Mladá Boleslav – Č. Budějovice 2:1 (kon.) | Jihlava – Slavia 0:1 (kon.) | Olomouc – Třinec 2:5 (kon.)
Kometa Brno – Zlín 2:3 (kon.) | Havířov – Poruba 2011 4:3 (kon.) | Ústí n/L – Chomutov 0:3 (kon.)
Písek – Hr. Králové 2:3 (kon.) | Vítkovice – Vsetín 9:1 (kon.) | Kladno – HC Litvínov 4:1 (kon.)
Letňany – K. Vary 1:2 (kon.) | Liberec – Pardubice 4:5 (0:2 po s.n.) | Sparta – HC Plzeň 1:3 (kon.)
IHC Králové Písek
2:3 (2:0, 0:2, 0:1)
Královští lvi Hradec Králové
Sobota 07.09.2013, 13:00Extraliga staršího dorostu

Hradečtí si na píseckém ledě připisují druhé vítězství v řadě, naopak Jihočeši podruhé ve dvou dnech prohrávají o gól. S přáním příjemně prožitého víkendu se loučí Petr Košatka. (15:12:58)

60:00

59:49
    Domácí si berou time-out.

59:49
    Po ráně Radoše od modré sevřel Veselý puk v lapačce. Vhazování před hradeckou brankou.

59:31
    Domácí opět v šesti.

59:05
    Petřík se musí do branky vrátit, domácí zahráli puk na icing.

58:51
    Písecká branka je prázdná, domácí zkusí dorovnat skóre v šesti hráčích v poli.

57:24
    Po icingu hradeckého týmu se bude vhazovat před Veselým.

55:42
    Hradec tenký náskok zatím v poklidu drží, domácím se zatím nedaří soupeře dostat pod tlak, který by vedl k vyrovnání.

54:11
    A rázem to byli opět hosté, kteří se tlačili vpřed. Rozhodnout mohl Drobný, který se dostal do opakovaného zakončení, Petřík všechny pokusy z jeho hole dokázal pokrýt.

53:06
    Hektické chvilky před brankou Hradce přinutili lavičku hostů s vybrání oddechového času.

52:22
    Na hokejkách hostujících hráčů je vidět pohoda, kterou jim dodala vedoucí branka. Do pásma Píseckých se dostávají po jednoduchých přímočarých kombinacích, Petřík ale stále drží svůj tým ve hře o body.

50:02
    Domácí se snaží o vyrovnání. Před brankou soupeře operoval s pukem kapitán Točík, těsně před zakončením mu ale utekl kotouč z hole.

48:35
    Hradec právě vstřelil branku!
    Hosté se poprvé v utkání dostávají do vedení. Obrat hradeckého týmu dokonal ADAM ČECH, který je prosazuje ranou od modré čáry. Asistence: Marek Malinský.

47:31

46:50
    Další strkanice mezi hráči obou týmů, tentokrát je hlavní rozhodčí Pražák ponechává bez vyloučení.

46:35
    Písek bude hrát ve čtyřech. Dvě minuty za hákování pro Točíka.

45:31
    A také se začíná přiostřovat. Domácí tým čeká dvojnásobná početní výhoda, která, pokud domácí nevyužijí, bude trvat celé dvě minuty.

44:34
    Hra je v této fázi utkání velmi opatrná. Oba týmy čekají na chybu soupeře.

43:01
    Písecký Heřmánek se protlačil s pukem před branku soupeře, následná střela příklepem ale končí v náruči připraveného Veselého.

42:14
    Domácí hráči v početní převazu branku soupeře nedokázali ohrozit a pátý hráč Hradce se vrací na led.

40:55
    Hosté se zatím brání bez problému, po poslední útočné akci se domácí musejí vracet pro puk až k vlastní brance.

40:14
    Na začátku třetí třetiny čeká domácí přesilová hra. Matěj Bažant půjde pykat za hákování.

40:01

Po dvaceti minutách měli blíže k vítězství domácí hráči, jejich dvoubrankový náskok ale Hradečtí dokázali smazat a dokonce sahali i po vedení. Stav po dvou třetinách je však nerozhodný. Závěrečná třetí část začne přibližně ve 14:34.

