Čeljabinsk – Novosibirsk 1:0 (kon.) | Viťaz – CSKA Moskva 3:2 (kon.) | Záhřeb – Petrohrad 4:3 (2:1 po s.n.)
po s.n. (2:1)
Medveščak Záhřeb
4:3 (1:1, 1:0, 1:2)
SKA Petrohrad
Úterý 24.09.2013, 19:30 • Dom Sportova Zagreb • KHL

Přeji příjemný zbytek večera, na shledanou! (22:19:49)

V dnešním napínavém utkání překvapivě bere dva body domácí Medveščak Záhřeb. Petrohrad může být po vývoji utkání s bodem spokojený, jelikož prohrával 3:1 a během posledních pěti minut dokázal vyrovnat.

V samostatných nájezdech zvítězil tým KHL Medveščak Zagreb
    Ryan Vesce vybojoval Záhřebu bonusový bod.

Zkusil blafák do forhendu, puk mu ale utekl!

Samostatné nájezdy začínají.

Ještě doplním počet střel během prodloužení: 1:4.

Alexandr Salák si ještě před začátkem nájezdů upravuje svoji výstroj.

Prodloužené nám rozuzlení nepřineslo, nařadu přicházejí nájezdy!

65:00
    Prodloužení skončilo.

63:45
    Petrohrad nyní kombinuje v útočném pásmu.

63:27
    Zakázané uvolnění se domácím fanouškům příliš nelíbí.

62:32
    Dnes již tradiční problémy s ukotvením branky. Mám pocit, že dnes pan ledař neodvedl dobře svoji práci. Branka během celého zápasu vypadává ze své pozice i při mírném doteku.

62:20
    Nedorozumění na útočné modré čáře Záhřebu způsobilo postavení mimo hru.

61:04
    Wilsie se objevil sám před Salákem! Byl ale tak překvapen, že nedokázal plnohodnotně zakončit!

60:01

Prodloužení začne během krátké chvíle. Přinese nám rozluštění? Nebo budou následnova nájezdy? To se dozvíme v následujících minutách.

Na začátku třetí třetiny se podařilo Záhřebu zvýšit svůj náskok. Následně vše vypadalo, že domácí dotáhnou zápas do vítězného konce. Ale Petrohrad nic nevzdal a během 94 vteřin srovnal stav utkání!

Petrohrad právě vstřelil branku!

Tak toto je studená sprcha pro domácí! Červenka nahrál na vrchol kruhu volnému ILJOVI KOVALČUKOVI a ten se ranou nad lapačku zapisuje mezi střelce!

53:29

Domácí si nepohlídali vracejícího se Ponikarovského. Ten uháněl dopředu s ROMANEM ČERVENKOU. Od kterého dostal přesný pas a Červenkova práce byla vskutku jednoduchá. Asistence: Ponikarovskij.

53:05

53:06
    Po kombinaci domácích pálil Montador.

51:05
    Medveščak si zahraje přesilovku. Vyloučen je hostující Ponikarovskij, který se provinil nedovoleným bráněním.

50:21

49:45
    Největší šanci během přesilovky měli paradoxně domácí, když situaci 2 na 1 nevyřešili úplně nejlépe.

48:21
    Za faul na Viktrora Tichonova je vyloučen Andrew Murray.

47:23
    Ovšem rozhodčí rozpažuje. Stav utkání se nemění.

Rozhodčí ještě telefonuje s videorozhodčím!

47:23
    Obrovská šance Petrohradu! Červenka dsotal puk před odkrytou branku ovšem netrefil ideálně, a tak jeho pokus po ledě chytnul Dekanich hokejkou!

46:37
    Vyloučen domácí Perkovič za podražení. Šance pro Petrohrad, jak se dostat na dostřel.

44:29
    Čudinov dostal nabito na modrou čáru, ale netrefil se mezi tři tyče.

43:37
    Petrohrad se snaží ještě snaží otočit nepříznivé skóre, ovšem jejich útočná snaha způsobuje drobné okénka v obraně.

41:40
    Medveščak právě vstřelil branku!

Medveščak z nenápadné akce zvyšuje na 3:1! MATT MURLEY si najel ze strany před Saláka a na dva pokusy doslova procpal puk skrz gólmana.

41:21

40:25
    Petrohrad se usadil v pásmu.

