Arouca – Rio Ave 1:0 (kon.) | Marítimo – Olhanense 1:1 (kon.) | Belenenses – Nacional 2:3 (kon.)
FC Ferreira – Porto 0:1 (kon.) | Gil Vicente – Braga 1:0 (kon.)
Gil Vicente FC
1:0 (0:0)
SC Braga
Neděle 01.09.2013, 21:00Portugalská Primeira Liga

Neskutečný zápas. Kdo jej mohl sledovat, určitě neprohloupil. Domácí tým byl před utkáním outsiderem, který mohl překvapit. A překvapil. Osobně jsem mu nevěřil ani po poločase, natož když v 58. minutě dostal už druhou červenou kartu a hrál v devíti hráčích. Nakonec však Luan v 66. minutě rozveselil tribuny stadionu v Barcelos. Domácí pak náskok udrželi a vyhráli! Vicente tak svého dnešního soupeře přeskočil v tabulce a po třech kolech okupuje 5. pozici před šestou Bragou. Děkuji za sledování, na shledanou. (23:10:27)

90+5
    Žlutou kartu dostal i náhradní brankař domácího týmu Patterson-Sewell.

90+5
    Konec utkání je velmi nervózní. Braga neunáší prohru a Vicente zbytečně zdržuje.

90+4
    Poslední minuta nastavení. Hlavní sudí popohání rozehrávku Peckse.

90+3
    Eduardův dlouhý nákop skončil až ve Facchiniho náručí.

90+2
    Braga útočí, všichni její hráči mimo Eduarda jsou maximálně 30 metrů od brány domácího týmu.

89
    Hosté vykopávají od branky a zakládají jeden z posledních útoků zápasu.

88
    Střídání v týmu Gil Vicente FC: ze hřiště odchází Viana, přichází Paulinho.

87
    Hosté mají smůlu. Centrovaný míč ve vápně zůstal stát, ale jako první se k němu dostal před Edinhem obránce.

86
    Vilelova střela míří nad. Útočit bude Braga.

84
    Viana se vydal na útočný výlet a pěkně protáhl Eduarda. Ten nemůže uvěřit tomu, že jeho tým nedokáže přehrát devět hráčů.

82
    Braga tlačí domácí tým a ten drží hlavně brankař Facchini.

77
    Vicente srdnatě brání.

73
    Střídání v týmu Gil Vicente FC: ze hřiště odchází Dramani, přichází Brito.

73
    Střídání v týmu SC Braga: ze hřiště odchází Silva L., přichází Agra.

71
    A mohlo být vyrovnáno. Eder hlavičkoval jen těsně vedle.

71
    Domácí ale čeká ještě velmi dlouhých 20 minut.

69
    Hosté jsou nervózní a proti parádně hrajícím domácím hráčům se ukvapují ke zbytečným faulům.

68
    Joaozinha nahradí v hostujícím mužstvu útočný hráč. Je jím Ruben Micael.

66
    Gil Vicente právě vstřelil branku!

To je neuvěřitelné! Domácí vstřelili favoritovi branku v pouhých devíti mužích v poli. LUAN se trefil hlavou k bližší tyči po parádně rozehraném přímém kopu z úhlu.

64
    Další akci domácích zastavil faulem Joaozinho. Dostává žlutou kartu.

63
    Ale teď Vilela centroval před branku, míč se zanesl a Eduardo měl plné ruce práce.

62
    Tohle bude pro domácí přetěžké. Vicente hraje v devíti a na polovinu hostí se dostane jen po obranném odkopu.

61
    Střídání v týmu SC Braga: ze hřiště odchází Pardo, přichází Eder.

60
    Důvtipnou rozehrávku přímého kopu obstaral Santos, zamířil ale vedle.

58
    Za protesty dostává žlutou i Adriano Facchini, brankař Vicente.

58
    Halissonovi byla za zákrok udělena červená karta!

58
    Tvrdý faul na Felipe Parda. Alespoň to tak vypadá z jeho bolestivé grimasy po pádu.

55
    Díru po vyloučeném Danielsonovi je třeba zalepit. Ze hry jde útočník Moraes a do obrany přijde Pecks.

54
    Z nařízeného přímáku ještě Facchiniho ohrozil Coelho. Střela do středu branky pozorného brankaře nezaskočila.

53
    Danielson udělal Edinhovi hokejový "strom" a vysloužil si druhou žlutou. Gil Vicente bude hrát v deseti.

49
    I tentokrát Facchini zachránil svůj tým. Felipe Pardo obstřeloval domácího brankaře na zadní tyč, ten ale skvělým reflexním zákrokem vyrazil.

47
    Hosté vstoupili do druhého poločasu znovu tlakem. Domácí ale znovu perfektně brání.

46

Zajímavý první poločas. Braga útočila, ale domácí tým sympaticky bránil, takže hostující favorit zatím nedokázal skórovat.

45+2
    Facchini je znovu opěvován! S koncem poločasu se jej snažili překonat Edinho s Pardem a Rafou, ale brankař všechny střely vyrazil.

