Chabarovsk – Vladivostok 3:4 (0:1 po s.n.) | Omsk – Petrohrad 1:5 (kon.) | Chanty-Mansijsk – Jaroslavl 2:1 (kon.)
Jekatěrinburg – Čerepovec 1:2 (1:3 po s.n.) | N.Novgorod – Ufa 2:3 (1:2 po s.n.) | Viťaz – Čeljabinsk 5:3 (kon.)
Nižněkamsk – Kazaň 3:1 (kon.) | Dynamo Moskva – Magnitogorsk 3:1 (kon.) | Záhřeb – CSKA Moskva 7:1 (kon.)
Doněck – HC Slovan 4:2 (kon.)
po s.n. (1:3)
Avtomobilist Jekatěrinburg
1:2 (0:0, 1:1, 0:0 - 0:0)
Severstal Čerepovec
Pátek 06.09.2013, 15:00KHL

V samostatných nájezdech byli úspěšnější hráči Severstalu Čerepovec. Všichni tři exekutoři totiž Jakuba Kováře překonali, naopak na Štěpánka vyzrál pouze Toluzakov. Severstal si tak do tabulky KHL zapisuje první dva body, na Jekatěrinburg pak zbyl jeden bod. Domácí přitom nebyli daleko od vítězství, v prodloužení měli velký tlak, ale jejich šance pochytal Štěpánek. Já Vám děkuji za pozornost a někdy se zase u sportovních onlajnů těším na počtenou! (17:39:00)

V samostatných nájezdech zvítězil tým Severstal Čerepovec
    Rozhodující nájezd proměnil VADIM BERDNIKOV.

Ignat Zemčenko si roztáhl Kováře a umístil kotouč mezi jeho betony. Je hotovo – 1:3.

Filipp Toluzakov domácím vykřesal jiskřičku naděje – 1:2.

Berdnikov si Kováře vychutnal nádherným blafákem. Kovář odklouzal na jednu stranu a hostující hráč zakončoval u druhé tyče – 0:2.

Malychin šel fo forhendové kličky, ale před Štěpánkem mu utekl puk.

Klimenko poslal puk mezi betony Kováře – 0:1

Rozhodčí ještě upravují branku za Kovářem.

Nájezdy začnou hosté, konkrétně Gleb Klimenko.

Samostatné nájezdy začínají.

Hráči Avtomobilistu v prodloužení tlačili, měli šance, ale rozhodnout utkání nedokázali. Na řadu tak přijdou nájezdy a v nich souboj českých brankářů.

Střely na branku v prodloužení – 7:1

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:39
    Teď měli hosté štěstí! Viklundovu střelu od modré Štěpánek vyrazil jen na hůl Simakova, který ale zblízka netrefil odkrytou část klece!

64:01
    Poslední minuta prodloužení.

63:30
    Domácí mají i po přesilovce více ze hry, ale nedaří se jim rozhodnout.

61:59
    Hosté oslabení přežili a jsou ve čtyřech.

61:17
    Domácí mají v přesilovce velký tlak, ale Štěpánek odolává. Teď ho golfákem nepropálil Žmakin.

60:30
    Nyní Štěpánek schoval v lapačce střelu Žilina od mantinelu.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 27. Žmakin (Gusev) – 24. Bušujev (Zemčenko), rozh. náj. Berdnikov

Avtomobilist Jekatěrinburg: Kovář (Lobanov) – Lepistö, Selujanov, Trjamkin, Gusev, Viklund, Žilin, Rybnickij, Tetěrin – Lewandowski, Belanger, Toluzakov – Lazarev, Černov, Malychin – Simakov, Žmakin, Jemelejev – Golyšev, Krikunov, Strelcov.
    Severstal Čerepovec: Štěpánek (Artemjev) – Andersen, Šinin, Laakso, Kiselevič, Čáslava, Kalašnikov, Stasenko, Popov – Berdnikov, Klimenko, Bumagin – Antipov, Medvěděv, Bučněvič – Bušujev, Videll, Gimbatov – Kazakovcev, Zemčenko, Kovyršin.

Rozhodčí: Vasiljev, Rogačjov – Aljošin, Ivanov