Chanty-Mansijsk – Jekatěrinburg 1:2 (kon.) | Kazaň – Omsk 6:0 (kon.)
Jugra Chanty-Mansijsk
1:2 (0:0, 1:2, 0:0)
Avtomobilist Jekatěrinburg
Neděle 15.09.2013, 13:00 • Arena Jugra, Chanty Mansijsk (kapacita 5500 míst) • KHL

59:33
    Birjukov míří na střídačku, domácí to zkusí v šesti, u vlastní branky to ale těžko půjde!

42:10
    Kovář opět bravurně zasáhl betonem, když se puk odrážel v brankovišti.

41:43
    Birjukova podruhé v dnešním zápase zachraňuje tyčka, tentokrát zastavila střelu Antona Lazareva!

40:34
    Jugra se hned v úvodu třetí třetiny dostala do velké šance, ani Magogin, ani Skorochodov ale na Kováře nevyzráli!

39:10
    Tým Jugra právě vstřelil branku!
    Úžasná akce první lajny domácích, kteří získali kotouč v útočné třetině a po kombinaci mezi Skorochodovem a Magoginem přišla přihrávka do prázdné branky na VITALIJE SITNIKOVA, který důležitou brankou v poslední minutě třetiny snižuje na 1:2! Asistence: Igor Magogin a Igor Skorochodov.

30:03
    Jekatěrinburg právě vstřelil branku!
    A je to rázem 0:2! ALEXEJ SIMAKOV naskočil z trestné lavice do hry, dostal ideální přihrávku a z pravé strany unikal sám na Birjukova, kterého překonal přesnou střelou do šibenice! Asistence: Anton Lazarev.

28:17
    Z ničeho nic se hosté dostali do přečíslení 2 na 1, Trjamkin vystřelil z pravé strany, Birjukov vyrazil puk pouze před branku, kde stál připravený VASILIJ STRELCOV, který dorážel do poloprázdné branky! Asistence: Nikita Trjamkin a Ilja Krikunov.

27:56
    Nepříjemná skrumáž před Birjukovem nakonec končí faulem hostů, za podražení je na trestnou lavici vykázán Alexej Simakov, síly na ledě se tak vyrovnají, poté bude následovat přesilová hra Jugry.

26:35
    Přesilovka pro Avtomobilist, za faul kolenem je vyloučen Arťom Buljanskij.

25:04
    Sergej Gusev nenápadnou střelou nastřelil levou tyč Birjukovovy branky!

24:08
    Kovář si připisuje další skvělý zákrok, když zlikvidoval samostatný nájezd Igora Magogina!

22:02
    Hostující obrana nyní totálně zaspala a dva domácí útočníci mířili sami na Kováře, ten ovšem skvěle vystihl Anderssonův záměr o přihrávku!

18:30
    Obrovská chyba v obraně hostů, Žukov mohl postupovat sám na Kováře. Domácí útočník zvolil tvrdou střelu z mezikruží, český brankář v barvách Jekatěrinburgu zasahuje betonem!

14:35
    Černov se ihned po návratu z trestné lavice řítil z pravé strany sám na Birjukova, který jej v pokusu o kličku podrazil. První přesilovka pro Avtomobilist.

13:36
    Michajl Žukov se po Anderssonově přiklepnutí ocitl tváří tvář Kovářovi, v poslední chvíli ale puk z hokejky domácího forvarda sklouzl!

12:17
    Další vyloučení na straně Avtomobilistu, za hákování je vyloučen Arťom Černov.

09:45
    Domácí ještě zůstali v tlaku po skončení přesilovky, puk se odrazil před branku, kde se ho dva hráči Jugry snažili dotlačit za čáru, Kovář ale skvělým způsobem vytasil svůj beton!

08:30
    Nikita Gusev pálil z mezikruží, Kovář vyráží betonem!

07:18
    Hosté sice na malou chvíli zamkli své soky v jejich vlastní obranné třetině, poté se ovšem provinili Alexej Jefimov provinil podražením, Jugra tak bude prvním týmem, který si dnes vyzkouší hru v početní výhodě.

Adam Lacek

Branky a nahrávky: 40. Sitnikov (Magogin, Skorochodov) – 29. Strelcov (Trjamkin, Krikunov), 31. Simakov (Lazarev)

Jugra Chanty-Mansijsk: Birjukov (Kukin) – Shefer, Chvostov, Tjuljapkin, Pepeljajev, Safronov, Trončinský, Djakov – Skorochodov, Sitnikov, Magogin – Buljanskij, Jakubov, N. Gusev – Žukov, Andersson, Savinainen – Krysanov, Krivonožkin, Jacenko – Kňazev
    Avtomobilist Jekatěrinburg: Kovář (Fomin) – Selujanov, Antonov, S. Gusev, Trjamkin, Viklund, Lepistö, Postnikov – Lewandowski, Belanger, Jefimov – Lazarev, Černov, Malychin – Fjodorov, Simakov, Žmakin – Krikunov, Strelcov, Toluzakov – Arkalov

Rozhodčí: Beljajev, Buturlin – Nazarov, Čubykin