Magnitogorsk – Novokuzněck 3:1 (kon.) | Ufa – Chabarovsk 3:4 (po pr.) | Nižněkamsk – Vladivostok 6:5 (2:1 po s.n.)
Čerepovec – Minsk 4:2 (kon.) | Jaroslavl – Doněck 3:4 (po pr.) | Petrohrad – Záhřeb 3:0 (kon.)
Metallurg Magnitogorsk
3:1 (0:0, 2:0, 1:1)
Metallurg Novokuzněck
Pondělí 16.09.2013, 15:00 • Magnitogorsk aréna "Metalurg" • KHL

To je z dnešního onlajn přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou. (17:06:56)

Je dobojováno. Domácí dnes vybojovali vítězství 3:1, k němuž se ale museli doslova protrápit. Nehrál se nějak zvlášť útočný hokej, ale díky přesilovým hrám si domácí vypracovali důležitý náskok, který nakonec udrželi až do konce.

60:00

59:41
    Kosečkin znovu skvělý proti střele Garejeva z levé strany.

59:32
    Osmadvacet vteřin před koncem třetí třetiny se vylučuje a je to Jan Kovář, to je nepříjemné, domácí jdou do čtyř!

59:01
    Hosté to zkouší v šesti, branka je prázdná!

59:00
    Posledních šedesát vteřin!

58:32
    Vhazování ve třetině Magnitogorsku, hosté získávají puk.

58:17
    Kosečkin chytá střelu z pravé strany.

58:00
    Jsou tu poslední dvě minuty třetí třetiny, hosté se snaží dostat soupeře pod tlak.

57:15
    Závar před Kosečkinem, sudí nepřerušil hru, ale puk opouští třetinu.

56:58
    S ambicemi hostů to již vypadá hodně "bledě"...

56:29
    Metallurg právě vstřelil branku!
    SERGEJ MOZJAKIN využívá přesilovou hru, když se trefuje z mezikruží, 3:1! Asistence: Danis Zaripov.

56:17
    Hodgmanovo střela končí ve výstroji Hovinena.

56:08
    Puk ve středním pásmu.

55:55
    Magnitogorsk v přesilovkovém rozestavení.

55:46
    Mozjakin se výtečně obtáčí kolem obránce a již se dostal málem sám před Hovinena, Kurepanov ho ale fauluje a je vyloučen.

55:23
    Zakázané uvolnění Magnitogorsku, hra se stěhuje před Kosečkina.

54:48
    Valujskij střílí z pravého kruhu pro vhazování, ale přímo do pozorného Kosečkina.

54:28
    Černov s pukem za brankou Hovinena, čeká na dostřídání a rozehrává.

54:15

53:30
    Úroveň hry rozhodně neslibuje v závěrečných minutách nějaké střelecké hody, dnes se více gólů zřejmě nedočkáme.

53:02

52:43
    Dvakrát nyní zakročil Hovinen proti střelám domácích borců.

52:15
    Na trestné lavici domácí Lee, poměr sil na ledě se vyrovná.

52:02
    Hosté mohli přejít do přečíslení dva na jednoho, nakonec však sudí přerušují hru, vylučuje se.

51:33
    Po střele Ibragimova přerušují rozhodčí hru.

51:30

51:16
    Po ose Mozjakin – Zaripov – Lee třetí v pořadí pálí od modré, Hovinen chytá.

51:02
    Vylučuje se, na trestnou lavici tentokrát usedá hostující Michail Černov.

50:35
    Ofsajd Kováře na útočné modré, vhazovat se bude ve střední třetině.

50:00
    Je před námi závěrečná desetiminutovka, udrží domácí těsné vedení?

49:24
    Velká šance hostů, ale těm chybělo více štěstí v koncovce, ale střela Achmetova z levé strany, byla hodně nepříjemná!

48:49
    Povedlo se, domácí v útočném pásmu, ale ztrácí puk.

48:32
    Maleňkich nahrává Leeovi, který zkouší přejít přes středním pásmo po pravé straně.

48:08
    Vyloučení Hodgmana tak domácí tým vyšlo hodně "draho".

