Kärpät – Kometa Brno 2:1 (kon.) | IFK Helsinky – Jokerit 0:4 (kon.) | Fribourg – Djurgården 0:1 (kon.)
Chomutov – JYP 3:6 (kon.) | Pardubice – Tappara 3:2 (1:0 po s.n.) | Zug – Färjestad 1:4 (kon.)
Luleå – Plzeň 1:0 (kon.) | Vienna Capitals – HV71 1:2 (kon.) | Zürich – Frölunda 3:1 (kon.)
Bern – Brynäs 1:2 (kon.)
ZSC Lions
3:1 (0:1, 2:0, 1:0)
Frölunda HC
Sobota 31.08.2013, 19:00 • Kunsteisbahn Chreis, Dübendorf • European Trophy

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.

Je před námi další kolo Europan Trophy, ve kterém se střetnou týmy Švýcarska a Švédska respektive týmy ZSC Lions Zürich a Frölunda Indians. Utkání startuje v 19:00 ve Švýcarsku.

Zürich
    Zürich má za sebou odehráno již šest zápasů a zatím se nachází na čtvrté pozici západní divize se ziskem šesti bodů. Poslední zápas sehrál Zürich včera, kde podlehl Färjestadsu 1:2.

Frölunda
    Frölunda má na svém kontě zatím pět odehraných zápasů a v západní divizi okupuje druhé místo s třinácti bodovým ziskem. Poslední zápas, který Frölunda odehrála byl včerejší duel s týmem Zug, ve kterém švedský celek zvítězil poměrem 7:3.

Příjemný podvečer při sledování textového online přenosu zápasu European Trophy, ve kterém se střetávají týmy ZSC Lions Zürych a Frölunda Indians.

ZSC Lions: Flüeler (Wolf) – Geering, Blindenbacher, Schnyder, Seger, Maurer, Stoffel, Hächler, Bärtschi – Kenins, Cunti, Nilsson – Wick, Shannon, Keller – Bastl, Schäppi, Baltisberger – Künzle, Senteler, Zangger.

Frölunda Indians: Johansson (Fernström) – Persson, Klingberg, Djuse, Gustafsson, Bäckman, Bohm, Fernholm, Backman – Olsen, Lundqvist, Kahnberg – Brunnström, Olimb, Figren – McGrath, Wennberg, Collberg – Axelsson, Lasu, Jonathan.

Rozhodčí: .

Hráči jsou na ledové ploše. Ještě probíhá nějaké malé zdržení.

00:01

04:00
    Máme za sebou čtyři minuty první třetiny a hra je zatím velmi vyrovnaná. Žádný z týmů se nedostal do větší příležitosti.

07:17
    Frölunda právě vstřelila branku!
    První branku dnešního utkání střílí hráč Frölundy MAGNUS KAHBERG. Asistence: Joel Lundqvist.

08:15
    Na trestnou lavici míří hráč Frölundy Indians Axelsson dvě minuty za sekání.

09:00
    Hra se nám vyrovnává. Z týmu Zürychu je na dvě minuty vyloučen Blindenbacher dvě minuty za krosček.

10:15

11:00

14:05
    Z týmu Frölunda vyloučen na dvě minuty hráč Collberg za držení.

16:05

16:17
    Hra je velmi vyrovnává. Sice hosté vedou 1:0, ale hráči Zürychu se soustředí především na obranu.

17:30
    Z týmu Zürychu vyloučen na dvě minuty hráč Stoffel za hrubost.

17:38
    Bude se hrát 5 na 3. Z týmu Zürychu je na dvě minuty vyloučen Seger za hrubost.

17:40
    Tohle je obrovská příležitost pro Indiány z Frölundy!

18:26
    Nyní se vytáhl Flüeler před svými spoluhráči, když zlikvidoval dva dobré pokusy hostů.

19:30
    Domácí ve čtyřech. A za malý moment budou v plném počtu.

19:38

20:00

Je za námi první třetina, ve které vedou od osmé minuty hosté ze Švedska 1:0 díky brance Kahberga. Na konci první třetiny měla Frölunda obrovskou příležitost jít do dvoubrankového trháku, ale proti byl brankář Flüeler.

Hráči jsou již na ledě a vše se připravuje na druhou třetinu.

20:01

23:28
    Hra je opět velmi opatrná a až na těch pár střel se dá považovat za nepříliš atraktivní.

