Mladá Boleslav – Vsetín 8:2 (kon.) | Chomutov – HC Litvínov 4:5 (po pr.) | Liberec – Zlín 0:1 (kon.)
Č. Budějovice – Kometa Brno 1:3 (kon.) | Sparta – Třinec 6:1 (kon.) | HC Plzeň – Pardubice 5:4 (kon.)
Slavia – Vítkovice 4:3 (2:1 po s.n.)
Bílí Tygři Liberec
0:1 (0:0, 0:0, 0:1)
Berani Zlín
Sobota 07.09.2013, 12:30DHL Extraliga juniorů

Dnešní klání pod Ještědem je u konce. Vyrovnaný zápas nakonec na svou stranu zvrátili hosté ze Zlína, za které se prosadil Karola a stanovil výsledek dnešního utkání na 0:1. (14:57:22)

60:00

60:00
    Zápas je u konce, ale po závaru ve zlínském brankovišti se strhla poměrně velká šarvátka. Nejprve to vypadalo na pěstní souboj mezi Dlouhým a Andrýskem, ale situaci uklidnili sudí. Mezitím se do sebe pustili Beránek s Kovaříkem, vyrovnaná bitka skončila výhrou hostujícího bijce.

59:45
    Svoboda podržel kotouč a po odpískání si hosté berou oddechový čas.

59:38
    Dlouhý teď přestřeluje z vyložené pozice. Neposedný kotouč se mu postavil na hranu a liberecký útočník tak neměl šanci střelu výrazněji kontrolovat.

59:25
    Tak nyní. Vaněček míří na střídačku a Liberec to zkusí v šesti.

59:10
    Už ani ne minuta do závěru třetiny a Vaněček stále v brance.

58:47
    Další přerušení, tentokrát kvůli přihrávce rukou Zlínských.

58:36
    Žďárský z ostrého úhlu prověřil bekhendovou střelou Svobodu, který vyrazil puk betonem. Následná akce Zlína končí ofsajdem.

58:00
    Hlasatel právě oznámil poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:43
    Znovu pasáž, ve které liberecký tlak mírně opadl. Teď navíc nepřesná rozehrávka končí icingem a vhazovat se bude před Vaněčkem.

56:31
    Po delší době musel do rozkleku i Vaněček. Zlínskou střelu od mantinelu ale zpacifikoval bez větších potíží.

55:48
    Rušné okamžiky před Svobodou, který ale zasahovat nemusí. Libereckým forwardům chybí v honbě za vyrovnáním klid v zakončení a kotouč jim přeskakují čepele.

55:00
    Slušná šance domácího Vlka. Ten si ale nedokázal kotouč ideálně srovnat na hokejce a nezacílil přesně.

54:20
    Liberecká převaha sice trvá, ovšem už není tak markantní, jako v předchozích minutách. Ševci se čím dál častěji pouští do útoku.

53:40
    Ojedinělý průnik za útočnou modrou se podařil Matulovi. Odzbrojil ho ale Mrázek a hra se znovu přelévá na zlínskou polovinu.

52:48
    Hosté ze Zlína už se několik minut nepodívali s pukem v držení za polovinu. Liberec předvádí velmi nátlakovou hru.

51:40
    Další sprška střel na zlínského gólmana, který ale znovu vítězí v minisouboji s libereckými střelci.

50:28
    Severočeská převaha pokračuje. Svoboda ale působí soustředěně a nedává soupeřům šanci.

49:15
    Hosty přesný zásah pochopitelně povzbudil, ale ani to nestačí na aktivitu domácích, kteří se chtějí rychle dotáhnout a vrhají se dopředu.

48:32
    Zlín právě vstřelil branku!
    Máme tu první změnu skóre a je ve prospěch hostí. Vaněček určitě nemá nejčistší svědomí poté, co jeho rozehrávka nalezla jen hůl Galušky, který vybídl ke střele do opuštěné klece DANIELA KAROLA.

Asistence: Lumír Galuška.

47:40
    Rušno je pro změnu i přes Vaněčkem, který ale, stejně jako jeho kolega na straně druhé, drží akcie svého týmu.