47:16
    Metallurg Novokuzněck právě vstřelil branku!
    Pohotová střela JEGORA MARTYNOVA od modré, to spíše vypadalo na nahozený puk, ale ten nakonec končí v brance, hosté snižují! Asistence: Marko Anttila.

47:04
    A znovu se vylučuje a co je horší, je to opět hráč Magnitogorsku, Justin Hodgman!

46:10
    Magnitogorsk se díky dvěma oslabením za sebou dostal pod tlak.

45:34

45:18
    Jedna střela hostů míří vedle branky, ta druhá pak ve výstroji pozorného Kosečkina, který dnes usiluje o čisté konto!

44:55
    Až nyní se hosté dokázali usadit v útočném pásmu.

44:16
    Zatím se Novokuzněck marně snaží o přechod přes střední třetinu.

43:55
    Hostům se předchozí přesilová hra poměrně vydařila, jak tomu bude v této přsilovce?

43:34
    Opět se vylučuje, na trestnou lavici odchází domácí Birjukov za podražení.

43:15
    Kovář ve třetí třetině nastupuje v řadě s Gulašem a Timkinem.

43:05
    Jan Kovář se neohroženě dere do zakončení, ale jeho pokus Hovinen chytá.

42:53

42:08
    Nahozený puk před Kosečkina od modré, Mäntyläho pokus gólman chytá.

41:32
    Hosté zůstávají v útočném pásmu.

41:13
    Skvělý zákrok Kosečkina, který zneškodnil střelu Kosourova z pravé strany!

40:53
    Vylučuje se, na trestnou lavici usedá domácí Birjukov za hákování.

40:01

Sledujte i dál náš onlajn přenos, třetí třetina začne přibližně v 16:31 hodin.

Ve druhé třetině jsme zaznamenali dvě gólové trefy, obě v podání domácích hráčů. Nejprve se prosadil ve 24. minutě Kazionov a když to už vypadalo, že více gólů ve druhé dvacetimiutovce nepadne, prosadil se český útočník Milan Gulaš, který zvýšil na 2:0 pro Magnitogorsk čtyřiačtyřicet vteřin před koncem! Hosté tak budou vstupovat do třetí části s dvougólovou ztrátou.

40:00

39:16
    Čech MILAN GULAŠ se s ničím "nepáral", vystřelil z vrcholu levého kruhu pro vhazování, po přihrávce Jana Kováře z pravé strany a puk končí za zády Hovinena! Asistence: bez asistence.

38:50
    V této formaci se objevuje od začátku druhé třetiny i Jan Kovář.

38:38
    Ani lajně se Zaripovem a Mozjakinem se nedaří dostat do zakončení.

38:05
    Závěr druhé třetiny patří spíše hostům.

37:36
    Úspěšnější domácí, ale ti ve střední třetině ztrácí puk.

37:21
    Souboj v levém rohu ve třetině Magnitogorsku.

36:51
    Justin Hodgman se krásně prosmýkl po pravé straně kolem obránců až před Hovinena, pak však souboj neustál a padá pod nohy Hovinena, z toho nic nebude.

36:25
    Platonov se neprosadil proti přesile obránců Novokuzněcku.

36:02
    Kosečkin raději drží puk ve své lapačce a přerušuje hru.

35:00
    Začíná poslední pětiminutovka, domácí stále vedou 1:0, dokáží hosté vyrovnat ještě v této třetině?

33:39
    Již to mohlo být 2:0, ale hosty zatím drží skvělý Hovinen.

33:06
    Domácí Šenfeld ve velké šanci, dostal se z pravé strany sám před Hovinena, který ho ale vychytal!

32:55
    Ibragimov nahazuje puk do útočného pásma.

31:32
    Po pravém křídle zaváží puk hosté do útočného pásma, ale rozhodčí vykazují hru do střední třetiny.

30:45
    Zaripov zaváží puk z pravé strany, před brankou hledá Mozjakina, který ale puk nezachytil.

30:00
    Jsme přesně v polovině utkání, zatím jsme zaznamenali pouze jeden gól, ale hraje se "nahoru – dolů", tak doufejme, že se ještě nějaké té branky dočkáme!

29:40
    Na ledě třetí pětka Magnitogorsku.

29:00
    O´Reilly neudržel puk ve třetině soupeře a hosté mohou zaútočit.