26:35
    Máme za sebou necelých sedm minut druhé třetiny. Hra se zatím převážně hraje ve středu hřiště. Oba týmy si velmi důsledně brání svoji třetinu.

30:18
    Lions právě vstřelili branku!
    Je vyrovnáno. Jako nůž máslem se dostal do přečíslení tým Zürychu. Hächler poslal kotouč přesně na hůl Shannona a ten poslal skákavý kotouč ROMANU WICKOVI, který prostřelil Johanssona.

31:58
    A následuje vyloučení v domácím týmu. Na dvě minuty odchází za katr Nilsson – hákování.

33:58

34:49
    A je tu zvrat utkání. Zürych jde do jednobrankévého vedení díky střele PATRICKA GEERINGA. Asistence: Mark Bastl.

35:06
    Hosté jsou opařeni vodou, protože se jim vůbec nedaří projít do utočné třetiny.

39:00
    Ohlášena poslední minuta druhé třetiny a hráči Frölundy zatím nenašli recept na vyrovnání.

40:00

Je za námi druhá dvacetiminutovka, ve které se konal senzační obrat v podání Lvů z Curychu, když nejprve vyroval Roman Wick a za necelých pět minut zvyšoval náskok domácích Patrick Geering.

Hráči jsou již připraveni na závěrečnou dvacetiminutovku.

40:01

41:13
    Je tu další přesilovka pro domácí Lvi. Z týmu Frölunda Indians je vyloučen hráč Figren na dvě minuty za hákování.

43:13

45:00
    Obrovská šance pro Frölundu. Backman dostal krásně nabito od svého spoluhráče Bohma. Jeho střela, ale orazítkovala pouze horní tyč!

45:41
    Frölunda je velice blízko vyrovnání. Nyní zamkla Zürych ve své třetině a brankář Flüeler je pod palbou soupeře.

47:34
    Z týmu Zürychu je vyloučen hráč Senteler na dvě minuty za držení.

49:34

50:14
    Do konce utkání zbývá něco okolo deseti minut a hra se nám malinko uklidnila. Nyní se šance střídají na obou stranách.

52:08
    Obrovská šance pro Zürych. Blindenbacher nyní netrefil volnou branku Frölundy, když se Johansson snažil zneškodnit šanci Nilssona. Ten, ale poslal kotouč napříč brankovistěm právě na hůl Blindenbachera, který ale mijí branku!

52:53
    Oddechový čas pro hosty.

53:56
    Hra je opravdu hodně rozkouzkovaná. Nyní se vhazuje po levici Johanssona.

56:31
    Frölunda střídá brankáře. Místo Johanssona, který se zřejmě zranil při posledním zákroku, nastupuje Fernstroem.

57:13
    Dnešní utkání sleduje 3138 diváků.

58:00
    Do konce utkání zbývají dvě minuty a Frölunda se snaží s vypětím všech sil vyrovnat.

58:00
    Frölunda odvolává golmana. Fernström míří na střídačku.

59:15
    Chyba v rozehrávce hostů znamená další branku v podání Zürychu. Luca Cunti zachytil přihrávku Frölundy a poslal kotouč přesně na hůl RYANA KELLERA, který kotouč dopravil do prázdné branky.

59:44
    Frölunda pouze brání a utkání se dohrává za mohutného aplausu domácích fanoušků.

60:00

Je za námi další utkání European Trophy, ve kterém překvapivě vítězí domácí Zürych nad Frölundou 3:1.

Nejlepší hráči utkání 1. Magnus Kahnberg (Frölunda Indians) 2. Patrick Geering (ZSC Lions Zürych) 3. Ryan Shannon (ZSC Lions Zürych).

To je ode mne pro dnešek všechno. Přeji Vám zbytek hezkého dne.
    Já se s Vámi loučím a budu se těšit někdy zase u onlajnů napočtenou.

Ondřej Boháč

Branky a nahrávky: 31. Wick (Shannon, Hächler), 35. Geeringa (Bastl), 60. Keller (Cunti) – 8. Kahberg (Lundqvist)

Frölunda HC: Johansson (56:31.Fernström) – Persson, Klingberg, Djuse, Gustafsson, Bäckman, Bohm, Fernholm, Backman – Olsen, Lundqvist, Kahnberg – Brunnström, Olimb, Figren – McGrath, Wennberg, Collberg – Axelsson, Lasu, Jonathan.