45
    Hostující tým chce ještě do přestávky udeřit.

43
    Facchiniho zastupují jeho obránci. Danielson odkopával míč od odkryté branky.

42
    Parádní střela Edinha! Tu Facchini vyboxoval do strany, až k autové čáře.

39
    Žlutou kartu dostává Viana (Gil Vicente FC).

38
    Autové vhazování mělo náležet hostujícímu týmu, sudí Santos však verdikt otočil.

37
    Nařízený přímák zahrál Edinho. Přízemní střelou obstřelil zeď a těsně netrefil branku. Facchini však situaci jistil.

36
    Žlutá karta pro domácího Danielsona, který fauloval těsně před šestnáctkou.

34
    Zbrklá střela Rafy z vápna ani neohrozila branku. Hostující forvard se chytá za hlavu, tohle se totiž dalo využít lépe.

33
    Nebezpečný přízemní centr Dramaniho Eduardo zachytil v rukavicích.

31
    Pardo stál v době přihrávky Maura v ofsajdu.

29
    Felipe Pardo šel z boku sám na Facchiniho, ale brankaře domácího týmu nepřekonal. To vyvolalo obrovské ovace v hledišti. Diváci vyvolávají jméno domácího brankaře.

27
    Na šance trochu hluchou část utkání přerušila rychlá a pěkná rozehrávka Bragy.

24
    Žlutou kartu dostává Coelho (SC Braga).

23
    Na zemi leží hráč Bragy, který inkasoval v důrazném souboji nějaký šrám. Doktoři jej ošetřili za čarou a už je zpět ve hře. Tímto hráčem byl Dabó.

22
    V útoku znovu hosté. Domácí se ale snaží a pevnou obrannou prací své protivníky k ničemu moc nepouštějí.

19
    Ten rozehrál přímo Pardo. Přetáhl jej na zadní tyč, kde čekal spoluhráč, který přihrál před vápno, odkud Mauro vysoko přestřelil!

18
    Pardo donutil Facchiniho k zákroku, bude se kopat roh.

17
    To bylo také velmi těsné! Tentokrát se akcí prezentovalo SC. Rafova střela minula branku o dva decimetry.

14
    Pěkná akce domácího týmu! Viana ze strany vybídl ze skórování Moraese, ten ale nadvakrát nedostal balon ani k Eduardovi, jelikož v obou případech skvěle zasáhl obránce Santos.

13
    Přetaženou přihrávku Facchini v pohodě zkrotil v rukavicích.

11
    Ostrý zákrok hostujícího Silvy, rozehraje domácí Moura.

9
    S balonem hrají převážně hostí. Domácí v červeném převážně balon odkopávají.

7
    Na stadionku v Barcelos panuje skvělá atmosféra. Plno není, ale i tak přišlo na zápas velké publikum. Stadiony obou týmů dělí cca 20 kilometrů a jedná se tak o místní derby.

4
    Po centru domácího hráče odklízel hlavičkou Edinho. Domácí zahrají rohový kop.

3
    Pěkná střela Rafy z pravé strany vápna. Facchini zasahovat nemusel.

1

Gil Vicente FC:Facchini – Martins, Danielson, Halisson, Moura – Peixoto, Luan, Vilela – Dramani, Moraes, Viana.

SC Braga: Eduardo – Dabó, Coelho, Aderlan Santos, Joaozinho – Silva L., Mauro, Luiz Carlos – Silva R., Edinho, Pardo.

Rozhodčí: Santos – dos Santos, Franco – Moreira.

Tip na výsledek

Myslím si, že Braga potvrdí vydařený vstup do nové sezony a i tento duel nakonec skončí výsledkem 3:1. Tři body si ale odveze Braga.

Vzájemné zápasy

V loňské sezoně zvládla lépe oba zápasy Braga. Ta nejdřív doma vyhrála 3:1 a poté vyhrála i na hřišti svého soupeře, a to také 3:1.

SC Braga

Braga vstoupila do nové sezony výborně. V prvním kole porazila 2:0 Ferreiru a ve druhém doma přehrála 2:1 Belenenses. Braga tedy ukazuje, že se s ní musí počítat a zřejmě i letos zamíchá kartami, což je jedině dobře.

Domácí vstoupili do nové sezony výhrou 2:0 nad Coimbrou. Pak zajíždělo Gil Vicente do Lisabonu, kde narazilo na místní Benfiku. Hosté měli tento duel skvěle rozehraný a ještě v 91. minutě vedli 1:0. Jenže pak domácí zabrali a během dvou minut stav zápasu otočili na 2:1. To byl hodně smolný zápas pro Gil Vicente, které nakonec nebralo ani bod.

Zdravím všechny fotbalové příznivce. Portugalská Primeira Liga má na programu 3. kolo a my se zaměříme na zápas mezi Gil Vicente a Bragou. Favoritem tohoto duelu je hostující celek.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.