Havířov – Havlíčkův Brod 3:2 (po pr.) | Šumperk – Olomouc 1:4 (kon.) | Litoměřice – Ústí n/L 5:6 (0:1 po s.n.)
Třebíč – Motor ČB 1:2 (kon.) | Kadaň – Mladá Boleslav 1:4 (kon.) | Beroun – Most 1:0 (kon.)
Jihlava – Benátky n/J 4:1 (kon.)
HC Dukla Jihlava
4:1 (1:0, 2:1, 1:0)
HC Benátky nad Jizerou
Sobota 14.09.2013, 17:30 • Horácký zimní stadion, Jihlava • 1. liga (ČR)

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Dobrý den, ještě jednou vítejte u utkání 2. kola mezi domácí Duklou Jihlava a Benátkami nad Jizerou.

Dukla Jihlava vstoupila po ne příliš přesvědčivých výsledcích v přípravě do první ligy tím nejlepším krokem. V prvním zápase ji los přiřkl houževnatého nováčka z Havířova. Jihlavští jej porazili zejména díky dvěma gólům z druhé třetiny v rozmezí 50 vteřin. Nejprve se trefil Tomáš Čachotský a poté Viktor Ujčík. Za hosty pouze korigoval Lubomír Vosátko.
    Jihlava – Havířov 2:1.
    Branky a nahrávky: 28. Čachotský (Zeman), 28. Ujčík (Zadražil, Prokš) – 59. Vosátko (J. Daněček). Vyloučení: 4:4, navíc Koma (HAV) 5 + do konce utkání za zásah do oblasti hlavy a krku, Škumát (HAV) 10 za zásah do oblasti hlavy a krku. Bez využití. V oslabení: 0:0. Diváci: 1688. Střely na branku: 25:29. Průběh utkání: 2:0, 2:1. Třetiny: 0:0, 2:0, 0:1

Ani poměrně dobré výsledky v přípravě nemusí být zárukou dobrého startu. Přesně to ukázaly Benátky nad Jizerou. Hosté se z výhry v přípravě radovali šestkrát z deseti zápasů. Porazili např. Kamenogorsk, Liberec nebo Boleslav, ale v prvním ostrém soutěžním zápase pak podlehli Berounu. Přitom utkání se pro Benátky vyvíjelo poměrně dobře, když se farma Liberce dostala do vedení již 2:0. Beroun ale díky dvěma trestným střílením srovnal a poté přídal další dvě branky. Benátky již stačili pouze korigovat na 3:4.
    Benátky – Beroun 3:4.
    Branky a nahrávky:
    12. Mikyska (Skalický), 16. Bittner (Skalický, Vitásek), 36. Klimt (Bortňák, Vitásek) – 18. Vrdlovec (TS), 23. T. Půlpán (TS), 33. Malý (T. Půlpán, Stromko), 34. Marek (Vrdlovec). Vyloučení: 1:3 + navíc Hrdel (BER) 10 minut OT. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 255. Střely na branku: 39:23.

Loni se oba týmy utkaly čtyřikrát během základní části a platilo rčení – můj dům, můj hrad. Posuďte sami:
    12. kolo, Dukla – Benátky 4:0.
    2. Velecký (Hubáček, Zeman), 10. Hodek (Kolafa, Nahodil), 20. Hodek (Nahodil), 43. Zeman (Hubáček).
    25. kolo, Benátky – Dukla 3:2.
    23. Chlapík (Plodek), 38. Liška (Jaroměřský, Vařecha), 39. Jaroměřský (Král, Chlapík) – 27. Zeman (Ficenc, Filip), 38. Zeman (Podlipnik, Jeslínek).
    38. kolo, Dukla – Benátky 2:1.
    23. Prokš (Filip, Jeslínek), 60. Maliník – 2. Jech (Král, Kájínek).
    51. kolo, Benátky – Dukla 2:0.
    8. Skořepa (Klimt, Niko), 32. Jech (Liška).

