Třinec – Mladá Boleslav 4:2 (kon.) | Kometa Brno – Olomouc 3:4 (kon.) | Zlín – Č. Budějovice 5:1 (kon.)
Chomutov – Kladno 3:0 (kon.) | Vsetín – Jihlava 5:2 (kon.) | Pardubice – Slavia 2:3 (kon.)
HC Litvínov – HC Plzeň 2:5 (kon.) | Vítkovice – Liberec 1:3 (kon.)
HC Kometa Brno
3:4 (1:1, 0:1, 2:2)
HC Olomouc
Sobota 14.09.2013, 12:30 • KAJOT ARENA • DHL Extraliga juniorů

To je z Brna vše, přeji vám pěkný zbytek soboty. (14:44:32)

Tři minuty okolo druhé přestávky rozhodli, Kometě už podařený finiš nestačil. Hned na startu třetí dvacetiminutovky se hostům podařilo dvakrát udeřit díky Fibrichovi a Rašnerovi. Vedení o tři branky jim vydrželo do padesáté minuty, kdy se trefil Pavel Jenyš. Minutu a půl před koncem pak vsítil kontaktní gól Jakub Zbořil, na víc se však už domácí nezmohli. Olomouc si tak na cestu bere všechny body, Kometa poprvé v sezoně končí zápas s prázdnou.

58:41
    Klimeš stále zůstává v bráně útočí totiž hosté. Nahození Soukala ale nebylo nebezpečné.

58:29
    Kometa právě vstřelila branku!
    Toto ještě může být drama. Dnes nejlepší Brňan Adam Raška projel po pravém křídle celé hřiště, jeho střelu ale Kochta pokryl. Puk se však dostal na levý kruh k JAKUBU ZBOŘILOVI, který skrz klubko těl trefil odkrytou bránu. Domácí trenér reaguje time-outem. Bez asistence.

57:22
    V závěru zápasu se hraje pořádně do těla, Kometa se stále ještě nevzdala. Olomouc však hraje chytře.

56:48
    Benešova střela z otočky proklouzala kolem tyčky olomoucké brány.

56:22
    Raška našel zpoza branky Mrázka, ten ale nedokázal ideálně zpracovat puk a než se mu to povedlo, obsadili ho obránci v červeném. Z velké šance tak nic nebylo.

55:35
    Hra Komety už je poměrně křečovitá, čas je neúprosný.

54:59

54:53
    Po Kozlově střele z pravého kruhu se před Kochtou strhla drobná strkanice, o nic hrozného se ale nejednalo, rozhodčí vylučovat nemusí.

54:44
    Vlčkovo nahození nedokázal tečovat žádný ze spoluhráčů.

54:19
    Domácí chvíli kombinovali v útočné třetině, teď však zase musí pro puk za vlastní bránu.

53:55
    Kometa hraje zbrkle, namísto aby rozjela přesilovkový kolotoč hned se snaží tlačit do zakončení.

53:36
    Kotouč se zase vydal na výlet až k domácí svatyni.

53:12
    Time-out asi hostům pomohl, na úvod oslabení se osvobozují.

David Nekvinda

Branky a nahrávky: 15. Raška (Zohorna, Klaus), 50. Jenyš (Papp), 59. Zbořil – 4. Jergl (Brančík), 40. Bauer (Zezula), 41. Fibrich (Rajnoch), 42. Rašner (Jergl, Škůrek)

HC Kometa Brno: Klimeš (Jekel) – Šidák, Cívka, Štancl, Sedlák (C), Zbořil, Vlček, Vojáček, Vágner – Kozel, Klaus, Papp, Raška, Mrázek, Jenyš, Beneš, Boček, Zohorna R., Boltvan, Grünwald, Ondráček.
    Trenér: Pavel Pazourek.

HC Olomouc: Kochta (Slezák) – Škůrek, Hradil, Brančík, Soukal, Rašner, Brandýs – Markl, Bauer, Fibrich, Jergl, Kocián, Rajnoch, Králík, Ostřanský, Vrána, Beták, Zezula, Nedopil, Čamek.
    Trenér: Kamil Přecechtěl.

Rozhodčí: Homola – Otáhal, Měkýš