28:28
    Kosov střílí z pravé strany, Hovinen pozorný a vyráží.

27:58
    Dlouhý pas Chabarova končí za brankou Novokuzněcku, ale hosté okamžitě puk ztrácí.

27:15
    Gulaš se ocitl v dobré šanci, ale jeho "plácnutí" do puku Hovinen vyráží.

26:50
    Nepřesný pas obránce Magnitogorsku, puk získávají hosté.

26:18
    Rychlý protiútok Novokuzněcku, přečíslení dva na jednoho, ale domácí si mohou oddechnout, nepřesnou přihrávkou končí celá akce v levém rohu.

25:47
    Na druhé straně před najíždějícím Kurepanovem ukrývá puk ve své lapačce Kosečkin.

25:33
    Šenfeld se dostává ke střele z levé strany, ale netrefuje branku.

24:38
    Kosečkin odehrává puk od své branky po střele z pravé strany.

24:10
    Magnitogorsk po vstřeleném gólu jasně lepší, přidají domácí druhý gól?

23:25
    Hosté se těžko dostávají přes střední pásmo, Timkin se dostává ke střele z levé strany, Hovinen vyráží.

23:04
    Rychlý protiútok Magnitogorsku, Mozjakin nahazuje před branku, kde doráží za Hovinena DMITRIJ KAZIONOV. Asistence: Sergej Mozjakin.

22:45
    Domácí kombinují za vlastní brankou, čeká se na dostřídání.

22:02
    Obě mužstva se spoléhají spíše na střely z velké dálky.

21:35
    To nevypadá, že by dnes padlo hodně branek!

21:07
    Zatím sledujeme opatrný úvod druhé třetiny.

20:32
    Rozhodčí přerušují hru, ofsajd Magnitogorsku na útočné modré, vhazování ve střední třetině.

20:01

Sledujte i dál náš onlajn přenos, druhá třetina začne přibližně v 15:45 hodin.

V právě skončené první dvacetiminutovce dnešního utkání jsme se branky nedočkali. Blíže k ní měli rozhodně hokejisté domácího týmu, kteří, ač hráli třikrát v oslabení, byli jednoznačně aktivnější, nicméně ani jedna střela na Hovinena neskončila v bráně a když se neujal ani jeden z brejků hostů, není divu, že na světelné tabuli svítí skóre 0:0. Doufejme, že se gólů v dalším průběhu dočkáme!

20:00

19:46
    Ale není z toho žádná střela, třetina pomalu končí.

19:33
    Domácí to zkouší znovu, tentokrát po levé straně.

19:16
    Puk opouští třetinu Novokuzněcku.

19:00
    Posledních šedesát vteřin první třetiny.

18:51
    Lee rozehrává z vlastní třetiny.

18:27
    Po rychlém brejku hostů, který zakončuje střelou McLean, svírá v lapačce puk Kosečkin, který tak přerušuje hru.

18:00
    Chabarov si sjíždí z levé strany před Hovinena, střílí, ale tam nebyla ani skulinka.

17:48
    A další útočná akce domácích.

17:28
    Magnitogorsk v útočném pásmu, ale puk opouští třetinu.

17:00
    Odtud ale cesta před Hovinena nevedla.

16:46
    Puk v pravém rohu, ve třetině Novokuzněcku.

16:11

16:05
    Puk ve středním pásmu a návrat vyloučeného hráče hostů se blíží.

15:42
    Ani ze strany domácího týmu to není nějaký velký tlak v přesilové hře.

15:10
    Po střele Zaripova z pravé strany puk opouští třetinu.

14:55
    Nyní jsou již hokejisté Magnitogorsku v přesilovkovém rozestavení.

14:40
    Domácí hledají cestu před Hovinena.

14:11
    A opět se vylučuje, poprvé si zahrají přesilovou hru domácí hokejisté, na trestnou lavici usedá Starcev.

13:55

13:23

13:21
    Dvě vteřiny před návratem Zaripova se vhazuje po levici Kosečkina.

13:10
    Hosté s pukem za svou brankou a zkouší to znovu.

12:32
    Domácím se daří vyhodit puk ze třetiny a mohou prostřídat.

12:15
    Semjon Valujskij pálí z levé strany, ale netrefuje branku.