HC Dukla Jihlava: Rittich (Sáblík) – Dobrovolný, Zadražil, Mocek, Podlipnik, Kaláb, Štebih – Čachotský, Zeman, Seman – Důras, Ujčík, Prokš – Velecký, Hubáček, Krupka – Kadlec

HC Benátky nad Jizerou: Stejskal (Jelínek) – Jánoš, Šimek, Pyrochta, Vitásek, Niko, Ulrych, Říha – Bortňák, Skořepa, Klimt – Krejčík, Plodek, Jonák – Skalický, Mikyska, Bittner – Maďar, Pabiška, Jech

Rozhodčí: Úlehla – Čížek, Křivohlavý.

Hlavní rozhodčí se již rozbruslují na ledové ploše.

Zajímavé utkání čeká hostujícího Filipa Pyrochtu. Třebíčský odchovanec, v současnosti hráč Liberce a člen reprezentace do 19 let, se představil loni na Horáckém zimním stadionu jak v dresu staršího dorostu, tak v dresu juniorů Bílých Tygrů. Uvidíme, jak se velké naději českého hokeje povede dnes.

Na buly jsou proti sobě připraveni Zeman a Bortňák.

00:01

00:40
    Dukla vyhrála buly a poprvé otestovala pozornost gólmana Stejskala. Ten byl pozorný.

01:22
    Zakázané uvolnění Dukly.

01:48
    Dukla je znovu před Stejskalem, tentokrát ji ale chybí střelba.

02:39
    Filip Seman si připisuje první šanci v dresu Dukly. Dostal přihrávku mezi kruhy, ale Stejskal vyrazil puk pryč.

03:17
    Dukla mohla jít do vedení. Prokš krásně našel před Stejskalem zcela volného Důrase, ten si ještě popojel blíže ke gólmanovi hostů, zblízka ale puk mezi pravou tyč a pravý beton gólmana Benátek nezasunu.

03:23
    Vzápětí raději vyhazují hosté na zakázané uvolnění.

04:46
    Zeman krásně našel ve středním pásmu rozjetého Čachotského, který se sám proti Stejskalov neprosadil.

04:58
    Čachotský ještě za brankou vybojoval po své střele puk a vrátil jej Zemanovi, který si udělal před Stejskalem místo. Mladý útočník Dukly ale špatně trefil puk.

05:56
    Benátky se na chvilku nastěhovali před Ritticha, ale za brankou si pohlídal celou situaci a puk Petr Mocek.

06:41
    Maďar našel ve středním pásmu rychle jedoucího Bittnera, kterému nechala obrana Dukly příliš volného prostoru. Hostující útočník si nabruslil až do levého kruhu a hned vystřelil, ale Dobrovolný mu stačil vložit do střely hokejku a puk končí v ochranné síti.

06:57
    Po nepřehledné situaci před Rittichem raději jihlavský gólman přikryl puk.

07:11
    Jánošík dostal na modré puk a ihned vystřelil. Rittich toho přes několik hráčů moc neviděl a měl štěstí, že puk nikdo netečoval.

08:27
    Špatná rozehrávka Dukly kazí další možnost založení rychlého útoku. Puku se ve středním pásmu ujímají hosté.

08:52
    Ani ti jej však dlouho neudrželi. Dukla kus černé gumy opět na chvíli získala, ale spoluhráči Hubáčka jdou střídat, takže i útočník Dukly jen nahazuje puk před Stejskala.

09:31
    Postavení útočícího hráče Benátek v brankovišti. Vzahovat se bude ve středním pásmu.

09:51
    Po několika šancích kolem čtvrté minuty nám tempo hry poněkud upadlo. Žádný z týmů se nedostává do vyloženějších šancí.

10:01
    Skořepa se dostal až před Ritticha, ten však jeho bekhendové zakončení lapí.

10:21
    Aby to Duklu ještě nemrzelo, její další šance vyznívá do ztracena. Z pravé strany najížděl na Stejskala Čachotský, kličkou se zbavil obránce a mohl buď vystřelit nebo nahrát Semanovi. Rozhodl se pro první variantu, ale zamířil nad.

11:23
    Důras nevybojoval v útočném pásmu puk, přesto jsou u kotouče opět domácí. Benátky se vysvobodili totiž jen vyhozením do středního pásma.

11:39
    Při přechodu do útočného pásma se dopustil Velecký ofsajdu.

