Mladá Boleslav – Zlín 5:2 (kon.) | Kladno – Pardubice 0:3 (kon.) | Liberec – Vsetín 6:1 (kon.)
Slavia – Třinec 1:2 (kon.) | Sparta – Vítkovice 2:3 (po pr.)
BK Mladá Boleslav
5:2 (1:0, 1:2, 3:0)
Berani Zlín
Pátek 06.09.2013, 14:00 • ŠKOENERGO Aréna • DHL Extraliga juniorů

Mladá Boleslav drtivou třetí třetinou bere první letošní vítězství a to hned na první pokus. Děkujeme za pozornost a těšíme se zase příště. (16:14:54)

60:00

59:35
    Utkání už se nevýrazným pinkáním již jen očividně dohrává. Boleslavští slaví letošní první výhru významným bušením o mantinel.

58:20
    Zaremba pálil z kruhu, ale hodně vedle.

56:46
    Mladá Boleslav už má úplně jiné sebevědomí a tenhle zápas už jen nemíní pustit. Zlínské vůbec nepouští do útočného pásma a sama naopak ještě stíhá hrozit.

54:42
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
    Další využitá přesilovka z hole PATRIKA PODSEDNÍČKA. Hosté si tentokrát sami zkomplikovali situaci nešťastným pádem a nějakou dobu tak hráli vlastně ve třech. Asistence: Milan Hřebíček, Jakub Suchan.

54:15
    Kuchta stál připraven u tyčky, Svoboda však správně umístil svou lapačku!

53:13
    Role se obrací, Matula (ZLN) dostává 2 minuty za sekání.

52:47

51:43
    Jakýsi provaz v letu teď předvedl Pechek a parádním zákrokem teď podržel Bruslaře.

50:47
    Matula se cpal k vyraženému kotouči, od kterého byl odstaven Ladislavem Markem (MBL) – 2 minuty, vysoká hůl.

50:05
    Celá střídačka domácích doslova nadskočila, když PATRIK PODSEDNÍČEK využil skrumáže na brankovišti a zakončil. Asistence: Jakub Suchan, Lukáš Volf.

49:35
    Martin Gremlica (ZLN) se u vlastní střídačky hodně tvrdě opřel do Marka a dostává 2 minuty.

49:19
    Karola se tlačil podél mantinelu do útoku, ale skončil jen v rohu kluziště.

48:23
    Zlín se drží v útočném pásmu, ale s prací s pukem už je to horší.

47:02
    Zlínští už dvakrát vyhodili na zakázané uvolnění. Hra se nám poněkud kouskuje.

44:57
    Kuchta se puk snažil zvednout přes Svobodu. Kotouč spadl brankáři na hlavu a vyvedl jej tak z konceptu. Domácího toho nedokázali využít.

44:18
    Řezáč dostal pukem do obličeje. Naštěstí to ale nebyla prudká rána a pravděpodobně to ani nebyl úplně přesný zásah. Hráč Zlína se zvedá a odjíždí na střídačku.

43:31
    Marek znovu v parádní sólové akci! Obhodil si bránícího hráče, přikopl puk na brusli a vypálil! Svoboda vyráží do rohu!

Jitka Čechová

Branky a nahrávky: 11. Kurka (Chvátal, Marek), 25. Podsedníček (Kuchta), 41. Marek (Bartoš), 51. Podsedníček (Suchan, Volf), 55. Podsedníček (Hřebíček, Suchan) – 26. Kovařík (Popelka), 38. Karola (Andrýsek)

BK Mladá Boleslav: Pechek (Ašenbrenner) – Bernad, Adamík, Plíšek, Kurka, Hřebíček, Souček, Bartoš, Nedbal – Borovec, Chvátal, Marek, Podsedníček, Kuchta, Suchan, Němec, Volf, Ďurač, Školoud, Smrčka, Sonek
    Berani Zlín: Svoboda (Stojar) – Řezáč, Macharáček, Buchta, Zbořil, Talán, Andrýsek, Kužílek, Velčovský, Sedláček, Kovařík, Popelka, Matula, Kratochvíl, Mika, Gremlica, Karola, Zaremba, Galuška, Hlaváč, Dalajka

Rozhodčí: Horinek – Prokop, Maštalíř