46:12
    To už ale neplatí. Pyrochta získal kotouč a rychle otočil hru. Dlouhý následně našel přes šířku pásmu Mikysku, jehož střelu ale Svoboda skvělým přesunutím zastavil.

45:54
    Z jednoho pásma do druhého, tak bychom mohli popsat poslední minuty, kdy se oba týmy střídají v držení kotouče, ale ani jeden se nedostává do větší šance.

44:21
    Liberečtí využívají vhazování v útočném pásmu a od uvedení kotouče do hry ho obsadili.

43:49
    Série zakázaných uvolnění na obou stranách.

43:17
    Lukáš Buchta zůstává ležet na ledové ploše a sudí přerušuje hru. Po chvilce za ním míří i přivolaní zdravotníci, za jejichž doprovodu zamířil na střídačku.

43:08
    Mika je zpět na ledě a hraje se tak s pěti bruslaři na obou stranách.

42:40
    Havlínova nepřesná rozehrávka končí až zakázaným uvolněním. Druhá polovina přesilovky Tygrům nevychází.

42:19
    Liberec posílá z útočného pásmu hvizd sudího – přihrávka rukou.

41:35
    Bílí Tygři se usadili v pásmu. Pyrochtovo nahození od modré ale nikdo netečoval a Svoboda měl lehkou práci.

41:08
    Vít Mika (ZLN) klepl přes rukavici Vaněčka, což neušlo sudímu dnešního klání a dostává tak dvě minuty za sekání.

40:31
    Hosté jsou v plném počtu a drží se v útočném pásmu.

40:19
    Na začátku třetí třetiny se v pásmu usazují hráči Zlína.

40:01

Ani druhá třetina nepřinesla týmům gólovou radost. Budu se však opakovat v tom, že přes nedostatek gólů není dnešní zápas nijak nudný. Zatím ale vyrovnaný duel směřuje k dělbě bodů, podaří se to někomu zvrátit v poslední třetině?

Ta začne přibližně v 14:03.

40:00

39:47
    Domácím ale štěstí nepřeje. Nedaří se jim usadit v pásmu a zlínští beci dobrým pohybem rychle maří případné nebezpečí.

38:31
    Liberecká lavička tuto situaci chce využít naplno a bere se oddechový čas.

38:31
    Bílí Tygři dostávají příležitost pro zvrácení zápasu na svou stranu. Dalajka (ZLN) hodil ze střídačky svou rukavici na led a sudí se po poradě rozhodují potrestat ho menším trestem za zdržování hry.

37:36
    Dlouhé a vyčerpávající oslabení zvládli liberečtí junioři přežít až do jeho samotného konce bez újmy. Pilař je na ledě.

36:45
    Hosté ze Zlína se přeci jen usazují v útočném pásmu. Po kombinaci přichází i několik střel. Žádná ale neměla parametry gólové šance a Vaněček tak zůstává v klidu.

35:49
    Severočeši pokračují ve skvělé defenzivní práci a dlouhé oslabení zatím k radosti přítomných fanoušků zvládají.

34:40
    Skvělá práce liberecké čtyřky. Mikyska nejprve přímo ohrozil dělovkou Svobodu a následně rychlou kombinací s Beránkem a Žďárským držel kotouč u mantinelu, čímž nakonec vybojovali i vhazování v útoční třetině.

33:36
    Oba liberecké tresty odchází odsedět Radek Pilař.

33:36
    Zlínská snaha bude umocněna. Liberec špatně střídal a dostává dvě minuty za hru v šesti. Hráčská lavice navíc inkasuje další menší trest za protesty. Hosty tak čeká čtyři minuty dlouhá výhoda.

32:28
    Zlín jeho šance nakopla a kraluje posledním okamžikům.

31:49
    Vít Mika byl nehlídán na levé hraně brankoviště, kam také dostal kotouč. V rozhodujícím momentu ho ale zradila hůl, která praskla a zlínskému hráči znemožnila střelu.

30:45
    Hostující celek se snaží tuto situace napravit a daří se jim pronikat do útočného pásma.