40:01

Hráči jsou již připraveni na ledové ploše, třetí třetina může začít.

Ve druhé třetině se skóre měnilo pouze jedenkrát. Domácí Medveščak Záhřeb otáčí průběh utkání a vede 2:1.
    Střely na branku po druhé třetině: 20:26
    Vyloučení: 3:5
    Třetí třetina začne přibližně v 21:16

40:00

39:49
    Od modré čáry nebezpečně pálil Kovalčuk.

39:21
    SKA si zahraje před koncem druhé třetiny ještě přesilovku. Za podražení Thoresena je vyloučen Carle.

36:01

35:22
    SKA Petrohrad si opět otevřel střelnici. Hráči pálí ze všech pozic, jejich snaha ovšem ke gólu nevede.

34:01
    Nyní si také SKA vyzkouší přesilovku za podražení je vyloučen Bill Thomas.

32:54
    Na ledě červenkova formace.

32:06
    Hosté v plném počtu. Toto může domácí hodně mrzet!

31:13
    Hráči Medveščaku ztrácí trpělivost a snaží se to vzít každá na sebe. To se jim ovšem nevyplácí. SKA nachvíli vyhazuje.

30:50
    Montador při pokusu o střelu zlomil hůl.

30:06
    A chvíli po něm další! Na trestnou lavici si jde sednout také Kalinin. Dlouhá přesilovka 5 na 3 čeká Medveščak!

29:56
    Vyloučen opět hostující Tichonov. Další šance pro domácí!

29:10
    Medveščak se dobře tlačí před bránu, a tak i nenápadná nahození od modré čáry dělají Salákovi problémy.

27:28
    Nyní Červenkova formace uzamkla domácí. Ovšem na druhou stranu uháněl Jonathan Chechoo

26:46
    Petrohrad vypadá poněkud zaskočeně. Takový vývoj utkání si rozhodně nepředstavoval.

24:30

Medveščak trestá nedisciplovanost hostích! Nyní se po krásné akci na jeden dotek prosazuje RYAN VESCE! Asistence: Brian Willsie, Mark Katič.

23:55
    Opět vyloučen hostující hráč.

23:27
    Nyní se také probudilo domácí publikum. Většina stadionu nyní skanduje "Medveščak Zagreb!"

22:35
    Nyní se do úniku dostavála hostující Panarin. Domácí obrana ho však dokázala dobruslit, a tak jeho pokus nebyl příliš nebezpečný.

21:50
    Druhý útok Záhřebu uzavřel hosty v obranném pásmu, jejich úsilí však postrádá nebezpečnější střelu.

20:22
    Domácí golman zasahuje lapačkou po střele Mortenssona.

20:01

Oba týmy vstoupily do utkání ostře, a tak se během pár vteřin dvakrát měnilo skóre. Nejprve se trefil Kovalčuk a o chvíli později srovnával Carle.
    Střely po první třetině: 11:12
    Vyloučení: 1:3
    Další třetina začne přibližně v 20:27.

20:00

18:51
    Dekanich se musí cítit jako na střelnici. Postupně ho během pár vteřin prověřili Kalinin, Tichonov a Šipačjov.

17:03

16:37
    Tichonov se snažil projít mezi třemi útočícími hráči, ovšem to se mu nepovedlo.

15:40
    První formace Petrohradu předvádí domácím, jak se má hrát přesilovka. Puk létá ze strany na stranu tak, aby ohrožoval branku. Zatím bohužel bez úspěchu.

15:03
    Na dvě minuty vyloučen domácí Jessiman, který zatáhnul za ruční brzdu, když nedovoleně zastavil Kovalčuka, který stál sám před bránou.

14:25
    Luke Walker se snažil kličkou obejít domácí obranu, jeho snahu však obránci odhalili a překazili.

14:06

13:40
    Hráči Medveščaku kombinují v útočném pásmu, ale jejich snažení chybí střela.

12:06
    Vyloučen opět hráč SKA za tvrdý střet v rohu hřiště.

11:44
    Domácí obránce Katič si nabruslil mezi kruhy a v ideální pozici nápálil pouze jistého Saláka.

09:42

08:42
    Minuta přesilovky vypršela a domácím se nepodařilo ani dostat do útočného pásma.

07:50
    SKA Petrohrad ihned po buly vyhazuje přes všechny čáry. Následný útok domácích zastavuje zakázané uvolnění.

