Rusko – Finsko 0:2 (kon.) | Česko – Švédsko 0:3 (kon.)
0:2 (0:1, 0:1, 0:0)
Finsko
Sobota 31.08.2013, 13:00 • ČEZ Arena • Euro Hockey Tour

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.

Hezkou sobotu z Pardubic, vítejte u sledování on-line přenosu z utkání Czech Hockey Games!

Druhý hrací den v pardubické ČEZ Areně přinese hned dvě utkání. V tom prvním se ruská reprezentace střetne s Finy.

Oba tyto celky si ve čtvrtek připsaly na své konto výhru. Rusové zdolali Švédy 2:0 a Finové si poradili s českou reprezantací, čímž tak díky skóre 3:1 zatím vedou v tabulce Českých hokejových her.

V loňských kláních EHT se tato mužstva střetla čtyřikrát, přičemž třikrát se z výhry v základní hrací době radoval tým Ruska.

Ve dvou kláních musely o vítězi rozhodnout až samostatné nájezdy, v nichž bylo jednou úspešné Rusko a podruhé Finsko. Jak dopadne dnešní souboj? Sledujte on-line přenos!

Rusko: Galimov (Košečkin) – Čudinov, Alexandrov, Zajcev, Rjasenskij, Jakovlev, Pašnin, Pivcakin, Zubarev – Tichonov, Šipačjev, Ketov, Petrov, Burmistrov, Varnakov, Plotnikov, Averin, Kuzněcov, Glukov, Kablukov, Kokarjev, Kazjonov.

Finsko: Koskinen (Engren) – Lepistö, Hietanen, Mäntylä, Kousa, Korpikari, Lajunen, Marttinen, Ohtamaa – Osala, Lehterä, Salminen, Komarov, Koskiranta, Savinainen, Mankinen, Ramstedt, Jormakka, Koivisto, Sallinen, Pakarinen.

Rozhodčí: Fraňo, Hodek – Blümel,Tošenovjan.

Na ledovou plochu již nastupují hráči Ruska.

I Finové už jsou nyní na ledě.

Před začátkem utkání ještě zazní hymny obou mužstev.

00:01

Úvodní vhazování vyhráli Fini.

00:37
    Finští hráči mají puk na svých holích a zakládají útok.

01:11
    Ofsajd finského celku a následná strkanice u mantinelu.

01:23
    Icing Rusů.

01:38
    Finsko se usadilo v útočné třetině a zkouší ohrozit Galimova.

02:23
    Koivistovu střelu z otočky vyrazil Galimov betonem.

02:43
    Útočná akce Rusů končí postavením mimo hru.

03:58
    Rusům se nedaří zakončení.

04:03
    Buly před ruskou brankou.

04:10
    Vyloučen Jakovlej (RUS) na dvě minuty za podražení.

05:24
    Finové sice ohrozili ruskou klec, ale vzápětí Rusko vyhazuje puk mimo obrannou třetinu.

06:01
    Rusko v plném počtu.

06:27
    Jormakka střílel na Galimova, který pohotově chytil kotouč do lapačky.

07:10
    Vhazování před Galimovem vyhráli Fini a atakují bránu Ruska.

07:17
    Finsko právě vstřelilo branku!
    Koivisto přihrál rozjetému SAKARIMU SALMINENOVI, který střelou z mezikruží trefil prázdné místo ruské brány.
    Asistence: Toni Koivisto.

08:33
    Rusko vyhrálo boj o kotouč za vlastní bránou a zakládá útok.

09:04
    Rusové v ofsajdu.

09:23
    Nyní jsou opět na puku Finové.

10:08
    Ruský tým vybojoval kotouč a snaží se dostat přes střední pásmo ke Koskinenově svatyni.

10:35
    Finští obránci nedovolují Rusku žádnou větší akci .

12:02
    Lehterä zkoušel při pádu vystřelit na Engrena. Rána však ruského gólmana téměř neohrozila.

12:54
    V rohu mantinelu probíhá souboj o kotouč, kterého se nakonec zmocňují Finové.

13:00
    Jakovlev (RUS) si opět půjde odsedět dvě minuty. Tenktokrát za krosček.

13:38
    Hraje se ve středním pásmu.

14:07
    Fini usazeni před Koskinenovou bránou. Rusko se nakonec osvobozuje.

14:54
    Rusové v plném počtu.

