Pittsburgh – New Jersey 3:0 (kon.) | Washington – Calgary 5:4 (2:0 po s.n.) | Boston – Tampa 3:1 (kon.)
Minnesota – Los Angeles 2:3 (0:2 po s.n.) | St. Louis – Nashville 4:2 (kon.) | Dallas – Florida 2:4 (kon.)
Arizona – NY Rangers 4:1 (kon.) | San Jose – Vancouver 4:1 (kon.)
Boston Bruins
3:1 (1:0, 1:1, 1:0)
Tampa Bay Lightning
Pátek 04.10.2013, 01:10 • TD Garden - Boston, MA • NHL

59:37
    Vyloučen Radko Gudas (TBL) za krosček, hosté mají po nadějích.

59:30
    Lindback je opět na střídačce.

58:48
    Oddechový čas pro tým Tampa Bay Lightning!

58:20
    Lindback na střídačce, hosté se šesti hráči v poli!

53:05
    Skvělé zákroky brankáře Lindbacka ještě drží hosty ve hře. Nejprve Boychuk poslal puk z rohu skrz brankoviště, následně si na gólmana Tampy nepřišli ani dorážející Lucic s Iginlou, Lindback zastavil puk těsně před brankovou čarou!

Utkání sleduje 17.565 diváků!

45:28
    Ve velké šanci Marchand, backhandem trefil ale pouze tyč hostující branky!

44:02
    Bruins právě vstřelili branku!
    Přečíslení domácích dvou proti jednomu, PATRICE BERGERON se rozhodl nepřihrát a střelou k pravé tyči Lindbackovy branky přidává třetí gól domácích! Bez asistence.

43:38
    Ryan Malone (TBL) je dalším vyloučeným hráčem, tentokrát na straně Tampy Bay.

42:06
    Zdeno Chára (BOS), menší trest za nedovolené bránění. Dlouhá výhoda 5 na 3 pro Tampu.

42:03
    Shawn Thornton (BOS), dvě minuty za sekání.

41:50
    Krug vypálil z prostoru levého kruhu, Lindback sice vyrazil, ale před jeho brankou se strhl velký závar a moc nechybělo, aby domácí zvýšili své vedení!

39:59
    A opět velká šance v závěru třetiny, tentokrát to byli domácí, kteří mohli skórovat. Kelly nejprve Lindbacka nepřekonal, zády k brance předal puk Caronovi, ale proti němu vytáhl brankář Tampy další skvělý zákrok!

39:00
    Domácí vybojovali puk ve středním pásmu, Krejčí předal kotouč MILANU LUCICOVI a ten ho poslal nad pravým Lindbackovým betonem do branky! Asistence: David Krejčí.

34:25
    A opět brejk dvou proti jednomu, St. Louis ale neposlal Stamkosovi zrovna ideální pas, kanonýr blesků nedokázal trefit ze vzduchu hodně skákavý kotouč!

30:32
    Tampa právě vstřelila branku!
    A je vyrovnáno! Po chybě domácích ve středním pásmu ujeli Brewer s Filppulou, prvně jmenovaný dobře počkal s přihrávkou a VALTERI FILPPULA zakončoval již do prázdné branky! Asistence: Eric Brewer, Alex Killorn.

29:06
    Vyloučení je jasné, Radko Gudas (TBL) a Jarome Iginla (BOS), oba 5 minut.

22:06
    Caron už se radoval z branky v síti hostí poté, co puk dotlačil hodně důrazně za brankovou čáru. Gól ale nakonec uznán není, neboť už byla hra přerušena dříve.

19:57
    Tři vteřiny před koncem třetiny ještě hosté po vyhraném buly rozehráli rychlou akci, puk směřoval po ose St. Louis – Stamkos – Purcell téměř již do odkryté branky, tentokrát se ale Rask vyznamenal a rychlým přesunutím zabránil Tampě ve vyrovnání!

18:11
    A ta bude ještě výhodnější poté, co Gregory Campbell (BOS) poslal kotouč mimo hrací plochu. Téměř dvě minuty přesilové hry 5 proti 3 pro hostující tým.

18:04
    ..ve které rychle vítězí hostující borec. Každopádně se bude vylučovat, Shawn Labrie (TBL) a Shawn Thornton (BOS), oba větší tresty za hrubost. Předtím ale ještě McQuaid fauloval, takže hosté budou hrát přesilovku.

11:39
    Boston jde do vedení, když trestné střílení brilantním backhandovým blafákem proměňuje CHRIS KELLY! Bez asistence.

11:39
    Je nařízeno trestné střílení poté, co se na Lindbacka hnal Kelly a v zakončení mu zabránil až faul hráče Tampy!

10:12
    Před Raskem by se vhazovalo i tak, neboť je vyloučen Reilly Smith (BOS), dvě minuty za hákování.

02:32
    Matt Carle (TBL) vyloučen za nedovolené bránění, domácí mají hned v úvodu utkání výhodu přesilové hry.

Daniel Kubelka

Branky a nahrávky: 12. Kelly (TS), 39. Lucic (Krejčí), 45. Bergeron – 31. Filppula (Brewer, Killorn)

Boston Bruins: Rask (Johnson C.) – Chára (C), Boychuk – Seidenberg, Hamilton – Krug, McQuaid – Lucic, Krejčí (A), Iginla – Marchand, Bergeron (A), Eriksson – Caron, Kelly (A), Smith – Paille, Campbell, Thornton.
    Tampa Bay Lightning: Lindback (Bishop) – Šustr, Hedman – Gudas, Carle (A) – Brewer, Barberio – St. Louis (C), Stamkos (A), Malone – Purcell, Filppula, Killorn – Pánik, Johnson T., Palát – Crombeen, Thompson, Labrie.

Rozhodčí: Devorski, Kozari – Nansen, Cormier

Diváci: 17565