07:42
    Vyloučen střelec první branky, Ilja Kovalčuk, za nedovolené bránění. Nesmyslný faul, kdy Kovalčuk najel do brankéře domácích.

06:21
    Po ostrém úvodu se hra uklidnila. Nyní se hraje převážně ve středním pásmu.

04:48
    Kovalčuk je přichuti. Střílel z podobné pozice odkud skóroval, tentokrát marně.

04:02

Domácí trestají vyloučení Kalinina! Přesnou střelu nad rameno se prosazuje MATHIEU CARLE. Asistence: Vesce.

03:07
    Vyloučen hostující Kalinin. Toto je dobrá šance pro Záhřeb.

02:55
    Medveščak se snaží rychle odpovědět, bohužel jejich snaha kančí hned u zrodu akce zakázaným uvolněním.

01:03

Tak to je studená sprcha pro domácí! Hned z prvního náporu se prosazuje ruská hvězdy ILJA KOVAČUK!

00:56
    Petrohrad se ihned usídlil v útočném pásmu.

00:01

Oba týmy již nastupují na ledovou plochu, nyní si vyslechneme hymny a utkání může začít!

KHL Medveščak Zagreb:
    SKA Petrohrad:
    Jessiman(Katic)- Alexandrov, Čudinov, Kalinin, Semjonov, Judin, Rjasenskij- Martensson,Červenka,Thoresen- Ketov, Kovalčuk, Šipačjov- Tichonov, Kučerjavenko, Panarin- Malyšev, Ponikarovskij, Sigarjov-Skačkov.

Zdravím všechny příznivce dobrého hokeje. V dnešním utkání Kontinentální hokejové ligy budeme sledovat domácí Medveščak Zagreb a hostující SKA Petrohrad. Nyní si pojďme představit oba soupeře.

Medveščak je nováčkem KHL. Tým složený především z kanadských hráčů, pod vedením zkušeného Marka Frenche se postaral hned o první překvapení sezóny, když doma porazil CSKA Moskva 7:1. Dále se však Medveščak prosadit nedokázal a zbylé utkání vždy prohrál. Po osmi duelech tak má na kontě pouhých šest bodů a patří mu průběžně dvanáctá příčka západné konference. Záhřeb rozhodně zaostává za očekáváním, neboť tým má kvalitní. Mezi největší letní posily patří bezpochyby Jonathan Cheechoo, Andrew Murray a Kurtis Foster.

Naopak bohatý SKA Petrohrad je již ostříleným týmem KHL. Jeho letošní ambice jsou pouze ty nejvyšší. Splnit očekávání majitelů má nastarost finský kouč Jukka Jalonen, který v týmu působí od loňské sezóny, kdy nahradil Miloše Říhu. Zatím se Jalonenovi daří plnit očekávání favorita soutěže, z osmi duelů prohrál Petrohrad pouze v minulém utkání na ledě Doněcku. V západní konferenci jim patří suverénně první pozice. Tým SKA je vskutku hvězdný. Mezi hlavní opory patří Ilja Kovalčuk, Martensson, Thoresen nebo Červenka. Záda jim kryje jistý Alexander Salák.

Překvapí domácí Medveščak, nebo zápas skončí podle očekávání? To se dozvíme v následujícíh hodinách!

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:30.

Slavomír Jansa

Branky a nahrávky: 5. Carle (Vesce), 25. Vesce (Willsie, Katič), 42. Murley, rozh. náj. Vesce – 2. Kovalčuk, 54. Červenka (Ponikarovskij), 56. Kovalčuk (Červenka)

Medveščak Záhřeb: Dekanich(Vasiljevič)-Montador, Letang, Švarný,Foster, Katič, Carle-Thomas, Cheechoo, Murley- Willsie, Vesce, Linglet- Bjorkstrand, Murray, Walker- Perkovič, Jessiman, Kane-Koren.
    SKA Petrohrad: Salák(Katic)- Alexandrov, Čudinov, Kalinin, Semjonov, Judin, Rjasenskij- Martensson,Červenka,Thoresen- Ketov, Kovalčuk, Šipačjov- Tichonov, Kučerjavenko, Panarin- Malyšev, Ponikarovskij, Sigarjov-Skačkov.

Rozhodčí: Kaukokari, Gofman, Zakharenkov, Sivov