12:03
    Hubáček se po stahovačce krásně zbavil trojice beků a už přihrával mezi kruhy volnému Veleckému, jenže nahrání se mu nezdařilo i díky faulu jednoho z hráčů hostů.

12:05
    Trestem na dvě minuty a osobním desetiminutovým trestem za úder do oblasti hlavy a krku je potrestán Jiří Říha.

12:17
    Benátky ihned po vzahování vyhazují puk před Ritticha.

12:54
    I nyní vyhazují hosté puk, Dukla se nemůže usadit před Stejskalem.

13:26
    Kaláb nahrával diagonálně na modré Dobrovolnému, jeho střelu z první ale Stejskal vyrazil a následně hosté opět vyhazují.

13:50
    Nyní se už Dukla usadila před Stejskalem. Opět to byl Dobrovolný, který střílel od modré, jeho polus byl ale Vitáskem ztečován do ochranné sítě.

14:21
    Kaláb vybojoval nahozením pro Duklu útočné pásmo.

14:45
    Bekhendová střela Krejčíka končí zhruba metr od pravé tyče Ritticha.

15:49
    Zeman výborně našel na pravém kruhu skorojmenovce Semana, jenž neotálel, vystřelil, jenže na Stejskala si opět nepřišel. K následné dorážce se nikdo z hráčů domácích nedostal.

16:39
    Bohužel opět jsou problémy s připojením se ke komentovanému online přenosu. Chyba není na straně Dukly Jihlava ani v připojení na Horáckém zimním stadionu.

18:24
    Dukla právě vstřelila branku!

Domácí se ujímají vedení. Po několika soubojích v útočném pásmu Dukly jeden takový vyhrál Čachotský. Kapitán Dukly našel před Stejskalem zcela volného RADKA HUBÁČKA, který již v těchto situacích ví, co se sluší a patří a posílá domácí do vedení. Asistence: Tomáš Čachotský.

20:00

Omlouváme se ještě jednou za technické problémy, ale vážně za ně zde na Horáckém zimním stadionu nemůžeme. Snad bude ve druhé třetině, která začne zhruba za dvě minuty, všechno v pořádku. Domácí hokejisté, kteří vedou po gólu Hubáčka, nastupují na led.

20:01

20:23
    Dukla se od začátku druhé třetiny tlačí do útoku. Nyní byl před pravou tyčí Stejskala zcela sám Čachotský, ale již nestihl pořádně zakončit.

20:45
    Stejný hráč nyní dostal ideální přihrávku mezi kruhy. Při zakončení byl však seknut Daliborem Bortňákem a hostující útočník za tento prohřešek dostává dvě minuty.

20:50
    Benátky po buly vyhazují.

21:24
    Stejně tomu je tak i nyní. Puk je za brankou Ritticha.

21:45
    Minuta přesilovky domácích je pryč a Dukla zatím Stejskala neohrozila.

21:50
    Až nyní se jí to povedlo. Hubáček ranou z mezikruží vytřepal gólmanovi hostů betony.

22:04
    Dukla bude hrát 41 vteřin přesilovku 5 na 3, když je zcela zbytečně potrestán za sekání Josef Mikyska, který se s pukem nacházel při vlastním oslabení za Rittichem a bylo jasné, že se nemůže proti přesile domácích prosadit.

22:40
    Důras a Dobrovolný pálili od modré čáry, ale vždy trefili jen před sebou stojícího bránícího hráče hostů.

22:45
    Hosté ve čtyřech.

23:01
    Dukla se nemůže usídlit před Stejskalem ani při klasické přesilovce pět na tři.

24:04

24:11
    Dukla se při vrácení vyloučeného Mikysky na led ještě usadila před Stejskalem. Nejsem si teď jistý, kdo z obránců Dukly vypálil tvrdou ránu od modré, ale trefila do obličeje před brankou stojícího Adama Jánošíka. Ten se asi po třech minutách zvedá z ledu, kde po něm zůstala menší krvavá stopa. Za doprovodu svých spoluhráčů je odnášen do kabin a ledaři na Horáckém zimním stadionu čistí led od rudé barvy. Toto je okamžik, který chceme vidět na stadionech co nejméně.