15:23
    Finský útok zakončen postavením mimo hru.

15:32
    Zatím se hraje více v obranné třetině Rusů.

15:47
    Ruská útočná akce zastavena Sallinenem ve středním pásmu.

16:20
    Rusko opět zahajuje útok zpoza vlastní branky.

16:38
    K časoměřičům putuje Osala (FIN) na dvě minuty za napadení.

17:08
    Ruská reprezentace atakuje Koskinenovu klec.Finové jim ale nedávají prostor a vyhazují puk mimo nebezpečí.

17:39
    Ofsajd Ruska.

17:53
    Rusko se těžko dostává přes střední pásmo.

17:55
    Opakované vhazování.

18:20
    Severský tým má puk pod kontrolou na svých holích.

18:39
    Finové v plném počtu.

18:57
    Hraje se za Koskinenovou klecí.

19:00
    Probíhá poslední minuta první třetiny, která se odehrává opět před Koskinenem pod finskou režií.

19:47
    Rusové rozehrávají od vlastní brány.

20:00

Finové jsou zatím lepším celkem na ledové ploše, o čemž vypovídá jak Salminenův gól, tak počet střel na branku. Rusové si sice vybojovali přesilovou hru, ale v ní se téměř nedostali před střední pásmo. Obrana i gólman Finů jsou zatím bezchybní.
    Střely na branku 1:8.
    Další třetina začně přibližně ve 13:45.

20:01

20:07
    Buly sice vyhráli Rusové, ale puk si vybojovalo Finsko a útočí na Koskinena.

21:16
    Glukovovu dělovku z mezikruží vyrazil Koskinen betony.

21:20
    Vhazování před finskou bránou.

21:26
    Dvouminutový trest pro finský tým za příliš mnoho hráčů na ledě, který půjde odpykat Salminen (FIN).

22:10
    Obrovskou šance pro Rusko! Plotnikov měl na holi vyrovnávací gól. Na poslední chvíli mu v těsné blízkosti od Koskinevovy branky vypíchl kotouč finský obránce.

23:15
    Finsko v plném počtu.

23:27
    Ramstedt v samostatném úniku! Bekhendový blafák ale nedotáhl do úspěšného konce.

24:10
    Hraje se v obranné třetině Finů.

24:28
    Kotouč ale mají na hokejkách opět finští hráči.

24:49
    Boj o puk u mantinelu, který končí ruskou útočnou akcí.

26:00
    Koskinen byl nyní opět v ohrožení. Pokus ruského útočníka ale prosvištěl vedle branky.

26:31
    Rusko je stále aktivnější. Finský brankář měl znovu plné ruce práce, když pálil na jeho svatyni Ketov.

27:16
    Finsko zahajuje protiútok. Osala střílel z mezikruží, ale Galimov měl vše pod kontrolou. Následovala potyčka před jeho klecí.

28:09
    Rusko rozehrává z vlastní obranné třetiny.

28:50
    Ruští hráči se na malou chvíli usadili před Koskinenovou bránou, ale finští obránci vše rychle zažehnali.

29:04
    PEKKA JORMAKKA si sjel do mezikruží před Galimova a i přesto, že byl bráněn hned třemi ruskými hráči, dokázal puk dostat do branky.
    Bez asistence.

30:06
    Finy branka nakopla a snaží se ještě navýšit skóre.

30:28
    Severský tým si teď ale zahraje v oslabení. Osala (FIN) se provinil vražením na hrazení. Navíc dostal desetiminutový osobní trest, trest půjde odpykat Koivisto.

31:34
    Rjasenski si sjel před bránu, jeho křižnou přihrávku přes celé klužiště nalezl Zajcev. Koskinen ale vytáhl parádní zákrok betony.

33:05

33:22
    Kombinace Rusů v útočné třetině zastavena finskými obránci.

33:44
    Na ledové ploše se nyní strhla bitka mezi Čudinovem a Jormakkou.

34:55
    Ruští hokejisté zavezli puk do útočného pásma.

35:14
    Trest z předchozí strkanice si vysloužil Čudinov (RUS) 2+2 minuty za hrubost, Současně vyloučen Yormakka (FIN) na dvě minuty za hrubost a Ramstedt (FIN) také na vě minuty za hákování.

36:49
    Petrov v rohu mantinelu tvrdě narazil Hietanena na hrazení. Rozhodčí ale nechávají vše bez povšimnutí.