40:00

39:42
    V závěru prostřední části se aktivní hrou snaží urvat vedení na svou stranu hosté, příliš mnoho času už jim ale nezbývá.

39:00
    Hraje se poslední minuta druhé třetiny.

36:06
    Hradec Králové je kompletní.

35:56
    Před hradeckou brankou vznikl obrovský závar a domácí hráči doslova zatlačili Veselého do branky. Hradecký brankář ale udržel puk před brankovou čarou a hra se přerušuje.

35:08
    Dlouhý pas od brankáře Petříka vyslal domácí pro přečíslení, pro ofsajd se ale hra přerušuje a slibně rozjetá akce domácích předčasně končí.

34:06
    Přesilová hra pro domácí tým. Dvě minuty pro Hofmana za hrubost.

33:28
    Po delší chvíli zahrozili také domácí. Individuální akci propašoval puk do pásma po pravé straně Klas a následně pálil švihem, Veselý měl ale odkrytý výhled a puk bez problému chytil do lapačky.

31:22
    Zahradník ukázkově zpoza brány předložil puk na hůl Hofmana, který měl před píseckou brankou dostatek času i prostoru, jeho rána ale mířila nad bránu domácího Petříka.

29:11
    Další útočné snažení hradeckého celku končí u Petříka, který do přerušení ukryl puk pod lapačkou.

27:55
    Teď měli domácí velké štěstí. Na konci přečíslení nadvakrát zakončoval u levé tyčky Zahradník a kotouč poskakoval po brankovišti.

26:51
    Hostující tým srovnává ve vlastním oslabení. Z mezikruží se přesně trefuje kapitán DAVID GANČAČÍK. Asistence: Filip Hronek, Matěj Bažant.

25:16
    Písečtí si mohou oddechnout. Pronikajícího Marcilise zastavil faulem David Voříšek a usedne k menšímu trestu za podražení.

23:55
    Podobně jako na začátku utkání, také nyní se hradeckým hráčům daří úvod třetiny a domácí v čele v Petříkem mají plné ruce práce, aby tlak soupeře ubránili.

22:03
    Krátce po návratu pátého domácího hráče na led se hosté přece jenom dočkali. V závaru před domácí brankou uplatnil důraz MAREK MALINSKÝ. Asistence: Tomáš Zahradník, Jaroslav Faltýnek.

21:06
    Hradec Králové hraje v plném počtu.

20:01

Druhá část odstartuje minutovou hrou ve čtyřech, poté odstartuje zkrácená početní výhoda hostů.

Úvodních dvacet minut utkání je pryč. Samotný začátek přinesl několik slibně vypadajících akcí hradeckého týmu, a to hlavně při dvojnásobné početní převaze. Domácí však těžké chvíle, především díky dobře chytajícímu Petříkovi, přečkali a následně se jim také podařilo dvěma góly získat vedení na svou stranu. Prostřední část začne přibližně ve 13:48.

20:00

19:57
    Ještě jedno vyloučení v závěru prvního dějství. Dvě minuty pro domácí Radoše za nedovolené bránění.

19:06
    Marcilis uháněl sám na bránu a zastavilo jej až podražení Malinského. Písecká střídačka se dožadovala trestného střílení, nakonec je z toho pouze menší trest pro hradeckého útočníka.

17:46
    Ostrá rána z Horákovy hole končí v připravené náruči hradeckého brankáře.

16:43
    Veselý zabránil dalším dvěma nebezpečným akcím domácích. Hosté se po velmi dobrém úvodu zatáhli do obrany.

15:27
    Písek právě vstřelil branku!
    Domácí po úvodní brance přidali na aktivitě a odměnou je jim druhý střelený gól v utkání. Marcilis křížně přihrával na JIŘÍHO DUCHONĚ, který trefil skulinu mezi Veselého betony. Asistence: Jan Marcilis.

14:13
    Také nakonec se ujímá vedení tým domácího IHC. Horák vyslal do průniku JANA MARCILISE, který forhendem nasměroval puk do pravého horního růžku Veselého branky. Asistence: Jan Horák.

13:38
    Hradečtí hráči jsou zatím nebezpečnější, v koncovce je ale trápí a problém jim dělá také přechod do útočné třetiny. Nyní se dvakrát přerušila hra pro ofsajd.