11:51
    Hosté se usazují v útočném pásmu.

11:23
    Danis Zaripov, třetí přesilová hra Novokuzněcku!

11:23
    Znovu se vylučuje, kdo to bude tentokrát?

11:11
    Závar před Hovinenem po střele Mozjakina, ale puk končí před brankovou čárou, rozhodčí přerušují hru, bude se vhazovat.

11:08
    A Magnitogorsk okamžitě útočí.

10:15

09:31
    Hra je přerušená, vhazování ve středním pásmu.

09:26
    Ale pouze na chvíli, puk je již opět ve středním pásmu.

09:03
    Až nyní se hosté dokázali udržet v útočném pásmu.

08:37
    Ale ani ve druhé přesilové hře se hostům nedaří.

08:15
    Rozhodčí znovu vylučují a opět v sestavě Magnitogorsku, tentokrát dostává trest Zaripov za sekání.

08:06
    Kosečkin chytá lehkou střelu z levé strany.

07:30
    Kurepanov čeká za brankou na dostřídání, Novokuzněck zkouší zaútočit.

06:56
    Timkin se chystal ke střele v mezikruží, ale obránci Novokuzněcku mu nedovolili vystřelit.

06:35

05:56
    Hosté v přesilové hře ještě nevystřelili na branku!

05:12
    Ani to nevypadá, že by Novokuzněck hrál přesilovou hru.

05:00
    Vhazování ve středovém kruhu.

04:35
    Vylučuje se, na trestnou lavici usedá domácí Jevgenij Timkin, který fauloval Mäntyläho.

04:05
    Achmetov nedokázal zakončit přečíslení dav na jednoho, to byla dobrá šance hostů!

03:51
    Domácí jsou v úvodu zápasu mírně aktivnější.

03:02
    Anton Šenfeld si nabruslil před Hovinena z pravé strany, ale nepřekonal ho.

02:32
    Vhazování ve třetině Novokuzněcku, domácí kombinují v útočném pásmu.

02:02
    Justin Hodgman svůj nájezd neproměnil, jeho blafák do bekhendu Hovinen vychytal!

01:53
    Bylo nařízeno trestné střílení za faul na Justina Hodgmana.

00:39
    Kosečkin si připisuje první zákrok.

00:01

Obě mužstva jsou již na ledové ploše, hraje ruská hymna.

Metallurg Magnitogorsk: Kosečkin (Pečurskij) – Maleňkich, Birjukov, Lee, Těreščenko, Chabarov, Ibragimov, Bereglazov, Platonov – Mozjakin, Zaripov, Kazionov – Šenfeld, O´Reilly, Gulaš – Timkin, Kovář, Hodgman – Kosov, Kameněv, Malinovskij

Metallurg Novokuzněck: Hovinen (Sorokin) – Giroux, Martynov, Černov, Mäntylä, Kanarskij, Kobejnikov, Skutar, Žafjarov – Achmetov, Anttila, McLean – Valujskij, Lapenkov, Kosourov – Garejev, Jemelin, Starcev – Kurepanov, Galimov, Gimbatov

Rozhodčí: Dejev, Nalivajko – Goljak, Děďjulja.

Vítejte u onlajn přenosu utkání základní části KHL, v němž METALLURG MAGNITOGORSK přivítá METALLURG NOVOKUZNĚCK.

Domácím jsou v tabulce Východní divizize zatím na předposledním místě, což rozhodně není lichotivé postavení. Na svém kontě má Magitogorsk zatím pouze dva body, které nasbíral ve čtyřech utkáních, což je jen o bod více, než má poslední Amur Chabarovsk.

Hosté vstupují do dnešního zápasu z mnohem lepší pozice, aktuálně jsou totiž na pátém místě Východní konference, a to mají až o dva zápasy méně, než týmy před nimi! Ve třech odehraných zápasech nasbíral Novokuzněck sedm bodů a na čelo ztrácí pouze tři body.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Martin Dvořák

Branky a nahrávky: 24. Kazionov (Mozjakin), 40. Gulaš, 57. Mozjakin (Zaripov) – 48. Martynov (Anttila)

Rozhodčí: Dejev, Nalivajko – Goljak, Děďjulja