37:44
    Finové kombinují před ruskou klecí. Akce je ale bez zakončení.

38:14
    Hra se nyní přelévá ze strany na stranu. Chvíli se potí Koskinen, vzápětí zase Galimov.

39:00
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

39:29
    Kotouč je za svatyní Koskinena.

39:58
    Druhá část končí ještě střelou na finského brankáře.

40:00

Finsko sice ve druhé periodě vstřelilo další branku, o níž se postaral Pekka Jormakka, ale Rusové byli nyní o dost aktivnější. V koncovce ale mají smůlu, a na gól si tak musí ještě počkat. Diváky pak v pardubické ČEZ Areně zvedla ze sedadel bitka mezi Čudinovem a Jormakkou.
    Střely na branku 12:7.
    Další třetina začne přibližně ve 14:23.

40:01

40:11
    Finové se po buly ujímají kotouče.

40:40
    Ve středním pásmu ale puk přebírají ruští hokejisté a snaží se založit útok.

40:50
    Vhazování před Koskinenem.

41:16
    Souhru dvou finských útočníků nyní přerušena ruskou obranou.

42:16
    V brankovišti Koskinena probíhaly zmatky. Puk ale za brankovou čarou neskončil.

42:55
    Hokejisté severského týmu přebírají kotouč, který ale následně opět ztrácí ve středním pásmu.

43:35
    Jakovlevovu dělovku od modré Koskinen vyráží.

43:55
    Plotnikov (RUS) vyloučen na dvě minuty za hákování. Finové mají přesilovku.

44:09
    Hietanen střílel z meziktuží těsně vedle ruské branky!

44:57
    Fini se drží v útočné třetině. Galimov je v nesnázích.

45:54
    Tým Ruska hraje v plném počtu.

46:08
    Rusové se konečně dostávají ke kotouči a rozehrávají zpoza vlastní svatyně.

46:50
    Hra se přesouvá před Koskinena. Korpikari (FIN) se při bránění provinil krosčekem a dostává dvě minuty.

47:10
    Finsko přerušuje kombinaci Rusů a osvobozuje se.

47:49
    Kuzněcov teď z těsné blízkosti nadvakát neprostřelil Koskinena!

48:27
    Finové znovu vyhazují kotouč mimo obrannou třetinu.

48:49
    Severský mančaft hraje v plném počtu.

49:02
    Po oslabení se Finsko vrhá rovnou do útoku.

49:40
    Ruští obránci ale mají situaci pod kontrolou.

49:47
    Vhazování před Galinovem vyhrálo Rusko a míří s pukem na druhou stranu kluziště.

50:50
    Rusko je na puku za finskou klecí. Útočná kombinace Rusů je ale nezakončena.

52:52
    Galimov teď musel opět zasahovat.

53:00
    Buly před Galimovem pro ruský tým.

53:15
    Finové nahazují puk do útočné třetiny. Pakarinen pálil z prostoru v mezikruží, ale těsně vedle brány!

54:20
    Zakázané uvolnění Rusů.

54:49
    Savinainen ihned po vhazování zkoušel Galimovu pozornost.

55:39
    Finové vyhazují na zakázané uvolnění.

55:53
    Severskou útočnou akci zmařil Alexandrov (RUS) faulem a půjde na dvě minuty na trestnou lavici za hákování.

56:25
    Rusové se ujímají puku a zavážejí ho do středního pásma.

57:11
    Mäntylovo nahození na bránu Galimova nikterak neohrozilo.

57:40
    Rusové se osvobozují.

57:53

58:20

58:50
    Ruští hráči přišli o puk a musejí tak založit novou útočnou akci od vlastní klece.

59:30
    Koskinen má ještě plné ruce práce s několika ruskými střelami.

59:50
    Dohrává se ve středním pásmu.

60:00

Střely na branku ve třetí třetině 10:4.

Pardubická ČEZ Arena viděla strhující utkání, ze kterého vzešli vítězně Finové. Ti si tak připsali již druhou výhru na Českých hokejových hrách. Finsko bylo aktivní především v první třetině, kdy také vstřelili branku, která poslala Finy do vedení. O dva góly severského týmu v dnešním utkání se postaral Sakari Salminen a Pekka Jormakka.

Přeji příjemný zbytek odpoledne! (15:08:31)