29:52
    Po konci přesilové hry pokračuje klidný průběh dění na ledové ploše.

28:35
    Je tomu skutečně tak. Ve zbylém čase přesilové hry se prakticky nic neudálo a Kovařík se může v klidu zapojit do hry.

27:30
    Vypadá to ale, že další větší šance se v přesilovce nedočkáme. Liberečtí obránci kombinují za vlastní brankou.

26:48
    Asi největší šance zápasu. Domácí Mikyska přebral kotouč mezi kruhy a tvrdou střelou zápěstím orazítkoval konstrukci branky.

26:35
    Z následné tlačenice v rohu pramení vyloučení. Kovařík (ZLN) je potrestán za podražení.

26:23
    Domácí Vlk se protáhl podél mantinelu až před branku, kdy využil lehce ospalého tempa. Svoboda se ale na brankovišti položil a kličku do forhendu zmařil vypíchnutím kotouče.

26:00
    Toto herní prázdno zatím pokračuje, když se ani jednomu z týmů nedaří přechod přes modrou.

24:50
    Tlak už ale postupně uvadl. Zároveň ovšem nenastoupil ani zlínský soupeř a hraje se tak zejména ve středním pásmu.

23:48
    Liberec pokračuje v nátlakové hře a je jednoznačně aktivnějším celkem posledních minut. Vytouženým gólem to ale nepotvrzuje.

23:15
    Liberec přitlačil Zlínské v jejich pásmu, avšak kombinují zejména podél mantinelů. Svobodovi tak přímé ohrožení nehrozí.

22:45
    A rozruch na druhé straně. Nejprve se do slibné šance protáhl Pilař, avšak Svoboda sklapl betony a nepustil kotouč za záda. Následně vybojoval kotouč Langhammer, jenž se snažil kotouč dotlačit za čáru, to se mu ale nepodařilo.

21:39
    Zlínští několik desítek vteřin svírali libereckou defenzivu, ovšem až ke střele se nepropracovali.

21:00
    Pyrochta vyvezl kotouč z pásma a založil útok, ovšem přihrávka nenašla Šíra a oba zamířili rozladěni na střídačku.

20:18
    Liberec zbývající vteřiny v oslabení přežil v útočném pásmu a nyní jsou síly na ledě znovu vyrovnány.

20:01

První třetina dnešního klání mezi Libercem a Zlínem skončila bez branek. To ale neznamená, že by hokej přítomné nudil. Hraje se ve vysokém tempu a vidíme plno tvrdých střetů.

Druhá třetina začne přibližně v 13:16.

20:00

19:44
    Vylučuje se na obou stranách. Po vzájemné rozmíšce dostávají menší tresty za hrubost Mikyska (LIB) a Anrýsek (ZLN).

19:00
    Po kombinaci podél pravého mantinelu se dostal kotouč až na modrou k Buchtovu, který ale pásmo neudržel – ofsajd.

18:18
    Dominik Hrníčko (LIB) podrazil protihráče a dostává dvě minuty. Neodpustil si však slovní komentář a sudí mu přidává desetiminutový osobní trest. Menší trest za něj odsedí Pilař.

18:09
    Přestože se liberecké pětici nakonec podařilo pásmo vybojovat a několikrát i vystřelit, Svoboda větší potíže neměl a na ledě už má znovu pět spoluhráčů.

17:00
    Liberci se nedaří usadit se v pásmu. A zlínský celek se tak příliš strachovat nemusí.

16:09
    První přesilovka čeká na domácí. Pavel Sedláček (ZLN) dostává dvě minuty za hru vysokou holí.

15:40
    Pasáž hry, ve které se toho moc neděje. Kotouč se toulá z hokejek obou soupeřů a střední pásmo jako by bylo zakleté.

14:18
    Teď už ale v permanenci zase liberecké obranné pásmo. Přihrávka zpoza branky našla mezi kruhy Hlaváče, ten ale mezi tyče nezacílil.

13:50
    Tlak ústí v tvrdou Šírovu ránu od modré. Svoboda ji lapačkou vytěsnil mimo branku.

13:18
    Nynější pasáž hry patří domácím hokejistům, kteří se usadili v pásmu.