24:20
    Zakázané uvolnění Benátek nad Jizerou.

24:35
    Před Stejskalem nyní promáchl puk Hubáček.

24:41
    Opět vyloučení na straně Benátek. Dvě minuty dostává Filp Pyrochta za hákování.

24:52
    Hostům se napodruhé podařilo vyhodit puk.

25:14
    Dukla je již před Stejskalem.

25:20
    Důras dostal na modré puk, sjel si blíže ke kruhům a celou akci chtěl ještě vyšperkovat, ale dále se již neprosadil.

25:50
    Hosté vyhazují puk.

26:15
    Kaláb pálil od modré, jeho dobrý pukus ale Stejskal vyrazil a nikdo z červenožlutých již na dorážku nedosáhl.

26:26
    Velecký v dobré pozici netrefil branku.

26:41
    Hosté hrají v plném počtu.

27:25
    Kadlec se pokoušel přejít přes Pyrochtu, to se mu však nepodařilo.

27:56
    Ulrych nyní zvolil snad nejhorší variantu, která byla k dispozici. Místo, aby přihrál před brankou Pyrochtovi a ten rozehrál, dopouští se zakázaného uvolnění.

28:35
    Prokš s Podlipnikem vybojovali proti Vitáskovi puk.

28:37
    A obránce hostů Ondřej Vitásek vzápětí Prokše podrazil a půjde na dvě minuty na trestnou lavici.

28:42
    Kaláb na modré netrefil ideálně puk a Stejskal chytá.

28:56
    Nyní to Kaláb zkoušel z pravého kruhu, ale jeho střela byla sražená a končí v ochranné síti.

29:19
    Ujčík projel celým útočným pásmem, ale prostor ke střele nenašel.

29:33
    Velecký trefil od modré jen připraveného beka.

30:22
    Zdá se, že ani tato přesilovka Dukly nebude využita. Domácí byli nyní chvíli před Stejskalem, ale chybnou rozehrávkou se dvakrát připravili o puk.

30:37

31:00
    Nyní se hraje převážně ve středním pásmu a gólmani nemají moc práce.

31:53

32:08
    Střelu Vitáska od modré zblokoval Dobrovolný.

32:33
    Dukla by měla spíše více střílet a méně kombinovat. Nyní se krásně uvolnil Důras, ale ještě hledal lépe postaveného Prokše, ke kterému se přihrávka nedostala.

32:56
    První vyloučení na straně Dukly. Viktor Ujčík dostává dvě minuty za podražení.

33:09
    Dukla vyhrála buly a Čachotský nasbíral pro domácí za brankou Stejskala drahocenné vteřiny.

33:28
    Tohle bude zlomový okamžik zápasu. Benátky si zahrají minutu a půl dlouhou přesilovku pět na tři. Za hákování dostává dvě minuty Petr Mocek, který současně dostává desetiminutový trest za nesportovní chování.

33:39
    Benátky jsou od začátku dvojnásobné přesilovky před Rittichem.

34:01
    Důras trošku krkolomně, ale přece jen vyhazuje puk do středního pásma.

34:14
    Hosté jsou opět před Rittichem.

34:21
    Ten nyní nadvakrát chytil skákavý puk z hole Skalického.

34:39
    Benátky právě vstřelily branku!

Dvojnásobná přesilovka hostů byla dvacet vteřin před koncem prvního vyloučeného hráče Dukly využita. U pravé tyče Ritticha byl zcela volný JAN PLODEK, který po přesné přihrávce Jonáka nezazmatkoval, počkal si a střelou po ledě k tyči překonal domácího gólmana. Asistence: Vít Jonák, Jiří Říha.

34:47
    Hosté budou mít ještě čtyřicet vteřin přesilovku.

35:28
    Dukla hraje v plném počtu.

36:15
    Pokus Bittnera bez problémů chytá Rittich.

36:35
    Zakázané uvolnění Dukly. Nyní si ale myslím, že Michal Důras byl již lehce za červenou čárou.

36:58
    Nahození od modré v podání Maďara raději kryje Rittich a podržel puk v lapačce.

37:09
    Adam Zeman se krásně uvolnil a dostal se až před Stejskala, ale bekhendem puk za jeho záda nezasunul a k dorážce se již nedostal.

