky.

45:06
    Kometa hrála v šesti a zákonitě tak přichází dvouminutový trest. To, aby se Brno už strachovalo, protože Luleå má dnes přesilovky opravdu vynikající.

43:50
    Zakázané uvolnění Komety. Bude se vhazovat před Trvajem.

41:30
    Úvod závěrečné třetině zatím nenabízí žádné gólové šance. Uvidíme, jak to budeme vypadat v následujících minutách. Luleå samozřejmě nikam spěchat nemusí.

40:01

Kometa zvýšila ve druhém dějství svoji ofenzivní aktivitu. Přesto však inkasovala. V 30. minutě využili Švédové již třetí přesilovou hru. Kometě se povedlo alespoň snížit a bylo to také v početní výhodě, tentokrát pět na tři.

40:00

36:48
    Kometa právě vstřelila branku!
    A povedlo se. I Kometa využívá přesilovou hru. Velký tlak Brna v početní výhodě pět na tři vyvrcholil brankou TOMÁŠE SVOBODY. Asistence: Leoš Čermák, Jozef Kováčik.

35:38
    Luleå jde do tří. Vyloučen je Jan Sandström (LUE) na dvě minuty za sekání. To je velmi dobrá šance pro Kometu na vstřelení prvního gólu.

34:56
    Šance pro Kometu na snížení. Vyloučen je Robin Jonsson (LUE) na dvě minuty za hákování.

31:30
    Na ledové ploše se toho nyní moc neděje. Luleå v pohodě kontroluje hru, Kometa se marně snaží v útoku něco vymyslet.

29:01
    Přesilovky domácích jsou dnes opravdu smrtící. Třetí využitá početní výhoda. JAN SANDSTRÖM propálil od modré čáry vše, co mu stálo v cestě. Asistence: Niklas Olausson.

Zdeněk Plánka

Branky a nahrávky: 5. Persson (Ch. Abbott), 11. Abbott (Abbott), 11. Ledin (Oskarsson, Olausson), 30. Sandström (Olausson), 50. Olausson (Jonsson) – 37. T. Svoboda (Čermák, Kováčik)

Luleå Hockey: Rautio (Bellissimo) – Skrbek, Jonsson, Sandström, Oskarsson, Hjelm, Gunnarsson, Kukan, Mannberg – C. Abbott, Ch. Abbott, Persson – Ledin, Olausson, J. Forsberg – Trukhno, Wallmark, Sundh – Hedman, Fogström, Fabricius.
    HC Kometa Brno: Trvaj (Čiliak) – J. Hanzlík, Kováčik, Kempný, Nosek, Žižka, Kuboš, Dujsík – Káňa, Čermák, H. Zohorna – T. Svoboda, J. Hruška, J. Svoboda – Burian, Koreis, Dočekal – Jenyš, Němec, Mrázek.