12:30
    Závar přes Vaněčkem. Zlínští forwardi si ale navzájem překáželi a ani jeden se ke kloudné střele nedostal.

11:25
    Belovič vkročil na led a Liberec je kompletní.

11:00
    Matula v dobré střelecké pozici neprostřelil klečícího obránce. Škoda pro hosty, že si nevšiml ještě lépe postaveného spoluhráče, na kterého čekala odkrytá branka.

10:39
    První vážnější střela Zlína v přesilovce. Vaněček ale znovu tasil lapačku a kotouč zastavil.

10:17
    Lukáš Buchta se při přechodu do útočného pásma zamotal do kliček a vystavil své spoluhráče do ofsajdu.

09:25
    Matúš Belovič (LIB) inkasuje první dvouminutový trest utkání. Proti pravidlům se provinil holí v soupeřově obličeji.

08:58
    Aktivní Miroslav Zaremba znovu prověřil Vaněčkovu pozornost. Ten ale zůstává bezchybný.

08:01
    Daniel Karola teď nepříliš povedenou střelou překvapil přesunujícího Vanečka, jenž jen tak tak natahoval levý beton. Následně domácí vyhazují na icing.

07:26
    Hra se lehce přiostřuje, ani jeden ze soupeřů nejde pro agresivní dohrání souboje daleko.

06:37
    Dva ofsajdy beranů v krátkém čase. Ani jeden ale nezabránil na pohled slibné akci.

06:06
    Po chvíli se Zlín znovu usadil v pásmu. Kromě tvrdého hitu napadajícího Zaremby ale nic nepředvedl.

05:19
    Bílí Tygři zlepšili pohyb a hra se začíná vyrovnávat. Z toho ovšem pramení více událostí ve středním pásmu.

04:01
    Další liberecký náznak. Reiniš se ocitl osamocen mezi kruhy, Žďárského nahrávku ale nedokázal zpracovat.

03:16
    První slibnější šance domácích. Josef Mikyska dostal prostor na brankovišti, avšak kotouč nedokázal přes beton Svobody protlačit do branky.

02:50
    Po delší pasáži bez přerušení se konečně píská. Velčovského nahození od modré lapil Vaněček do lapačky a vhazovat se bude po jeho levé ruce.

01:59
    Nadvláda zlínských juniorů pokračuje. Liberec se z pásma dostává jen za cenu vyhození, icingu se ale nedopouští.

01:19
    Hosté jsou zatím aktivnějším celkem, drží se v pásmu a snaží se často střílet.

00:22
    Zlínští získali úvodní vhazování a připisují si první ofenzivní akci dne. Dalajka se protáhl po pravém křídle a jeho pokus vytěsnil Vaněček ramenem.

00:01

Úvodní formace obou dnešních soupeřů jsou připraveny kolem bodu pro vhazování. Stejně tak sudí, sobotní juniorský duel může začít.

Bílí Tygři Liberec: Vaněček (Sobotka) – Havlín, Pyrochta, Turek, Mrázek, Pálek, Šír, Beránek, Arlt – Vlk, Pilař, Reiniš – Havlas, Mikyska, Kalfiřt – Langhammer, Hrníčko, Žďárský – Dlouhý, Boček, Belovič.

PSG Zlín: Svoboda (Stojar) – Macharáček, Buchta, Zbořil, Talán, Andrýsek, Kužilek, Velčovský – Sedláček, Kovařík, Popelka – Matula, Kratochvíl, Mika – Gremlica, Karola, Zaremba – Galuška, Hlaváč, Dalajka.

Pod Ještědem nás dnes čeká 2. kolo NOEN extraligy juniorů, ve kterém se utkají hráči Liberce a Zlína.

Domácí Bílí Tygři začali sezonu na výbornou, když včera na domácím ledě přivítali Vsetín a během dvou třetin rozhodli o svém vítězství v poměru 6:1.

Zlínští na první zápas nové sezony v dobrém vzpomínat nebudou. Vyjeli k němu do Mladé Boleslavi, kde pětkrát inkasovali a podlehli 2:5.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:30.