37:20
    Zakázané uvolnění hostů.

37:28

Obrovská chyba v rozehrávce Benátek. Ti měli puk na svých holích a chtěli přes střed rozehrát další akci. Jenže puk zachytil Zadražil, rychle ho poslal na modrou čáru ADAMU ZEMANOVI, ten si lehce popojel a krásnou střelou nad beton a vyrážečku překonává Stejskala. Asistence: Vojtěch Zadražil.

38:02
    Před dotírajícím Veleckým a Krupkou raději přikryl puk Stejskal.

38:24
    Marek Prokš se před Stejskalem dostal sám k puku, zpracoval jej a najel si lehce k pravé tyči, hostujícího gólmana ale nepřekonal.

39:02

Nyní už ale Dukla dává gól. Rychlou kombinací se červenožlutí dostali až před Stejskala, kde se po přihrávce Ujčíka zblízka prosazuje novic v dresu Jihlavy FILIP SEMAN. Asistence: Viktor Ujčík.

39:51
    Filip Seman mohl v rychlém sledu přidat druhý gól. Nyní ale zblízka mířil nad branku Stejskala a hosté následně vyhazují na zakázané uvolnění.

40:00

Ve druhé třetině byl k vidění zajímavý hokej. Nejprve srovnal Jan Plodek po tom, co hosté využili dvojnásobnou přesilovou hru. Vyrovnaný stav ale vydržel na Horáckém zimním stadionu přesně tři minuty. Adam Zeman totiž pěknou střelou překonal Stejskala a o dvě minuty později se prosadil nováček v dresu Dukly Filip Seman. O vítězi utkání se rozhodne ve třetí třetině, která začne přibližně za 16 minut v 19:14.

Na ledě nyní probíhá přestávková soutěz.

40:01

40:42
    Zeman se na modré neprosadil a posílá puk zpět do středního pásma svým obráncům.

41:28
    Podlipnik střelou po ledě nepřekonal Stejskala, ten jeho pokus bezpečně viděl.

42:01
    K dorážce před Rittichem se dostal zcela volný Josef Mikyska, gólmana Dukly ale nepřekonal.

44:05
    Zakázané uvolnění Dukly, bude se tak hrát opět před Rittichem.

44:38
    Čachotský se snažil najít v tandemu před brankou najíždějícího Semana, přihrávku ale zblokoval obránce Vitásek.

44:10
    Na následnou střelu od modré Seman těsně nedosáhl.

45:36
    Dukla si zahraje přesilovou hru. Jméno vyloučeného hráče hostů doplním později.

46:34
    Velecký trefil na pravém kruhu puk z první, jeho pokus ale prolétl těsně vedle tyčky hostující branky.

46:10
    Benátky si zbytek přesilové hry již pohlídaly a nyní hrají v plném počtu.

48:20
    Důras se rychle dostával do útočného pásma a byl faulován. Je signalizováno vyloučení.

48:23
    Dvě minuty dostává Marek Pabiška (BEN) za držení protihráče.

48:23
    Benátkám se nechce jet na buly, rozhodčí je musí popohánět.

48:26
    Hosté po buly vyhazují puk před Ritticha.

48:43
    Dukle přesilové hry vůbec nejdou. Benátky opět vyhazují puk do bezpečí.

48:51
    Vyloučení na straně Dukly, gólman David Rittich se provinil vysokou holí. Trest odpyká Marek Prokš (JIH).

49:09
    Hraje se ve čtyřech, Dukla nyní nebyla při rozehrávce přesná a jedná se o zakázané uvolnění.

49:34
    Radek Hubáček byl blízko druhému gólu, ale z mezikruží trefil jen rameno Stejskala.

50:27
    Michal Důras se mezi kruhy krásně uvolnil a těsně minul pravý horní roh branky Benátek.

50:23
    Benátky hrají v plném počtu.

50:30
    Což ale není zrovna dvakrát vidět. Domácí jsou usazeni před Stejskalem.

51:06
    Další vyloučení na straně Benátek. Dvě minuty dostává opět Marek Pabiška (BEN) za držení protihráče.

