Olomouc – Vsetín 5:1 (kon.) | Havlíčkův Brod – Žďár n/S 3:2 (kon.) | K. Vary – Letňany 1:7 (kon.)
Warriors Brno – Havířov 5:1 (kon.) | Hr. Králové – Kometa Brno 1:2 (kon.) | Chomutov – Ústí n/L 6:3 (kon.)
Zlín – Přerov 4:3 (kon.) | HC Plzeň – Sparta 4:6 (kon.) | HC Litvínov – PZ Kladno 7:2 (kon.)
HC Plzeň 1929
4:6 (3:2, 1:2, 0:2)
HC Sparta Praha
Neděle 15.09.2013, 13:00 • ČEZ Aréna, Plzeň • ELIOD extraliga mladšího dorostu

Ve vyrovnaném utkání bohatém na branky nakonec rozhoduje úvod třetí třetiny, který indiáni nezvládli. Naopak Sparta je odměněna za zvládnutý závěr duelu plným bodovým ziskem, a kráčí tak sezónou nadále neporažené.

S přáním krásného zbytku víkendu vám děkuji za pozornost a brzy u plzeňského mládežnického hokeje na počtenou. (15:05:40)

60:00

59:50
    Hostují střídačka na nohou a hlasitě oslavuje třetí výhru v sezóně. Naopak indiáni zklamaně posedávají a vyhlížejí konec duelu.

59:44
    Sparťané si nekomplikují život a bez skurpulí vyhazují puk přes všechny čáry.

58:32
    I Plzeňští se zdají být s výsledkem smířeni. Krasanovský je zpátky v brance.

58:32
    Sparta právě vstřelila branku!

Je rozhodnuto. VÁCLAVA ZÍDKA si kotouč našel na útočné modré a proti opuštěné kleci nešlo nedat.

58:04
    Krasanovský opouští branku a Plzeň chce vyrovnat v šesti!

56:14
    Přestože indiáni pochopitelně hodně otevřeli hru ve snaze o vyrovnání, Brízgala se zatím moc nezapotil. To samé však nemůže paradoxně říct na druhé straně Krasanovský, který v posledních minutách je tím, díky kterému vůbec Plzeň ještě o body může bojovat.

54:17
    Naprosto identická situace jako v 51. minutě, jen s tím rozdílem, že se Safin odhodlal ke střele, která tvrdě narazila na spojnici levé tyčky Krasanovského branky a břevna!

50:21
    Chlouba se Safinem v brejku dvou na jednoho proti plzeňskému Váchalovi. Ten vykrýval prostor tak dobře, že prvně jmenovanému nezbylo nic jiného, než risknout přihrávku přes hokejku domácího beka. Ta sice prošla, ale byla tak nepřesná, že Safinovi skončila na patách. A akce samozřejmě končí.

48:26
    Filip Krasanovský podržel svůj tým ve hře. Nejprve reflexivně zareagoval na dobrou střelu po zemi z mezikruží, aby následně kryl i Simoticsovu dorážku ve spolupráci se svým obráncem. Velká šance pro Spartu!

47:34
    Indiáni nepolevují v aktivitě. I přes návrat vyloučeného Komárka se hraje ve sparťanském obranném pásmu.

46:29

46:12
    Pěkná přízemní rána Váchala končí jen o fous mimo.

45:43
    První plzeňská lajna ještě nepustila hosty z jejich pásma, ale střely nemají účinnou razanci. Teď jedna z nich končí sražená v ochranné síti.

44:29
    Komárek (SPA) se provinil podražením a Plzeňané hrají znovu v početní výhodě.

Lucie Mužíková

Branky a nahrávky: 3. Rubner (Hanzlík), 4. Pour (Kantner), 8. Hanzlík (Rubner), 28. Kodýtek (Váchal) – 1. Pšenička (Michnáč), 11. Pšenička, 22. Safin (Horský), 36. Zídek (Michnáč), 41. Pšenička (Michnáč), 59. Zídek

HC Plzeň 1929: Krasanovský (Lavička) – Staněk, Kačena, Bednář, Kvasnička, Váchal, Sysel, Erhart, Hanzlík, Rubner, Kantner, Kodýtek, Eret, Straka, Roubal D., Roubal J., Pour.
    HC Sparta Praha: Brízgala (Hofmann) – Janda, Sedliský, Eliáš, Horský, Hanuš, Simotics, Kropáček, Zídek, Komárek, Chlouba, Michnáč, Pšenička, Safin, Dubský, Martínek, Švarc, Zemánek, Davídek, Kadlec.

Rozhodčí: Suchánek – Malá, Kotyza