Třinec – K. Vary 3:1 (kon.) | Plzeň – Kladno 3:5 (kon.) | Chomutov – Pardubice 2:5 (kon.)
Zlín – Vítkovice 1:3 (kon.) | Mountfield HK – Kometa Brno 2:1 (po pr.) | Liberec – Slavia 2:1 (3:1 po s.n.)
Sparta – Litvínov 7:0 (kon.)
po s.n. (3:1)
Bílí Tygři Liberec
2:1 (0:0, 1:1, 0:0 - 0:0)
HC Slavia Praha
Úterý 01.10.2013, 18:20Tipsport extraliga

V samostatných nájezdech zvítězil tým Bílí Tygři Liberec Autorem branky je PETR NEDVĚD.

Tomáš Pospíšil ukončuje nájezdy přesným zásahem mezi betony.

Další zásah. Druhý liberecký nájezd proměnil střelou na vyrážečku Petr Nedvěd.

Za Slavii zahájil Jaroslav Bednář, jenž pověsil puk pod horní tyč.

Za domácí rozjel nájezdy Koba Jass. Ten si Furch rozkymácel a poslal puk k pravé tyči.

53:26
    Holub je zpět na ledě, ale jeho spoluhráči si v pěti moc dlouho nezahráli. Sklenář (SLA) byl při napadání Schwarzovy rozehrávky až moc důrazný a dostává dvě minuty za nedovolené bránění.

51:18
    Zbytečné vyloučení Jana Holuba (SLA), který mimo hru atakoval protihráče a dostává dvě minuty za hrubost.

43:27
    Hra se následně otáčí a dopředu míří Bulíř (LIB). Toho za cenu podražení zastavil Krenželok (SLA), avšak liberecký útočník jeho zákroku pomohl a dostává trest za nafilmovaný pád. Hrát se bude ve čtyřech na obou stranách.

41:23
    Pavel Kolařík (SLA) fauloval pronikajícího Kolmanna a dostává dvě minuty za sekání.

39:45
    Slavia právě vstřelila branku!
    Gól do šatny ale přeci jen padá. Bednář našel na kruhu LUKÁŠE KRENŽELOKA, který rychlou střelou poslal kotouč do levého horního rohu branky.
    Asistence: Jaroslav Bednář a Juraj Valach.

34:36
    Liberec právě vstřelil branku!
    Dlouho očekávaný první zásah utkání je tady. K radosti domácích fandů končí v brance Furcha. TOMÁŠ POSPÍŠIL se dostal ve středním pásmu ke kotouči, po pravém křídle proklouzl do pásma a z kruhu pověsil kotouč nad Furchovo rameno.
    Bez asistence.

30:18
    Následně se ale jeden z aktérů úniku dopouští prohřešku proti pravidlům. Petr Vampola (LIB) u mantinelu sekl přes rukavici Bednáře, což neuniklo pozornosti sudích.

30:10
    Protiútok na druhé straně. Vampola vyslal Bulíka, jenž se dostal až na levý kruh a tvrdou ránou prověřil Furcha, jenž vyrazil ramenem.

29:50
    A tlak hostí končí gólovkou Skokana. Ten střílel z pravého kruhu a tečovaný kotouč mířil obloučkem za Schwarze. Ten ale stačil na změnu směru zareagovat a rukou na poslední chvíli vypíchl kotouč.

25:05
    Liberecká přesilovka nevypadá zatím špatně. Největší šance ale přichází po rychlém přechodu modré čáry. Bartekova střela z kruhu propadla Furchovu na vnější síťku a polovina stadionu už slavila.

24:08
    Liberec si zahraje proti čtyřem. Juraj Valach (SLA) po kolizi s Nedvědem dostává dvě minuty za nedovolené bránění.

12:09
    To změnil Zacha, kterého zadovkou zpoza branky našel Pospíšil. Mladý liberecký forward ale z blízkosti napálil pouze Furchův levý beton.

10:21
    A máme tu další dvouminutový trest. David Skokan (SLA) je potrestán za hákování.

08:43
    A gól visel ve vzduchu i na druhé straně. Víšek vyrazil do útoku s Urbanem, jemuž předložil puk na brankoviště. Tečovaný kotouč skončil pár centimetrů vedle pravé tyče Furchovy klece.

08:28
    Gól měl na hokejce Krenželok. Liberecký obránce Výtisk se však položil před jeho hůl a zastoupil svého kolegu Schwarze, který byl mimo ideální postavení.

07:32
    Když se Liberec usadil v pásmu, je pískáno. Michal Bulíř (LIB) dostal dvě minuty za podražení. Hraje se ve čtyřech.

05:47
    Vylučuje se i na straně druhé. Štich (SLA) ztratil kotouč na útočné modré a rozjetého Vampolu zbrzdil jen za cenu podražení. Ten se ještě prosmýkl s Bulíkem do úniku, ale slovenský útočník přihrávku nezpracoval. Hrát se bude ve čtyřech na obou stranách.

04:39
    První přesilovku v zápase si užijí hosté. Filippi (LIB) zahákoval Sklenáře a jde si sednou na trestnou lavici.

Martin Zíta

Branky a nahrávky: 35. Pospíšil, rozh. náj. Nedvěd – 40. Krenželok (Bednář, Valach)

Bílí Tygři Liberec: Schwarz (Melicherčík) – Derner, Hunkes, Voráček, Kolmann, Výtisk, Šimek – Pospíšil, Nedvěd, Valský – Bartek, Filippi, Bulíř – Zacha, Vampola, Bulík – Jass, Víšek, Urban.
    HC Slavia Praha: Furch (Svoboda) – Wharton, Kadlec, Valach, Holub, Kolařík, Štich, Knot – Krenželok, Jelínek, Bednář – Sklenář, Růžička, Žejdl – Poletín, Klhůfek, Micka – Doležal, Skokan, Stránský.

Rozhodčí: Fraňo, Jeřábek – Bádal, Pouzar.

Diváci: 4 024