51:13
    Tomáš Kaláb se už radoval z gólu, ale jeho rána od modré skončila pouze na boční síti.

51:44
    Viktor Ujčík získává pro své spoluhráče útočné pásmo, ale před brankou Stejskala se Jihlava dlouho neudržela.

51:51
    A síly na ledě se srovnají. Matič Podlipnik dostává dvě minuty za nedovolené bránění.

52:10
    Čachotský prosvištěl přes modrou a jeho ránu Stejskal chytá.

52:36
    Tak tohle nebyl zrovna čistý zákrok ve středním pásmu na Marka Prokše. Vylučovat se ale nebude.

52:37
    Dnešnímu zápasu přihlíží 1345 diváků.

53:06

53:39
    A Benátky jsou nyní usazeny před Rittichem.

53:51
    I Dukla je však kompletní a z kraťoučké přesilovky hostů gól nepadl.

54:24
    Prokš s Důrasem vybojovali puk a už míří ke Stejskalovi.

54:30
    Dukla ale puk ztrácí.

55:14
    Benátky však také dlouho neudržely puk ve své moci. Dukla se poté natlačila před Stejskala, ale Čachotský před brankou netrefil puk a neprosadil se ani Seman v následném závaru před gólmanem hostů.

56:30
    Zadražil si v rohou neporozumněl s Ujčíkem a Dukla přichází nejenom o puk, ale bude se muset bránit.

56:49
    Na přihrávku Jonáka nedosáhl u pravé tyče číhající Bittner.

57:06

57:21
    Rozhodčí po útočné akci Benátek přerušuje hru, branková konstrukce totiž byla lehce vychýlena.

57:27
    Po vhazování raději podržel puk Rittich ve své výstroji.

57:27
    Hosté si berou oddechový čas.

57:27
    Pokud dnes Dukla vyhraje, posune se po dvou kolech minimálně na čtvrté místo.

57:27
    Gólman Benátek Jiří Stejskal zůstává na střídačce. Hosté hrají v šesti.

57:39
    Hosté se před Rittichem neprosadili a Viktor Ujčík málem získal na obranné modré puk.

57:44

Nakonec ale domácí legenda puk na obranné modré puk získala. Ujčík poté bleskurychle sklepl puk na TOMÁŠE ČACHOTSKÉHO, který ze středního pásma trefil bez problémů volnou branku. Asistence: Viktor Ujčí, Matič Podlipnik.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

59:05
    Po kombinaci Krupky s Hubáčkem mířil druhý jmenovaný z pravého kruhu k levé tyči Stejskala, kde už byla připravená lapačka gólmana hostů.

59:10
    Jelikož se z domácího kotle ozývá pokřik Skřítkové tesaři a Co jste hasiči, co jste dělali, je jasné, že fanoušci Dukly slaví tři body.

59:58
    V posledních vteřinách se ještě mohla trefit dvojice Čachotský – Ujčík. Ujčík po obkroužení branky přihrál Čachotskému, který netrefil ideálně puk, ale poté přihrál mezi kruhy Ujčíkovi a ten ranou z první trefil rameno Stejskala. Následuje konec zápasu.

60:00

Dukla i přes menší komplikace z pětatřicáté minuty vyhrává doma i druhé utkání tohoto ročníku první ligy. Gólový účet zápasu otevřel v devatenácté minutě Radek Hubáček. V již zmiňované 35. minutě hosté z přesilovky pět na tři vyrovnali, když se trefil Jan Plodek. Do konce druhé dvacetiminutovky si ale připsal první zářez v této sezoně jak Adam Zeman, tak nováček v dresu Dukly Filip Seman. Ve třetí části si Dukla vedení hlídala a pojistila ho trefou do prázdné branky, když se po přihrávce Ujčíka trefil Matic Podlipnik. Z Horáckého zimního stadionu se loučí a hezký večer přeje Tomáš Lysý. (19:49:29)

Tomáš Lysý

Branky a nahrávky: 19. Hubáček (Čachotský), 38. Zeman (Zadražil), 40. Seman (Ujčík), 58. Čachotský (Ujčík, Podlipnik) – 35. Plodek (Jonák, Říha)

Rozhodčí: Úlehla – Čížek, Křivohlavý