11:44
    Obrovské šance ke skórování na obou stranách. Nejprve nadvakrát zakončoval domácí Točík a vzápětí hosté podnikli rychlý protiútok, na jehož konci kráčel takřka sám na bránu Šeda, ani tyto akce ale úvodní branku nepřinesly.

09:45
    Také zbytek přesilové hry Královští lvi nesehráli vůbec špatně, ke střele se opět dostal Havránek, ani tentokrát ale nemířil přesně. Písek v kompletním počtu hráčů.

08:43
    Písečtí jsou ve čtyřech a nejtěžší chvíle mají pravděpodobně za sebou. Hned několik střeleckých pokusů úspěšně hasil Petřík.

07:45
    Domácí budou na chvíli ve třech. Kajtman si půjde odpočinout za hru vysokou holí.

07:30
    Teď byli hosté velmi blízko. Povedenou přihrávku zpoza brány si zpracoval volný Havránek, mířil ale mimo klec.

06:43
    A přesilovou hru si vyzkoušejí Hradečtí. Dvě minuty pro Tomáše Klase za podražení.

06:30
    Rychlý přesun do útočného pásma se Hradci nevydařil a píská se ofsajd.

06:04

05:50
    Písečtí v ofsajdovém postavení a přesilová hra je pomalu u konce.

05:05
    Domácí založili klasický přesilovkový vzorec, který vygradoval ranou Radoše od modré, střela mu ale příliš nesedla a hostující gólman s ní neměl problém.

04:04
    Poprvé v utkání se vylučuje. Šeda odchází na dvě minuty za nebezpečnou hru vysokou holí.

03:50
    Píseckou obranou nebezpečně proniknul hostující Šeda a Petřík se opět musel činit. Vhazování před brankou domácích.

02:30
    Hosté se ocitli na doboru minutu pod tlakem, nakonec se jim ale podařilo šikovně vyhodit puk z pásma tak, aby z toho nebylo zakázané uvolnění.

01:32
    Šance k vidění také na druhé straně. Nebezpečně od modré střílel Hanus a Veselý srazil puk do rohu.

00:16
    První střelu utkání vyslal po pár vteřinách hry Gančařík a Petřík nenápadný pokus schoval v lapačce.

00:01

IHC Písek: Petřík (Hauser) – Červinský, Radoš, Beran, Hanus, Horák, Kajtman, Klochko – Heřmánek, Točík, Šuhaj, Skala, Rod, Klas, Duchoň, Pixa, Marcilis, Polanský.

Královští lvi Hradec Králové: Veselý (Petric) – Bažant, Havránek, Vacek, Voříšek, Čech, Souček, Faltýnek – Šeda, Gančařík, Hronek, Chalupa, Zahradník, Malinský, Drašnar, Miškář, Hnik, Tvrdík, Hofman, Drobný.

Rozhodčí: .

Ve včerejším úvodním kole si hosté z Hradce Králové připsali výhru na svém ledě, když porazili Mladou Boleslav 3:0. Písečtí v domácím prostředí úspěšní nebyli, Jihlavě podlehli těsně 3:4.

Hezký den z jihočeského Písku. Ve 13 hodin odstartuje na zdejším městském zimním stadionu utkání mezi domácími hráči a stejně starými borci z Hradce Králové.

Petr Košatka

Branky a nahrávky: 15. Marcilis (Horák), 16. Duchoň (Marcilis) – 23. Malinský (Zahradník, Faltýnek), 27. Gančačík (Hronek, Bažant), 49. Čech (Malinský)

IHC Králové Písek: Petřík (Hauser) – Červinský, Radoš, Beran, Hanus, Horák, Kajtman, Klochko – Heřmánek, Točík, Šuhaj, Skala, Rod, Klas, Duchoň, Pixa, Marcilis, Polanský.
    Královští lvi Hradec Králové: Veselý (Petric) – Bažant, Havránek, Vacek, Voříšek, Čech, Souček, Faltýnek – Šeda, Gančačík, Hronek, Chalupa, Zahradník, Malinský, Drašnar, Miškář, Hnik, Tvrdík, Hofman, Drobný.