Sparta – Chomutov 3:0 (kon.) | Mountfield HK – Salzburg 4:5 (kon.) | Tappara – TPS 5:3 (kon.)
Kärpät – Luleå 6:2 (kon.) | JYP – Kuopio 3:1 (kon.) | Pardubice – Liberec 4:3 (kon.)
Kometa Brno – Plzeň 3:2 (2:0 po s.n.) | Brynäs – Djurgården 5:4 (kon.) | Frölunda – Färjestad 5:2 (kon.)
Eisbären – Hamburg 4:6 (kon.) | Zürich – Zug 3:2 (kon.)
Frölunda HC
5:2 (1:0, 3:1, 1:0)
Färjestad Karlstad
Pátek 06.09.2013, 19:00 • Scandinavium • European Trophy

A máme tady závěrečný hvizd rozhodčího, toto utkání je u konce. Od začátku do konce ho ovládla domácí Frölunda, která se dostala do vedení 4:0, pak chvíli polevila, Färjestads snížil na 4:2 ale to bylo z jeho strany vše. Frölunda pak zásluhou Antona Axellsona stvrdila své vítězství gólem na 5:2. Frölunda si tak zaslouženě připisuje na své konto v European league 3 body za dnešní vítězství. Děkuji za pozornost, hezký zbytek pátečního večera. (21:34:20)

60:00

59:47
    Frölunda právě vstřelila branku!
    A máme tady poslední branku tohoto utkání. Anton Axellson vstřílí pátou branku do odkryté sítě! Bez asistence.

59:19
    A budeme tady mít hru šesti proti čtyřem! Na trestnou lavici odchází McGrath na dvě minuty za vražení. Do konce utkání ovšem zbývá okolo čtyřiceti sekund, tím pádem má Färjestads skoro nulovou šanci vyrovnat skóre.

58:05
    Färjestad to zkouší v šesti!

57:50
    Gustav Rydahl vyslal velmi, ale velmi tvrdou střelu od modré čáry. PW připraven.

56:54

54:54
    Na trestnou lavici odchází hostující Shawn Belle na 2 minuty za hákování. Toto je velmi nepříjemná zpráva pro celý hostující tým a já mám takový pocit, že tohle utkání již nestihnou zvrátit, ikdyž k tomu měli velmi dobře nakročeno.

54:40
    Collberg vyslal velmi hezkou střelu, ale ta letěla bohužel těsně mimo bránu.

52:19
    Velmi dobrá brejková příležitost pro Alexandera Wennberga. PW chytá velmi pohledně bekhendovou střelu.

51:12
    Figren předvedl velmi viditelný faul a odchází na 2 minuty na trestnou lavici za hákování. Další příležitost pro hosty, kteří již několik minut hrají v početní výhodě.

50:28
    Domácí ve čtyřech.

49:53
    A domácí jdou do třech! Na trestnou lavici odchází Alexander Wennberg, na 2 minuty za krosče. Hosty teda čeká zhruba půlminutová přesilovka pěti proti třem.

48:28
    A další velká šance pro hosty. Na trestnou lavici odchází Brunnström, který dostává 2 trestné minuty za sekání.

46:57
    Postupem času se Frölunda snaží hodně hru zpomalovat a občasně zdržovat. Färjestads vsadil vše na jednu kartu a tlačí se ze všech sil do útoku.

45:47
    A máme tady velmi zajímavý tah od domácího trenéra. Färjestads od snížení na 2-4 z jeho pohledu absolutně ovládá hru a toto nenchal domácí trenér bez povšimnutí. Bere si oddechový čas a bude muset své svěřence důrazně pokárat, jestli nechtějí takto dobře rozehrané utkání ztratit!

44:56
    Oba týmy v plném počtu.

43:10
    Olimb ztratil svou hokejku ve velmi nevhodné chvíli a byla z toho velmi dobrá šance pro hostujícího Conollyho.

42:54
    Na trestnou lavici nyní odchází kapitáni obou mužstev na 2 minuty za sekání.

Jan Kobylík

Branky a nahrávky: 14. McGrath (Olimb, Johnson), 22. Collberg (Wennberg), 26. Wennberg (Olimb, Nilsson), 27. Figren (Nilsson, Olimb), 60. Axelsson – 35. Äsund, 43. Görtz (Belle, Lajunen)

Frölunda HC: Johansson (Fernström) – Olsen, Lundqvist, Kahnberg, Nilsson, Persson – Johnson, Olimb, Figren, Bäckman, Gustafsson – McGrath, Wennberg, Collberg, Djuse, Bohm – Axelsson, Lasu, Brunnström, Rydahl, Bergman
    Färjestad Karlstad: Pettersson Wentzel (Taylor) – Lundh, Hillding, Hyka, Belle, Lajunen – Äslund, Conolly, Görtz, Byström, Stafford – Nygärd, Wallin, Äberg, Arell, Grundel – DiDiomete, Bastiansen, Holtet, Lifftin, Røymark